Yılmaz ÖZDİL ''ÇILGIN PROJE''
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 05 Haziran 2020, 06:50:06


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yılmaz ÖZDİL ''ÇILGIN PROJE''  (Okunma Sayısı 8653 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ISBARA ALP
Ziyaretçi
« : 19 Nisan 2011, 15:29:43 »

Kendi kendine yeten yedi ülkeden biriyken... Buğday ambarı’nın buğday ithalatında şampiyon olacağı, nohut’u Meksika’dan, mercimek’i Kanada’dan, sarımsak’ı Çin’den alacağı, el âlemin patates’ine fasulye’sine muhtaç kalacağı, topraklarımızın İsrail’e satılacağı aklınızın ucuna gelir miydi? Taaa Uruguay’dan inek getirmek çılgın proje değil de nedir?

*
“Aziz vatanın bütün tersanelerine girilmiş olabilir” uyarısına rağmen... 16 Mayıs’ta, Mustafa Kemal’in Bandırma vapuruyla Samsun’a gitmek üzere yola
çıktığı günün tıpatıp aynısı, 16 Mayıs’ta, Bandırma Limanı’yla Samsun Limanı’nın satılması, çılgın proje değil de nedir?
*
Şeref madalyalı subayların “terörist” ilan edileceğini; şehitlerin “kelle”, Apo’nun “sayın” olabileceğini, PKK’lıların üstü açık otobüsle şehir turu atıp, milletvekili adayı yapılabileceğini hayal edebilir miydiniz? “Anayasa’dan Türk kelimesi çıkarılsın” denirken, devlet büyüklerimizin “Güzel şeyler oluyor” demesi, çılgın proje değil de nedir?
*
Hukuk ulemaya sorulacak, polisimiz
imamın ordusu olacak, Nutuk suç delili sayılacak; tembel kedi Garfield’le külkedisi Cinderella gözaltına alınacak deseler, inanır mıydınız Allah aşkına? Anne-babasıyla restoranda yemek yiyen bebelere, matiz’likten suçüstü yapılması, çılgın proje değil de nedir?
*
AB’ye sittinsene giremeyeceğimizi belki düşünmüşsünüzdür ama... Papa heykelinin önünde, yani, manevi huzurunda, AB Anayasası imzalayacağımızı, sonra da
“Ya Allah, bismillah” diye güpegündüz havayi fişek fırlatacağımızı tahmin edebilir miydiniz? Gençlerimiz havaya uçurulurken, çocuklarımız sellerde boğulurken istifini bozmayanların... 85 yaşındaki Papa’nın yatağında vefat etmesi üzerine, İçişleri
Bakanlığı genelgesiyle, tüm yurtta bayrakları yarıya indirmesi, çılgın proje değil de nedir?
*
Türk Telekom Arap, rakı İngiliz olacak deselerdi, hadi ordan demez miydiniz?
Meyveli ithal cıvık’lar rahat rahat satılsın diye, ahalinin damak alışkanlığını değiştirmek için, Bakanlık emriyle yoğurdumuzun kıvamını değiştirmek, çılgın proje değil de nedir?
*
Telefonlara kulak, makam odalarına böcek konulmasını, 10 sene önce hangi vizyoner hayal edebilirdi? Yatak odalarına kamera döşenmesi, çılgın proje değil de nedir?
*
12 Eylül’de “evet” deyip, postalını yaladığı darbeciye evinde parti veren yalakaların, öbür 12 Eylül’de hiç utanmadan “hayır” diyenlere darbeci demesi... Yargılanacak denen Evren’e zam yapılması... Muhtıra verene, zırhlı makam aracı hediye edilmesi, çılgın proje değil de nedir?
*
İşsiz çoğalırken, işsizliğin azalması... Dünyanın en pahalı benzinini kullanırken, enflasyonun düşmesi... Donumuzu satmamıza rağmen, borcun büyümesi... Son 8 senede 80 şehrimizde 888 kere petrol bulunması... Kişi başına milli gelir hesaplanırken, nüfusun 7 milyon kişi eksik çıkması... Seçim yaklaşırken, seçmen sayısının 7 milyon kişi artması, çılgın proje değil de nedir?
*
Atamamız niye yapılmıyor diye soran öğretmenlerin gözüne gaz sıkılırken, yurtdışından öğretmen ithal edilmesi... Hekimlere dolandırıcı, eczacılara yankesici muamelesi yapılırken, rabbimin Cleveland demesi... Pantolon paçasının çoraba sokulması, Nobel’e aday gösterilmesi gereken çılgın proje değil de nedir?
*
Çevrecinin daniskası olup, ormana gecekondu kondurmayı, bi nebze akıl etmiş olabilirsiniz ama... Ha nükleer santral kurmuşsun, ha evine tüp bağlatmışsın, çılgın proje değil de nedir?
*
Kız çocuklarımızın okula gitmesi için son nefesine kadar gayret eden profesör’ün “Fahişe bu” diye evi basılırken...
“Dekolte giyen kadınlar tecavüzü hak eder” diyen profesör, hâlâ görevinin başındayken... Üniversite sorularına alenen şifre koyup, gençlerimizin hayallerinin ırzına “şehven” geçilirken... Yetkililerimizin “tatmin” olması, çılgın proje değil de nedir?
*
Sanatın içine tükürmek, tiyatroları kapatmaya çalışmak, Taliban gibi heykel yıkmak... O heykel yıkılmasın diye mücadele veren Atatürkçü, çağdaş, onur duymamız gereken ressamımızı bıçaklamak... Bırak çılgını mılgını, cinnet projesi değil midir?
*
Ahali hâlâ çılgın proje bekliyor iyi mi.
“Yetmez ama evet” diyorlardı...
İnanmıyorduk.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 27 Nisan 2011, 19:25:51 »

