Safevi'nin katliamları
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 22 Ocak 2021, 15:06:34


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: 1 2 3 [4]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Safevi'nin katliamları  (Okunma Sayısı 14718 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Basbug Tong Yabgu
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 166


Barbar Türk


« Yanıtla #30 : 05 Ocak 2014, 06:07:12 »

Sucitay, eğer zorda kaldığı için bir Türk ırkını inkar ediyorsa o Türke lanet olsun. Bu nasıl mankurtlutur ki bir Türk savaşta yenildi diye kendi ırkını, soyunu inkar etsin ve K.rtleşsin? Yavuz keyfinden mi K.rtleri yerleştirdi doğuya? Osmanlı batı ile savaşırken arkadan vuran Şah İsmail ile Yavuz savaşmayacaktıda ne yapacaktı? Bağrına mı bassaydı? Adam babasına, kardeşlerine bile acımamış, hepsini öldürmüş. Kendisine savaş bayrağı çeken ile savaşması kadar normal bir şey yok. Sonucunda ise iki cihangir kozlarını çaldıranda paylaştı. Ayrıca ben Yavuz %100 hatasızdır demiyorum lakin Yavuz'un haksız gösterilmesinede karşıyım.

"to ask for an alliance against the Turks" Türklere karşı birleşiyoruz... Elin Frenki ile Safevi birleşip Osmanlı'ya saldırmak için ittifak kuruyor... Osmanlı'nın hatalarını gördüğümüz gibi birazda karşı tarafın hatalarını görsek daha iyi olur sanırım.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://en.wikipedia.org/wiki/Habsburg%E2%80%93Persian_alliance


Nihal Atsız "Çelik iradesiyle devleti bölünmek tehlikesinden kurtaran Yavuz, belki de, Türkiye tarihinin Alp Arslan ile birlikte en büyük şahsiyetidir." derken sanırım bunu kastediyordu...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Türke karşı gelmek Tengri'ye karşı gelmektir!"

Başbuğ Tong Yabgu (Kuzeyin Efendisi)
Alp77
YörükoğluYörük
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 979« Yanıtla #31 : 05 Ocak 2014, 06:49:24 »

"to ask for an alliance against the Turks" Türklere karşı birleşiyoruz... Elin Frenki ile Safevi birleşip Osmanlı'ya saldırmak için ittifak kuruyor... Osmanlı'nın hatalarını gördüğümüz gibi birazda karşı tarafın hatalarını görsek daha iyi olur sanırım.

Başbuğ Tong Yabgu kandaşım iletilerini hep okuyorum, sen zeki birine benziyorsun.
Osmanlı'nın ne kadar islamcı olduğu malum iken, 1400'lerden itibaren kürtlerin de atadinlerini yer yer bırakıp islamlaşma göstermesine rağmen yine de atadinlerine ne kadar bağlı olduklarını biliyoruz.
Osmanlı'nın sadece islam olan kürtleri sahiplenip, zaten uzun zaman kontrol edilemeyen, niha'i fetihlerin cok sonradan yapıldığı
doğu illerinde kürtler o zamanlar yezidi veya zerdüşt idi, bir de yezidi-islam sentezi olan hürremi idiler.
Bu durumda islam olmayan bu guruplar hep Safevi ile kaldıkları ayan beyan ortada.

Milletin dilinde pelesenk olan laf; Yavuz(Osmanlı) kürtlere sahip çıktı.
Evet çıktı, lakin kime sahip çıktı? Müslüman kürtlere. Peki müslüman olmayan kürtler neredeydi? Safevi bünyesinde.

Bakın Bozkurtlar ısrarla anlamak istenilmeyen noktalardan birisi de, hemen hemen hepiniz mezhep yani din'i kavga diyorsunuz o zamanki olaylara. Madem din'i kavgalar ya hani o olaylar, ve bu olayda Osmanlı islam veya sünni islam temsilcisiymiş ya,
peki islam olmayan kürtlere sahip çıkma sebebi ne ola ki?

Hadi Osmanlı diyelim kürtleri kullanmak istedi Safevi'ye karşı ve bu sebeple müslüman olan ve olmayan kürtlerin hepsine sahip çıkmaya kalktı diyelim, peki bunu kürtlerin kabul etme sebebi nedir, kabul etme mantığı ne olabilir?

