Uygur Türkü nün Çektigi. Çilelere ufak örnekler
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 08 Ağustos 2020, 17:10:06


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Uygur Türkü nün Çektigi. Çilelere ufak örnekler  (Okunma Sayısı 2369 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Delikurt27
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 650


ANTEPLİ BOZKURTLAR!!!


« : 13 Ocak 2012, 14:42:30 »

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Iste Uyghur Türkü nün Çektigi.Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Guzel_Turkistan.mp4Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Türkistan
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

“Türk sayısını çoğaltmak ulusal büyük amacı, tabii gelişmeye bırakılmamalıdır. Alınacak ve hayata geçirilecek olağanüstü önlemlerle bir ulusal politika izlenmeli ve Türk sayısı çoğaltılmalıdır.” M.KEMAL ATATÜRK
Delikurt27
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 650


ANTEPLİ BOZKURTLAR!!!


« Yanıtla #1 : 13 Ocak 2012, 14:50:34 »

Doğu Türkistan’da bir Çin fabrikasında Çinli bir işçinin işine son verilir. Fabrika bir süre sonra işgücü açığını kapatmak için yaşları 15–20 arasında değişen ve nedense güzel olmaları ön şart olan 150 civarında Uygur kızını işe alır. İşten atılan Çinli bir süre sonra fabrikaya dönerek iş bulamadığını ve eski işine dönmek istediğini söyler. Fabrikanın yöneticileri Uygur Türklerinden daha ucuz işgücü ile işçi çalıştırdıklarını söyleyerek Çinli işçiyi kovarlar.

Çinli işçi kendisi gibi Çinli olan birkaç arkadaşını da yanına alarak fabrikanın bu tavrının intikamını iki Uygur kızına tecavüz ederek alır! Bunun üzerine fabrikanın Uygurlu çalışanları ile Çinli işçiler arasında çatışma çıkar ve 273 Uygur Türkü öldürülür. Tarih 26 Haziran 2009’u göstermektedir.

Uygur Türkleri Çin hükümetinin fabrikada yaşanan katliamı tarafsız ve adil şekilde değerlendirmesi için bir süre beklerler. Ancak, Çin ırkdaşlarından yana bir tavır sergileyerek olayın üzerini kapatmaya çalışır.

Bunun üzerine Kaşgar’dan gelen 2000 civarında Uygur Türkünün katılması ile beş - onbin kişilik bir Uygur topluluğu Urumçi’de yaşanan fabrika katliamı ve tecavüzün hesabını sormak ve adalet istemek üzere bir gösteri düzenler. Herhangi bir taşkınlığa sebebiyet vermeden Çin hükümetinden olayın araştırılmasını ve suçluların cezalandırılmasını talep ederler. Çin polisi ve askeri bu sivil eyleme şiddetle karşılık verir. Ve ilk anda Uygurları korkutmak ve dağıtmak için eylemin en önünde oturma eylemi yapan ikisi kız üç kişiyi herkesin gözleri önünde başlarından vurarak öldürür. Oluşan panikte kalabalığın üstüne silahlarla yürüyen Çin polisi onlarca Uygur türkünü öldürerek ve yaralayarak kalabalığı dağıtır.

Yaşananların  üzerine bu sert tavır tuz biber eker ve Urumçi’nin değişik semtlerinde toplanan Uygur Türkleri şehir merkezine doğru yürüyüşe geçerler. Bu sırada yol boyunca karşılaştıkları Çinlilerle kavgalara tutuşurlar. Araçları devirir ve ateşe verirler.
Bu kavgalar sırasında Çinlilerden ve Uygurlardan ölenler olur.

Tüm bu olaylar yaşanırken emniyet güçleri her yerde olduğu halde iki gurup arasındaki sokak kavgasına müdahale edilmez ve adeta göz yumularak olaylar kışkırtılır.

İş içinden çıkılmaz bir hal aldığında emniyet güçleri kontrolsüz şekilde ateş ederek Uygur Türklerinden pek çoğunu sokak ortasında öldürür. Bu saldırıda Kaşgar’dan gelen Uygurlularla birlikte yaklaşık 2000 Uygur türkü aynı yerde öldürülür. Hemen ardından itfaiye araçları ve çöp araçları gelir. Öldürülen Uygurlular çöp araçlarına doldurulur. Sokaklar itfaiye araçlarınca temizlenir. İsmi bizde saklı görgü tanıklarının anlattığına göre sokaklarda ne kan izleri ne de kafalarından vurulmuş Uygurların parçalanmış beyinlerinden hiçbir iz kalmaz.