Bugün başbakanımız, büüyük bir gurur ve mutlulukla çılgın projesini anlattı kendisini ağzı açık dinleyen yığınlara. İstanbul'a ikinci bir boğaz yapılacakmış.Karadenizden Marmaraya açılacak birkanal ve etrafında beş yıldızlı oteller, kongre salonları, alışveriş merkezleri olacakmış. Ballandırarak anlatıyor başbakan. Yığınlar da çılgınca alkışlıyor. Haber kanallarının ilk haberi bu. "Başbakan yüzyılın projesine adım atıyor."Ama diyor başbakan yerini şimdilik söylemeyeceğim. Söylemeyecek, çünki Allah korusun yandaşların dışındakilerde arazi kapma yarışına girer dimi?
 Sanırsınız ki, Türkiye, kendi uçağını yapmaya karar verdi yada, ardı ardına teknolojik fabrika temelleri atılmaya başlandı. Sanki sağlık ya da bilimsel alanda bir buluşa imza atıldı. Bu projenin milletimize artısı ne olacak? İşsizlere yeni iş kapısı mı olacak?Ekmek derdine düşmüşlere çare mi olacak? bu projenin gerçekleşmesi ile, oralara kimler gidipte sefa sürebilecek. Alpaslan'ın Anadolu hayali, Fatih Sultan'ın İstanbul hayali gibi, başbakanımızın hayali de buymuş. Peh peh peh! hayale bakın. Büyük bir ihtimalle, Kanal İstanbul adı verilen bu yüzyılın muhteşem projesi bittiğinde oralara gidecek araba parası bile bulamayacak olanlar bu projeyi çılgınca alkışlıyor.
 Hergün taze süt aldığım mandıranın sahibi Ömer Amca bile "Tayyip büyük adam, böylesi gelmedi Türkiye'ye " diyor. Bende katılıyorum(!) Ömer Amcaya. Böylesi gelmedi.
 Yorum sizlerin.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.262


