Ergenekon Davası (baştan sona tüm süreç)
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 25 Mayıs 2020, 11:06:47


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 ... 15
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ergenekon Davası (baştan sona tüm süreç)  (Okunma Sayısı 8459 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
IŞBARA ALP
Ziyaretçi
« : 20 Ekim 2008, 19:58:45 »


ERGENEKON


Bu bir hukuk operasyonu değil, intikam operasyonudur. Bir hesaplaşma operasyonudur. Bu demokratik bir uygulama değildir. Uluslararası hukuk standartlarına, Türkiye Anayasası'na uygun değildir. Kendine özgü bir uygulamadır. Türkiye bir kez daha kanun ile hukuk arasındaki derin ayrılığın önemini yaşamaktadır. Kanun ayrıdır, hukuk ayrıdır.

Hiç bir demokratik hukuk devletinde böyle bir uygulama söz konusu değildir. Dava açılacak. ortada iddianame yok. İnsanlar neden suçlandığını bilmeyecek. Gözaltına alınanlar ölecek, hastalanacak ama suçunu bilmeyecek.

Türkiye kriz, işsizlik ve yolsuzluk kuşatmasındayken hükümet gündemi değiştiriyor. Bunlar bu iktadarı takip edecektir. Böyle gösterişli tutuklamalarla bunların ört bas edilmesine göz yummayacağız. İktidar tutuklamalarla kendi soylarının gereğini yaptığından,TÜRKÇÜ iktidarda bunun altından kalkamayacaktır.

İktidar sistematik bir şekilde medya operasyonu yapıyor. Medyanın yapısı, kapsamı ciddi bir planlama ile değiştirilmek isteniyor. Büyük bir medya monopolü kurulmak isteniyor. Türkiye'de bir dinleme, denetleme düzeni kuruluyor. Herkes dinleniyor. Hiç bir demokratik ülkede böyle kapsamlı bir dinleme düzeni yoktur." Son söz

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR.
TOPRAK,EĞER ÜSTÜNDE ÖLEN VARSA VATANDIR.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
IŞBARA ALP
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 24 Ekim 2008, 23:27:43 »

ASIK VEYSEL'E SORMUSLAR; SEN TÜRKMÜSÜN, EGER TÜRKSEN BUNU NEDEN SÖYLEMIYORSUN? ASIK VEYSEL CEVAP VERMEMİŞ VE HEMEN "TÜRKÜZ TÜRKÜ ÇAĞIRIRIZ"TÜRKÜSÜNÜ BESTELEMIS VE BOYLECE CEVABI VERMIS.ŞU AN RAHMETLI YASASAYDI KESIN ERGENEKON''UN TETİKÇİSİ OLARAK YAKALANMISTI.RAHMETLI ÖLDÜ DE KURTARDI.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BABRAK
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 448


Tanrı'nın Öfkesi


« Yanıtla #2 : 26 Ekim 2008, 14:59:10 »

Haklısın IŞBARA ALP kesin ergenekondan alırlardı içeriye.Tutturdular bi Ergenekon hoşlarına gitmeyen herkesi alıyorlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Felsefemdir kitâb-ı imânım,
Taparım kendi ruhumun sesine,
Secde eyler hakikâtim her an,
Kalbimin ateş-i mukaddesine!...
IŞBARA ALP
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 07 Ocak 2009, 21:51:10 »
Abdulkerim KIRCA kahraman komutanım,kalbimizde yaşayacaksın.Seni unutmayacağız koca TÜRK.

EYYY yüce Türkoğlu bu vatan,bu millet sana minnettardır.Sen bu mukaddesler için hizmetlerin en yücelerini yaptın.Kan verdin baş aldın.Gazi oldun yetmedi Şehit oldun.Senin gibi bir dev onuruyla gitmeliydi öyle yaptın,herkesi kıskandırarak.

Bir ırkı bozuk kürdün yalanlarına inanan,diğer ırkı bozuklar utansın.Sen büyük  komutan şerefinle Türke yakışanı yaptın,şerefsizlere örnek.

