Grup Orhun - Celaliler
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 31 Ekim 2020, 15:59:35


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Grup Orhun - Celaliler  (Okunma Sayısı 7964 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
MUKANNA
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 98« : 08 Nisan 2010, 20:55:13 »

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Ali Aksoy - Celaliler


Celaliler saldırır,
Devşirmeler üstüne:
Türkler başa Türk ister,
İstanbulun kastı ne ?
Devşirmeler milleti,
Kuyulara tıktılar.
Feryat figan içinde,
Acımadan yaktılar.

İstanbul Enderunda,
Devlete beka arar.
Millet zulme uğrarken,
Saltanat neye yarar.

İstanbul hiç ummasın,
Devlet-i ebed müddet,
Devlet zulüm eylerse,
Yıkılıp gider elbet.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRKÇÜ
MUKANNA
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 98« Yanıtla #1 : 08 Nisan 2010, 21:08:28 »

Kuyucu Murat Paşa'yı bilmeyen Türk ırkçılığını da anlayamaz. Devşirme Kuyucu Murat Paşa isyan bastırma bahanesiyle anadoludaki Türkmenleri öldürüp kuyulara atmasından dolayı bu adı almıştır. Tarihin birçok hadisesinde görüldüğü gibi Türk'ü katleden Kuyucu Murat Paşa Islav olduğu için ırkçıyız.

İsmail Hakkı Danişmend ise, hakkında şu ifadeleri kullanmaktadır: "Anadolu Türkü'nün ebediyyen lanetle anacağı Kuyucu Murat ihtiyarlığından dolayı "Koca" lakabıyla da tanınan 90 lık bir zalimdi. Kuyucu yalnız asilerle taraftarlarını değil, onlara her nasılsa ekmek ve su vermiş zavallılardan başka civarlarda bulunan komşularını bile kılıçtan geçirtecek derecede kana ve bilhassa Türk kanına susamış bir canavardır."
Kuyucu Murat Paşa 90 yaşına kadar istikametli bir hayat yaşamış ve padişah'ın baba iltifatına mazhar olduktan sonra ölmüştür.


Ermeni bir rahip de Kuyucu Murat Paşa'dan övgüyle söz etmekle birlikte, katledilen köylülerden oluşan tepeleri de yazmaktadır: "Görenlerin bize bizzat anlattıklarına göre Murat Paşa bütün konakladığı yerlerde önceden kuyular kazdırır ve bütün Celalileri, muzir adamları öldürüp bu kuyulara attırır, oraya indirilen birkaç adamda atılanları istif ederdi. Vakadan dört sene sonra kış mevsiminde oradan geçerken ev büyüklüğünde olan kuyuları görmüştük. Birkaç tanesi çökmüş olduğundan odun ve toprakla kapatılmıştı. İşte böylelikle ortadan kaldırılan melunlar duman gibi yok olarak Allah'ın şanından mahrum kaldılar." Bu şekilde, Canbulatoğlu'yla olan karşılaşmasından sonra 26 bin kişinin başını kestirerek tepe yaptığı iddia edilir.

Osmanlı tarihçisi Naima, Kuyucu Murat'ın çocuk öldürmesine tanık oluşunu şu şekilde anlatmaktadır: "... Bir gün pişgah-ı otakta (otağın üstünde) iskemle üzerinde oturup harfolunan (kazılan) bi're (kuyuya) gelen adamları katlettirip doldurmağa meşgul idi. O sırada gördü, halk verasında (arkasında) bir atlı sipahi, bir sabiyi (çocuğu) kenduye redif edip (ardından getirme) geçup gide. Paşa emreyledi varıp sabiyi at arkasından indirip huzuruna götürdüler. Oğlancığa:
- Sen ne yerdensin? Celali arasına neden düştün?, dedikte, sabi doğru söyleyip,
- Falan diyardanım, kıtlık sebebinden babam beni alıp bunlara katıldı. Boğazımız tokluğuna yanlarınca gezerdik, dedi.
- Baban ne idi?, deyu sorıcak,
- Şeştar çalardı ve anınla doyunurdu. Vezir-i Azam Murad Paşa başını sallayarak acı acı güldü.
- Hay, Celalileri şevke götürürdü, deyup, çocuğun katline işaret etti. İşaret üzerine çocuğu cellatlara verdiler. Fakat cellatlar;
- Bu sabi masumu nice öldürelim, deyu çekilip her biri bir tarafa gidip göz yumdu. Murad Paşa emrinin neden geciktiğini sordukta, cellatların çocuğu merhamet edip istinkaf ettiklerini bildirdiklerinde, Paşa:
- Yeniçerilerden birisi öldürsün, deyü buyurdu. Yeniçeri dilaverlerine teklif olduklarından onlar dahi, sabiye bakıp;
- Biz cellat mıyız? Cellatlar bile merhamet etti. Vezir kendi iç oğlanlarına emretti ki sabiyi öldüreler. Anlar da ki huzurundan dağılı kabul etmediklerinden oğlancık meydanda kalıp onu öldürecek adam bulunmadıkta, ihtiyar vezir arkasından kürkünü bırakıp ve kalkıp sabiyi kendi eliyle alıp, kuyunun kenarına getürüp başını vurup boğazını sıkıp helak ve kendi eliyle kuyuya inkaa etti."
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRKÇÜ
MUKANNA
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 98« Yanıtla #2 : 08 Nisan 2010, 21:43:54 »

