YUSUF ZİYA İRBEÇ: "BEN TÜRK MİLLİYETÇİSİYİM"
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 25 Ekim 2020, 14:38:22


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: YUSUF ZİYA İRBEÇ: "BEN TÜRK MİLLİYETÇİSİYİM"  (Okunma Sayısı 2343 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« : 19 Aralık 2011, 18:48:05 »

                                                          YUSUF ZİYA İRBEÇ
   MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Mehmet Nacar’ın yazılı basın açıklaması ile duyurulan açıklamada, MHP Genel Başkanlığı’nca 22 Ekim 2011’inde gelen yazı ile Antalya Milletvekili Yusuf Ziya İrbeç’in MHP’den tedbirli olarak kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kuruluna sevk kararı alındığı, bunun üzerine 24 Ekim 2011 tarihinde de takibat başlatıldığı belirtildi. Açıklamada, oluşturulan tahkikat heyetinin çalışmalarını tamamlayıp başkaca araştırılacak bir husus kalmadığı görüşüne varıldı, denildi.
 Bu ihraç olayından önce, İrbeç’in ihraç olmasını isteyen bizzat Bahçelidir. Bahçeli açıklamasında.
yurt içi bazı geziler yapan Antalya Milletvekili İrbeç’in 24 şehidin verildiği gün gibi kritik günlerde MHP’nin güçlü olduğu illere giderek "Sessiz kalınıyor, ne oluyor" gibi birtakım provokasyon cümleleriyle açıklamalar yapmasının kabul edilemeyeceğini belirtmiş, “O zannediyorum MHP’ye yerleştirilmiş bir siyasi mayın. Bu mayının pimini çekelim ki ilerde çok daha büyük bir tahribat olmasın” demişti.
  Mhp nin içine yerleştirilmiş bir siyasi mayın. Bu sözü görünce İrbeç’i biraz araştırmak istedim. Çünkü Bahçelinin bu kadar çekindiği kişi, kesinlikle Türkçü bir duruş sergilemiştir. Eski ülkücülerden ve akademisyen olduğunu iyi bildiğim bu kişiyi biraz araştırınca ilginç bilgiler buldum.
 Bakın, bir söyleşide İrbeç neler diyor:
   Ben MHP milletvekili olarak kimseyle ters düşemem. Benim görevim doğruları ülkücü camianın beklentileri ölçüsünde savunmaktır. Bakın gittiğim her ilde ülkücü taban bana diyor ki, “ Ülkücüler dede oldu. Biz ne zaman iktidar olacağız” 42 yıllık bir davada hala bu hareket % 13 oy alıyor ve potansiyeli herkes tarafından 35-40 olarak bahsediliyorsa; burada gerek milletvekilleri, Gerekse bu davaya gönül verenlerin dikkatli olmasını gerektirecek bir durum var demektir. Yani bir şeyler yanlış gidiyor demektir. Peki yanlış giden ne? İşte ben bir akademisyen olarak bunu tespit etmeye çalıştım. Bu vesile ile MHP nin Milletvekili çıkaramadığı illeri gezip sorunları yerinde görmeye çalıştım.

   Seçim sonuçları ve ramazan bayramı vesilesi ile teşkilatları gezdim. Sorunları dinledim. Bu sorunları da, Genel Merkeze aktarmak istedim. Ben samimi duygularımla bunu yaparken 22 Ekim 2002 de disipline verildim. Gerekçe olarak ta, disiplinsiz, dengesiz davranışlarım ve içimizdeki mayın olarak suçlandım. Disipline verilişimi de televizyonlardan öğrendim. Ben O esnada Kırıkkale, Kırşehir ve Nevşehir de şehit ailelerini ziyaret ediyordum. Ben MHP milletvekili olarak başka ne yapmalıydım. Suç mu bu, ben bu geziler için yolluk bile aldım. Gitmesemiydim. Bu konuya duyarsız kalmazdım. 5000 şehidi olan bir davada ben başka ne yapabilirdim. Bunu Genel Başkan tahrik olarak algıladı.
   Açıklamalarına devam eden İrbeç,
   Bahçeli ile biz, 77 den beri beraberiz. Hatta Milliyetçi çizgi gazetesini çıkarırken beni aradı. Bu gazetenin çizgisinde milliyetçi ekonomi nasıl olmalıdır? Diye benden bir rapor hazırlamamı rica etti. Bende tam 6 sayfalık bir rapor hazırladım. Strazburg Caddesindeki MHP Genel Merkezinde kendi makamında, raporu kendisine taktim ettim.
Siyasete atılması ile ilgili açıklaması ise şöyledir:
Bana MHP den vekillik teklifi gelmedi. 2007 AKP den geldi. Ben aday olurken de AKP yetkililerine aynen şunu dedim. Ben ülkücüyüm. Türk Milliyetçiyim. Bunu dememe rağmen beni AKP aldı vekil adayı yaptı. Milletvekili seçildiğim gün bahçeliyle tekrar görüştüm. Efendim bir emriniz varsa söyleyin dedim. Ben AKP milletvekiliyim Ama ülkücüyüm Türk milliyetçisiyim ülke menfaatleri partiden önde gelir dedim ve emirlerini bekledim. 21 Ocak 2011 de, AKP de bazı şeylere karşı çıktım ve başbakanı eleştirdim. Sonunda da kendim istifa ettim. Aynı gün bahçeli beni MHP ye davet etti. 28 Ocak tada MHP ye katıldım. MHP ye katılırken de vekillik filan gibi hesapların içine girmedim. Aday dahi olmadım. Kendisi ısrar etti.
   En son, Azerbaycan’ın Bağımsızlık kutlamalarında enteresan bir olayla karşılaştım. Türkiye’den davetli bir konuk bana MHP Milletvekili olmam sebebiyle bir anısını anlattı. Türk Kurultayı düzenlemek için Bu arkadaşlar Türk tanıtma Fonuna resmi başvuruda bulunuyor ve sponsor olmasını istiyor. O dönem bu fon Devlet bahçeli ye bağlı. Gelen cevap çok ilginç “Tasarruf tedbirleri gereği başvurunuza olumlu yanıt veremiyoruz. Üzgünüz.” Bu arkadaşlarda dönemin diğer başbakan yardımcısı olan DSP li bir bakana gidiyorlar ve DSP li bakan hemen bunlara ödenek çıkarıyor. Fakat aynı Devlet bahçeli bir hafta sonra İstanbul’da KUBAT KONSERİ için tasarruf tedbiri filan dinlemiyor anında ödeneği çıkarıyor. Yani Kubat’a verilen para ile Türk Kurultayı için talep edilen para arasında dağlar kadar fark var. O para ile bir değil iki, hatta üç kez Türk Kurultayı yapılırdı.
Söyleşinin bu bölümünde anlattıkları Mhp nin bu günkü çizgisini ne kadar güzel özetliyor.
   Bu yaşanan olaylar, Siyasete atılmak isteyen, Ülkücü bir kişinin neler yaşadığını yani neler yaşayacağını, zorlukları çok güzel anlatmaktadır. Türkçüler için, her yol taşlarla engebelerle doludur ve de dolu olacaktır. Yollar hep çetin olacaktır. Erbiç, siyasetten kopmayacağını ve Mhp Genel Başkanlığına aday olacağını söylüyor. Belki de, Türkçüler için bir başlangıç olabilir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.251 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.005s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.