Zararlı Bir Akım Nurculuk ve Said Nursi Gerçeği !
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 25 Mayıs 2020, 02:12:36


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
Gönderen Konu: Zararlı Bir Akım Nurculuk ve Said Nursi Gerçeği !  (Okunma Sayısı 6126 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
akıncıı
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 349


« : 09 Mayıs 2017, 20:22:13 »

Bediüzzaman Said Nursi diye tanıtılan, nüfustaki gerçek adı "sait okur" olan kürtçü eylem ve fikirlerini daha sonradan maskelemeye çalışarak bir yer altı örgütlenme kuran, risale-i nur adndaki kitaplarda İslam'ı özünden saptıran ve pek çok küfür ve bidate yol açan şahsı ve Cumhuriyet tarihinin Türklük, devlet ve İslam için en zararlı akımlarından nurculuk adlı hastalıklı yolu inceleyen paylaşımlar bu başlık altında toplanacaktır.


Dikkat: Nurculuktan köken alıp kendi içinde bağımsız bir örgütlenmeye giden ve şu anda çökertilme aşamasında olan fethullahçılık bu otağdaki diğer konu başlıklarında anlatıldığı için burada fethullah ccemaati ve fetö'ye ilişkin konulara yer verilmeyecektir. Nurculuğa bağlı olan Med-zehra grubu, yeni asya cemaati, okuyucular grubu, yazıcılar grubu, nesil (moral) grubu, kırkıncı hoca(zafer) grubu ve diğer nurcuların görüşleri ve eylemlerindeki zararlı, sapkın yönler anlatılacaktır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

AttilaHunTürk tarafından otağdan kovuldum.
Genç Irkçı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 454« Yanıtla #1 : 09 Mayıs 2017, 20:32:41 »

Bence nurculuk İslami bir akım değil. İslam'dan bağımsız farklı bir din.
Zaten bu K.rt Said bir yazısında Müslüman İseviler gibi garip bir ifade kullanmıştır. Hatta bildiğim kadarıyla bazı Hristiyanların cennete gireceğini de iddia etmişti.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk bu ülkenin yegane efendisidir. Saf Türk soyundan olmayanların bu memlekette bir tek hakları vardır: hizmetçi olma hakkı. Dost, düşman ve hatta dağlar hakikatı böyle bilsinler-Mahmut Esat Bozkurt
Sahib Giray
Bedizci
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 250


Millet, Vetan, Qırım!


« Yanıtla #2 : 09 Mayıs 2017, 22:09:22 »

Önerilen makale: Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
"Bir zamanlar bu sayıklamalardan bana da bir tane yollamışlardı. Kendimi zorlayarak okuyabildiğim bir tanesinde, Kürt Said radyodan bahsediyor, dünyanın bir ucundan söylenen bir sözün kutudan duyulmasını kutudaki meleklerle açıklıyordu.
İşte, aşağı tabaka ile birlikte doktor, mühendis ve avukatın da şeyhi, pirî olan, kendisinden “efendi hazretleri” diye söz ettikleri Kürt Said”in seviyesi budur.
Fizikten, titreşimden haberi olmayan, müsbet bilimin kıyısından dahi geçmeyen bir yobaz, radyo hakkında ancak bu kadar düşünür. Fakat bilgisizliğini de anlamaktan âciz olan o kara cahil, bu katmerli bilgisizliğine bakmadan, Türkler aleyhinde hüküm çıkarmaktan da geri kalmıyor. Nur risalelerinin birinde, Ye”cüc Me”cüc denen ve dünyayı yok edecek olan korkunç yaratıkların Özbek, Tatar ve Kırgız gibi “akvâm-ı vahşiyye” (yani vahşi kavimler) olduğunu yazmıştı. Sevsinler medenî Kürdü!… Özbek, Kırgız ve Tatarlar arasında okuyup yazma nisbeti % 90”dır ve aralarında atom bilginleri de olmak üzere her bilim dalında yüzlerce bilgin ve uzman bulunmaktadır."

