Yükselen Rus Irkçılığı
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 27 Ekim 2020, 09:46:19


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yükselen Rus Irkçılığı  (Okunma Sayısı 13191 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Türk Irkçıları Hareketi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 13« : 25 Ocak 2011, 18:40:39 »Rusya'nın başkenti Moskova'da 7 kişilik bir dazlak çetesi, Orta Asya veya Kafkasya kökenli 20 göçmen işçiyi ırkçı saldırılarda öldürmekten suçlu bulundu. Rusya'da sadece bu yıl 113 kişi ırkçı saldırılarda can verdi.

İnterfaks ajansı, bir Moskova mahkemesinde yargılanan dazlakların 18 yaş altında olduğunu bildirdi. Çetenin, Ağustos 2006-Ekim 2007 arasında 12 kişiyi daha öldürmeye çalıştığı ancak başaramadığı kaydedildi. Haberde başka bir ayrıntı verilmedi.

''Moskova İnsan Hakları Bürosu'' adlı bağımsız kuruluşun rakamlarına göre Rusya'da sadece bu yılın Ocak-Ekim ayları arasında ırkçı saldırılarda öldürülenlerin sayısı 113'ü buldu. Bu saldırılarda 340 kişi de yaralandı. Bu sayı, bir önceki yıla göre büyük bir artışın olduğunu da gösteriyor. 2007'nin tümünde ırkçı saldırılarda öldürülenlerin sayısı 74, yaralananların sayısı ise 320 idi.

Hedef koyu tenliler

Saldırılara hedef olanların başında Kırgızistan, Özbekistan, Tacikistan gibi Orta Asya cumhuriyetlerinden gelenler bulunuyor. Azerbaycanlılar Derneği Başkanı Soyun Sadıkov, bu kişilerin çoğunun yoksulluktan, kendileri ve aileleri için daha iyi bir yaşam umuduyla Rusya’ya geldiğini, Ruslar’ın yapmadığı düşük ücretli işlerde çalıştıklarını vurguluyor. Hindistan, Vietnam ya da Afrika ülkelerinden Rusya’ya okumaya gelen öğrenciler de tehdit altında.

İnsan hakları örgütü Sowa'nın Başkan Yardımcısı Galina Koşevnikova, aşırı sağcıların internet yoluyla giderek daha iyi organize olduklarına ve ortak saldırılarla kitlesel eylemlerin giderek sıklaştığına dikkat çekiyor. İnternet sitelerinde Nazi sembolleri ve propagandayla şiddet kışkırtılıyor, Slav ırkı yüceltiliyor.

Rus İçişleri Bakanlığı da sadece Moskova ve çevresindeki banliyölerde örgütlü onlarca aşırı sağcı grup bulunduğunu doğruluyor. İnsan hakları örgütleri ve bizzat vatandaşları saldırılara hedef olan ülkelerin hükümetleri ise Moskova’yı yeterli önlem alınmadığı gerekçesiyle eleştiriyor. Moskova İnsan Hakları Bürosu Yöneticisi Alexander Brod, Rusya’nın azınlıklar ve göçmenler için bir ulusal politikaya ihtiyacı olduğunu, Meclis Başkan Yardımcısı Vladimir Şirinovski gibi aşırı sağcıların yabancı düşmanı ifadelerinin siyasi hayatta alışıldık hale geldiğini ve artık tepki çekmediğini belirtiyor.

70 bin aşırı sağcı

Irkçı saldırılar çoğunlukla Moskova, St. Petersburg gibi büyük şehirlerle Volga ırmağı kıyısındaki Swerdlowsk, Uljanowsk gibi bölgelerde yoğunlaşıyor. Rusya’da aşırı sağcı örgütlerin 70 bini aşkın üyeye sahip olduğu tahmin ediliyor. Dört aşırı sağcı örgüt bu yıl Moskova’da Rus Milli Hareketi adı altında birleşti. Hedef, gelecekte seçimlere de katılarak siyaset sahnesinde boy göstermek.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

üze teñgri diyor; kan için size helâl!
Türk Irkçıları Hareketi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 13« Yanıtla #1 : 25 Ocak 2011, 18:42:35 »Kremlin'in 4 ayda 14 kişiyi öldüren ırkçılara göz yumduğu öne sürüldü. Rusya'da Slav olmayan herkes korku içinde...

