Yunanlılar' da Hiç Masum Değilller!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 06 Temmuz 2020, 20:18:05


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yunanlılar' da Hiç Masum Değilller!  (Okunma Sayısı 2182 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
KANIKEY
Ziyaretçi
« : 22 Mart 2010, 20:41:20 »Türk Devrimi'ndeki karşı-emperyalist ilkenin,soyut ve lafta  kalan bir ilke olmadığını, düşman işgali gibi son derece somut olaylara dayandığını belirtmeliyim.

  Kurtuluş Savaşı sırasında çeşitli görevlerde bulunmuş olan Halide Edip, Yunanlıların yaptığı zulumü incelemek ve saptamakla görevli bir komisyonda çalışırken, bir gözlemini şöyle aktarıyor;
 Duatepe'nin eteğinde, 25 evli bu küçük köyde yalnız üç ev kalmıştı. Ötekileri yanmıştı. Yunanlılar, Duatepe'den  çekilirken, tabi hayvan sürülerini götüremediklerinden onları da öldürmüşlerdi, her yerde yığın yığın hayvan leşlerine rastlıyorduk. O karanlık günün kapattığı kül ve taş yığınları üzerinde bir sürü insan oturmuştu. Erkekler bir şey söylemiyor, kadınlar durmadan hareket ediyor, çocuklar alıyordu. Ogün Albay Kenan ve Yakup Kadri benimle beraber gelmişlerdi. Onlarda taş yığınları üzerinde oturdular. Başı kirli bir mendille sarılı, ihtiyar bir kadın,dişsiz ağzı açıkta, siyah gözleri ölüm acısı içinde, birer pençe gibi uzanan elleriyle omzumdan yakalamış ağlıordu..
  '' Kocamı, benim Üzeyirimi burada diri diri yaktılar!''
Köylüler başları önlerinde, susuyolardı.Sadece bir ihtiyar adam bu sahneyi merakla ve başını sallayarak seyrediyordu. Ben meseleyi bu ihtiyardan dinlemek istedim.
 '' İnsanları burada diri diri yaktılar mı?'' diye sordum.
Sakin bir sesle:
Öyle dedi..
Anlaşıldığına göre Duatepe saldırısı başlamadan önce, Yunanlılar köylüleri götürmüş angaryaya koşmuşlar. Giden adamlar hiç geri dönmemiş. Yunanlılar çekildikleri zaman ,erkeklerı kadınları evlerin külleri üzerinde bulmuşlar, çoçukların bazıları açlıktan ölmüş, kadınların maruz kaldığı eyleme gelince ondan hiç söz etmiyorum!! Yerde dört çukur açılmış, çukurların içinde küller, küllerin arasında yanmış kemikler, ve parça parça asker esvapları, bazende üzerinde Türkçe yazılar bulunan yanmış kağat parçaları bulunuyormuş. İşte Üzeyir'in karısı, kocasının burada yakıldığını söylüyormuş!
  Her ne kadar savaş ortamı olsa da sivil halkı katletmek sadece katliamdır, savaşların kurallarını koyanlar çark kendilerine dönünce neden kıvırırlar..  

KANIKEY
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #1 : 22 Mart 2010, 21:01:36 »               Haklısın Kanıkey Kandaşım, Yazık ki sayısız budala mankurt herkesi yaren edinmekte kararlı ama işin ayağı hiçte öyle değil. Türkler belki de en çok saldırıya uğrayan Budun olmuşlardır. Bunları görüp araştırıp ona göre durum almak her Türk'ün ödevi olmalıdır. Esenlikle...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Nurgül
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 141


« Yanıtla #2 : 22 Mart 2010, 23:11:44 »

Düzenleme.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.228 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.014s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.