Durum net, kürtler tamamen aynı olmasalar da, farslara yaşam şekli olarak daha yakınlar hele de o zamanlar kesin daha yakınlar, inanç olarak ise farslarla tamamen birebir aynılar. Farslar da o zamanlar zerdüşt, yezidi, hürremi veya herhangi atadinleri ile islam sentezi olan bir din yaşamaktalar. Hani din kavgasıydı bu kavgalar?

Demek ki bizim bilmemiz gereken ilk sey, Osmanlı kürtlerin sadece belli bir oranını sahiplenip kullanabildi, sene 1500'lerde kürtlerin tam islam olanları bence en fazla %25'tir. daha az bile olabilir.
Artık bu yalandan vazgeçilmeli, tüm kürtlerin Osmanlı tarafında oldu yalanı. Gümrük kapıları ve mayınlı araziler mi vardı sanıyorsunuz efendime diyeyim, kürtlerin hepsi saga veya sola geçebilsin.
Osmanlı kürtlerin hepsine hakim olamadı asla, ne 1500'lerde, ne 1600, ne 1700, ne 1800, ne 1900'lerde, aynen Türkiye'nin bugün
varolan kürtlerin sadece 3'te biri Türkiye'dedir. Hala iran'da ciddi kürt nüfus var o günden bugüne kadar varlar.

Lütfen kürtler homojen yapılı bir topluluk gibi hepsinin Safevi'yi terkedip koşar adım Osmanlı'ya geldiler, hepsi Osmanlı ileydi gibi komik yalanlardan vazgecelim. Bugün bile asiret lideri ne derse o oluyor o cografyada, o zamanlar hayli hayli asiret lideri nereyi derse oraya hizmet ediliyordu. Kimi asiretler Osmanlıdan yana oldular, bunlar genelde islamlaşmış olan veya islamlaşmakta olan asiretlerdir. Ata dininde olan, kalan kürtler Safevi devleti bünyesinde yaşamaya devam ettiler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Nihal Atsız Ata'dır, Türkçülüğün kapısı,
O'nun mahiyetinde, çizilmiştir yapısı,

Nihal Atsız atmıştır, davaya son temeli,
Turan Yurt kurulması, O'nun birtek emeli,

Gökbilge'dir davada, bu yüzden Atsız Ata,
Tanrı her doğan Türk'e, O'nun ruhundan kata...


Alp
Sucitay
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 100« Yanıtla #32 : 05 Ocak 2014, 13:37:18 »

Asimilasyon sadece kılıçla vede korkuyla olmaz.O dönemdeki insanlar göce belikten yerleşik hayata yeni geçen vede dağlarda yaşayıp okuma yazma bilmeyen insanlar.Pazar dili olayı Halaç oğlununda vurguladığı gibi önce a dilini konuşanlar b dilini öğreniyor bu ilk nesil ikyinci nesil b dilini a dilinden daha iyi bilip kullanıyor.üçüncü nesil b dilini çok daha iyi kulanıyor ve a dilini zorlanarak konuşmaya başlıyor.Nihayet dördüncü nesil a yı unutuyor 5 ve 6 dan sonra a olduklarını bile unutuyorlar.Bu süreç 80 -120 da gerçekleşiyor.Doğu ve güney doğudaki asimile olan Türkmenlere olduğu gibi okumayı yazmayı bilmeyen toplulukların asimilasyonu hızlı oluyor.Rusyada aynı şekilde Türkleri asimile etti çinde.Bu sadece kılıçla olmuyor ve farkına bile varmıyorlar çoğu zaman ama geri döndürülmeli mi dersen bilmiyorum.O kadar kolay olmasa gerek.Ama bir Türk asimile bile olsa kendini belli eder.Sizin bizim bile asimile olmamız yada her hangi bir topluluğun o kadar zor deyil ama asimile etmeyi bilmeyen bir Türkler var herhalde bugün
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ne mutlu TÜRK doğana!
Kızılbaş Bozkurt
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 253« Yanıtla #33 : 07 Ocak 2014, 15:59:10 »

Ne kadar zaman oldu bu otağa girmeyeli bilmiyorum ama benim otağa girdiğim günlerde Türkler arasında mezhep çatışmasına yer vermezdik.
Anlaşılan meydan bu tartışmaları tekrar gündeme getirip yeni bir Türkmen-Alevi düşmanlığı yaratma çabası içinde olanlara kalmış!

