Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türklüğün Dostu ve Düşmanları => Konuyu başlatan: Oğuz Bey üzerinde 08 Mayıs 2015, 11:40:15Konu Başlığı: Zeki Alasya
Gönderen: Oğuz Bey üzerinde 08 Mayıs 2015, 11:40:15
Zeki alasya bugün hayatını kaybetti. Kendisi masondur ve wikipedia da mason listesinde adı geçer. http://tr.wikipedia.org/wiki/Kategori:Masonlar Zeki alasya hakkında bilinmesi gereken şeyleri yazarsanız sevinirim kandaşlar.


Konu Başlığı: Ynt: Zeki Alasya
Gönderen: Kaan Ulas üzerinde 08 Mayıs 2015, 11:47:08
"Hasip ile Nasip" filmini cok severim. :) mason olduğu bilinmekte zaten ama en azından Atatürk seven biri idi.

Ruhu şad olsun.


Konu Başlığı: Ynt: Zeki Alasya
Gönderen: ATSIZALP üzerinde 08 Mayıs 2015, 13:36:42
Masaon olsa kaç yazar, Tayson olsa kaç yazar, sevdiğim bir adam dı,

Tanrı ruhunu şad etsin!!


Konu Başlığı: Ynt: Zeki Alasya
Gönderen: Buga Yaktu üzerinde 08 Mayıs 2015, 15:17:19
Işığı bol olsun. Büyük bir sanatçi idi. Etrafta sanatçi gibi dolaşan haysiyetsiz, namussuz, bölücülerden olmadi.


Konu Başlığı: Ynt: Zeki Alasya
Gönderen: Gazan Han üzerinde 08 Mayıs 2015, 16:29:27
Kendisi Has bir Türkmendir kandaslar... Türkmen olsun gerekirse ateist olsun hristiyan olsun. Yeterki Türkmen olsun.. Tini Şad olsun...


Konu Başlığı: Ynt: Zeki Alasya
Gönderen: Gazan Han üzerinde 08 Mayıs 2015, 16:32:36
Kendisi Kibrisli olup aile kökeni Mut'tan gelmiş Türkmendir.


Konu Başlığı: Ynt: Zeki Alasya
Gönderen: TürükOk üzerinde 08 Mayıs 2015, 18:39:43
Akilleri gördükten sonra gerçekten de Mason olsa ne olur, Hristiyan olsa ne olur, Budist olsa ne olur. Yurduna, milletine ihanet etmedi ki... Tini şad, yeri uçmağ olsun. 


Konu Başlığı: Ynt: Zeki Alasya
Gönderen: Oğuz Bey üzerinde 08 Mayıs 2015, 18:43:11
Kandaşlar mason locaları Türk milletine düşman bir oluşumdur. Hiç bir üyesinin masum olduğunu düşünmüyorum.. Ondan ötürü böyle ön yargılı konu açtım umarım sizi üzmemişimdir..


Konu Başlığı: Ynt: Zeki Alasya
Gönderen: Tong Yabgu Kağan üzerinde 08 Mayıs 2015, 19:37:20
Tini şad mekanı uçmağ olsun.


Konu Başlığı: Ynt: Zeki Alasya
Gönderen: TürükOk üzerinde 08 Mayıs 2015, 20:08:45
Kandaşlar mason locaları Türk milletine düşman bir oluşumdur. Hiç bir üyesinin masum olduğunu düşünmüyorum.. Ondan ötürü böyle ön yargılı konu açtım umarım sizi üzmemişimdir..

Ben Zeki Alasya'ya özel olarak yorum yaptım. Temiz biri olmasından dolayı da masonmuş, budistmiş umursamadım. Bu konularda genelleme yapmanın çok doğru olduğunu düşünmüyorum. Birey bazında kişileri tek tek değerlendirmek bence daha doğru. Bu ülkede mason ve siyonist listeleri hep vardır; ancak en az onlar kadar zararlı yobaz, şeriatçı ve anayasayı lağvetme niyetlisi bölücü kişiler listesini hiç duymayız. Bu da açıkçası benim bu listelere olan bakış açımı etkiliyor. Kafamda bu listeleri hazırlayanlarla ilgili komplo teorileri dönüyor. Bundan dolayı da birey bazında değerlendirme yapıyorum.


