Əbülfəz Elçibəy: Güney Azərbaycan Milli hərəkati
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 28 Mart 2020, 11:04:52


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Əbülfəz Elçibəy: Güney Azərbaycan Milli hərəkati  (Okunma Sayısı 1398 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ADSİZGÜNEYLİ
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 240Site
« : 14 Mayıs 2012, 22:30:35 »

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Əbülfəz Elçibəy: Güney Azərbaycan Milli hərəkati


ƏbülfəzElçibəy ( 24 iyun 1938 - 22 avqust 2000) — Azərbaycanın dövlət, siyasi və ictimai xadimi, dissident, Azərbaycan Xalq Cəbhəsinin lideri və Azərbaycan R...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Benim içerimde inle yen bu saz
yalnız TÜRKÇÜLÜKDEN söyle yen avaz
ele vrulmuşam bu avaza ben ,
bu sesle bağlandım sene, ey VETEN


BAYBEK BİR ULUSUN SESİ!!
Barış Pusat
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 52« Yanıtla #1 : 15 Mayıs 2012, 11:28:40 »

Bu izleti konuşmadan anladığım kadarıyla 1999 yılında çekilmiş. Hava güz havasına benzediği için 99'un sonu denebilir. Ölmesine 1 yıldan az süre kala.

Azerbaycan'ın bağımsızlık ve birlik mücadelesini çok güzel açıklamış. Gelecek için yaptığı tahmine gelirsek, 10 yıl içinde bağımsız Güney Azerbaycan'ın kurulacağını söyledi. 2009 yılından itibaren üç yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen, çok olmasa bile ileri görüşlü bir lider olduğu açık. Bunu 2006 yılında Güney Azerbaycan'da yapılan bağımsızlık provasından anlıyorum. Şartlar olgunlaşmadığından o prova ileri taşınamadı. Ama gereken yere (Farslara ve bilimum Türk yağılarına) yanıtın ulaştığı kesin. Şuan Fars yönetimi dış tehdit korkusu yüzünden Türk ulusu üstünde önemli bir baskıya sahip. Ama  Əbülfəz Əliyev'in dediği gibi Azerbaycanlı Türklerin bağımsızlık ve demokrasi için yaptıkları mücadelede her zaman önleri kesilmiştir, ama sonraki nesil bu savaşı sürdürmüştür. Şimdi ise yeni gelen nesil bu eserine sonuna yaklaşmıştır. Hem kuzeyde hem de güney de bu dediklerim geçerlidir. Kişisel izlenimlerim kadarıyla Azerbaycanlı Türk gençlerin önemli ölçüsü Türkçülük fikrine sahip ve vatanları bu ülkü uğrunda kurmaya/yükselmeye hazırlar. Karşılarında savaş verdikleri cepheler ise köhnemiş Sovyet bürokrasisi ile sapık molla rejimi. Kararlı mücadele ile bu savaşı yeneceklerine inanıyorum.

Birlik sağlandıktan sonra ise asıl düşmanlar karşılarına çıkacak; geçen yüzyılın başında önemli olanda ezilen Ermeniler (ki Rusya'nın G. Kafkasyadaki tek müttefiki) ve Anadolu Türkleri'nin yaptıkları hatalar sonucu iyice palazlanan Kürtler.

Bireysel düşüncelerimi söylemem gerekirse, ilerki dönemde topraklarının bir kısmını kürtlere kaptıracak Anadolu Türkleri (maalesef ama gidiş o yönde), geçen yüzyılda yaptıkları hatayı yinelememeli (K. Azerbaycan ve T.C. arasındakı Ermenistan) ve iki Türk halkı arasına tampon bir devletçik kurulmasına engel olmalıdır. Bunun en önemli yolu ilk olarak Van ilini sonuna kadar korumak ve G. Azerbaycanla olan 200 km sınırın arasına her hangi bir etniği sokmamaktır.

Bunun dışında, hepimizin dillendirilmesi bile hiç hoşuna gitmese de, kürtlerin Irak sınırında bir miktar toprak kazancı hem onların ulusal!!! enerjilerinin (ki böyle birşey var) boşa gitmesine, hem de en önemlisi kardeşlik masallarını yutan Anadolu Türklerinin gaflet uykusundan uyanmasına sebep olacaktır. Belki o zaman Anadolu Türklerinin önemli oranda sahip olacakları Türkçü ülküyle Kerkük'e kadar olan bütün Türk illerini (Musul, Telafer, Erbil, Süleymaniye) yeniden Türkleştirme ve Türk devletine katma çalışması başlayacaktır. Hepimizin bildiği üzere başı bir kere ezilmiş ve yabancı devletlerden eskisi gibi yardım alamayan kürtler, tıpkı ermeniler gibi tarih çöplüğüne atılacaklardır.

***

Bu yazdıklarım bütünüyle kendi düşüncelerim ve yanlışlığı ulusal duygularla değil de, mantıklı düşüncelerle kanıtlanana kadar böyle olacak.

Türkçülük yolunda düşüncem, "Teşhisde bağımsız, tedavide Türkçü olmak"tır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.115 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.014s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.