Adı Alp olan ama Alplik töresine zerrece uymayan zata sorular sormak istiyorum...
Sen şimdi bırak Şah sünnileri katletmiş yalanını da cevap ver hele;
1- Şah Türkçe şiirler ve mektuplar yazarken Sultan neden atalarının dilini kullanmıyordu?
2- Şah için -belgelenmiştir- kanı dininden önce gelirken Sultan neden atalarının kimliğinden utanıyor ve küfürler savuruyordu?
3- Şah Türk topraklarında Türk'ün sancağını dalgalandırmak için çabalıyordu da Sultan neden Türk olmayan topraklara gidiyordu?
4- Şah Türk büyüklerine, alimlerine danışırken Sultan neden sarayında bir tane bile Türk barındırmıyordu?

Mezhep çatışmasını falan unutun, tarihte "yapılmaması" gereken Türk savaşlarından sadece bir tanesidir bu.
Oğuzlar ile Kıpçaklar, Moğollar ile Tatarlar ve şuan aklıma gelmeyen daha onlarca Türk boylarının bir birleriyle giriştikleri "kanlı" savaşlar!
Tarih senden, benden, ondan, bizden ve herkesten o kadar çok gerçeği yada yalanı gizliyor ki Türkler bir araya gelmesin diye!
Belki de Türklerin arasındaki savaşlar tarihin bize naklettiği gibi değildir, en azından ben şahsım adına öyle inanıyorum...

Benim için Türklerin dininin, mezhebinin, ne tür yemek yediğinin, ne tür giyindiğinin, ne tür müzikler yaptığının hiç ama HİÇ önemi yok.
Asıl önemli olan Türklerin Türklük bilincidir.
Siz burada Şah İsmail'in ne kadar sünni katlettiği üzerine tartışma yürüteceğinize kadim Türk toprakları üzerinde kurulan fars-şii iktidarının Türklere (mezhep ayrımı yapmadan!) kan kusturmalarına alternatif üretin bence.
Yavuz'un zalimliğini tartışacağınıza Türkiye Cumhuriyeti'nin nasıl bağımsız olacağı konusunda fikirler üretin, çalışmalar yapın, örgütlenin, ne bileyim yeni bir Atatürk mü bekleyeceğiz böyle klavyenin başında ona-buna ahkam keserek!?

Benim düşündüğüm doğrudur, benim savunduğum kesinlikle tarihsel gerçektir kompleksleri kendine Türkçü diyen bir bireye asla yakışmıyor.
Düşündüğün fikir Türklük ahlakına aykırı değilse zaten doğrudur, bütün Türkçüler de aynı fikirdedir ama görünen köy de kılavuz istemez.

Alp bey, bence sizin üstü kapalı bir Alevi düşmanlığınız var ama yanlış düşünüyorsunuz.
Bu şekilde hiç bir Türkmen Aleviyi Türkçü saflara çekemezsin!
Ben benzer cümleyi daha önce bir çok mezhep kavgası yapılan konuda kullandım ama kimse anlamak istemiyor.
Bu konuyu uzatmaya gerek yok diye düşünüyorum.
Bence siz içinizdeki Türkmen Alevi düşmanlığını arındırmalı öyle Türkçülüğe hizmet etmelisiniz.
Ben Alevi kökenli bir aileden gelsem bile ateistim ancak burada açıktan benim ailemin inancına küfrediyorsunuz, kusura bakmayın ama bende sizi alkışlayamam ki alkışlanacak zerre bir düşünceniz yoktur bu konuda.
(Ha dersen ki adın Kızılbaş nasıl ateist oluyorsun? Belirteyim Kızılbaşlık mezhep falan değil tamamen Türklüğümle alakalıdır, Şah'ın Kızılbaş Ordusuyla da alakası yoktur, rengim Kızıldır, başım Kızıldır, kanım Kızıldır, törem Kızıldır! Artık Kızıldan komünizm mi anlarsın, inanç mı anlarsın, materyalizm mi anlarsın, yoksa koyu bir Alevi mi anlarsın orasını bilemem, anlamanla alakalı işte...)