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #2 : 27 Nisan 2011, 19:56:36 »            Gerçekten büyük bir proje doğrusu !!! Böylesini kimse düşlemez bile. Helal olsun yani. Demek ki çevre ülkelerden bazılarını yıkan düğme Ha? Bize başka türlü basılıyor. Anlayamadığım acaba abd ve soros'un bundan çıkarı ne sadece bu kafama takıldı. Bilen varsa haydi buyrun !!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
DAĞLICA KURDU
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 502« Yanıtla #3 : 27 Nisan 2011, 20:19:44 »

İstanbula  nasıl özerklik veririm diye düşünüyordu '' dur ben  bu istanbuldan ayrı bir istanbul yapayım ona  özerklik vereyim '' diye düşündü  zahar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

KURT   OTAĞI  ÇAKAL   GİREMEZ
Türkçü Kasırga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.017


IRKÇI


« Yanıtla #4 : 27 Nisan 2011, 20:42:13 »

Bu dahiyane (!) projenin icinde kurulmasi düsünülen kentler de varmis !

Zaten Istanbul doldu tasti daha fazla nüfusu kaldiracak durumda degil, Anadolu insanini bir kac bölgeye yigdilar birde yeni kurulacak bu kentlerle Anadolu´yu iyice bosaltacaklar...
 
Sakin bu projede BOP´un icinde olmasin ?

Büyük Ermenistan icin Ermenilere, Arz-i Mavhud icin Yahudilere Anadolu´da Türk´ün olmadigi topraklar acmak icin Türk soylulari Marmara-Karadeniz bölgesi arasindaki belli alanlara yigma projesi olmasin sakin ?

Bunu ilerleyen yillarda görecegiz...


Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Urungu yko
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 27 Nisan 2011, 20:49:38 »

Evet Açina Tayeçe, böyle bir piç değil Türkiye'ye, acuna dahi gelmemiştir, Türklüğün böylesi piçlere tahammülü kalmadı desekte Türklüğün içine sızmış olan piçlerle de başetmemiz gerekmektedir. Kendi ırkımızın fertlerinin bu gibi piçlere verdiği sırtı da unutmamanın gerekliliğine inenıyorum, asıl suçlu bu kategoride olanlardır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Köptü Körgen
Köptü Körgen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.413« Yanıtla #6 : 27 Nisan 2011, 22:19:53 »

BU proje için "Kızıl deniz gibi yaracak" bile diyecekler. Musanın yerine koyacaklar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her 3 mayısta bozkurtlar. Kol kol inerler düze... Bu ruh yaşadıkça, elbet bir gün gelecek, bozkurtlar hükmedecek, gece ile gündüze...
Urungu yko
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 27 Nisan 2011, 22:21:18 »

BU proje için "Kızıl deniz gibi yaracak" bile diyecekler. Musanın yerine koyacaklar.
MUHAMMED BİTTİ SIRA GELDİ MUSAYA DESENİZE!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Köptü Körgen
Köptü Körgen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.413« Yanıtla #8 : 27 Nisan 2011, 22:23:33 »

Bu iş için Şuan internette öyle geyikler dönüyor ki. Birazdan bir çoğunu paylaşacağım biraz gülün, çok gerildik bu günlerde.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her 3 mayısta bozkurtlar. Kol kol inerler düze... Bu ruh yaşadıkça, elbet bir gün gelecek, bozkurtlar hükmedecek, gece ile gündüze...
Hun_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 952


TANRI DAĞLARI TIEN SAN


« Yanıtla #9 : 27 Nisan 2011, 22:27:50 »

BU proje için "Kızıl deniz gibi yaracak" bile diyecekler. Musanın yerine koyacaklar.
MUHAMMED BİTTİ SIRA GELDİ MUSAYA DESENİZE!!


                     Erdoğan'ı peygamber yaptılar   18 Kasım 2008 01:26

AKP Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser, yaptığı açıklama ile herkesi şok
etti. Eser, Başbakan Erdoğan'a bağlılığını göstermek için "Bizim için
Erdoğan ikinci peygamberdir" dedi.

                    Adamlar RTE´ye peygamber diyorlar Yinede cok sükür,allah dememisler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.131 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.018s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.