Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRK TARİHİ ve EDEBİYATI => İzleti (Görsellik) => Konuyu başlatan: Gumus Kurt üzerinde 24 Haziran 2012, 16:41:21Konu Başlığı: Başbuğ Atatürk nasıl bir insandı? Ahmet Metin Saruhan Hoca
Gönderen: Gumus Kurt üzerinde 24 Haziran 2012, 16:41:21
SON BAŞBUĞ ATATÜRK NASIL BİR İNSANDI - A.METİN SARUHAN HOCA
Türk 'ün son başbuğu. Şüphesiz ki, dünyanın en büyük devrimcilerinden birini, milleti için yapıp ettikleriyle değil de "inanıp inanmadığıyla" değerlendirmek, ancak az gelişmiş üçüncü dünya ülkelerine has bir durumdur. Maalesef aydınlanması yarım kalmış olan ülkemizde de Atatürk gibi bir "dünya lideri", milleti için yapıp ettikleriyle değil de dini inancıyla değerlendirilmektedir. Her şeyden önce bu durum çok ama çok üzücüdür. Türkiye Cumhuriyeti kuran, yokluk ve yoksulluk içindeki bir toplumda emperyalizmi dize getiren Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Atatürk ile Allah arasında" kalması gereken din-inanç konusundaki tutumuna göre değerlendirilmesi, herşeyden önce günahtır! Çünkü din, Atatürk'ün de dediği gibi, "ALLAH İLE KUL ARASINDAKİ BAĞLILIKTIR".

Atatürk 'ü kullanan sahtekarların en baştakileri koministlerdir. Atatürk 'ün " Dünyadaki en büyük tehlike kominizmdir, nerde görülse başı ezilmelidir " sözüne rağmen koministler hem deniz geymişçi hem de Atatürk 'çü geçinerek büyük bir şerefsizlik ve sahtekarlık örneği sergilemektedirler. Atatürk herşeyden önce büyük bir Türkçü idi. Atatürk düşmanlarının çoğu tarihi bilmedikleri için Osmanlıyı da Tarihi de bilmezler. Şapka kanunu için Atatürkü eleştirenler Osmanlı padişahı 2. Mahmut 'un getirdiği Fes Kanunu hakkında birşey biliyorlar mı ? Ki 2. Mahmut Fes giymeyenleri çok şiddetli bir şekilde cezalandırmıştır. Fes ve Şapka kanunlarındaki temel amaç halktaki gavur icadı manasını yıkmaktır. Nitekim Şapka cehaletin yıkıldığı belli bir döneme kadar takılmıştır. O zamandaki bağnazlığı günümüzden bakarak anlayamayız.

Gerçek Atatürkçü bir insan başörtü düşmanlığı yapamaz. Çünkü Atatürk ün annesi Zübeyde Hanım da başörtülüdür.

Atatürk sahte din adamlarını temizlemiştir. Bunu Selçuklu Sultanı Alparslan , Hasan Sabbah adındaki sahte şeyhi ortadan kaldırmak için uğraşmış , Osmanlı padişahı 2. Muratta Şeyh Bedreddin adındaki sahte din adamını astırmıştır.Atatürk birkaç tane sahte din tüccarını astırmış olabilir. Unutmayalım ki 4. Murat koskoca Şeyhülislamı Ahizade Hüseyin Efendi 'yi astırmıştır.

Türkiyedeki tüm mason localarını 1935 'te kapatan Atatürk 'e , Mason diyen beyinsizlere ne demeli. Nitekim gücü eline geçirince 'kökü dışarıda olan hain örgüt diyerek tüm mason localarını 1935 te kapatmıştır.

Atatürk içki içebilir nitekim içki İslamiyetin ilk dönemlerinde 15 yıl serbestti. Hz. Hamza içkiyi çok severdi. Hz Hamza öldükten sonra Hicretin 3. yılında yasaklanmıştır.

Laiklik konusunda Atatürk 'ü eleştirenler, Fatih Sultan Mehmet 'in Zina yapanlara Para Cezası ihdas ettiği Kanunnameye ne diyeceklerdir. Atatürk 'ün Laikliğinin önemini Şeyhülislamın yıktırdığı Uzay İncelemeleri Rasathanesinden anlayabiliriz. Ama Atatürk 'ün Laikliği dine karşı değil bağnazlığa karşıdır.

Gözlemevinin neden yıkıldığını ise İnalcık şöyle anlatıyor:

"... aralarında şeyhülislamın da bulunduğu bir grup ulema, astronomi ve astrolojiyle ilgilenmeyi büyücülük ve falcılık gibi dinsizlik ve uğursuzluk olarak görüyordu. Şeyhülislam, sultana veba salgınının Tanrı'nın gizlerine nüfuz etmek için yapılan bu cüretkar çabaların sonucu olduğu anlamında bir ariza verdi. Rasathane, 1580′de bir grup yeniçeri tarafından yerle bir edildi."

"... fakat 16. yüzyılın başlarından sonra dini bağnazlık akımları gittikçe güçlenecektir... Dini bağnazlık, imparatorluğun düşünce hayatında matematik gibi akli ilimlere, skolastik ilahiyata ve tasavvufa karşı gittikçe güçlenen karşıtlıkla kendini göstermiştir."

Olaya kaos teorisi ve kelebek etkisi açısından bakalım:
1580′de gözlemevi yıkılırken düşen son tuğla kelebek etkisi yaratmış olabilir. Bir tuğla kaybettik, gözlemevinden olduk. Bir gözlemevi kaybettik, Takiyüddin'den (alim, bilim adamı) olduk. Takiyüddin'i (alimi) kaybettik, bilimden olduk. Bilimi kaybettik, umrandan olduk.Alıntıdır.


Konu Başlığı: Ynt: Başbuğ Atatürk nasıl bir insandı? Ahmet Metin Saruhan Hoca
Gönderen: YigitKam üzerinde 24 Haziran 2012, 23:30:07
Allahına gurban hoca, biz sizlerin fedaisiyiz, senin dinin Türk milletinin inancıdır, müslümanlık işte budur ama Türk müslümanlığı işte bu. Hocanın yüzündeki nur'a dikkat çekmek isterim.


Konu Başlığı: Ynt: Başbuğ Atatürk nasıl bir insandı? Ahmet Metin Saruhan Hoca
Gönderen: Kaan Ulas Türk üzerinde 25 Haziran 2012, 01:03:37
Hay agzina saglik olsun hocam, böylesine Atasini bilen aklini kanindan alan hocalarimiza elbette saygimiz sonsuzdur. Daha fazla böyle hocalarin olmasi dilegiyle varolsun.


Konu Başlığı: Ynt: Başbuğ Atatürk nasıl bir insandı? Ahmet Metin Saruhan Hoca
Gönderen: Tuluy üzerinde 26 Haziran 2012, 18:23:28
Keşke bütün hocalar böyle olsa.Ne yazık ki çoğu Arapçı


Konu Başlığı: Ynt: Başbuğ Atatürk nasıl bir insandı? Ahmet Metin Saruhan Hoca
Gönderen: EnginB üzerinde 07 Temmuz 2012, 21:33:08
          ATA mıza laf atan olamazda havlayan köpek ve çakal sürüsü olur. Bunlara en güzel ceza tebiye ederek öğretmek.