Uluslararası Af Örgütü, yabancılara korku salan ırkçı Rus dazlakların kontrolden çıktığı uyarısında bulundu. Örgütün Moskova bürosundan Milliyet'e gönderilen raporda, ırkçıların geçen yıl 28, bu yılın ilk 4 ayında da 14 kişiyi öldürdüğü bildirildi.
Bu yıl 2 Türk'ün de öldüğü saldırılarda en az 500 kişi yaralandı. Rus'a benzemeyen herkesi hedef seçen dazlakların saldırılarına hükümetin göz yumduğunu belirten örgüt, bu durumun Sanayileşmiş Ülkeler (G-8) Zirvesi'ne ev sahipliği yapmaya hazırlanan Rusya'nın saygınlığını zedelediği uyarısında bulundu. Örgüt, resmi rakamlara göre ülkede 5 bin, insan hakları derneklerine göre ise 50 bin ırkçı bulunduğunu belirtti. Önceleri kurbanlarını sadece döven dazlaklar son zamanlarda ateşli silah ve bıçak da kullanmaya başladı. Saldırıya uğrayanlar, Af Örgütü'ne yaptıkları açıklamada, şikâyet için başvurdukları polisin isimlerini dazlaklara verdiğini öne sürdü.

Polis isteksiz
Güvenlik kuvvetlerinin dazlakları yakalamakta isteksiz davrandığı, gözaltına aldıklarını da kısa sürede bıraktığı biliniyor. Geçen yıl St. Petersburg'da 9 yaşındaki bir Tacik kızı öldüren dazlaklar cinayet suçundan beraat etmişti. Irkçılar en çok Afrikalı, Ortadoğulu, Orta Asyalı ve Kafkas asıllıları hedef alıyor.
Saldırıların giderek artması nedeniyle "ırkçıların başkenti" diye söz edilen St. Petersburg'da binlerce yabancı öğrenci korku içinde yaşıyor. Hintli bir öğrenci, dün Moscow Times gazetesine gönderdiği mektupta, "Dehşet içindeyiz. Polis neden bizi korumuyor?" diye yazdı.
Moskovalılar saldırıları görmezden geliyor ve tanıklık yapmaktan kaçınıyor. Çoğu zaman ölümle sonuçlanan olaylar bile basına yansımıyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

üze teñgri diyor; kan için size helâl!
Türk Irkçıları Hareketi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 13« Yanıtla #2 : 25 Ocak 2011, 18:44:43 »Son yıllarda Nazi yanlısı grupların yabancılara yönelik saldırılarında büyük artış görüldüğü Rusya'da, ırkçı saldırıların son kurbanı, üç Özbek oldu.
 
Moskova'nın kuzeyindeki İvakino ve doğusundaki Yeskino köyünde önceki gün meydana gelen iki ayrı vakada 3 Özbek işçi, boğazları kesilerek öldürüldü. Yaşları 32 ile 23 arasında değişen Özbeklerin, benzer şekilde öldürülmesi dikkat çekti. Moskova polisi olaylara ilişkin inceleme başlatırken, Rusya'daki insan hakları kuruluşu olan Sova Merkezi'nden Galina Kojevnikova, saldırıların zamanlamasına vurgu yaptı. Kojevnikova, "Yıllardır özellikle Nazi lideri Hitler'in doğum yıldönümü olan (20 Nisan) nisan ve mayıs aylarındaki ırkçı saldırılardaki artışlara tanıklık etmekteyiz." dedi.

Rusya İnsan Hakları Derneği Başkanı Sergey Belikov ise 15 yıl önce başlayan ve gençler arasında hızla yaygınlaşan yabancı düşmanı örgütlerin şekil değiştirerek terör örgütü haline geldiği uyarısında bulundu. Belikov, "Araştırmalar, geçtiğimiz yıl da ülkede 141 aşırı sağcı grubunun faaliyet gösterdiğini ortaya koydu. Dazlakların saldırıları bugüne kadar sokak saldırıları ile sınırlı idi. Artık bu çeteler terör örgütüne dönüşüyor." dedi. İnsan Hakları Moskova Bürosu Başkanı Aleksandr Brod da, dazlak çetelerin çok iyi silahlandığının altını çizdi. Brod, "Dazlaklar iyi silahlanmış durumda. Özel eğitim yapıyor ve kendi eylemleri için patlayıcı madde hazırlıyorlar. Dazlaklar, Rusya vatandaşlarının güvenliği açısından da tehlike oluşturmaya başladı." ifadelerini kullandı.

