Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türklüğün Dostu ve Düşmanları => Konuyu başlatan: KHAZAR Manash üzerinde 12 Ağustos 2015, 02:17:16Konu Başlığı: Zekeriya Öz yurtdışına kaçtı!
Gönderen: KHAZAR Manash üzerinde 12 Ağustos 2015, 02:17:16
Dün gece hakkında yakalama kararı çıkarılan eski Ergenekon savcısı Zekeriya Öz'ün Ermenistan'a kaçtığı ortaya çıktı.

17 Aralık soruşturmalarını yürüten ve HSYK kararıyla meslekten ihraç edilen savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç hakkında dün akşam yakalama kararı çıkarılmıştı. Zekeriya Öz ve Celal Kara’nın gece saatlerinde Artvin üzerinden önce Gürcistan’a oradan da Ermenistan’a geçtikleri bildirildi.

Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi, Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç’in tutuklanmak üzere haklarında “yakalama kararı” verilmesi yönündeki talebini görüştü ve kabul etti.

“HÜKÜMETİ YIKMAK…”

Başsavcılığın talebini değerlendiren mahkeme, Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç hakkında, “Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak” ve “Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya, görevlerini yapmasına kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs” suçlarından dolayı tutuklanmaları için “yakalama kararı” çıkardı.

ARTVİN VALİSİ AÇIKLADI

Türkiye bu kararı konuşurken Artvin’den flaş bir haber geldi.  Eski Savcı Celal Kara ve Zekeriya Öz’ün dün gece Gürcistan’a geçiş yaptığı ve konu hakkında Gürcü polisine bilgi verildiği öğrenildi. Olayı Artvin Valisi Kemal Cirit, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla duyurdu. Vali Cirit Zekeriya Öz ve Celal Kara gece saat 03.00 sıralarında Sarp Sınır Kapısı’ndan Gürcistan’a geçtiğini duyurdu.

GÜRCİSTAN ÜZERİNDEN ERMENİSTAN’A…

Vali Cirit konuyla ilgili yaptığı ikinci açıklamada ise  “Söz konusu şahısların Gürcistan üzerinden Ermenistan’a çıkış yaptıkları tespit edilmiştir” dedi.

Zekeriya Öz bir dönem “hükümeti devirmeye teşebbüs” iddiasıyla Ergenekon soruşturmasını yürütürken, şimdi “aynı hükümeti devirmeye teşebbüs” ile suçlanıyor.

 ERDOĞAN MERCEDES VERDİ

İstanbul Ümraniye’de bir gecekonduda bulunan el bombalarıyla ilgili soruşturmayı Ergenekon Davasına çeviren, Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ’un da aralarında bulunduğu çok sayıda asker ve sivilin soruşturma geçirip tutuklanmasında önemli rolü olan Öz, bir dönem iktidarın da gözde ismileri arasındaydı. Dönemin Başbakanı Erdoğan, kendisine zırhlı Mercedes bile vermişti.

Yandaş basın tarafından ‘’Kahraman’’ ve ‘’Temiz eller savcısı’’ olarak lanse edilen Öz, daha sonra kara listeye alındı. İstanbul’dan Bolu’ya sürüldü. Erdoğan ve hükümete karşı cephe açtı. Yüzlerce kişinin ‘’Kumpas’’ davalarından Silivri cezaevinde yatmasına neden ayak olan Öz ‘’Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner’’ sözünün canlı örneği oldu.

Sözcü Gazetesi


Konu Başlığı: Ynt: Zekeriya Öz yurtdışına kaçtı!
Gönderen: KHAZAR Manash üzerinde 12 Ağustos 2015, 02:19:18
Bir zamanlar kahraman olarak gösteriliyordu bu tonguzcuk. Ne oldu da kara listeye girdi acep?.


Konu Başlığı: Ynt: Zekeriya Öz yurtdışına kaçtı!
Gönderen: Kaan ULAŞ üzerinde 12 Ağustos 2015, 11:48:57
Bir zamanları beraber yürüdükleri bu zat, şimdi düşman oldular birbirine. Halbuki o dönemler Türk ordusuna kurdukları Kumpas dan, Zekeriya Öz'ün Heykeli Dikilecek diyorlardı. Şimdi ise bu baş aktörlerden Öz ülkeyi terk etti, KACDI.
Demek ki, bunların VATANPERVERLIKLERI ancak bu kadarmış. Şuna inanıyorum ben, birgün onların hepsi birgün bu puşt gibi kacacaklar. Cünkü onlarda Vatan sevgisi diye birşey yok. Sadece bir görevleri, amacları var, o da Türkiye de Vatanseverler Türkleri sindirmek ve Anadolu da Türklüğe düşmanca çakışmak.


Konu Başlığı: Ynt: Zekeriya Öz yurtdışına kaçtı!
Gönderen: Gazan Han üzerinde 15 Ağustos 2015, 21:16:13
Fettullahcilar kaçacak delik arıyor