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Büyümek istemeyen bir millet küçülmeye mahkumdur."
akıncıı
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 349


« Yanıtla #3 : 18 Mayıs 2017, 03:40:13 »

Nurculuk nedir? Gazetelerde ikide bir görülen Nurcular, Nur risalesi talebeleri kimdir? Aralarında avamdan aydına kadar, mühendis, avukat ve doktora kadar her türlü adamın bulunduğu Nurculuk, “Saîd-i Nursî” adında cahil bir Kürdün peşine takılmış cahil bir sürü, Nur risalesi talebeleri de Saîd-i Nursî”nin o çetrefil ve cahil Kürt Türkçesiyle yazdığı risaleleri atom fiziği ve Einstein nazariyesi okur gibi toplanıp okuyan bir yığın zavallıdır.
Saîd-i Nursî denilen adam, eskiden Saîd-i Kürd-î diye bir takım risaleler yayınlayan, Türkçe bilmez, daha nokta ile virgülün nerede kullanılacağını bilmekten âciz, Şafiî mezhebinden bir Kürttür. Mütareke yıllarında İstanbul sokaklarında millî Kürt kılığı ile dolaşarak caka yapmıştır. Bu cakacı Kürt kendisine “Bedîüzzaman” demekte, müridleri de bu adı bir övünçmüş gibi kullanarak şeyhlerini bu adla ululamaktadır. Bedîüzzaman, “zamanın harikası” demektir. Kürt Said cidden zamanın harikasıdır. Yirminci yüzyıl gibi bir zamanda bu bilgisizliği ve iptidaîliği ile ortaya atılmakta gösterdiği pişkinlikle zamanın harikası, bundan daha fazla olarak da onbinlerce, belki yüzbinlerce Türk”ü ardına takmakta gösterdiği başarıyla gerçekten zamanın bir harikasıdır.
Zamanın bu harikası, bu Kürt Said, aslında bir Kürt milliyetçisidir. Nasıl Moskofçular Türk milletini yıkmak için ortaya sosyal adalet ilkesiyle atılıyor, yoksulların davasını benimsemiş görünüyorlarsa, Kürt Said de ortaya Müslümanlık ve kardeşlik çığırtkanlığı ile çıkıyor. Kürtçülük davasını açıkça güdemiyeceği için, Türkçülüğü yıkacak ağuları Müslümanlık ve Nurculuk diye ileri sürüyor. Müritlerine veya kendi tabiriyle Risâle-i Nur şakirtlerine evlenmeyi yasak ediyor. Çünkü evlenip çocuk sahibi olurlarsa, o çocukların kötü ve dinsiz olma ihtimali varmış. Tabiî, dağdaki Kürdün bu büyük ve ilâhî buyruktan haberi olamıyacağı için, o evlenecek ve Kürtler çoğalacak. Herkesin sözüne inanan saf Türkler ise, büyük mürşidin buyruğu ile evlenmiyecek, böylelikle Türk soyu azalacak ve Kürt Şeyh Said”in 1924”de yapamadığını, Kürt Molla Said (yani Bedîüzzaman) kırk yıl sonra yapmış olacak.
Kadını şeytanın askeri sayarak evlenmeyi yasak eden dinin, Zerdüşt dini olduğunu bilmeden koyu Müslümanlık adı altında bir nevi Mazdeizm yaptıklarının farkında olmayan bu beyinsizler sürüsüne ne demeli?

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

AttilaHunTürk tarafından otağdan kovuldum.
akıncıı
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 349


« Yanıtla #4 : 26 Mayıs 2017, 18:41:06 »

Said Nursi, islam ile Hristiyanlığı birleştirmek üzere çok uğraşmıştır. İslam'ın içine Hristiyanlara ait pek çok inancı taşımak için sinsi bir çaba göstermiştir.
Yazdırdığı risale adlı kitaplarda İsevilik ve Müslümanlığı sürekli olarak yan yana getirdiği görülmektedir.
Nursi'nin bu konudaki örnek sözlerinden birisi şudur:
"Müslüman İseviler ünvanına layık olacak bir cemiyet, o deccal komitesini
hazret-i isa'nın riyaseti altında öldürecek ve dağıtacak, beşeri (insanlığı) inkar-ı uluhiyetten(ilah'ın varlığını inkar etmekten)  kurtaracak"

Oysa ki Kuran'a göre tek din İslam'dır. Aynı anda hem Müslüman hem isevi olunamaz.