Rusya'da özellikle son yıllarda, Dazlaklar olarak bilinen faşist örgütlerin Orta Asya cumhuriyetlerinden gelen işçilere yönelik saldırılarında büyük artış görülüyor. Yetkililer ise her geçen gün artan ırkçı saldırıların önünü alamıyor. Rakamlar da yabancıların endişelenmesinin yersiz olmadığını ortaya koyuyor. Geçen yıl Slav olmayan vatandaşlara yönelik 5 bin 439 saldırıda 83 kişi hayatını kaybetti. Bu yılın ilk 4 ayında 53 kişi ırkçı saldırılara kurban giderken 160 kişi de yaralandı. Dazlaklar, 12 Ocak'ta Rusya'nın Sibirya bölgesi Novosibirsk kentinde 46 yaşındaki Türk vatandaşı Fatih Mehmet Eslen'i beyzbol sopasıyla döverek öldürmüşlerdi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

üze teñgri diyor; kan için size helâl!
Türk Irkçıları Hareketi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 13« Yanıtla #3 : 25 Ocak 2011, 18:47:06 »Rus ırkçı dazlaklar bu yıl 100'den fazla yabancıyı öldürdü. Dazlakların kurbanları arasında ise en fazla sayı Özbek vatandaşlarına ait. Öldürülenler arasında ırkçı karşıtı olan Rus vatandaşlar da var.

İnsan Hakları Moskova Bürosu Başkanı Aleksandr Brod, İnterfaks'a yaptığı açıklamada, Rus ırkçı dazlakların sene başından bu yana ülkede 100'den fazla yabancı vatandaşı öldürdüklerini kaydetti. Öldürülenler arasında en fazla Özbek vatandaşının olduğunu belirten Brod, "2008 yılının Ocak-Kasım ayları arasında Rusya'da yabancı vatandaşlara yönelik toplam 269 saldırı olayı tespit edilmiş durumda. Bu saldırılar sonucunda toplam 114 yabancı hayatını kaybederken, 357 kişi de yaralandı. Kurbanlar arasında en fazla sayı Özbek vatandaşlarına (18 ölü ve 23 yaralı) ait. Diğer sayı ise şöyle sıralanmakta: Kırgızlar (10 ölü ve 6 yaralı), Tacikler (9 ölü ve 35 yaralı), Azeriler (8 ölü ve 24 yaralı) ve Ermeniler (4 ölü ve 3 yaralı). Saldırı olayları ise Moskova ve Moskova çevre bölgesinde (49 ölü ve 167 yaralı), St.Petersburg ve Leningrad bölgesi (19 ölü ve 36 yaralı), Sverdlov bölgesi (6 ölü ve 10 yaralı) ve Yaroslav bölgesinde (4 ölü) meydana geldi" dedi.

Rus insan hakları savunucusu Brod, ırkçı dazlakların karşı görüşe sahip olan Rus kökenli vatandaşlara da saldırdığına dikkat çekerek, "Saldırılar sırasında 8 Rus da hayatını kaybetti, 34'ü ise yaralandı" diye konuştu. Brod, olaylarla ilgili toplam 170 dazlağın göz altına alındığını da sözlerine ekledi.

DAZLAKLAR ARTIK TERÖR ÇETESİ HALİNE GELİYOR

Rusya'da faaliyette bulunan insan hakları dernekleri, ülkede giderek artan yabancı düşmanlığı konusunda daha önce de uyarılarda bulunmuştu. Derneklere göre dazlaklar olarak bilinen gruplar şekil değiştirerek terör örgütü haline geliyor. Aleksandr Brod daha önce yaptığı açıklama da, dazlak çetelerin çok iyi silahlandığının altını çizdi. Brod, "Dazlaklar iyi silahlanmış durumda. Özel eğitim yapıyor ve kendi eylemleri için patlayıcı madde hazırlıyorlar. Dazlaklar, Rusya vatandaşlarının güvenliği açısından da tehlike oluşturmaya başladı." ifadelerini kullandı.

Rusya'da yaklaşık 70 bin dazlak çete halinde faaliyet göstermekte. En çok Orta Asya ve Kafkasya kökenli esmer vatandaşlar dazlakların kurbanı olmakta. Dazlaklar, 12 Ocak'ta Rusya'nın Sibirya bölgesi Novosibirsk kentinde 46 yaşındaki Türk vatandaşı Fatih Mehmet Eslen'i beyzbol sopasıyla döverek öldürmüştü.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

üze teñgri diyor; kan için size helâl!
Türk Irkçıları Hareketi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 13« Yanıtla #4 : 25 Ocak 2011, 18:49:18 »Rusya’nın resmi devlet televizyonu Rossiya, Voronej kenti yakınlarında ormanda kurulan dazlakların terör kampını gezdi.