Onursuz üç beş kişi yüzünden onurunla gittin Tanrı dağına.Bu vatan ve millet için onuruyla mücadele edenleri, hain edenlere lanet olsun.

KOMUTANIM bu vatan ve bu yüce Türk milleti için mertebelerin en yücelerine ulaştı(Gazilik,Şehitlik),düşmanlarını kıskandırırcasına.Komutanım,bir gider,bin geliriz ruhun ŞAD olsun,gözün arkada kalmasın,bu millet sana minnettardır.mekanın cennet olsun TTKHalil İbrahim Şahin

İbrahim Şahin 1956 yılında Tokat?ta doğdu. Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Daire eski Başkan Vekili. 1976 yılında Polis Akademisi’nden mezun oldu. 1976-1978 yıllarında Sinop Emniyet Müdürlüğü’nde çalıştı. 1978-1980 arasında Isparta Dağ Komando Okulu ve Erzurum’da askerliğini yaptı.
1980-1982 yılları arasında Nevşehir Emniyet Müdürlüğü’nde çalıştı. 1982’de Bitlis’e tayin oldu. Aynı yıl kurulan Özel Harekat Dairesi’ne kabul edildi. Genel Kurmay Başkanlığı’na bağlı Özel Harp Dairesi’nde Özel Harekat Kursunu tamamladı. 1984 yılında Almanya’da GSG-9 Komando Kursu’na katıldı. 1987 yılında ABD’de anti-terör kursuna katıldı. 1988’de Siirt Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğüne atandı.
1990 yılında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürü oldu. 1993’de Özel Harekat Daire Başkan vekili oldu.İstanbul DGM’de görülen Susurluk ana davasında yargılanmaya başladı. 19 Eylül 1997’de savcının isteği ile tahliye edildi.İbrahim Şahin, 27 Mart 2000’de kullandığı Jeep marka araba ile Bursa yakınlarında trafik kazası geçirdi. Kazada ağır yaralanan ve beyin çevresinde ödem oluşan Şahin, 19 Nisan’da hastaneden taburcu oldu.
Kanadoğlu gözaltına alınmadı, evindeki üç belgeye el konuldu
 

 "Ergenekon" soruşturması kapsamında evi aranan Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu’nun diz üstü bilgisayarının, yedeklemesi yapılarak alındığını öğrenildi.
Kanadoğlu’nun evindeki arama izninin sadece "arama" ile sınırlı olduğu, bu nedenle başka bir işlem yapılmadığı belirtildi.

Yetkililer, Kanadoğlu’nun evinden yalnızca diz üstü bilgisayarının, yedeklemesi yapılarak alındığını kaydetti.
Kanadoğlu hakkında gözaltı işlemi uygulanmazken, aramanın tamamlanmasının ardından görevliler evden ayrıldı

3 doküman alınmış
Ergenekon soruşturması kapsamında eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'nun Balıkesir'in Ayvalık ilçesindeki 2 evinde aramayla ilgili açıklama yapan müdahil avukat Hikmet Denli, "Sabih Kanadoğlu'nun Tuzla'daki evine sabah 09.45 sıralarında 2 sivil polis ve ilçe jandarma komutanı gelmiş. Çilingir çağrılarak eve girilmiş. Buradan 3 doküman alınmış. Ekipler 11.30'da ayrılmış. Dokümanlarda Vural Savaş, Kaya Altınak ve Burak Reis'e ait yazılar olduğunu öğrendim." dedi.

KANADOĞLU'NUN EVİ DİDİK DİDİK ARANDI

ERGENEKON soruşturması kapsamında Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu ile oğlunun Balıkesir'in Ayvalık İlçesi’nde bulunan iki evi didik didik arandı.

Sabah saat saat 10.15 sıralarında Kanadoğlu'nun Ayvalık'ın Küçükköy Beldesi Tuzla Mevkii’ndeki Arkadaşlar Sitesi’nde bulunan evine gelen Balıkesir Emniyet Müdürlüğü ve jandarma ekipleri, Ayvalık Cumhuriyet Savcısı nezaretinde arama yaptı. Evin kapısı, sitenin yöneticisinde bulunan yedek anahtarla açtırıldı.