Said Nursi'nin hristiyanığı İslam'ın yanına ikinci bir hak din olarak yerleştirme çabası, onun başka anlatımlarında da göze çarpmaktadır. Yine onun kitabından doğrudan bir alıntı yaparak, bu anlayıştaki çarpıklığı belgesiyle belirtelim:

"Ahirzamanda madem fetret derecesinde din ve din-i Muhammedî'ye (a.s.m.) bir lâkaytlık perdesi gelmiş. Ve madem ahirzamanda Hazret-i İsâ’nın (a.s.) din-i hakikîsi hükmedecek, İslamiyetle omuz omuza gelecek. "
(Kastamonu Lâhikası, Yeni Asya Neşriyatı/İstanbul/2004 Baskısı/Sahife 79)

* Bu skandal sözlerde pervasızca " islamiyetle omuz omuza gelecek" olan ayrı bir dinden (İsa'nın hakiki dininden) söz ediyor !
** Ahirzaman'da İslamiyet'in değil bu 'isa dini'nin hükmedeceğini yazıyor.
*** En kötüsü de "din-i muhammedi"ye (özellikle islam demediğini ve peygamberin adını vererek yazdığına dikkat ediniz) lakaytlık perdesi gelmiş sözüyle islamiyet'e sinsi bir hakarette bulunuyor.

Said Nursi; "Hristiyanların pek çok zulüm gördüğünü ve bu nedenle cennete girmeyi hak ettiklerini" de yazıyor, risale-i Nur'da.
Ayrıca İslam'da yeri olmayan Kuran'da açık olarak hiçbir ayette yer almayan, ana hadis kitaplarında bile bulunmayan İsa'nın yeniden yeryüzüne inip peygamberlik yapacağı biçimindeki batıl inancı Hristiyanlıktan alıp İslam'ın içinde yaymak da Said Nursi'nin Müslümanlara yönelik diğer önemli aldatmacasıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

AttilaHunTürk tarafından otağdan kovuldum.
akıncıı
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 349


« Yanıtla #5 : 30 Mayıs 2017, 20:27:06 »

Said Nursi o zamanki adı Cemiyet–i Müderrisin olan Teal–i İslam’ın, Kuva–yı Milliye karşıtı bildirisine destek vermiştir. Bu bildiri yayınlandığında Nursi, Cemiyet–i Müderrisin’in yönetim kurulunda idi.

Yani Anadolu’nun her tarafında, düşman işgalindeki bir ülkeyi, İngiliz’den, Yunan’dan, bütün haçlı güruhundan kurtarmak için milli örgütlenmeler yapılırken, Cemiyet–i Müderrisin, Kuvvacılara “hinoğlu hinler, eşkıyalar, fitne ve fesad ehli asiler, alçaklar” diyen bir bildiri yayınlıyordu.

Bildiride “Düşünmüyor musunuz ki, Yunanlılara daha fazla zayiat verdirmek bile bundan sonra bizim için hayırlı ve menfaatli olmaz” şeklinde dehşet verici ifadeler vardı. Said–i Nursi bu bildiriyi yayınlayan cemiyetin yönetim kurulundaydı.

Nurcular bu gerçeğe karşı şu savunmayı yaparlar:
"1– Cemiyet–i Müderrisin Kuvva karşıtı bir bildiri yayınlamıştır.
2– Ama Said–i Nursi bu cemiyetin “sade bir üyesidir”, yönetim kurulunda değildir."

 Beyazıt Kütüphanesi’nden İkdam gazetesinin 26 Eylül tarihli nüshası bu bildirinin kanıtıdır, bu nedenle nurcular bunu inkar edemezler.
Ancak “Said–i Nursi  bu cemiyetin yönetim kurulunda değildir!” diye savunmaya girişiyorlar.
Oysaki saygın tarihçi Tarık Zafer Tunaya bakın bu konuda ne diyor:

“26 Eylül 1919’da bu cemiyet, (Teali İslam’ın ilk adı olan Cemiyet–i Müderrisin) İkdam gazetesinde, Anadolu hareketi aleyhinde ilk beyannamesini, daha sonra ikinci ve üçüncüsünü yayınlamıştır. İlk yönetim kurulunda Mustafa Sabri (Başkan), İskilipli Mehmet Atıf, (İkinci başkan), Said–i Kürdî (İttihad–ı Muhammediye önderi olarak) bulunuyorlardı.” (T. Zafer Tunaya, Türkiye’de Siyasi Partiler, c. II, s. 384–396).