Konu Başlığı: Ynt: Zeki Alasya
Gönderen: ATSIZALP üzerinde 08 Mayıs 2015, 23:27:36
Oğuz!

Zeki Alasya mı dedi sana ben Masonum diye, ben onun ağzından hiç duymadım bunu..

Varsa bildiğin bişeyler bizimle paylaşırsan sevinirim, biz, ben bu konuda cahiliz kandaş!!!


Konu Başlığı: Ynt: Zeki Alasya
Gönderen: Sakallı Nurettin Paşa üzerinde 08 Mayıs 2015, 23:36:57
Masondu,bastondu, şuydu, buydu diyenlere şaşıyorum.bu adam(lar) zamanında deve kuşu kabare ile Türk milletine ne büyük farkındalıklar kazandırdı biliyor musunuz ? Tini şad mekanı uçmağ olsun.


Konu Başlığı: Ynt: Zeki Alasya
Gönderen: Oğuz Bey üzerinde 08 Mayıs 2015, 23:41:14
Oğuz!

Zeki Alasya mı dedi sana ben Masonum diye, ben onun ağzından hiç duymadım bunu..

Varsa bildiğin bişeyler bizimle paylaşırsan sevinirim, biz, ben bu konuda cahiliz kandaş!!!

Ağabeyim mason olmadığını bilmeyen yoktur sadece ufak bir araştırma ile çeşitli gazete haberlerini görebilirsin.. http://www.haberturk.com/magazin/roportajlar/haber/537922-metin-akpinari-mason-yapamadim
http://www.internethaber.com/zeki-alasya-kimdir-nerelidir-mason-mudur-786448h.htm
Bu tür binlerce haber var hepsine asparagas dersende anlarım ağabeyim sen benden daha iyi bilirsin.


Konu Başlığı: Ynt: Zeki Alasya
Gönderen: TürükOk üzerinde 08 Mayıs 2015, 23:51:59
Bu haberi bugün birçok farklı sitede gördüm. Ancak masonlukla ilgili bilgiler wikipedia'dan alınmış gibi sanki. Bu bilgiler masonluğun ne olduğunu anlamak için çok yetersiz. Masonluk tam olarak nedir? Ne yaparlar? İsrail ve yahudilikle olan bağının altında gizli bir amaç mı vardır? Türklüğün nasıl düşmanıdır? Ben bu soruların cevabını bilmiyorum. Ancak Zeki Alasya'nın bu söyleşisinden anladığım kadarıyla 15 yıl önce mason olmuş. Vallahi neyse ne. Varsa bir yanlışı biz nereden bilelim. Bildiğim şey Türk Tiyatrosunda ve sinemasında iyi işler yaptığıdır. Tini şad, yeri uçmağ olsun.


Konu Başlığı: Ynt: Zeki Alasya
Gönderen: Oğuz Bey üzerinde 08 Mayıs 2015, 23:57:29
Atatürk'ün zamanında kapattığını İsmet İnönü'nün ise atamdan sonra açtığını biliyorum mason localarını, kafamda mason locaları ile ilgili kuruntular var bilgim yok denilebilir benim de..


Konu Başlığı: Ynt: Zeki Alasya
Gönderen: Duva Sohor üzerinde 09 Mayıs 2015, 01:07:34
Ruhu şad olsun.


Konu Başlığı: Ynt: Zeki Alasya
Gönderen: ATSIZALP üzerinde 09 Mayıs 2015, 01:11:27
Büyük sanatçı, Büyük ustaydı, Türktü, Türklüğe hiç bir zararını, zararlı söylemini duymadım şu roman dizilerinde oynadığı dışında, o dizide oynamasa iyiydi. son kez söylüyorum ruhu şad olsun!


