Başbuğ Atatürk nasıl bir insandı? Ahmet Metin Saruhan Hoca
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 27 Ocak 2021, 09:42:54


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Başbuğ Atatürk nasıl bir insandı? Ahmet Metin Saruhan Hoca  (Okunma Sayısı 3139 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« : 24 Haziran 2012, 16:41:21 »

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
SON BAŞBUĞ ATATÜRK NASIL BİR İNSANDI - A.METİN SARUHAN HOCA

Türk 'ün son başbuğu. Şüphesiz ki, dünyanın en büyük devrimcilerinden birini, milleti için yapıp ettikleriyle değil de "inanıp inanmadığıyla" değerlendirmek, ancak az gelişmiş üçüncü dünya ülkelerine has bir durumdur. Maalesef aydınlanması yarım kalmış olan ülkemizde de Atatürk gibi bir "dünya lideri", milleti için yapıp ettikleriyle değil de dini inancıyla değerlendirilmektedir. Her şeyden önce bu durum çok ama çok üzücüdür. Türkiye Cumhuriyeti kuran, yokluk ve yoksulluk içindeki bir toplumda emperyalizmi dize getiren Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Atatürk ile Allah arasında" kalması gereken din-inanç konusundaki tutumuna göre değerlendirilmesi, herşeyden önce günahtır! Çünkü din, Atatürk'ün de dediği gibi, "ALLAH İLE KUL ARASINDAKİ BAĞLILIKTIR".

Atatürk 'ü kullanan sahtekarların en baştakileri koministlerdir. Atatürk 'ün " Dünyadaki en büyük tehlike kominizmdir, nerde görülse başı ezilmelidir " sözüne rağmen koministler hem deniz geymişçi hem de Atatürk 'çü geçinerek büyük bir şerefsizlik ve sahtekarlık örneği sergilemektedirler. Atatürk herşeyden önce büyük bir Türkçü idi. Atatürk düşmanlarının çoğu tarihi bilmedikleri için Osmanlıyı da Tarihi de bilmezler. Şapka kanunu için Atatürkü eleştirenler Osmanlı padişahı 2. Mahmut 'un getirdiği Fes Kanunu hakkında birşey biliyorlar mı ? Ki 2. Mahmut Fes giymeyenleri çok şiddetli bir şekilde cezalandırmıştır. Fes ve Şapka kanunlarındaki temel amaç halktaki gavur icadı manasını yıkmaktır. Nitekim Şapka cehaletin yıkıldığı belli bir döneme kadar takılmıştır. O zamandaki bağnazlığı günümüzden bakarak anlayamayız.

Gerçek Atatürkçü bir insan başörtü düşmanlığı yapamaz. Çünkü Atatürk ün annesi Zübeyde Hanım da başörtülüdür.

Atatürk sahte din adamlarını temizlemiştir. Bunu Selçuklu Sultanı Alparslan , Hasan Sabbah adındaki sahte şeyhi ortadan kaldırmak için uğraşmış , Osmanlı padişahı 2. Muratta Şeyh Bedreddin adındaki sahte din adamını astırmıştır.Atatürk birkaç tane sahte din tüccarını astırmış olabilir. Unutmayalım ki 4. Murat koskoca Şeyhülislamı Ahizade Hüseyin Efendi 'yi astırmıştır.

Türkiyedeki tüm mason localarını 1935 'te kapatan Atatürk 'e , Mason diyen beyinsizlere ne demeli. Nitekim gücü eline geçirince 'kökü dışarıda olan hain örgüt diyerek tüm mason localarını 1935 te kapatmıştır.

Atatürk içki içebilir nitekim içki İslamiyetin ilk dönemlerinde 15 yıl serbestti. Hz. Hamza içkiyi çok severdi. Hz Hamza öldükten sonra Hicretin 3. yılında yasaklanmıştır.

Laiklik konusunda Atatürk 'ü eleştirenler, Fatih Sultan Mehmet 'in Zina yapanlara Para Cezası ihdas ettiği Kanunnameye ne diyeceklerdir. Atatürk 'ün Laikliğinin önemini Şeyhülislamın yıktırdığı Uzay İncelemeleri Rasathanesinden anlayabiliriz. Ama Atatürk 'ün Laikliği dine karşı değil bağnazlığa karşıdır.

Gözlemevinin neden yıkıldığını ise İnalcık şöyle anlatıyor:

"... aralarında şeyhülislamın da bulunduğu bir grup ulema, astronomi ve astrolojiyle ilgilenmeyi büyücülük ve falcılık gibi dinsizlik ve uğursuzluk olarak görüyordu. Şeyhülislam, sultana veba salgınının Tanrı'nın gizlerine nüfuz etmek için yapılan bu cüretkar çabaların sonucu olduğu anlamında bir ariza verdi. Rasathane, 1580′de bir grup yeniçeri tarafından yerle bir edildi."

"... fakat 16. yüzyılın başlarından sonra dini bağnazlık akımları gittikçe güçlenecektir... Dini bağnazlık, imparatorluğun düşünce hayatında matematik gibi akli ilimlere, skolastik ilahiyata ve tasavvufa karşı gittikçe güçlenen karşıtlıkla kendini göstermiştir."

Olaya kaos teorisi ve kelebek etkisi açısından bakalım:
1580′de gözlemevi yıkılırken düşen son tuğla kelebek etkisi yaratmış olabilir. Bir tuğla kaybettik, gözlemevinden olduk. Bir gözlemevi kaybettik, Takiyüddin'den (alim, bilim adamı) olduk. Takiyüddin'i (alimi) kaybettik, bilimden olduk. Bilimi kaybettik, umrandan olduk.Alıntıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
YigitKam
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 24 Haziran 2012, 23:30:07 »

Allahına gurban hoca, biz sizlerin fedaisiyiz, senin dinin Türk milletinin inancıdır, müslümanlık işte budur ama Türk müslümanlığı işte bu. Hocanın yüzündeki nur'a dikkat çekmek isterim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kaan Ulas Türk
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 25 Haziran 2012, 01:03:37 »

Hay agzina saglik olsun hocam, böylesine Atasini bilen aklini kanindan alan hocalarimiza elbette saygimiz sonsuzdur. Daha fazla böyle hocalarin olmasi dilegiyle varolsun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tuluy
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 270« Yanıtla #3 : 26 Haziran 2012, 18:23:28 »

Keşke bütün hocalar böyle olsa.Ne yazık ki çoğu Arapçı
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
EnginB
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 53« Yanıtla #4 : 07 Temmuz 2012, 21:33:08 »

          ATA mıza laf atan olamazda havlayan köpek ve çakal sürüsü olur. Bunlara en güzel ceza tebiye ederek öğretmek.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.157 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.009s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.