Tarık Zafer Tunaya’ya göre de cemiyetin yönetim kurulu üyesiymiş. Ona göre cemiyet, bir değil üç bildiri yayınlamıştır! Yönetim kurulu üyesi demek cemiyetin aldığı kararlara ortak olmak, kararları birlikte almak demektir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

AttilaHunTürk tarafından otağdan kovuldum.
Budurgan
Turan Çerisi
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 167


Üstünlük Türklüktedir


« Yanıtla #6 : 30 Mayıs 2017, 23:25:27 »

Cemiyet–i Müderrisin adlı teşkilattan bir tane adam çıkmaz. Çünkü adilik ve alçaklık üzerine inşaa edilmiş bir cemiyet.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 30 Mayıs 2017, 23:35:49 »

Yönetiminde yer almıyormuş savunmaya bak. Bir görüşü benimsemek için illa yönetiminde yer almaya gerek yok. Ama bu nurcularda bunu anlayacak kadar zeka olduğundan şüpheliyim. Sonuçta Said K.rdi, "radyonun içinde melekler var, radyoyu onlar çalıştırıyor" diyecek kadar cahil herifin tekiydi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
akıncıı
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 349


« Yanıtla #8 : 02 Haziran 2017, 21:19:41 »

SAİD NURSİ'NİN KÜRTÇÜ SÖZLERİ NURCULAR TARAFINDAN NASIL GİZLENDİ?

1909 yılında basılan kitabı "divan-ı harb-i örfi"'de Nursi'nin kürtçülüğünü ortaya koyduğu sözler:

"Ey Âsûrlular ve Ahemenîdlerin cihângîrlik zamânında onların öncüleri ve kahramân askerleri olan aslan Kürtler! Beşyüz yıldır yattınız. Yeter artık. Uyanınız. Sabahtır. Yoksa vahşet ve gaflet sizi vahşet sahrâsında yağma edecektir.
...İlâhî hikmet, ezel ufkundan kader parmağını kaldırmış size emr ediyor ki, ayrılık gayrılıkla damla damla dağınık sular gibi boşa giden hamiyet ve kuvvetinizi milliyet fikri ile birleştirip kaynaştırarak zerrelerdeki küçük câzibelerden bir umûmî ve millî câzibe teşkîli ile Kürtler gibi büyük bir kütleyi dünyâ gibi döndürerek İslâm ve Osmânlı şevket güneşinin mevkîbinde parlak bir yıldız gibi câzibesine uymakla muvâzeneyi ve umûmî âhengi muhâfaza ediniz."

Said Nursi'nin bu sözleri Nurculara ait "Sözler Yayınevi" tarafından 1960 ve 1978 yıllarındaki baskılarda değiştirilmiştir.
Kürtlük ve Kürtçülükle ilgili bölümler değiştirilmiş ya da çıkarılmış ve eklemeler yapılmıştır:

 “Ey Âsûrlular ve Ahemenîdlerin cihângîrlik zamânında onların öncüleri ve kahramân askerleri olan aslan Kürtler!” cümlesi
 “Ey eski çağların cihângîr Asya Ordularının kahramân askerlerinin ahfâdı olan vatandaşlarım ve kardeşlerim” olarak değiştirilmiştir.

Orijinaldeki 4. paragraf tamâmen kaldırılmıştır.
 6. paragraftaki “Rüstem-i Zâl ve Selâhâddîn Eyyûbî gibi Kürt kahramânlarıyla” cümlesi,
 “Selâhâddîn Eyyûbî ve Celâleddîn Harzemşâh ve Sultân Selîm ve Barbaros Hayreddîn ve Rüstem-i Zâl” olarak bütünüyle değişitirilmiştir.

Böylece bu risaleleri okuyan Türk çocuklarından Nursi'nin kürtçü olduğu gerçeği saklanmıştır. Türk çocuklarının ve gençlerinin nurculuğa yönlendirilmesinin önü böyle açılmıştır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

AttilaHunTürk tarafından otağdan kovuldum.
akıncıı
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 349


« Yanıtla #9 : 06 Haziran 2017, 02:07:49 »

SAİD NURSİ'NİN GİZLENEN KÜRTÇÜ EYLEM VE GÖRÜŞLERİ

Nursi, siyaset hayatında öncelikle kürtçü eylemleriyle boy göstermiştir. Osmanlı'nın son dönemlerinde kurulan Kürt Neşr-i Maarif Cemiyeti ve Kürdistan Teali Cemiyeti gibi kürtçü örgütlere üyedir.