Gözleri kapalı şekilde kampa getirilen Rus muhabir, gördüğü manzara karşısında şok olurken, dazlaklar nasıl “düşmanlarını” öldürdüğünü hiç endişe duymadan uygulamalı olarak gösterdi. Rus uzmanlar, orta vadede etnik düşmanlık gibi sorunların çözülmemesi durumunda Rusya Federasyonu’nun tıpkı eski Sovyetler Birliği gibi dağılacağı uyarısında bulundu.

MUHABİRİN GÖZLERİ BAĞLANDI

Rossiya kanalının her pazar günü akşam saatlerinde yayınlanan, Mariya Sittel’in sunduğu “Spetsialnıy Korrespondet” isimli açık oturum programında bu haftaki başlık “Nefretin İlkeleri” idi. Programda önce muhabir Aleksandr Rogatkin’in dazlak terör kampı ziyareti gösterildi. İnternet üzerinden haberleşerek ırkçılarla temasa geçen Rus muhabir, kendilerinden randevu alarak dazlak terör kampını ziyaret etti. Gözleri bağlanarak kampa getirilen Rogatkin, dazlak teröristlerin nasıl savaş eğitimi aldığını izledi. Şişe dolu benzin atarak “hedefi” yakan, silah atan ve “düşmanını” arkadan ve önden bıçaklayan dazlaklar yaptıkları faaliyetlerini överek anlattı.

YILLARDIR HAZIRLANIYORLAR

Muhabir Rogatkin, “Burası Rus Nasyonel Sosyalist örgütünün kampı. Gözlerimizi kapatarak getirdiler. Voronej yakınlığındaki ormanlık bir alan... Rusya’nın çoğu yerinde böyle dazlak kampı var... Burada dazlaklar insan öldürmek için eğitim alıyorlar.. Onlar yıllardır bu savaşa hazırlanıyor. Ölüm ve terör tekniğini öğreniyorlar. Yaklaşık 10 maskeli genç, yaşları ortalama 20” dedi.

EN ÖNEMLİ SİLAHLARI:NEFRET

Muhabire insan öldürmeğin “tekniğini” anlatan Uragan lakaplı bir dazlak, “Arkadan saldırdığında sırtından ya da böbreklerinden bıçağı saplayacaksın. Ya da boğazını keseceksin. Bıçağı soktuktan sonra döndürmek lazım” dedi. Uragan’ın asıl ismi Artyom Krasnolutksi ve Voronej’in en prestijli yüksek eğitim kurumlarının birinde okuyor, ayrıca çete lideri.

Dazlak lideri, “Bizim için nefret en önemli silah ve araç!” diye mücadelesini tanıtıyor. Muhabir botlarındaki beyaz iplikleri göstererek “Beyaz iplikleri taşımak insan öldürmek anlamına geliyor. İnsan öldürdünüz mü?” sorusuna dazlak lideri Krasnolutski, “Kamera arkasında böyle şeyleri söylemek olmaz. Ama Nasyonel Sosyalistlerin niteliği, sıfatı öldürmektir. Eğer bunu yapmadıysan Nasyonel Sosyalist değilsin” yanıtını veriyor.

KAMPLARI KİM FİNANSE EDİYOR?

Rus muhabir hiç kimse tarafından finanse edilmediklerini iddia eden dazlakların ellerinde çok pahalı tabancaların olduğuna da dikkat çekiyor. Muhabir gördüğü kamptan şok olduğunu saklamayarak, “Olup bitenlere bakılırsa onlara birisi bu eğitimi, silah atmasını ve ateşle oynamasını öğretmiş” değerlendirmesinde bulunuyor. Muhabir, “Bu ziyaretimizin ardından Krasnolutski göz altına alındı. Ülkede böyle kaç tane silahlı örgüt var kimse bilmiyor” dedi.

ÖNCELİKLİ HEDEF KAFKASYALILAR

Rusya'da son dönemde Kafkas kökenli gruplarla ırkçı dazlak gruplar arasındaki çatışmalar nedeni ile Rusya'da tansiyon hala yüksek. İki haftadır polis 2 binden fazla göçmen ve dazlağı göz altına alırken, Rus halkı ırkçı ve dazlak grupların bu seviyede artmasının nedenlerini tartışıyor.