Tüm bunların ardından şehrin telefon, internet ve elektrik altyapısı  kapatılır. Akşam saat 10.00’da elektrikler verilir ve sabaha kadar sürecek ev baskınları başlar. Kar maskeli Çin askerleri teker teker Uygur evlerini basarak çocuk, kadın, erkek ayırmaksızın gözaltılar yapar. Direnenler evlerinde çocuklarının gözleri önünde öldürülür.

Geri kalanların sabah polise yaptığı başvurular baskınları yapanların polis olmadığı bu nedenle terör eylemi olarak kayıt altına alınacağı ve götürülenlerin kayıp olarak değerlendirileceği yanıtını alırlar. O gece götürülenlerden bir daha evine dönebilen olmaz. Bir kısmının ölüsü teslim edilir ailelerine bir kısmının ölüsüne dahi erişilemez.

Bir gün sonra Çinliler arkalarına Çin askerlerini de alarak Uygur bölgesine saldırıya geçerler. Önde Çinli halk arkalarında ise onları koruyan Çin askerleri Uygurların işyerlerine, evlerine saldırırlar ve yakalayabildikleri Uygurları sokak ortasında öldürürler. İlginç olan ise Çinli saldırganların hepsinin elinde Çin polisinin kullandığı coplar vardır ve hepsine aynı tip sopalar dağıtılmıştır.   
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

“Türk sayısını çoğaltmak ulusal büyük amacı, tabii gelişmeye bırakılmamalıdır. Alınacak ve hayata geçirilecek olağanüstü önlemlerle bir ulusal politika izlenmeli ve Türk sayısı çoğaltılmalıdır.” M.KEMAL ATATÜRK
Delikurt27
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 650


ANTEPLİ BOZKURTLAR!!!


« Yanıtla #2 : 13 Ocak 2012, 14:54:43 »

DOĞU TÜRKİSTAN?

Doğu Türkistan özerk bir bölge ve yöneticileri seçimle başa geliyor. Her ne kadar komünist partinin izin vermediği hiç kimse seçilemeyecek olsa da yöneticiler Uygur Türklerinden seçiliyor. Yerel ve bölgesel yöneticiler Çin’le ilişkilerini iyi tutabilmek için belki Çin’lilerin bile cesaret edemeyeceği şeyler yapabiliyor! Uygur dilinin kullanımının yasaklanması, kreşlerde Çincenin zorunlu dil haline getirilmesi hep bu Uygur yöneticilerinin marifeti.

Polis teşkilatının içinde de Çinli polislerle birlikte Uygur polisler bulunuyor. Kamu kuruluşlarında Çinlilerle Uygurlar birlikte görev yapıyor. Bölgenin demografik yapısına bakınca 17 milyon Çinliye karşılık, 45 milyon Uygur ve toplamda 8–10 milyon Kırgız, Tatar vesaire diğer küçük halklar bulunuyor. Kırgız ve Tatarlarla Çin hükümetinin herhangi bir sorunu bulunmadığından hayatlarına keyifle devam ediyorlar. Zaman zaman Uygurları Çinlilere ispiyonlamakta ayrıca bir gelir kapısı olabiliyor!

Doğu Türkistan’da Çin işgali ve direniş yüzlerce yıldır devam ediyor. Ancak bu direnişte dönüm noktası 1932 yılında Çinlilerle Uygurlar arasında yapılan anlaşmayla kritik bir dönemece giriyor. Bu anlaşmayla Doğu Türkistan’a Çinli yerleşimcilerin yerleşmesine izin veriliyor ve bugün 17 milyon civarında olan Çin nüfus bu anlaşmayla Türkistan’a yerleşmeye başlıyor. Çin sadece Çinlileri Türkistan’a yerleştirmekle yetinmiyor silah zoruyla, iş vaadi ve eğitim kandırmacasıyla binlerce Uygur kızı ve erkeği farklı bölgelere göçe zorluyor. 15–20 Yaşlarındaki kızların güzel olanları özellikle seçilerek Çin bölgesindeki fabrikalara işçi olarak gönderiliyor bir süre sonra bu kızlar fuhuş bataklığına sürükleniyor. 2–3 Yaşındaki çocuklar ailelerinden eğitim vaadiyle zorla alınarak mafyaya satılıyor ve bu çocuklar hırsızlık, yankesicilik, uyuşturucu ticareti vb. karanlık işlerde istihdam ediliyor.

Olayların yaşandığı 5 Temmuz tarihinden sonra da Çin zorunlu göç çalışmalarına ara vermiyor. 4 Ağustosta 750 Uygur kızı Çin bölgesine zorunlu çalışmaya gönderiliyor. Çocuklarını vermek istemeyenler alınlarında silah kabzasını buluyor.

