Gizem Erkan
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 10 Temmuz 2020, 13:13:24


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Gizem Erkan  (Okunma Sayısı 2329 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Gzemerkan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 7


Aspanda Bürküt Yerde Kökbörü Ol


« : 28 Ağustos 2018, 05:15:27 »

ÇANAKKALE ZAFERİ

Çanakkale valisi Nail Kemal Bey'in vatan uğruna can veren 250.000 mehmetçikten Ezineli Yahya Çavuş ve arkadaşları için yazdığı dörtlük aynen şöyleydi:
''Bir kahraman tabur ve Yahya Çavuştular
Tam üç alayla burada gönülden vuruştular
Düşman tümen sanırdı bu erleri
Allah'ı arzu ettiler akşamına kavuştular..''

Çanakkale savaşı Franszlara 47.000 İngilizlere 205.000 kişiye mal olmuştur.Düşmanın Çanakkale önlerine yığdığı deniz kuvvetleri 18 zırhlı 17 muhrip 12 denizaltı bir uçak gemisi 36 mayın gemisi 8 nakliye 222'de çıkartma gemisinden ibaretti.

Onların zırhlıları mayınları mermileri bombaları ama bizim de ŞERİFE BACIMIZ TAYYAR RAHMİYEMİZ SEYİT ONBAŞIMIZ vardı.

SEYİT ONBAŞI: Çanakkale kahramanlarından kahraman bu asker mekanizması bozulan bir topun mermisini sırtına alarak namluya sürmüş ateşleyip ingiliz sırhlısını vurarak savaşın seyrini değiştirmiştir.

ŞERİFE BACI: Kurtuluş savaşında yaşlı kadın ve erkeklerle birlikte İnebolu'da bulunan cephaneleri Ankaraya kadar sırtında taşımıştır.Cephane ıslanmasın diye battaniyesini cephaneye sarmıştır.Aralık 1921'de donarak ölmüştür.

TAYYAR RAHMİYE:  Adanalı Rahmiye hanım Türklerle Fransızlar arasında yapılan savaşa katılmıştır.Cephe gerisinde kundakçılık ve keşif görevleri yapardı.Savaş anında Türk askerinde cephane yetersizliğinden ötürü yorgunluk ve duraksama sezince karşılarına geçip 'Ben kadın olduğum halde ayaktayım siz erkek olduğunuz halde yerlerde sürünmeye utanmıyor musunuz?' demiş ve askeri toprlamıştır.


Ve kurtuluş savaşımızın baş kahramanı MUSTAFA KEMAL ATATÜRK...
Atatürk düşmanlarından bir kadın bir yabancı gazete de 'sokak çocuğu ve zalim' diye yazılar yazmıştır.Atatürk arkadaşlarına bir gün bu yazodan söz ederek demiştir ki : 'Benim için sokak çocuğu yazmış ben pek küçük yaşta yatılı bir öğrenci olarak okullara girmedim idadiden harp okuluna oradan da orduya hizmete gittim.Sorarım sizlere benim sokakta oynamaya vaktim mi olmuş?
Ben eğer bu vatana ihanet eden bir kaç adamı mahkeme çerçevesinde bu adamların cezalarını bulmalarını sağladımsa bunun sebebi yüce Türk milletine duyduğum sevginin onlara duyduğum sevgiden daha fazla olmasıdır.Bu nedenle onların zararlı vücütlarını Türk milletine feda etmişimdir'


Ve siperler...
Uykusuz uykuların yeriydi siperler.
Ölüme koşar adımla gidilen ölümden kıl payı dönülen yerlerdi.Bi saç demetinin kokusuna ceset kokuları bulanırdı.Orada cesetlerle birlikte canlılarda çürürdü.Ellerine geçen küçük kağıtlara defterlere not düşerdi askerler 'paralandı her yanım benim derdi birisi birisi yaşım 20 derdi saçım sakalım ağardı bıyıklarıma ak düştü suratım buruştu vicdanım çürüdü..'
Hücuma kalkarken başka bir hücumu göğüslerken ansızın atılan topçu ateşi ile veya bir el bombasıyla ölmemişseniz daha dizanteriden düşmemişseniz ya da hasret hala kıymamışsa canınıza demek vaktiniz var hala vuruşmaya.
O gece yine birbirine karıştı ingilizce şarkılarla anadolu türküleri.Coni özlemiş liman kıyısındaki kasabasını kızıl saçlı küçük kardeşini ağlayarak haykırıyor şarkısını gökyüzüne..
Sonra mehmet başlıyor yanık sesiyle türküsüne arıburnu siperleri inliyor gökyüzünün en yaralı türküsü ile.Dertli doğmuş bu Türk dertli ölecek..Okurken türküsünü lev alır kalbiniz coniler ön siperlere doğru yaklaşıyor o türküyü yakından dinleyebilmek için.Bazen de bir tomar kağıt düşerdi Türk siperinin ortasına buvdefa ki neydi? Türk esirlerinin mektupları kanlı canlı resimleri.Teslim olursan rahat edersin demek istiyor coninin akıllı komutanı.Mehmet kızıyor cevap gecikmeden ingiliz siperlerine çabucak ulaşıyor :''SADAKANIZLA BESLENEN DOMUZDUR MİLLİ ÇIKAR UĞRUNA FEDA EDİLMEYEN HER CAN HARAMDIR''

Coninin akıllı komutanı bilmiyor ki mermiler zırhlar dizanteriler ve daha birçoğu Türk'ü yok etmeye yetmez.Bilmiyor ki yeryüzünde tek bir Türk kalsa dahi hala bir Türk devleti var demektir.
Unutmayın her Türk bir devlettir.

Çanakkale'de şuan burada olmamızı bize bahşeden mehmetçiğe selam olsun!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Göktürk Tuğra
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 178« Yanıtla #1 : 28 Ağustos 2018, 08:45:34 »

Eline sağlık Gizem. Çanakkale savaşı dünya tarihinin en büyük savaşlarından biridir ve Türk'ün dünyaya kafa tutuşudur. Fakat 48-50 bin civarı şehidimiz vardır. 250bin toplam kayıptır
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gökte Kartal, yerde Bozkurt
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.235 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.