Terörist Başından İsyan Çağrısı.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 30 Kasım 2020, 08:29:38


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Terörist Başından İsyan Çağrısı.  (Okunma Sayısı 1974 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Erlik Adana
Ziyaretçi
« : 29 Nisan 2011, 22:37:23 »

Kürtlere Yemen'i Tunus'u örnek gösterdi

Öcalan'dan son mesaj: ''Çözüm umudum kalmadı. Kendinize güveniyorsanız işte Yemen'deki, Tunus'taki örnekleri görüyorsunuz, ben sizi tutmam. Gücünüz yetiyorsa hazırlığınızı yaparsınız, demokratik özerkliği kurar, hayata geçirirsiniz''DTK Eş Başkanı Aysel Tuğluk ve beraberindeki avukatların önceki gün Abdullah Öcalan ile İmralı adasında gerçekleştirdikleri görüşmenin ayrıntıları Fırat Haber Ajansı'nda yayımlandı. Öcalan'ın verdiği mesajlar özetle şöyle:

KİMSENİN CAN GÜVENLİĞİ YOK

Öyle anlaşılıyor ki siyasi ve askeri operasyonlar durmayacak. Hatta daha da büyük bir yönelime hazırlanıyorlar. Seçimden sonra operasyonları derinleştirebilirler. İki yönlü yapıyorlar; kırda ve şehirde birlikte yürütüyorlar. Vekillere, siyasetçilere de yönelebilirler. Leyla Zanalara yaptıkları gibi de yapabilirler. Kimsenin can güvenliği yok. Önemli bir sürecin içindeyiz.

DEVLET HEYETİ, YSK KARARININ AÇIKLANDIĞI GÜN İMRALI'DAYDI:

Yaklaşık üç yıldır burada görüşmeler yapıyorum, hatta YSK kararıyla aynı günde bir görüşmem de oldu. Son görüşme tam da YSK'nın kararını verdiği gün yapıldı, ilginçtir. Bu karar buradaki görüşmeleri sabote etmeye dönüktür.

DEVLET HEYETİNİN HAKKARİ SALDIRISINDAN HABERİ YOKTU:

Bir seferinde de tam buraya benimle görüşmeye geldiklerinde Hakkari'deki 9 köylünün katledilmesi olayı yaşanmıştı. Onlar da ne olduğunu anlamamıştı, habersizdiler. Yine yaptığım bir başka görüşme de tam da bu KCK tutuklamalarının başladığı güne denk gelmişti.

CIA BAŞKANI NEDEN TÜRKİYE'YE GELDİ?:

CIA Başkanı gelip burada beş gün boşu boşuna kalmadı, en önemli gelişme budur. Öyle anlaşılıyor ki, Türkiye ve Amerika gizli bir anlaşma yaptı. Bu anlaşmaya göre Amerika'nın Suriye, İran ve Libya politikalarını Türkiye alttan destekleyecek. Kürtlere istediği gibi yönelecektir. Kürtler defalarca katliamdan geçirilse de Amerika'nın hiç umurunda olmaz, çıkarları için Kürtleri de herşeyi de feda ederler. Kürtlerin katledilmesi, binlercesinin ölmesi umurlarında değildir. Bu çerçevede hem askeri operasyonlar yoğunlaşıyor, yoğunlaşacak hem de Kürt siyasetçilerinin ileri gelenleri ve kadrolar hedeflenecek, etkisizleştirilmeye çalışılacak. Bu, tutuklamayla olur, başka biçimde olur.

ABD MALVARLIKLARI OLMADIĞINI BİLMİYOR MU?:

Amerika, üst düzey PKK'lılar hakkında malvarlığını dondurma kararı vermiş. Bu arada da Türkiye Amerika'dan helikopter ihalesi aldı. Bizim malvarlığımız mı var? Amerika bilmiyor mu ki bunların malvarlıkları yok. Aslında çok ince yöntemleri var, bu onlara bir mesajdır. "Ben sizinle uğraşıyorum" mesajını veriyor, "sizin hakkınızda bir karar aldım" demiş oluyor.