UYGUR POLİSLERDEN İŞKENCE İTİRAFLARI!

Çin emniyetinde görevli Uygur kökenli polislerden kimileri canlı  şahidimize ağlayarak anlatıyor. Tutuklanan, evlerinden zorla alınan genç kızlar çırılçıplak soyuluyor ve Çin polisleri bu kızlara defalarca tecavüz ediyor.

Günlerce aç ve susuz bırakılan Uygur tutuklulara yiyecek ve su verilmiyor. Epey zaman aç ve susuz bırakıldıktan sonra tuzlu su içiriliyor. Tuzlu su içtikçe susayan tutuklular kendi idrarlarını içecek kadar kontrollerini kaybediyor.

Tutuklular ucunda çiviler bulunan sopalarla dövülüyor ve bu işkence sonrasında tutukluların büyük kısmı aldığı darbeler ve kan kaybından ölüyor. Çin polisi işkenceye dayanamayan, bağırmalarından, inlemelerinden rahatsız olduğu tutukluları kafalarından vurarak öldürüyor.

Sadece bu kadar değil şimdiye kadar yapılan işkence ve ölümler tutuklanan ve tutuklandıktan sonra kendilerinden bir daha haber alınamayanlar! Bu işkencelerde bir gecede 830 kişi öldürülüyor. Bu 830 kişinin çok büyük bir kısmının cesetleri yakılarak külleri çöple karıştırılarak çöp depolarına dökülüyor. Bir kısım cesetler ise ailelerine 5 Temmuz çatışmalarında öldüğüne dair bir evrak imzalatılarak teslim ediliyor. Böylece polis işkencede ölmediğini iki gurubun çatışması sırasında ölümlerin gerçekleştiğini kayıt altına almış oluyor.

Yapılan işkenceler bunlarla sınırlı değil. Bir kısım tutukluların belden omuza kadar olan kısmına ıslak havlular sarılıyor. Sopalarda havlu ile sarılarak tutuklular dövülüyor. Havlular nedeniyle vücutta herhangi bir darb izi oluşmazken iç organlar iflas ediyor. Tutuklular serbest bırakılarak evlerine gönderiliyor fakat bir, en fazla iki gün içerisinde iç organları iflas eden Uygurlular ölüyor. Ölüm raporlarına ani kalp sıkışması, kalp krizi ve benzeri gerekçeler yazılıyor. Tüm bu işkencelere şahit olan dört Uygur polisi intihar ederek hayatlarına kıyıyor. Bir kısmı görevinden istifa ediyor.

Irkdaşlarına işkence eden Uygur Türkü polislerin anlattıkları ise inanılır gibi değil… İşkencelerde ve sorgularda hem Çinli hem de Uygur Türkü polisler aynı anda görev alıyor. Uygur polisi tutuklu Uygurluyu dövüyor ve kimlerle görüştüğünü, kendisini kimlerin organize ettiğini, yanında başka kimlerin olduğunu soruyor. Tutuklu bir süre direndikten sonra yanındaki arkadaşlarını ihbar ediyor. Uygur polisi Çin’li polisin yanında konuşmaması ve diğer arkadaşlarını ihbar etmemesi için daha çok dövüyor, daha çok dövülen tutuklu herkesin ismini veriyor. İsimler ortaya çıktıkça Uygur polisi –yine daha fazla konuşmasın diye- Uygur tutukluyu öldüresiye dövüyor!

Yine bir başka polisin anlattıkları ise akıl alır gibi değil. Annesi ile birlikte tutuklanan birkaç aylık çocukların annelerinin gözleri önünde boyunlarının kırılarak nehre atıldığını söylüyor.

Sonuç  şu: 5-6 Temmuz tarihinden sonra 30.000 Kişi gözaltına alınıyor, gözaltına alınanlardan 18.000 i öldürülüyor. Geri kalan 12.000 kişi halen kayıp. Çin hükümeti bu kişilerin nerede olduğunu bilmediğini söylüyor. Öldürülen Çinli sayısı 200’e yakın.

Doğu Türkistan’da halen tutuklamalar ve ev baskınları -siz bu satırları okurken de- hızla devam ediyor.

Resmi rakamlar da yalan söylemeye...

“Ölü sayısı 197, yaralı sayısı 1720!”   
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

“Türk sayısını çoğaltmak ulusal büyük amacı, tabii gelişmeye bırakılmamalıdır. Alınacak ve hayata geçirilecek olağanüstü önlemlerle bir ulusal politika izlenmeli ve Türk sayısı çoğaltılmalıdır.” M.KEMAL ATATÜRK
Delikurt27
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 650


ANTEPLİ BOZKURTLAR!!!