Konu Başlığı: Ynt: Zeki Alasya
Gönderen: Erlik Tanrıöğen üzerinde 09 Mayıs 2015, 08:15:16
Zeki Alasya'nın Mason olduğu doğrudur. Kendi ifade ve röportajları var. Bu konu üzerinde şüphe yok.

Veda makalesinde Büyük Atsız diyor ki:

Masonluğu da düşman sayıyoruz. Masonluk, kökü dışarda olan gizli bir cemiyettir ve milliyetçilikle tatmin olunmıyanların başvurduğu Türkçülük düşmanı bir teşekküldür. Başlangıçta Yahudilerin milli menfaatlarını gizli olarak korumak için kurulmuş, zamanla beynelmilel bir hale gelmiştir. Savaş halinde bulunan iki millete mensup Masonların, kendi devletleri aleyhine olsa bile birbirlerine yardım etmek mecburiyetinde olmaları
bu zümrenin bütün milliyetçiliklere ve bu arada Türk milliyetçiliğine de düşman olduğunu göstermektedir. Onlar gizlice her yere el atıp orayı ele geçirmeğe çalışmakta ve muvaffak olmaktadır.


Konu Başlığı: Ynt: Zeki Alasya
Gönderen: Salur Kazan üzerinde 11 Mayıs 2015, 00:18:35
Birçok konuda olduğu gibi masonluk konusunda da Atsız Ata doğru bir bakış açısı yakalamış. Üstelik hiçbir "Acaba?"ya yer bırakmayan son derece net ve berrak bir bakış. Zaten, eğer dünya tarihinin karanlık noktalarını aydınlatacak gizli bir hazine varsa, onun anahtarı kesinlikle Türk'ün kanında, canında, damarlarındadır.

Kendi iç dünyanızda dinsiz olabilirsiniz, ateist olabilirsiniz veya Tanrı'ya inanıyor ancak size din adı altında dayatılanları saçma sapan ve ahlak ile alakasız bulabilirsiniz ya da Tanrı diye anlatılanı Tanrı'ya benzer bile bulmayabilirsiniz... Ancak Mason olmak; dinsiz olmak demek değildir. Mason olmak, ateist olmak demek değildir. Sırf dinsizsiniz veya ateistsiniz diye kendinizi masonlarla bir zannetmeyiniz.

Masonlar dinsiz olmakla kalmaz ayrıca Türklerin amaçları ile çelişen amaçları da vardır; Örneğin Dünya Hakimiyeti veya Tanrı tek ve aracısız oluşunun dünyaya öğretilmesi, ve Türk'ün hedefleri ile çelişen daha 100'lerce çelişki. Bu dünya ikimize dar.

Eğer dünya çapında masonların yaptığı gibi eski kültlere dayanan bir yapılanma var olacaksa; bu Türklerden olmalı. Çünkü bizim tarihimiz bunlardan daha eskidir; kendi kitaplarında bile Türklerden bahsedilir. Aynı şey İran (Persler, Zend Avesta adlı kitapları) için de geçerli. Alemin derdi biz olmuşsuz. Onlar o kitapları yazarken bile, bizim atalarımızın selamını(!) çoktan almışlar. Kimin "ağabey" olduğunu çok iyi bilmeleri gerekir. Bilmiyorlarsa, hatırlatırız.

Masonların hedefleri varsa, biz Türklerin de atalarımızdan kalan hedeflerimiz var: Turan'ın kurulması, Türklerin aklen, vicdanen, ahlaken, kültürel olarak birleştirilmesi, aç milletin doyurulması, çıplak milletin giydirilmesi ve Masonları Türk düşmanlığı konusunda çileden çıkaracak gerçek: Tanrı'nın tekliğinin ve aracısız oluşunun dünyaya duyurulması...

"Müslüman olmayan Türk olur mu yahu?" diyen dingilleri her zaman duyuyoruz. Neden böyle "zannettiklerini" anlayabiliyor musunuz? Çünkü Türklerin, İslam'dan önce bile var olan bu misyonunu, İslam devraldı. Artık "İslam" diye biliniyor. Oysa Attila'nın Roma Kilisesine yürümesi, İslam'ın gelişinden 200 yıl öncedir. Peki Attila, acaba neden Roma Kilisesi'ni yok etmedi, papa ona ne söyledi de ikna edebildi?