İkinci Abdülhamid döneminde padişahın huzuruna çıkarak, bağlı bulunduğu kürtçü örgüt adına bir dilekçe sunmuştur. Padişaha sunduğu bu dilekçede Anadolu’nun Doğu bölgelerinde Kürtçe eğitim verilmesini talep etmiştir. Ancak, İkinci Abdülhamid devletin bölünmesini hedefleyen bu isteği reddetmiştir. Bunun ötesinde İkinci Abdulhamid bu kürtçü girişimi nedeniyle Nursi'nin yargılanmasını sağlamıştır.

Mahkemeye çıkartılan Nursi, mahkemede tuhaf hareketler sergileyerek akıl hastası taklidi yapmış ve
hapse girmekten bu numarayla kurtulmuş ancak tımarhaneye kapatılmıştır. Bu demektir ki Said Nursi ya gerçekten bir akıl hastasıdır ya da hapis cezasından kurtulmak için numara yapan bir yalancıdır.

Tımarhanede uzun yıllar geçirip serbest kaldıktan sonra açıktan kürtçülük yaparak başarılı olamayacağını anlamıştır. O döneme kadar "kürt said" adını kullanan Said, ismini değiştirerek Said Nursi yapar. Bu değişikliği siyasetten pişman olduğunu söyleyerek artık dine yöneldiği savunması ile takipçilerini ikna etmeye çalışır. Oysa burada dikkat edilmesi gereken önemli nokta, Said Nursi'nin çocukluğundan itibaren dindar oluşu, medrese eğitimi almış olması ve kendisine molla denmesidir. Said Nursi sonradan dindar olmuş değildir, baştan beri koyu bir dindar olmasına rağmen dinde yeri olmayan ırkçı (kürtçü) görüşleri taşımış ve eylemler yapmıştır. Nur cemaati tarafından gözardı edilen bu gerçek, Said Nursi'ye ilişkin  önemli bir çelişkidir.

'Kürdistan ve Şark' ile 'Kürt Teavün ve Terakki Gazetesi' gibi yayınlarda Nursi’nin de imzası vardır. Nursi, bu gazetelerde Osmanlı tarihinde ilk kez kürtçe yazıyı yazmakla övünür. Kürtçe yazdığı yazıların dışında bir çok bölücü yazı daha kaleme alır.

'Kürt Teavün ve Terakki Gazetesi'nde şunları yazar:
"Kürdistan’ın özgürleşmesi için büyük bir askeri gücün oluşturulması gerekir."

İlk kez Kürtçe eğitim, kürt devleti isteği ve kürt silahlı örgütünün kurulmasını talep eden ve yine ilk kürtçe yazıyı yazan Said Nursi, bu özellikleriyle islami bir önder sayılamayacağı gibi, ancak kürt ırkçılığının önderi sayılabilir.

"40 gün Van’da mağarada feryat figan ettim. Daha sonra Allah tarafından bana denildi ki ‘Kardeşin Şeyh Sait üzerine küfr-ü mutlak karşısında silahla cihat etmek vacip oldu. Cühl-i mutlakı kaldırmak için kalemle mücadele etmek de senin üzerine vacip oldu.’ Ben bunun üzerine kalemimle cihat ettim."

Bir islam önderi gibi sunulan ve cumhuriyetçi olduğu reklamıyla yeni kuşak Türk gençlerine sevdirilmeye çalışılan Nursi, cumhuriyete karşı düzenlenen sözde islami özde kürtçü bir silahlı saldırı olan Şeyh Sait ayaklanmasını "cihat" diye sunmuş ve "dindeki yerini de "vacip" olarak anlatmış; ve ayaklanmanın silahsız olan biçimini yani propagandayı da kendisinin yaptığını itiraf etmiştir.


Facebook'a Ekle
Kayıtlı

AttilaHunTürk tarafından otağdan kovuldum.
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.135 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.