Alevi kandaşlarıma keskin bir Zülfikar, sünni kandaşlarıma sağlam bir kalkan kullanmalarını tavsiye ederim Gülümseme
Çünkü gerçekten ciddi kanlar dökülüyor bu savaşlarda...

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Atsız der ki; ne var canda?
Yatarız taze çimende.
K*rdün adı her geçende,
Gözlerime kan görünür.
Alp77
YörükoğluYörük
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 979« Yanıtla #34 : 07 Ocak 2014, 17:38:04 »

Ne kadar zaman oldu bu otağa girmeyeli bilmiyorum ama benim otağa girdiğim günlerde Türkler arasında mezhep çatışmasına yer vermezdik.
Anlaşılan meydan bu tartışmaları tekrar gündeme getirip yeni bir Türkmen-Alevi düşmanlığı yaratma çabası içinde olanlara kalmış!

Takma adına bak ayrı gayrıyı kim yaratıyor aynaya bakarak cevapla.

Adı Alp olan ama Alplik töresine zerrece uymayan zata sorular sormak istiyorum...
Bu lafın en kibar deyim ile küstahlık, had bilmezliktir.

Sen şimdi bırak Şah sünnileri katletmiş yalanını da cevap ver hele;
1- Şah Türkçe şiirler ve mektuplar yazarken Sultan neden atalarının dilini kullanmıyordu?
Yavuz'un Türkçe kullanmadığı senin uydurman, Yavuz'un Osmanlı devlet dilinde kullandığı toplam dil, senin Şah'ının devletinde yaşamış olan fars devlet adamlarından fazla değildir.

2- Şah için -belgelenmiştir- kanı dininden önce gelirken Sultan neden atalarının kimliğinden utanıyor ve küfürler savuruyordu?

Hangi belge bu? Şah için belgelenen tek şey Zerrin Külah'ın fars veya kürt olup, Şah'ın onun torunlarından oldugudur.
Yavuz küfür neden savursun, Yavuz'u yenebilecek onun zamaninda yeryuzunde Turk veya gayri-Turk bir baska Hakan yoktu.

3- Şah Türk topraklarında Türk'ün sancağını dalgalandırmak için çabalıyordu da Sultan neden Türk olmayan topraklara gidiyordu?

Şah Türk topraklarında Türk'ün sancağını dalgalandırmak için çabalıyordu da, yabanci devletler ile yaptigi isbirlikleri ve kendi topraklarinda yasayan onca fars ve kurt neci oluyordu?


4- Şah Türk büyüklerine, alimlerine danışırken Sultan neden sarayında bir tane bile Türk barındırmıyordu?

Yavuz'un buyuk dedesinden basla kendinden sonraki 4-5 padisah donemi de dahil, Osmanli'ya gelen yerlesen cesitli din ve devlet adamlarinin listesini cikarirsak, kucuk dilini yutar misin? Bana Osmanli'dan Safevi'ye giden 2-3 taninmis devlet adami veya din alimi gosterebilir misin?
Ben cevabi vereyim simdiden gosteremezsin, ben sana Safevi'den ayrilip Osmanliya gelen koca liste cikaririm, devlet adamlarindan din adamlarina kadar.Benim için Türklerin dininin, mezhebinin, ne tür yemek yediğinin, ne tür giyindiğinin, ne tür müzikler yaptığının hiç ama HİÇ önemi yok.

Madem önemi yok takma adindaki Kizilbas kelimesini kaldirmani kandasin olarak rica ediyorum, yonetici olarak emrediyorum.
Otagda hic "sunni Bozkurt" diye takma ad gordun mu? Otag'da hic "Kadir'i Bozkurt", "Halvet'i Bozkurt" takma adlari gordun mu?


Benim düşündüğüm doğrudur, benim savunduğum kesinlikle tarihsel gerçektir kompleksleri kendine Türkçü diyen bir bireye asla yakışmıyor.
Düşündüğün fikir Türklük ahlakına aykırı değilse zaten doğrudur, bütün Türkçüler de aynı fikirdedir ama görünen köy de kılavuz istemez.

