Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRK TARİHİ ve EDEBİYATI => İzleti (Görsellik) => Konuyu başlatan: Türkoğlu35 üzerinde 06 Kasım 2013, 20:40:56Konu Başlığı: Mutlaka izlemelisiniz.
Gönderen: Türkoğlu35 üzerinde 06 Kasım 2013, 20:40:56
Prof. Dr. Timur Kocaoğlu Hoca ile sohbet - HABERTÜRK, Tarihin Arka Odası (10.08.2013)

Konu başlığına ancak bunu yazabildim çünkü size çok değerli ve çok farklı konulara değinen bir izleti paylaşıyorum.

"Tarihin arka odası" programına konuk olan Timur Kocaoğlu. Kendisi 20. yüzyılın başlarında kurulan bağımsız Türk cumhuriyeti olan "Buhara Cumhuriyeti"nin cumhurbaşkanı Osman Kocaoğlu'nun oğlu.

Kendisi o günlerde Türkistan'da yaşananlar, Enver Paşa, Kurtuluş Savaşı'na Türkistan Türklerinin maddi-manevi yardımları gibi "Türk"ü ilgilendiren bir çok konu hakkında bilgi veriyor. İzleyin, izletin.

"Güzel Türkistan"ın söylendiği anın, tüylerinizi diken diken edeceğini tahmin etmem zor değil açıkçası.


Konu Başlığı: Ynt: Mutlaka izlemelisiniz.
Gönderen: Evrenuz üzerinde 24 Kasım 2013, 02:52:17
Benide cok etkiledi ,ozellikle degerli hocamin Basbug Ataturk hakkindaki o sozleri , gozlerinin dolmasi , yutkunmasi , babasinin Basbug Ataturk tarafindan yurttan cikarilmis olsa dahi (ki kendisi boyle olmadigini soyluyor zaten ) ona karsi duydugu sevgi ve hurmetin degismeyecegini haykirmasi. Kani ari Turk kani benligi Turk benligi ,kansizlara birsey demem kansiz  zaten ama Turk kani tasiyip ona ihanet edenler bir izlesin bunu .Yuce Turk: Buhara Cumhuriyeti Cumhurbaskani Osman Kocaoglu'nun ucmagi Tanridagi olsun Goktanrim ona yar olsun.


Konu Başlığı: Ynt: Mutlaka izlemelisiniz.
Gönderen: Alp77 üzerinde 25 Kasım 2013, 04:02:38
Tam 4:00'dan itibaren dinleyin tekrar, "Tanzimat Zamparası" diyor, Kadir Mısıroglu adlı dul karı cocuguna :D