Enver Paşa
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 16 Aralık 2018, 05:42:18


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: 1 ... 3 4 [5] 6
  Yazdır  
Gönderen Konu: Enver Paşa  (Okunma Sayısı 39611 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #40 : 19 Temmuz 2010, 20:35:39 »

Sanırım ben Oğuz Şad kardeşin ne dediğini anladım.
Diyor ki, Enver Paşa Türklerin tarafında çok iyi mücadele etmiştir. Kendisi övülebilir ama fikirlerini hiç değiştirmeden bu güne aktarırsak onun o zamanki görüşlerinin bizim bu günkü Türkçülüğümüzden farklı olduğunu görürüz çünkü o zaman vatanı kurtarmak istiyenler bunu Türkçülüğün yanında islamdan da destek alarak yapmışlardır. Bu nedenle onun fikirlerini hiç değiştirmeden gençlerimize "işte tam bu Enver Paşa gibi olmanızı istiyorum o nasıl yapıyorsa Türkçülüğü siz de öyle yapın" dememiz doğru olmaz demek istiyor...

Önemli hatları ile doğru anlamışsın Dodurga-Avşar-Eymür kardeşim. Yalnız bazı detayları bu iletinin üstüne belirtmem gerekir ki, anlam kayması olmasın.  Enver Paşa'nın Turan'ı içerisinde Cezayir, Tunus, Trablusgarp, Mısır, Arabistan ve Hindistan'da vardı. Yani, Türk Turan'ı kurmayı ve islam ülkelerini de bu yapının içerisine katmayı düşünmüştür. Müslümanlığın, cihad ile esaretinin son bulmasının mümkün olmayacağını; aynı Osmanlı'da olduğu gibi Türk'ün önderliğinde yüceleceğini düşünüyordu.

Bu düşünce de Türkçülüğün Türk Soylu temeline dayanan Turan anlayışına uymamaktadır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Irkçı-Türk
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 105


« Yanıtla #41 : 19 Temmuz 2010, 22:15:06 »

Enver Paşa Gagavuz Türküdür. Ailesi nesiller önce Müslüman olmuştur. Çok iyi eğitimli, birkaç yabancı dil bilen, entellektüel biriydi. Bunun yanısıra kahraman bir askerdir.

Enver Paşa benim görüşüme göre Türkçüdür. Siyasi amaçla birkaç söylemi nedeniyle onu Islamcı ilan edemeyiz. Çerkesleri ve diğer müslüman halkları çıkarları için kullanmak istemiş olabilir. Eski Türk Devletlerinde de bu vardı.
Ayrıca 100 sene önceki Türkiyeyle bugünü kıyaslayamayız.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #42 : 19 Temmuz 2010, 23:11:51 »

Başka bir başlıkta bu konu ile alakalı 5 ay önce ne yazmışsın, şimdi ne yazıyorsun!


Enver Paşa benim görüşüme göre Türkçüdür. Siyasi amaçla birkaç söylemi nedeniyle onu Islamcı ilan edemeyiz.

Karpuz kadar kafan var, çekirdeği kadar beynin yok; bizimle dalga geçmeye çalışıyorsun aklın sıra! Bunu da 5 ay önce sen yazmadın mı?

''90.000 asker donarak şehit oldu'' lafı tamamen palavradır. Sarıkamışta muharip Türk askeri sayısı 75.000 idi. Rus kaynaklarına göre şehit sayımız 20.000. Yaralıyken şehit düşenler ise 2000dir. Yani toplam şehit sayısı taş çatlasa 22.000dir. Kaldı ki ruslar propaganda yapmak için sayıyı biraz yüksek göstermiş olabilirler. Osmanlı kaynaklarında ise şehit sayımız 11.000 civarında gösteriliyor. Ama biz en kötüyü yani Ruslarınkini kabul edelim. Çünkü osmanlı da başarısızlığı örtbas etmek için rakamı düşül tutmak istemiş olabilir.
Yani şehit sayısı 22.000 civarındadır. Ayrıca medyada sanki askerlerimizin tamamı hiç savaşmadan donarak şehit oldu gibi gösteriliyor. Bu da yanlıştır. Bir kısmı donarak ölmüştür malesef ama savaşarak şehit olanların sayısı çok daha fazladır.

