YENİ BİR KUVVA-İ MİLLİYE HAREKETİ BAŞLATILABİLİRMİ?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 08 Nisan 2020, 12:08:08


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: YENİ BİR KUVVA-İ MİLLİYE HAREKETİ BAŞLATILABİLİRMİ?  (Okunma Sayısı 3398 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Delikurt27
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 651


ANTEPLİ BOZKURTLAR!!!


« : 12 Ağustos 2011, 23:24:37 »

Bölümü incelerken iletilerden etkilenerek umutsuzluga kapıldım. Yakın ve orta süreçte Türk! ve Ülkesi Büyük bir tehlikeyle karşı karşıya görünüyor.Aklıma 2. bir Kuvva-i Milliye  neden oluşmasın geldi.

1- Öncelikle birkaç İlde taban oluşturulabilir(parti yapılanması gibide olabilir)

2- Parasal destek:Türkçü üyelerden aylık aidat ve toplu bağış yapılmalıdır(parasını harcamayan canını veremez imkanlar dahilinde tabi Ben 500 tl bağış ve aylık 50 tl aidat ödemeye hemen hazırım)

3-BU oluşumu otağ içinde çok değerli kandaşlar başta "YÜREKLİ -KAM", Tengiz bey(Türkçülügü her yönüyle algılamış beyinler) şaha kaldıracagı gibi otağ dışından'da büyük bir destek olacagından eminim yönetici kadrosu olarak.

Mustafa Kemal Paşa Kuvayımilliye'nin kuruluşunu şöyle açıklar:
“

Hükümet merkezi, düşmanların şiddetli çemberi içindeydi. Siyasal ve askerî bir çember vardı. İşte böyle bir çember içinde yurdu savunacak, ulusun ve devletin bağımsızlığını koruyacak kuvvetlere emrediyorlardı. Bu biçimde yapılan emirlerle, devlet ve ulusun araçları temel görevlerini yapamıyorlardı. Yapamazlardı da. Bu araçları savunmanın birincisi olan ordu da, 'ordu' adını korumakla birlikte, elbette temel görevini yerine getirmekten yoksundu. İşte bunun içindir ki yurdu savunmak ve korumak olan temel görevi yerine getirmek, doğrudan doğruya, ulusun kendisine kalıyor. Buna kuva-yi milliye diyoruz...
”


Kuvayımilliye'nin sağladığı faydalar ve özellikleri

* Milli Mücadele’nin ilk silahlı direniş gücü olmuşlardır.
* Mondros Ateşkes Anlaşması’ndan sonra Anadolu’nun işgali üzerine başlayan bölgesel hareketlerdir.
* Kuvayımilliye birlikleri arasında ilişki az olup, kendi bölgelerini kurtarmaya çalışmışlardır. Tek bir merkeze bağlı değillerdir.
* Mondros Ateşkes Antlaşması ile terhis edilen askerler de bu harekete katılmışlardır.
* İşgalci güçlere büyük zararlar vermiştir.
* Düşmanın ilerlemesi yavaşlatmıştır. Yunan ordularının Anadolu’da rahatça ilerlemelerini engellemişlerdir. Türk köylerini Rum ve Ermeni çetelerinin saldırılarına karşı korumuşlardır.
* Halka moral vermiş ve ulusal bilincin gelişmesine katkı sağlamıştır.
* Düzenli ordu kuruluncaya kadar halkı korumuştur.
* TBMM'ye karşı başlayan iç ayaklanmaların bastırılmasında çok önemli fayda sağlamıştır.
* Kurtuluş Savaşı'nın örgütlenmesi için zaman kazandırmıştır.
* Düzenli ordunun kurulması ve teşkilatlanması ortam oluşturmuştur.
* Kuvayımilliye, düzenli ordular kuruluncaya kadar TBMM'ye zaman kazandırmış ve ülkede TBMM'nin hâkim ve tek güç haline gelmesine ortam hazırlamıştır.
* Kuvayımilliye daha sonra kaldırılarak Düzenli Ordu kurulmuştur (8 Ekim 1920). '

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

“Türk sayısını çoğaltmak ulusal büyük amacı, tabii gelişmeye bırakılmamalıdır. Alınacak ve hayata geçirilecek olağanüstü önlemlerle bir ulusal politika izlenmeli ve Türk sayısı çoğaltılmalıdır.” M.KEMAL ATATÜRK
Orda Han
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 283« Yanıtla #1 : 12 Ağustos 2011, 23:42:34 »

Türkiye'de gördüğüm kadarıyla Kuvayı Milliye yerine Kuvayi ümmet yada maymunlara demokrasi hareketleri çoktan başlamış.Örgütsüzlük böyle devam ederse sonumuz sanırım çok iyi değil.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her Türkçü, bulunduğu yerin görevini inançla yaparsa, Türkçülük ülküsü sağlamlaşır. Türklük güçlenir.
Türk Çerisi
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 796


« Yanıtla #2 : 12 Ağustos 2011, 23:56:31 »

Kandaşım, böyle hissetmeni anlıyorum ve düşüncelerine de katılıyorum ama bu durum şuan için pek ihtimal dahilinde değil gibi.