Alp bey, bence sizin üstü kapalı bir Alevi düşmanlığınız var ama yanlış düşünüyorsunuz.
Bu şekilde hiç bir Türkmen Aleviyi Türkçü saflara çekemezsin!
Ben benzer cümleyi daha önce bir çok mezhep kavgası yapılan konuda kullandım ama kimse anlamak istemiyor.
Bu konuyu uzatmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Sen ahkam kestigin derecede Bozkurt ve Turkcu olsan, bunca zaman otaga gelmemissin, bir selam verir, hele bir hasret giderir, direkmen bu konuya dalmazdin. Ben senin gibi Kizilbasligini Bozkurtlugunun onune yazan adamdan 1 gram ne medet umarim, ne de senin bu davaya 1 gram faydan olacagina inanirim, ne senin, ne avanenizin, hicbirinizin Turkculuge ve Turkluge bir damla birsey katacaginiza inanmiyorum bu sekilde.


Bence siz içinizdeki Türkmen Alevi düşmanlığını arındırmalı öyle Türkçülüğe hizmet etmelisiniz.

Senin gibi Bozkurtluk iddiasinda bulunanlarin dini kimliklerini Bozkurtluklarinin onune koymayi biraktiklari gun, ben de aleviye sunniye ve hepsine dusmanligi, tavri, kinayeyi herseyi birakirim. Ben her oyuna gelirim, sen kizilbaslik oynadikca ben Yavuz olmaya devam edecegim.

Alevi kandaşlarıma keskin bir Zülfikar, sünni kandaşlarıma sağlam bir kalkan kullanmalarını tavsiye ederim Gülümseme
Çünkü gerçekten ciddi kanlar dökülüyor bu savaşlarda...

Burada ne demek istedigini anlamadim ama eger benim anladigimi ima ediyorsan, ben kalkansiz olacagim, hangi alevi kesecekse ordulariyla beklerim, guvendikleriyle gelmeli, bende kimseye verecek kelle yok, ha kimde alacak guc varsa o iddiayi yapanin boynuna külfettir, yüktür.

=====================================================================================


Ben senin sorduklarina cevaplar verdim, simdi bende sira, ben de birkac soru soracagim,bakalim sen ne cevap vereceksin.

1-Yavuz'un 10 gobek gerisine gidince Osman Gazi'ye variyoruz, Ertugrul Gaziye variyoruz ve hickimse Turkluklerini tartismaya acabilecek en ufak bir iddiada dahi bulunamaz. Bana Firuz Sah'in Zarrin Kolah (Zerrin Külah)'in Turk olma ihtimali varsa, o ihtimali bari anlatabilir misin?

2-Safevi Sarayinda ki farslar Osmanli sarayindaki devsirmelerden fazla midir az midir?

3-Safevi donemi Farslar amerikaya mi surulmustu yoksa mis gibi safevilerle mi yasiyordu hepsi?

4-Turkce konusmak bir adami Turk yapiyorsa, Ruhi Su senden daha Turk mudur degil midir?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Nihal Atsız Ata'dır, Türkçülüğün kapısı,
O'nun mahiyetinde, çizilmiştir yapısı,

Nihal Atsız atmıştır, davaya son temeli,
Turan Yurt kurulması, O'nun birtek emeli,

Gökbilge'dir davada, bu yüzden Atsız Ata,
Tanrı her doğan Türk'e, O'nun ruhundan kata...


Alp
Açina Tayeçe
Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : 07 Ocak 2014, 18:51:32 »

Alp 77 ve Kızılbaş Bozkurt. Sözüm her ikinizin şahsında tüm alevi ve sünnilere. Bir tarafınızı yırtsanız da,birbirinize hakaretler yağdırsanız da,
Şah İsmail de bizimdir, Yavuz Sultan Selimde.  Yok Şah İsmail, sünnileri katletmiş, Yok Yavuz Alevileri katletmiş de bilmem ne. Yeter artık. Her ikisi de bizimdir ama Ulu Tanrım her ikisinide KIZIL TAMULAR da yaksın. Bu kini nefreti bize bırakıp öldükleri için. Bu konuyu kapıyorum. Sizin bu ayrışmalarınızdan bıktım usandım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: 1 2 3 [4]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.165 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.021s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.