TALABANİ VE BARZANİ'NİN ÖMRÜ 24 SAATTİR:

Talabani ve Barzani de tehlikelerin farkında olmalıdırlar. Onlar da bu oyunun içine alınıyorlar. Fakat şunu net bilmelidirler ki, PKK olmazsa onların ömrü sadece yirmi dört saattir. Eğer PKK'yı tasfiye ederlerse sıra onlara da gelir. Onları yirmi dört saatte bitirirler. Talabani ve Barzani bu tehlikelere karşı ve Kürtlerin ortak çıkarı için Demokratik Ulusal Kongre'yi toplamalıdırlar.

ALTERNATİF BİR KÜRT PARTİSİ OLUŞTURULMAYA ÇALIŞILIYOR:

Askeri ve siyasi operasyonlarla BDP ve PKK tasfiye edilmeye çalışılıyor. Yerine bazı işbirlikçi Kürtlerle görüşüp sahte bir Kürt oluşumu yaratmaya, alternatif bir Kürt partisi oluşturulmaya çalışılıyor. Aslında bunlardan Kürt partisi de olmaz, Kürtler bunların partisini kabul etmez. Bunları Kürtlerin üzerine sürüyorlar. Altında başka şeyler, planlar var. Bunlardan Kürt partisi falan da olmaz, başaramazlar, bir alternatif olamazlar.

KÜRTLERDEN UZAK DURSUNLAR:

Kürtler şu anda ateş topu olmuşlar. Her gün cinayet, tutuklamalarla karşı karşıyalar. Akıllarını başlarına alsınlar, ateş topuna dönmüş Kürtlere yaklaşmasınlar. Uzak dursunlar Kürtlerden. Diğer partilerden aday olan Kürtler de bunu böyle bilmeli. Onlar da bunların farkında olmalı ve kendilerini bu politikalara alet etmemeli, kullandırtmamalıdırlar.

15 HAZİRAN’A KADAR NETLEŞECEK:

İsmail Beşikçi doğru söylüyordu; “Öcalan'ın tutukluluk koşullarında müzakere yürütmesi doğru değil" demişti. Bu süreci götürecek kimse olmadığı için sorumluluğu üstlenmek zorunda kaldım. Benden başka kimse var mı? Kim yapacak? Görülüyor elim kolum bağlı. Daha önce "dar bir koridordayım, kıpırdayamıyorum, hareket alanım kısıtlı" demiştim.

DEVLET HEYETİ İNİSİYATİFLİ DEĞİL:

Tek yapabildiğim buraya gelen heyetle görüşmeleri sürdürmek. Bunu da bir umut ışığını değerlendirmek için yapıyorum. Ama öyle anlaşılıyor ki bunlar (devlet heyeti) inisiyatifli değil. AKP'ye belirlediğimiz çözümü kabul ettiremiyorlar, ikna edemiyorlar. Anladığım kadarıyla ne orduya ne de AKP'ye burada belirlediğimiz çözümü kabul ettirebiliyorlar.

DEVLET HEYETİNİN YETKİ DÜZEYİ YÜKSELTİLSİN

KCK tutuklamalarından, operasyonlardan onlar da rahatsız olduklarını, yanlış olduğunu söylüyorlardı. Heyetin yetki düzeyi düşüktür, yükseltilmesi gerekir.

DEVLET HEYETİ, BİR İKİ KEZ DAHA GELECEK

15 Haziran'a kadar bir ya da iki görüşme yapma ihtimali var. Bu görüşmelerden sonra artık durum netleşecektir. Yol haritasındakilerden daha somut-pratik bazı öneriler içeren kısa metinler hazırlayacağım. Daha farklı, daha somut, net yapılması gereken şeyler var. Bunlar da yapılmazsa zaten yapacak bir şey kalmaz. Bu durum 15 Haziran'a kadar netleşecek, herşey bu tarihte belli olacak.


GERİLLA KENDİ ÖZ SAVUNMASINI YAPSIN:

Gerillaya da sesleniyorum. Kendi öz savunmalarını kendileri yapsınlar. Yirmidört saat gerillacılık yapacaklar. Gerilla yirmidört saat gerilladır. Her an uyanık ve tetikte olmaları gerekiyor.