Sarıkamış Harekatı birkaç komutanın teknik hatası yüzünden başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Ama bu başarısızlığı abartıp rakamları şişirmenin alemi yok.

Atatürk ve Enver Paşanın yıldızları pek barışmamıştır. Bu nedenle Enver Paşayı överken fazla da abartmamak gerekir. Çünkü Enver Paşa Türkçü değil, Türk-İslam davası peşindeydi.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.turkcuturanci.com/turkcu/turkcu-ogreti/enver-pasa-(1880-1922)/msg35428/#msg35428Çarpılmadan, o küçük beynine git de başka meşgale bul!  
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #43 : 19 Temmuz 2010, 23:31:05 »

Tamamda kandaşlarım o zaman acemiymiş, şimdi öğrenmiş doğruları,olamazmı? Sırıt
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Taha Çağrı
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 7« Yanıtla #44 : 31 Ağustos 2010, 18:47:16 »

Oğuz Şad ağabey burada bahsi geçen Çerkezleri kullanma meselesinin zannımca doğruluk payı vardır. Neden diyecek olursan Enver Beyin en ileri gelen adamlarından biri Kuşçubaşı Eşreftir. Yine aynı şekilde Kuşçubaşı Eşrefin kardeşi de birçok harekatta onlarla berabermiş. Kuşçubaşılar da Çerkezdir. Daha sonra Çerkez Ethemin de bazı hizmetlerde bulunduğu söyleniyor. Ayrıca Enver Beyi Türk-İslam davasının neferi olmasında bir sakınca görmüyorum; ama Türk-İslam Ülküsünden ne anladığımıza bağlı. Türk-İslam Ülküsünün fikir babası Seyit Ahmet Arvasi davasını şöyle açıklıyor: " Ben İslam iman ve ahlakına göre yaşamayı en büyük saadet bilen, büyük Türk milletini iki cihanda aziz ve mesut görmek isteyen ve böylece İslamı gaye edinen Türk milliyetçiliği şuuruna sahibim." Sayın Oğuz Şad ağabey ben de bu fikir doğrultusunda Türkçülüğümü yaşıyorum. Bu demek değildir ki ümmet birliği fikrini benimsiyorum, hayır. Ümmet birliğinin kurulamayacağı görülmüş, arapların şu vakitte nasıl emperyalist ülkelerin yardakçılığını yaptığını görmekteyiz. Oğuz Şad ağabey emin ol en az senin kadar o kanı bozuk materyalist araplara kin besliyorum. Aklıma bu kansızların yaptıkları geldikçe gözlerim doluyor. Ama Enver Paşanın yaptığı olay şudur; Gazi Mustafa Kemal, Enver Paşa, Kuşçubaşı Eşref İtalya işgalindeki Trablusgarp' a devletin gidecek gücü olmadığı için ufak bir birli kurup Enver Paşanın kararıyla kendileri gidiyorlar. Orada bazı arap aşiretlerinden birlikler kuruyorlar (tabi bu araplar öldürdükleri adam karşılığı para alıyor; ayrıca günlük para da alıyorlar. Ama en azından savaştıklarına da şükür etmek lazım.) Bu kurulan birliklerle büyük başarılar elde ediliyor. Trablusgarpta araplar yaşıyordu onlar yaşıyor diye vatan toprağı için savaşa gitmek bu adamın Türkçü olmamasına bir sebep mi? Ben şahsım adına Enver Paşayı büyük bir komutan ve dava adamı olarak görüyor her fırsatta dua ediyorum. İslam kelimesini duyunca bu şekilde ürpermeyelim. Türk kelimesini duyunca ürperenlerden farkımız olsun. İkisini ayırmanın mümkünatı yoktur. Bu yüzden de Türk-İslam sentezi değildir o davanın adı; çünkü sentezlerde tez-antitez ilşkisi vardır ve bir sentez analiz edilerek ayrıştırılabilir. Bu yüzden o davanın adı Türk-İslam Ülküsüdür. Zannetmeyelim ki müslüman denilince gavurlar farsları anlıyor hayır müslüman dedikleri zaman o adamların aklında uyanan millet Türk milletidir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #45 : 31 Ağustos 2010, 19:39:09 »