Anadoluda çıkmış bir Türkmen isyanını yarım milyon insanı katlederek durduran slav komutan.Bu da Osmanlı'nın nasıl bir devlet yapısına sahip olduğunu göstermektedir. Zaten bu isyanlardan sonra Osmanli 300 yıl doğru dürüst tek bir savaşı dahi kazanamamıştır. Sultan 1. ahmet döneminde, 1606-1611 yılları arasında sadrazamlık yapmıştır. Bu kansız, yüzbinlerce anadolu Türk'ünü katletmiş ve öldürdüğü Türkleri kuyulara doldurması sonucu bu ünvanı kazanmıştır.Su katılmadık bir Türk dusmanidir . Tek Suçları analarından Türk olarak doğmak olan yüzbinlerce Anadolu Türk ' ünü Celali isyanları sırasında öldürmüş cesetlerini kazdırdığı kuyulara attırmıştır . Lakabınıda yaptığı katliamlardan kaçarak kurtulabilen masum anadolu Türk ' leri takmıştır . Özellikle fatih döneminden itibaren Türk'e düşman bir politika uygulayan osmanlı yönetimi en ufak bir hak arama girişimini görüldüğü gibi vahşetle bastırmış dahası bunu yapma yetkisini bir hırvat devşirmesine vererek Türk'ü kanıyla kazandığı topraklarda çok daha garip etmiştir. işte bunun gibi devşirmeler, osmanlı sarayını dolduran yabancı soylu cariyeler, içoğlanları, harem ağaları, kızlarağaları, şaklabanlar, soytarılar zevk safa içinde yaşasın diye yüzyıllarca süren savaşlarda milyonlarca Türk'ün kanı akmıştır. Ta ki 308 yıl sonra, 19 mayıs 1919'da, soyunda bir dönmelik ve devşirmelik olmayan özTürk bir general Samsun limanına çıkıncaya kadar da, Türk'e, milli kimliğinden, tarihinden, dilinden uzak bir yaşam, osmanoğulları, daha doğrusu onların devleti ellerine teslim ettiği, içoğlanları ve yabancı soylu fahişeler, şeyhülislamlar tarafından reva görülecektir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRKÇÜ
Paşaelili
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 47« Yanıtla #3 : 05 Mayıs 2010, 00:57:42 »

Görülüyor ki dünyaya hoşgörü dağıtan Devlet-i Ali Osmaniye Türk'e gelince diş bilemiş,Yazıklar olsun Osmanlı uğruna akıttığımız kana!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

En yüksek eserler kılıçla ve düşman kanıyla yazılmış olanlardır.
akkoyunlu
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 24


« Yanıtla #4 : 10 Ekim 2010, 21:02:18 »

Celali olmaktan gurur duyarım.Devşrimeye,dönmeye,ispanyalı yahudiye,çöldeki arabiye doğudaki ermeniye batıdaki rumiye karşı son derece hoşgörülü ,saygılı olan osmanlı nedense Türklere gelince tam tersine dönüyor soykırımcı,katliamcı,acımasız oluyor.Sırf mezhep için Alevi kardeşlerimizi kesen parçalayan osmanlı bırakın mezhebi dini bile farklı olan avrupalı ve andoludaki azınlığa azami nezaketle ve yalakalıkla yaranmaya çalışmıştır.

Benim köyümü yıkcak beni suriye çöllerine sürgün edecek köye gelip kadın isteyecek bende osmanlıya teşekkür mü edicem bu işin sonu isyandır intikamdır zaten osmanlı Doğu Anadoluyu işgal ettiğinde pek araht edememiştir halk osmanlı hakimiyetini kabul etmemiştir bakın osmanlıya karşı Akkoyunluyu,Moğolları,Dulkadirolullarını desteklemişlerdir.

Bu isyani sürekli devlete karşı diyerek somanlıdan başka Türk devleti olmadığını vurgulayan saçma kişilerede yazıklar olsun.Kimse osmanlıya bağlı olmak zorunda değil benim devletlerim Akkoyunlu,Haremşah.8celali aşireti kurmuştur),Memlükler,Avşar hanedanlığı osmanlı nın savaştığı tüm Türk devletleridir.Bizler safakn Türkmen askerkerle yürürken osmanlı avrupanın güzel tüysüz oğlanlarını devşirip pişirip önümüze sürdüler.

Bu gün kürt oalyları varsa bu osmanlının Türklere yaptığı zülümlerin ve tahrir defterlerinde Türk aşiretlerine kürt yazması kürtlüğü benisetmesi sonucudur.Alevi kürt Sunni kürt yoktur şafi Türkte yoktur bugün sadece şafi kürt vardır alevi kürt olmaz.


Y.N.: İmla kurallarına uyalım. Şad
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.208 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.