YETER ARTIK ZORLANDIĞIM:

BDP, DTK, Kandil oturup değerlendirmek durumunda. Kendi kararlarını almak durumundalar. Kendi kararlarını almalıdırlar. Söylediğim gibi yirmi yıldır herşey benim omuzlarıma yıkılıyor. Yeter artık beni bu kadar zorladıkları. Burada yapacaklarım sınırlı, koşullarım zor, uygun değil. Ne yapacaklarsa kendileri bilir.

BÜYÜK İHTİMALLE ÇÖZÜM GELİŞMEYECEK:

Büyük ihtimalle çözüm gelişmeyecek, tasfiye geliştiriliyor. Onlar da hazırlıklarını buna göre yapacaklardır. Onları bu davaya ben çağırmadım, vazgeçin de demem. Ben 'bırakın' desem bile özgürlüğüne, onuruna düşkün Kürt halkı bu özgürlük mücadelesini bırakmaz. Ama "gücümüz yetmiyor, biz Ermeniler gibi soykırıma uğramaktan, katledilmekten korkuyoruz diyorsanız", ona da saygı duyarım.

BDP, DTK VE KANDİL'E ÇAĞRI

Eğer "bu mücadeleyi sürdüreceğiz" diyorsanız da gereğini yapın, öyle konuşmakla olmuyor. Kendinize güveniyorsanız işte Yemen'deki, Tunus'taki örnekleri görüyorsunuz, ben sizi tutmam. Bazı yerlerde sonuç aldılar. İşte Tunus'ta biri kendini yaktı, onun üzerine üç gün ayaklandılar.

15 HAZİRAN'A KADAR SÜRE; SONRA DEMOKRATİK ÖZERKLİK:

Dağdan da bir şey beklemeyin. Göze alabiliyorsanız gereğini yaparsınız. Biz 'diyalog sürecine şans verme adına 15 Haziran'a kadar biraz bekleyip görelim' dedik. Ama şimdi yaşananlar ortada. Kendi kararlarını kendileri vermelidirler. Gücünüz yetiyorsa hazırlığınızı yaparsınız, demokratik özerkliği kurar, hayata geçirirsiniz.


Alıntıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TANRI-KUT METE
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 119


Irkçı Lider; Türkçü Devrim...


« Yanıtla #1 : 30 Nisan 2011, 13:44:57 »

Bu işin aslında görünen kısmı. Öcalan bu açıklamayı neden yapıyor? Bu açıklamayla ne mesajı veriliyor?

Bu sözlerdeki mesaj kürtlere değil Türkleredir..

Öcalan Türklere diyor ki, "bakın biz AKP ile anlaşamıyoruz, benim taleplerimi yerine getirmiyorlar. Çünkü onlar vatan haini değil yani gönül rahatlığıyla AKP ye oy verebilirsiniz"

Yoksa değil yakalanması, yakalanmadan önce dahi Öcalan denilen piç örgütünü şuandaki olduğu kadar rahat yönetmemiştir. Üstüne üstlük bir de oturup hükümetle anayasa yazmaya bile erişmişken..

Bu açıklama baştan sona yalandır! Bu açıklamanın içerdiği mesaj AKP'yi aklamaktan başka bir şey değildir.

Öcalan, AKP'nin savunmasına dayanak hazırlamıştır..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #2 : 30 Nisan 2011, 13:49:06 »


            Türkiye GökTürk KURT

             Kandaşlar, bu süreç zaten başladı hemde içerden çözülmüş durumda. Diğer bölgelerde iç savaşla yapılırken bizde başa gelenlerle çözülmüş durumda. Bu tüm gerçekliğiyle ortada !!! Bizler ne yapabiliriz bu süreçte o belli değildir. Türk olduğunu savlamak sonuçta hücreyle ceza haline geldi. Bakalım neler göreceğiz ?.. Evet hayır oylamasında Almanya ya gidiyordum. Giderken Türkeli'nden almanyaya gitmiştim. Oylama sonucundan sonra Oradaki Türklere gelirken Türkeli'nden gelmiştim şimdi rumeli'ne dönüyorum dediğimde herkes karşı çıkmıştı. Sonuç ortada Ha?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.239 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.009s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.