taha çağrı,

Türk tarihi, gayri Türklerin bir kaç iyi hizmetine karşılık, onlarca ihaneti ile doludur. Bugün çerkezleri kullanmalıyız dersiniz, yarında dün çerkezleri kullanmıştık zaten diyerek; kürtlerin bugünkü ihanetlerini es geçerek kardeşlik beslersiniz. Bu sakat bir düşüncedir!

Türk-islam ülküsü dediğiniz; Türkçülüğün içini boşaltan bir halta yaramayan, zamanında komünizme karşı direnç oluşturabilmek için Milliyetçiler ile dincileri aynı potada toplamaya yarayan safsatadan başka bir şey değildir. Arap Arvasi, Türk milliyetçilerine ümmetçiliği zerk ederek Türklüğün zinde ve dinç kesimi olması gereken milliyetçileri, gaflet uykusuna yatırmış milliyetçi geçinen sahtekarın tekidir.

Anadolu Selçuklularından başlayarak, Osmanlı'dan Cumhuriyete kadar Türkler 1.000 sene islamiyetin sancaktarlığını yapmışlardır. Bugün Avrupa'da Türk dediğiniz zaman müslüman, müslüman dediğiniz zaman ise; insanların aklına önce arap sonra da Türk gelir. Fakat, 1.000 yıl cephelerde islamiyet için akan oluk oluk kanımıza rağmen; müslüman dünyasından ve özellikle araplardan karşılığında ne gördük? İhanet gördük değil mi? Haçlı ordularını Anadolu'da kılıçtan geçiren Türkler için araplar şu an neler düşünüyor biliyorsun değil mi? Osmanlı'nın 1. Dünya savaşında kanal cephesinde, arap çöllerinde sırtından vurularak şehadete varan Türk çocuklarının sayısını biliyorsun değil mi?

Türkçülük, Türklüğün önüne ardına herhangi bir değer, kutsal koymayan ülkülemdir. Bizim davamızda inançla işimiz yoktur. Bugün Türk dünyasının içerisinde Hristiyan, musevi, budist, şamanist ve hatta ateist olanlar vardır. ''Türk-islam ülküsü'' olarak adlandırılan esasında Türklüğün bugün başındaki en büyük bela olan zihniyet, Türklüğü bir dinden de vazgeçtik bir mezhebe sıkıştırıp Anadolu dışındaki Türkleri Türklük potasından çıkartan sakat bir düşüncedir. Keza, sadece Anadolu dışındakileri çıkartsa yine iyi, Anadolu'nun temiz Türk evlatları Türkmenleri dahi mezhebinden dolayı Türk milliyetçiliği kadrosuna dahil etmeyen ''ayrık otu'' bir düşüncedir.

Hülasa, hangi dine ve inanca sahip olursa olsun Türk evlatlarının yaşadığı her santimetkare toprak Türk yurdudur, gerekirse; milyonlarla ölürüz. Lakin,  islamiyet davası güderek Trablusgarp gibi Türklüğü ilgilendirmeyen yerlerin hepsini bize verseler de gözümüzde bir Türk evladının burnunun kanamasına değmez.