« Yanıtla #3 : 13 Ocak 2012, 15:11:05 »

Ölen kaçakcı kürtler için Türkiyeyi her kesimden ayaga kaldıran hümanist bozuntusu yavşaklar binlerce Uyguru katleden binlerce kızı tecavüz işkenceden sonra ortada bırakan çin köpeklerine karşı kör ve korkaksınız iki yüzlüsünüz, sizden Türklük aramıyoruz hani insalcıl hümanizim naraları atıyordunuz! siz utanmazsınız çünkü köpeksiniz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

“Türk sayısını çoğaltmak ulusal büyük amacı, tabii gelişmeye bırakılmamalıdır. Alınacak ve hayata geçirilecek olağanüstü önlemlerle bir ulusal politika izlenmeli ve Türk sayısı çoğaltılmalıdır.” M.KEMAL ATATÜRK
Börü_Bilge
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 238« Yanıtla #4 : 13 Ocak 2012, 15:26:47 »

Kandaşlarımıza yardım edemiyoruz. İÇİMİZ KAN AĞLIYOR!!.. Kuşkusuz bir gün gelecek kandaşlarımızla kucaklaşıp onlara yardım edeceğiz. Tek korkum umarım herşey için geç kalmayız?

Çin'lilere gelince hayli çinli tanıdım gördüm yaşadığım yerde. Aslen çok korkak ve hiç bir şekilde olaylar içine girmekten ve bulunmaktan sakınırlar. Kaldı ki kandaşlarımıza yaptıkları katliam diyeceğim ülkelerinde yani çin'de olmalarının avantajını kullanarak birde devlet baskısıyla yapılmış korkakca saldırıdır. Emin olun ki bu katliamları yapmış olan çinliler başka bir ülkede asla cüret edemezlerdi!...

Başıma gelen bir olayı anlatayım size en basit örneğinden. Bir gün iş ortamımda çinli biri ile karşılaştım. Bana ilk sorusu nerelisin kimsin dedi. Türküm memleketim Türkiye dedim. Anlamazlıktan geldı, döndüm o vakit dedim ki " siz bizi iyi bilirsiniz ATTİLA ATAMIZ bende torunuyum dedim " bana bakarak ben problem istemiyorum dedi. Bende ortada bir problem yok olsa dahi sen şu an ayakta durmazdın zaten dedim ve o kişiyi bir daha iş yerinde görmedim!

Bir gün yaptıklarını ödeyecekler ama o gün geldiğinde karşımızda ben problem istemiyorum diyecek çok çinli olacağına eminim!..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Neresinde bir Türk varsa Yeryüzü Küresinin….
Sınırı ordan başlar Bozkurt mefkuresinin…
Yürü sensin umudu bütün esir illerin…
Yürü nutku tutulsun Emperyalist dillerin....
YABGU
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 827


Mustafa Kemalin Askeri , Atsız Atanın Kalemi.


« Yanıtla #5 : 13 Ocak 2012, 15:49:15 »

Börü_Bilge Kandasimin dedigini destekler bir durum benimde basima geldi bir zamanin populer cin restoranlari furyasiydi birkac arkadasim merak etmisler bu cin restoranlarinda ne oluyor diye tutup benide goturduler iceri girer girmez agirbir koku ve insanin icini karartan los bir ortam neyse oturduk lokantaya menuye bakiyorum anlamiyorum birde cince yazmislar sanki yasadim yerin yarisi cinliymis gibi daha sonra garson geldi dedim sizde cekirge varmi biraz kafanin kiyakligi birazda onlari assaglik bir irk gordugumden heriflerin ustune gidebildigim kadar gidiyordum neyse garson yok dedi bortu bocek bisey yokmu yok biz yapmiyoruz dedi antin kuntin biseyler soyledi anlamadi sonra kopek varmi dedim iyi kizarmis sari benizli bir kopek istiyorum cin kopeklerine bayiliyorum dedim herif hala tebesum edip yuzume bakiyordu okadar alismislarki assaglanmaya banamisin demiyor sonrasinda asci basi geldi dedim herhalde kung fu falan yapicak oda pismis kelle gibi gulumsuyor biraz kufur ettikten sonra heriflere bisey olmamis gibi ciktik restorandan sonra bir polis arkadasimla konustum megerse garsonlarin calisma izni yokmus postalamislar sonra sari benizlileri.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk Çerisi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 789


« Yanıtla #6 : 13 Ocak 2012, 15:52:28 »

Az bir kısmını okumaya dayanabildim gerisini de okumadım!