Rusya'nın farklı kentlerinde de ırkçı grupların saldırısına uğrayan eski Sovyet ülkelerinden onlarca göçmen hastaneye kaldırıldı. Rusya insan hakları örgütü Sova'nın verilerine göre yıl başından bu yana etnik nefrete dayalı çıkan 350'nin üzerinde olayda 36 kişi yaşamını yitirdi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

üze teñgri diyor; kan için size helâl!
bozoğlu
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 70« Yanıtla #5 : 25 Ocak 2011, 19:47:38 »

Azaldı bu salakların sayısı.4-5 sene önce baya aktiftiler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Giray-han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.202« Yanıtla #6 : 25 Ocak 2011, 19:50:45 »

Bunlar gerçekten öküz.
O bayıldıkları Hitlerin slav ırkı hakkındaki çarpıcı açıklamalarını dinleselerdi, eminim ki bu işi bırakır, tekrar kendilerini vodkaya verirlerdi.
Ayyaş bydlo ve gopnik pislikleri, ne olacak. Şerefsizler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
Türk Irkçıları Hareketi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 13« Yanıtla #7 : 25 Ocak 2011, 19:58:56 »

 150 milyon nüfusa sahip olan Rusya Federasyonunda aşırı sağcı/ırkçı militanların sayısı 70-80 binlerde lanse ediliyor.
Düz hesap bu sayının 75 milyonluk Türkiye'de 35 bin olması gerekir. Nüfus etkeninin yanında Ruslara nazaran son derece köklü olan ulusalcı kimliğimizi de muhasebemize katarsak elimizde azımsanamayacak sayıda potansiyel ırkçı militan olması icap eder.
 Gelgelelim Türkiye'de bu sayı en fazla 5 bini bulur.
Kaldı ki bizim Ziya Gökalp, Atsız, Gaspıralı gibi sistematizörlerimiz de mevcut, ne yazık ki bu bilgelerin zaten bir avuç olan takipçilerini de İslam dininin ırkçılığa karşı cephe alması, devletin ırkçılığı suç sayması, milliyetçi olarak nitelendirdiğimiz eşhas ve partilerin dahi ırkçılığı tasvip etmez tutumlar ve duruşlar sergilemeleri pusturmuş ya da pasifize etmiş durumda.
 Bize düşen, çevremizdeki Türk soylulara çakalların pusuları ve saldırıları karşısında yılmadan Türkçülüğü anlatmak ve ırkımız uğrunda yaşayan kut'lu bir çeri olmaktır!
 Teñgri yardımcımız olsun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

üze teñgri diyor; kan için size helâl!
Türkçü Genç
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 37« Yanıtla #8 : 25 Ocak 2011, 20:12:03 »

Nazizm'in baş savunucularından ve Hitler'in sağ kollarından biri olan Martin Bormann, Slavlar için bakın ne diyor:

"Slavlar, bize hizmet etmek için varlar. Belki ileride onlara ihtiyacımız kalmaz o zaman ölebilirler. Slavların üremesi istediğimiz birşey değil."

Ayrıca Hitler'in de Slavlara karşı ''köle'' gözüyle baktığı bilinmektedir. Buna rağmen Slavların, Nazizmi savunması saçmalıktır. Zaten Slav ırkçılarının çoğu cahil, eğitimsiz kişilerden oluşuyor. Tarih konusunda yeteri kadar bilgilerinin olmadığıda aşikar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Giray-han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.202« Yanıtla #9 : 25 Ocak 2011, 20:35:52 »

Nazizm'in baş savunucularından ve Hitler'in sağ kollarından biri olan Martin Bormann, Slavlar için bakın ne diyor:

"Slavlar, bize hizmet etmek için varlar. Belki ileride onlara ihtiyacımız kalmaz o zaman ölebilirler. Slavların üremesi istediğimiz birşey değil."

Ayrıca Hitler'in de Slavlara karşı ''köle'' gözüyle baktığı bilinmektedir. Buna rağmen Slavların, Nazizmi savunması saçmalıktır. Zaten Slav ırkçılarının çoğu cahil, eğitimsiz kişilerden oluşuyor. Tarih konusunda yeteri kadar bilgilerinin olmadığıda aşikar.
Bu elemanların çoğu da işsizler, boş boş sokaklarda geziyor, ve tüm gün vodkaya veriyorlar kendilerini. Boş işin boş kalfaları, ama görünen şu ki, cinayet işlemekten de alıkoymuyor bu onları.
Türk'e uzanan eller kırılsın.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.262 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.022s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.