Bulunduğun otağ, Türk ırkının üstünlüğüne biat etmiş Türkçülerin otağ'ıdır. Arap Arvasi'nin saçmalıklarını aklamaya ve paylaşmaya devam ettiğin müddetçe; burada kalışın uzun soluklu olmaz!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.263


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #46 : 31 Ağustos 2010, 19:55:20 »


            Taha Kardaş, bu düşünceler inan başımıza iş açıyor !.. Bak dinden ne kadar az bahsedersek o kadar iyi gerçekten. Türkçülük ülküleminin hiçbir yerinde din yoktur. Eğer olursa Türkçülük falan kalmaz. Şad'ın dediği gibi öyle bir hale gelir ki sadece hanefi mezhebinden olan Türklerin kurduğu bir birliktelik olur ve o da nasıl Türkçülük olur anlarsın artık. Diğer Türkoğlu Türkler yok sayılır arap Türk karışımı bir olgu ortaya çıkar ki bu da çakma Türkçülük olur. Esenlikle...  
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
TURAN4534
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 197« Yanıtla #47 : 31 Ağustos 2010, 20:23:02 »

Müslümanlığı korumak ve müslüman çoğrafyasını korumak için asırlardır nice Türk kanı aktı.Akan kanın haddi hesabı yok.Kendilerini korumaktan bile aciz arap,fars ve daha nice müslüman milleti asırlar boyu haçlı seferlerine ve daha nicelerine karşı savunduk.Lakin en sonunda bir şey fark ettik akan bunca kanın arap,fars vb. müslüman milletler için hiç bir anlam ifade etmediğini.Ve yine gün geldi avrupalı milletler bir haçlı seferine daha çıkıverdi.O zaman padişahın çok güvendiği tebası padişaha götünü döndü.Müslüman, Hristiyan ne kadar it kopuk varsa Türk'e saldırdı.O vakit savaş din adına değil millet adına yapıldı sonuç ortada Türk Milleti medeniyetler mezarlığı olan bu anadolu çoğrafyasında halen özgür ve güçlü.
Türk-İslam birliği gibi bir birlikten bizim karlı çıkmamız mümkün değil.Bunun yerine tüm Türk boylarını bir bayrak altına toplamak daha mantıklı.En azından birbirine bağlı bir millet yaratabilir, boylar arasında ki çeşitli farklılıkları yok edebiliriz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
turaniçinölürüm
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 4


« Yanıtla #48 : 07 Ağustos 2011, 06:51:54 »

Enver paşa, güney topraklarında arap müslümanlarını italyan ve fransızlara karşı, kuzey hindistanda müslümanları ingilizlere karşı, rus topraklarında türkmenleri teşkilatlandırarak vede almanlarıda kendi yanımıza çekerek, birinci dünya harbinden sağ olarak çıkma mücadelesi veren bir liderdir. Son derce akıllıca hareket etmiştir. Birinci dünya savaşı 1914 te çıkmıştır (resmi tarihe göre)  ama bu yalandır. Osmanlı zaten 1907 yılından beri, kuzey afrika ve arap yarım adasında Fransa, İngiltere ve İtalya ile savaşıyordu. 1914 yılında Almanlar Osmanlının bu harbine farklı cepheden katılmıştır. Almanların yanında biz bu harbe girmedik yani.
Turan ülküsünün gerçekleşe bilmesi için tek ordu ve tek bayrak gerekmektedir. Bu orduyu kuran ve bu uğurda ölen tek anadolu lideridir kendisi. Yani bir icraatı vardır. Teorik değil pratikdede var etmiştir. Örnek alınması gereken icraatları vardır , turancılık adına. Turancılık tek dil tek kültürle başlamaz, belki öyle devam eder ama asla öyle başlamaz. Turancılık tek orduyla başlar , tek sancakla başlar. Sonra tek bayrak sonra tekdil, tek kültür.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Ne Mutlu TÜRK Doğana!
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 366


TÜRKÜZ, ederiz daim iftihar!...


« Yanıtla #49 : 25 Mart 2012, 21:07:30 »

videoyu açamıyorum yardımcı olabilecek var mı?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Esir iken mümkünmüdür ibadet,
Yatıp kalkıp Atatürk`e dua et,
Senin gibi dürzülerin yüzünden;
Dininden de soğuyacak bu millet.

İşgaldeki hali sakın unutma,
Atatürk`e dil uzatma sebepsiz,
Sen anandan yine çıkardın amma;
Baban kimdi bilemezdin şerefsiz...
Sayfa: 1 ... 3 4 [5] 6
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.057 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.