Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türklüğün Dostu ve Düşmanları => Konuyu başlatan: Orda Han üzerinde 09 Nisan 2011, 16:43:22Konu Başlığı: YÜKSEKOVA YİNE KARIŞTI
Gönderen: Orda Han üzerinde 09 Nisan 2011, 16:43:22
HAKKARİ’nin Yüksekova İlçesi’nde son günlerde yaşanan tutuklama ve göz altıları protesto etmek amacıyla basın açıklaması yapıp ardından yürümek isteyen grupla polis arasında gerginlik yaşandı. Göstericilerin taş ve molotof kokteyli ile polise saldırması üzerine, polis kalabalığı dağıtmak için göz yaşartıcı bomba, boyalı ve tazyikli su kullandı.

Yüksekova’da bdp tarafından Şahin Tepesi’nde kurulan ’Demokratik Çözüm Çadırı’nda bulunan grup, yürüyerek Musa Anter Parkında toplandı. Yaklaşık 2 bin kişi pkk ve apoş lehine slogan atarak cezaevi kavşağına kadar yürüdü. Burada son günlerde tutuklamalar ve gözaltıları protesto etmek amacıyla basın açıklaması yapıldı. Basın açıklaması adı açıklanmayan yüzü maskeli bir kişi tarafından okundu.

Basın açıklaması ardından kalabalık topluluk sloganlar atarak tekrar yürümek istedi. Ancak polis kalabalığın yürümesine izin vermedi. Bunun üzerine göstericiler, polislere taş, molotof kokteyli ve havai fişeklerle saldırdı. Polis kalabalık grubu dağıtmak için göz yaşartıcı bomba, boyalı ve tazyikli su kullandı.

Göstericiler, bu kez Şemdinli kavşağına toplanarak ateş yakıp, barikat kurarak yolu trafiğe kapattı. Olaylar halen devam ediyor.

(http://i1104.hizliresim.com/2011/4/9/7942.jpg)

Milliyet


Konu Başlığı: Ynt: YÜKSEKOVA YİNE KARIŞTI
Gönderen: SonOsmanli03 üzerinde 09 Nisan 2011, 17:09:44
Şu boşa giden suya acıyorum.