Bilmeyenler için Masonluk hakkında özet birkaç bilgi verelim ki, kendilerinin amaçlarının ne olduğu ve Türklerin amaçlarıyla ne kadar zıt oldukları anlaşılsın:

Masonların amacı, kendi sitelerinden;
"Yeryüzünden tüm dinleri; İslam'ı ve Hıristiyanlık'ı kaldırmak."

Aslında Tanrı ile kul arasına giren şarlatanları gördükçe, çok da yanlış bir amaç gibi durmuyor. Peki ya her şey alt-üst olmuşsa, İbrahim'in insanlara verdiği gerçek mesaj masonların, yahudilerin, hıristiyanların veya islam'ın etkisi ile bozulmuşsa? Acaba İbrahim'in yolu bu muydu, Tanrı ile kul arasına aracılar yerleştirilmesi miydi yoksa hepsinin kaldırılması mıydı? Bu soruyu bir kenara koyup devam edelim.

Yukarıdaki amaçta bir eksiklik dikkatinizi çekti mi? Yahudilik... "Canım tüm dinleri demiş ya işte." Doğru ama tüm dinleri demişken niyeyse 2 tanesi özellikle sayarken ayrıca 1 tanesini de özellikle saymamış. Niyeyse?! Anılmayacak bir din mi o, içlerinde ilki iken.

Neden böyle olmuş?

Friedrich Nietzsche der ki "Çarmıha gerilen İsa'nın suçu siyasi idi."

Ne demek siyasi? Şu demek; Yahudilere göre "Tanrı'nın tekliği ve aracısının olmaması" devlet sırrı gibi bir bilgi idi. Öyle bir bilgi ki insanları özgürleştiren, kula kul olmaktan vaz geçirecek kadar güçlü bir mesaj... ve bu yahudilerin inancına göre sadece yahudilerin bilmesi gereken bir bilgi idi. 10 EMİR'den bir tanesi: "Rabbinin ismini boş yere anmayacaksın." Öyle ya, herkes duymasın. Öyle bir gizli bilgiydi ki kitaplarına bile adını yazmamak için 40 takla atarlar. Bu gizli bilgi ile dünyanın hakimi olacaklarını düşünüyorlardı, ki haksız da sayılmazlar. Çünkü, dikkat ederseniz, dini Tanrı ile kul arasında bırakan, ve aracıları, yani Tanrı adı ile insanları köle etmeye çalışanları bir kenara iten bir mesaj.

Nasıl olacaktı bu? Sadece ve sadece "Tanrı tektir" demekle mi? Akşama kadar ibadet etmekle mi? Hayır, Roma Kilisesi de "Tanrı tektir." diyor, yeryüzünde Tanrı'nın tek olduğunu bilmeyen hiçkimse yok, Masonlar da dahil. Sorun, "aracılar" (şerik) kısmında çıkıyor. Eğer bunu okuduğunuzda, "sadece Tanrı'nın tekliğine inanarak" dünyanın hakimi olacakları şeklinde anlamışsanız, sadece "okuduğunuzu" anlıyorsunuz demektir.

Bir adım daha ilerleyin. Orada 2 tane emir var:
1) Bunu herkes anlıyor zaten: Siz Tanrı'nın tekliğine ve aracısı olmadığına inanacaksınız.
2) Diğerleri, asla böyle olduğunu bilmemeli, böyle inanmamalılar. Yalnızca siz böyle olduğunu bilecek ve böyle inanacaksınız. Onların sizin gibi inanmaması için elinizden geleni yapmalısınız. Ancak bu şekilde dünyanın hakimi olabilirsiniz. Siz Tanrı'nın tek olduğuna inanmalısınız, diğerleri değil! Siz Tanrı'nın ortaksız ve aracısız olduğuna inanmalısınız, diğerleri değil! Onları, İbrahim'in dininden uzak tutun. Ay'a (kült) veya Güneş'e (kült) yönlendirin, ki İbrahim bunları reddetmişti.