KOMŞULAR TÜRK BAYRAĞI ASTI

Kanadoğlu’nun evinde arama yapılırken, komşularının evlerinin pencerelerine Türk bayrakları astıkları görüldü. Bazı vatandaşlar da
Kanadoğlu’nun evinin önünde ellerinde Türk bayraklarıyla toplandılar.

Bu arada, "Ne oluyor bu Türkiye’ye" diye bağıran bir yaşlı kadın ile genç bir kız "Türkiye laiktir laik kalacak" şeklinde slogan attı.
Öte yandan, Türkiye Gençlik Birliği üyesi bir grup, Kanadoğlu’nun evinin önünde protesto içerikli sloganlar attı. Birlik Başkanı Osman Yılmaz, burada yaptığı açıklamada, AK Parti iktidarının Ergenekon kapsamında yeni bir "tertip" düzenlediğini savunarak, "Bu tertip sindirme operasyonudur" dedi.

Yılmaz, bu operasyonla Türkiye’nin bağımsızlığının tamamen baskı altına alındığını öne sürdü.

 

Kanadoğlu: Türkiye hiçbir zaman dinci bir diktanın yerleşebileceği bir ülke olmayacaktır
 Yargıtay Onursal Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, “Türkiye hiçbir zaman dinci bir diktanın yerleşebileceği bir ülke olmayacaktır" dedi. İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından hakkında verilen arama kararının gerekçesinde Ergenekon davası iddianamesinde yer alan tüm suçlamaların yer aldığını söyleyen Kanadoğlu, Danıştay’a yapılan saldırı, Cumhuriyet Gazetesi’ne atılan bombalar ve Ümraniye de ele geçirilen el bombalarının gerekçede yer aldığını belirtti. Kanadoğlu, konu ile ilgili olarak, “İnsanı rencide edici kırıcı bir suçlamadır" diye konuştu. Kanadoğlu, YARSAV Başkanı ile bazı Yargıtay üyelerinin kendisini ziyaretin ardından, gazetecilere bir açıklama yaptı. Kanadoğlu, hukukun gecikse bile tecelli edeceğini belirterek, “Türkiye Cumhuriyetini ayakta tutacak olan yargıdır, adalettir" dedi. Bir gazetecinin Genelkurmay Başkanlığı’nda kuvvet komutanlarının toplanması ve Yargıtay Başkanlar Kurulu’nun yarın toplanacak olmasını hatırlatması ve durumun nereye gideceğini sorması üzerine, Kanadoğlu şunları söyledi:
“Bunu görmesi gerekenler nereye gittiğimizi iyice görmeliler. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Öyle kalmalıdır. Hukuk devletine her yönden yapılan bu saldırıların önüne geçilmelidir. Çünkü adaletsiz bir ülkenin yaşaması mümkün değildir. O ülke bu şekilde davrananların gayretleri içerisinde çöker. Türkiye Cumhuriyeti ayakta tutacak olan mutlaka inanılmadır ki yargıdır."
Kanadoğlu şöyle konuştu:
“Hukukun üstünlüğü hukukun bu ülkede üstün olması için neredeyse 50 yıl çaba sarf ettim. Hayatım bununla geçti. Hiçbir zaman aklımızdan çıkarılmasın hiçbir yorgunluğa korkuya kapılmadan ömrüm boyunca Mustafa kemal Atatürk milliyetçiliği ve onun yanında ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünün yanında olacağım.
Türkiye sonsuza kadar laik, demokratik sosyal bir hukuk devleti olarak kalacaktır. Arama dayanağı cumhuriyet gazetesini bombalamak, Danıştay saldırısını planlamak?Tabi insanı rencide eden, üzen, kıran bu suçlamadır. Yargı kendi başına bırakıldığı sürece bu sorunu çözecektir. Eğer dışarıdan müdahale edilmezse yargı kendine yardım edecek, kendisini bir silahı olarak kullanılabilecek bir organ olarak görülüyorsa, bu şekilde düşünenler şunu bilmelidir ki, Türkiye hiçbir zaman bir dinci diktanın veya akla gelebilecek bir diktanın yerleşemeyeceği özgür bir ülke olarak kalacaktır. Unutulmamalıdır ki ben bu ülkenin bir zamanlar Cumhuriyet Başsavcısıydım."
[/b][/i]
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tanrının Kılıcı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 233« Yanıtla #4 : 07 Ocak 2009, 21:55:19 »