Bu çinli denen fare suratlı pislikleri katletmek dünyada işlenebilecek en büyük sevaptır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çalış didin ve çalış yıldızlar kapacaksın,
Bir Tanrıya bir de Türklüğe tapacaksın!
Hun_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 951


TANRI DAĞLARI TIEN SAN


« Yanıtla #7 : 13 Ocak 2012, 16:11:46 »

Aslinda yapilacak cok sey var . Mesela avrupadan bize denetim icin gelen insan haklari komisyoncularina bu videolari izletmek lazim . Bizde böyle seyler olmaz (keske olsa ) siz yanlis adrese geldiniz . Bilet paralariniz bizden masraflarinizida karsiliyoruz Siz insan haklari hesabini gidin cinlilerden sorun . Raporlarinizi yazin bütün dünyaya cinlilerin uygur Türklerine uyguladigi soykirimi ilan edin . Ne cevap verirler merak ediyorum . Belkide cinlilerin insan olmadiklarini söyleyip isin icinden cikarlar . Gercekte insanlik minsanlik hepsi hikaye . Hedefe koyduklari milletleri suclamak icin bahane yaratmanin diger adi . Yoksa ne bu dünyada nede baska bir gezegende Türk insani kadar insan bir milletin varligi olanaksizdir . Bir diger özelligimizde bütün milletlerin ortak noktasi Türk düsmanliginda birlesmeleridir . Örnegin Arjantinin bizle ne husumeti varda ermeni soykirim iftirasini taniyor . Bizdeki kürtlerin yaptiginin binde birini Uygur irktaslarimiz yapsin . Nasil bir vahsete muhatap olacaklarini hayal bile edemiyorum . Bizdeki kürtlere bu videolari izletip Sizin demokrasiden insan haklarindan anladiginiz bumu ? Size böylemi muamele yapmamizi istiyorrsunuz diye sormak lazim .
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

YABGU
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 827


Mustafa Kemalin Askeri , Atsız Atanın Kalemi.


« Yanıtla #8 : 13 Ocak 2012, 16:21:31 »

Cin onumuzdeki 5 yil icinde buyuk zarara ugriycak ekonomik anlamda. Cinin ihracat hacmi azaliyor genel olarak gelismis ulkelerin koydugu kotasyonlar cin mallarinin dunyadaki kullanimini azaltiyor ve Amerikanin cin yenine uyguladigi kur rejimi cinin buyumesini engelliyor genel olarak avrupa ve amerikanin uzak doguda yatirimlarini hindistana kaydirmasi artik yukselen bir cin yerine yukselen bir hindistan ongoruyor uzak dogu pazarinin yarisini eline geciren hindistan cinin bolgede rakipsiz olmadigini kanitlamis oldu serbest pazar ekonomisinin uygulandigi suriye ve cinin silah ve petrol muttefiki iranin amerika tarafindan baski altinda tutulmasi cinin hic isine gelmiyor olasi bi orta dogu savasina cinin dahil olmasi amerikanin elini kolaylastircak cunku asil Amerikanin hedefi cin cunku amerika ekonomisinin yuzde 40 ni olusturan cinli firmalar ve yatirimcilar amerikanin korkulu ruyasi haline gelmistir. Benim acimdan ufak bir analiz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Delikurt27
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 650


ANTEPLİ BOZKURTLAR!!!


« Yanıtla #9 : 13 Ocak 2012, 17:20:29 »

Çinliler Milliyetçi  ve kalabalık olmasına rağmen korkak millettir çin seddi ve 2. dünya savaşında japon hezimeti buna örnektir bu vahim olaylara karşı yumrugunu masaya vurup diplomasi atagı yapacak Türk soylu yönetimin olmaması kürt gibi her'an kullanılmaya hazır haini içimizde tutmamız belimizi büken sebeblerdendir.
Hunkurt Andanın tesbit ettigi gibi: Avrupa uçan sinegi görüyorda katliamı soykırımı görmüyormu sorun: sadece  işkenceye tabi tutulanların "Türk olması", bunların hepsinin avratlarını Türkler ......... Diyecem fakat hoşlarına gider böyle bir meziyet olgu yokki Domuzlarda.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

“Türk sayısını çoğaltmak ulusal büyük amacı, tabii gelişmeye bırakılmamalıdır. Alınacak ve hayata geçirilecek olağanüstü önlemlerle bir ulusal politika izlenmeli ve Türk sayısı çoğaltılmalıdır.” M.KEMAL ATATÜRK
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.23 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.