Şimdi gelelim İsa zamanında neler olduğuna...

Herkesin bildiği gibi İsa Yahudi soyundan idi. Üstelik çocukluğundan beri dini sohbetlere katılır ve daha 20'li yaşlarına gelmeden Yahudi hahamlarını tartışmada susturabilecek seviyeye gelmişti. Yani bu ne demek? İsa'nın, kendi dinini çok iyi bilen biri olarak "Tanrı'nın tek ve aracısız olduğuna" inanması gerekir idi. Oysa, bugün bilinen İsa, bundan farklı bir öğreti ile karşımızda: Baba + Oğul + Kutsal Ruh...

Nasıl yani?

2 ihtimal var:
1) Ya İsa, yukarıdaki emrin "örtük anlamı" gereği gerçekten insanlara Yahudiler gibi inanma-ma-ları için, onlara farklı öğretiler aşılayan, gerçeği öğretmeyen "ajan" gibi biriydi,

Tabi ki değildi, çünkü:
a) eğer böyle olsaydı Yahudiler onu el üstünde tutardı, çünkü emri uyguladığını bilirlerdi.
b) "siyasi" bir suçu da olmazdı, takiyye yapıyor olurdu,
c) ayrıca bu durum, İbrahim'in mesajını anlatan elçilerin (resul) güvenilir kişiler olduğu ile çelişir idi.
d) Üstelik Roma Kilisesi de "Tanrı'nın Tekliğine" inanıyor olduğuna göre ve gizli tutuması gereken bilgi en başta bu olduğuna göre...

Acaba Roma Kilisesi'nin "Tanrı Tektir" deme nedeni Attila'ya "Biz de Tanrı'nın tek olduğuna inanıyoruz" diyerek onu "ikna etmeleri" (aklını karıştırmaları mı desek) ve böylece yok olmaktan kurtulmaları mıdır, yani kabul etmek zorunda kalmaları mıdır, bilemiyorum.

2) Ya da İsa'nın öğretisi, sonradan, kasıtlı olarak değiştirilmiş olması gerekir... ki İslam'ın söylediği ve Nietzsche'nin kabul ettiği, budur: İsa, "hakikati" söyledi ve siyasi bir suç işledi. Devlet sırlarını diğer topluluklarla paylaştı. Kilise de Tanrı'nın Tekliğine inandığına göre, İsa'nın "bozulmuş" bile olsa mesajı, ortadan kaldırılması gerekir. Masonların amacı budur.

Şimdi islam dünyasında Tanrı ile kul arasına girip; "günahlarımı bağışla peder" misali "tövbe" veren, başındaki adam doğru yola iletmezse hiçkimsenin doğru yolu bulamayacağını ve cennete gidemeyeceğini iddia eden (eh dolayısıyla neredeyse katillerini vacib ilan edecek olan) 25 milyon köleli bazı oluşumlardan bahsederim ama konu dağılsın istemiyorum.

Umarım aydınlatıcı olmuşumdur, en azından meselenin, kavganın ne olduğu ile ilgili düşünmeniz için bazı ipuçları verdim. Daha fazla ipucu isterseniz birkaç tane daha verebilirim: İbrahim için Kuran'da "Hanif" olduğu söylenir. İslam'ın ilk mezhebinin kurucusu ve aynı zamanda kelam, fıkıh gibi usülleri geliştiren kişinin adı İmam Azam Ebu Hanife'dir. Kurduğu mezhebin adı Hanefilik'tir... Ortalık, "Han"lardan geçilmiyor. Roma Kilisesi'nin üzerine yürüyen kişi Attila Han'dır. Kurduğu devletin adı Hun'dur. Han, Türklerde en üst yönetim rütbesidir. Hanlar, töre yazabilirler idi; örneğin Cengiz Han... Yani, evet bazen kafayı üşütüyorum.