Genelkurmay Başkanı Başbuğ, Kuvvet Komutanlarıyla görüşüyor
 ANKARA DHA
Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, bugün yaşanan gelişmeler üzerine kuvvet komutarıyla birlikte Genelkurmay Karargahı´nda görüşme yaparak durum değerlendirmesi yaptı. Toplantının halen devam ettiği bildirildi

Star Ana Haber Bülteni´nin verdiği habere göre saat 17.30 itibariyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, kuvvet komutanlarını Genelkurmay Karargahı´na çağırdı. Saat 17.30 da başlayan toplantıda Orgeneral Başbuğ, bugün yaşanan gelişmeleri kuvvet komutanlarıyla görüştü. Orgeneral Başbuğ ve kuvvet komutanlarının durum değerlendirmesi yaptığı ve toplantının halen devam ettiği bildirildi
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TANRININ KILICI
ATSIZCI
IŞBARA ALP
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 07 Ocak 2009, 22:00:29 »

Ergenekon yüksek yargıya uzandı
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 1.5 yıldır sürdürülen ve sonuca ulaştırılamayan Ergenekon soruşturması kapsamında sabaha karşı 6 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonlarda 41 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Araştırmacı yazar Yalçın Küçük, eski YÖK Başkanı Prof. Dr. Kemal Gürüz, eski Özel Hareket Dairesi Başkan Vekili İbrahim Şahin bulunuyor.

 

 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ŞehitlerÖlmez
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 12


Kan koksun buram buram kan! Nasıl gelecek Turan!


« Yanıtla #6 : 08 Ocak 2009, 17:21:50 »

yalçın küçük şerefsizide tutuklandı ilginç...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Üzgün dururlar bakma, eli kafaya takma , tek sağlam baş bırakma ,acun için neyleyim...
IŞBARA ALP
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 08 Ocak 2009, 23:02:47 »

ŞehitlerÖlmez Yalçın Küçük kominist falan ama yinede iktidardakilerden daha şereflidir bence.Normal şartlarda benim yanımda bu adam beş kuruş etmez sosyalisttir,ülkeyi terketmiş hıyardır ama iktidardakilerle teraziye koyarsan eminim Yalçın Küçük ağır basar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 12 Ocak 2009, 20:19:31 »

KOCA TÜRK
Yolun yolumdur,Ülkün ülküm,Hedefin hedefimdir.

Bir Türk olarak seninle gurur duyuyor,seni kendime örnek alıyorum.

Bir milliyetçi olarak faal olarak ne yapmam gerektiğini senin davranışlarından öğrendim.

Eski komonistler ve ırkı bozuk vatan hainleri,seni yenemeyecekler,korkularında boğulacaklardır.

Zındana komayla seni bitireceklerini sanan ahmaklar,yanıldıklarını anladıklarında çok geç olacak.

Türk oğlu Türk,KOCA TÜRK İBRAHİM ŞAHİN izindeyiz.

NE MUTLU TÜRK DOĞANA,TANRI TÜRKÜ KORUSUN,
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Urungu yko
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 12 Ocak 2009, 23:22:08 »

Koskoca Türk devletinin en üst düzeyde güvenlik birimi olan özel harekatın yıllarca liderliğini yapan bilgili,görgülü bir adamı aşağılayarak ne elde edeceklerini sanıyorlarsa yanılıyorlar.

Üç beş tane sıradan silahla darbe falan yapacaklardıda iktidar engelledi,ne mutlu onlara Sırıt

Türkiyede ibrahim ŞAHİNLER eksilmez,biri gider bini gelir.NE MUTLU TÜRK DOĞANA
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3 ... 15
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.142 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.014s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.