Konu Başlığı: Ynt: Zeki Alasya
Gönderen: TürükOk üzerinde 11 Mayıs 2015, 01:17:31
Makaleni genel itibariyle aydınlatıcı buldum ve beğendim kandaşım. Zeki Alasya'yı sadece uzberi'den (televizyon) ve çav'lardan (gazete) tanırım. Başkada tanımam. Yinede makalede yazdıkların Zeki Alasyayı kötü biri yapar diyemem. Bunu, en azından benim, diyebilmem için onun hayatıyla, yaptıklarıyla ilgili derinlemesine bilgi sahibi olmam gerekir. (Otağda hain ve Türk düşmanı dediğimiz kişiler zaten yaptıklarıyla hainlikleri kanıtlanmış kişilerdir. Yaftalama yapmıyoruz yani. Hain dediklerimizin asıl sıfatlarını söylüyoruz) Tamam masonluk Türk ülküsüyle zıt ama Zeki Alasya 15 yıllık mason hayatında Türklüğü, Türk ülküsünü, Turanı zedeleyecek, yıpratacak, Türk ülkesini bölecek, hainlere yardım edecek bir eylem içinde bulunmadıysa (Ben duymadım. Duyan varsa,kanıtıyla, o başka...) maalesef hâlâ, masonluk kötü de olsa, Zeki Alasya için özel yorum yapmak zorundayım. Ama makalen gerçekten iyi. Bu arada bilgi verdiğin makalelerde doğrudan alıntı yapmasan bile illaki bir kaynaktan ya da kaynaklardan yararlanmışsındır. Bu kaynakları da eklersen daha iyi olur kandaşım. Eline sağlık.  

NOT: Han sözcüğünün Hanif ile bir bağı olma ihtimali düşük. Dil aileleri farklı öncelikle.

Han (1): hane, konak yeri (orta farsça)
Han (2): xan/kan; xagan/kagan,kağan (ETÜ: Orta Asya Yazı Türkçesi) [Senin sözünü ettiğin hanif ile her iki HAN'ın aynı kökten türeyerek HANİF'in arapça anlamını vermesi zor. Zaten arapçaya aramiceden giren bu kelimenin aramice ve ibranice karşılığı da kafir, dinsiz demek.


Konu Başlığı: Ynt: Zeki Alasya
Gönderen: ATSIZALP üzerinde 11 Mayıs 2015, 12:03:00
Masonluğun detay gerektiren bir hizmet olduğunu biliyorum, sıradan kişilerin bu işin altından kalkacağını da sanmıyorum, Rahmetliğin en azından bir filmini izleyip de gülmeyenin olduğunu düşünemiyorum ki.
Şimdi bu adam ben Masonum demiş acaba gereğini yapmışmıdır, bende müslümanım ama müslümanmıyım baştakilere baktıkca kendimin müslüman olduğuna inanmıyorum. Bir zamanlar Demirel içinde Mason diyorlardı ama adam Bizim ülkemize çok hizmet etdi, yurdumuzu bir uçdan diğerine Barajlarla doldurdu bu ülkeye hizmetdir. Bu şu anlama geliyor Mason locaları her ülke içinde olan tehlikedir, bunun bilincini kaybetmemek gerekir lakin her Masonum diyeni de ötelememek lazım bu adam da kanımca onlardan birisi, Türk milletine faydası olmuş kişidir, düşününsene o kadar şerefsiz sanatçı geçinen bellemeler var kı Zeki Alasya bunların içerisinde rahmetle anacağımız bir kişidir diyorum ben!


Konu Başlığı: Ynt: Zeki Alasya
Gönderen: Kaan Ulas üzerinde 11 Mayıs 2015, 12:10:23
Masonluk Türkçülüğe şüphesiz düşman bir kurumdur, ama Zeki Alasyanın ben Türklüğe hic bir düşmanlığını duymadım ama müslümanım deyip de Türklüğe düşman olanı cok gördüm. Bakın Akp oy verenlere, muhafazak dinci gecinirler ama Atatürk'ü öcü gibi görür,  Türküm bile demezler. Şimdi mason olan Zeki Alasyanın mi zararı cok oldu Türklüğe yoksa arap cobanın peşinden  giden bizim müslümanlar mı?