Ülkenin %50 si akp'ye oy verdi. Yani %50 bu ülkenin gidişatını kötü görmüyor bilakis iyiye gittiğini düşünüyor.

Geriye kalan % 50 nin % 10 nu da kürtler için çıkalım. MHP ve CHP toplamda %35 oy aldı. MHP içinde akp karşıtı olanların birçoğu MHP olmazsa AKP'ye oy veririm diyenlerden oluşuyor. CHP içinde ise özgürlükçü, hümanist bilmem neleri sayarsak bu iki partiye oy verenleri de böyle düşersek elde kalır % 5 lik bir kesim. İnan ki onlarda böyle bir teklif karşısında ''kardeşim işine gücüne bak, ülkeyi kurtarmak bize mi kaldı?'' diyecek.

Ayrıca herkes polisten korkar oldu. İstersen tertemiz bir hayatın olsun ama birileri öyle bir kanıtlar oluşturuyor ki, yapmadığın halde sen bile ''acaba yapmış mıyım?'' diyerek kendi kendine şüpheye düşebilirsin.

Karamsar bir tablo çizmek istemem ama bunlar gerçeklerimiz. Bu işin birde ekonomik boyutu var. Millet topyekün bankalara borçlanmış durumda. Herkes bu borcunu ödeyip borçlar sayesinde aldıkları araba ve evleri rahat rahat kullanmak istiyor. Herkes, eğer işimiz gücümüz birkaç ay sekteye uğrarsa bu borçları nasıl öderiz? diye içten içe bir endişe duyuyor.

Bu millet ülke durumunun teorik olarak değil, ancak pratikte kötüye gittiğini görürse kıpırdamaya başlar.

Burada bize düşen görev şimdilik; kendi soydaşlarımızı, özellikle de gençlerimizi bildiğimiz kadarıyla uyarıp, gerçekleri görmelerini sağlamaktır. Bunları anlatırken de somut kanıt göstererek iddiamızı desteklemeliyiz. Bu sayede en azından küçük bir kitlenin gözünü açabiliriz.

Unutmayın, teorik bilgi ancak kişilerin kafasında bilgi olarak kalır ve onları eyleme götürmez ama bu bilgilerin gerçekliği pratiklerle kanıtlanırsa insanlar o zaman durumu anlar ve o bilginin gerçek olduğuna ancak o zaman inanır. Gençlere gerçekleri anlatırken onları sadece teorik bilgilerle boğmayın. O kişilere anlatığınız bilgileri destekleyeck somut örnekler de sunun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çalış didin ve çalış yıldızlar kapacaksın,
Bir Tanrıya bir de Türklüğe tapacaksın!
tuvanturk
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 61« Yanıtla #3 : 13 Ağustos 2011, 00:02:21 »

Kandaşlarımın söyledigi gibi örgütlenme şart.Bunun içinde yürek ve irade hepimizde var.Olmayan tek şey maddi konular onuda el birliğiyle aşacağımıza inancım tam.Aidatla olacaksa payıma düşene fazlasıyla katkıda bulunmaya hazırım.Malından feragat etmeyen kutlu yolda canından hiç etmez.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bütün Türkler Bir Ordu...
Kam - Şaman
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 217


Bozkurt


« Yanıtla #4 : 13 Ağustos 2011, 00:40:18 »

Sevgili kardeşlerim, kuvva-i milliye hareketi zaten mevcuttur! Bizler bu ruh sayesinde buradayız ve bizi hiç duymamış, hiç görmemiş ama yurdumun ücra köşesinde millet aşkı ile yanan daha niceleri olduğuna inanıyorum. Bizim milletimiz maalesef ki düşman kapısına gelmeden kolay kolay uyanmıyor, bu sebeple de fiili savaşımız ancak düşman kapıya dayanınca olur. Fakat artımız şudur ki yarın fiili savaş olacağı zaman bu ruhu canlandıracak ve bulunduğu yeri örgütlemeye çalışacak bizim gibi niceleri var, bu sebeple umutsuz olmayın. Bu sadece zaman ve durum meselesidir,  zaman ve şartlar uygun olup olgunlaştığında özgürlük ve zafer şüphesiz bizim olacaktır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'ün yüreği çelikten kuvvetli, aklı kılıçtan kesindir. Türk orman gibi sessizdir fakat öfkesi ateş gibi yakıcıdır. Türk dağ gibi ağır ve sarsılmazdır fakat saldırışında rüzgâr gibi hızlıdır! Yeryüzünde Türk'ün bir eşi daha görülmemiştir...
Gökşad
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 191« Yanıtla #5 : 13 Ağustos 2011, 03:25:09 »


Yumurta kapıya dayandığa k,rtler iyice kudurduktan sonra, durumun ciddi olduğunu ve bop pilanının Türkiye'yi bölüp, parçalama pilanı olduğunu anlarlarsa bu milletin aklı başına gelir. Şu anda dış güçlerin,Türkiye'yi işgal edebileceğine kimse inanmıyor ama  bir iç savaş tehlikesi kimse yok diyemez. İç savaş durumunda, hazırda bekleyen Abd komutasındaki dış güçler demokrasi getireceğiz diye, aç köpekler gibi topraklarımıza saldıracaklardır. Kuvva-i milliye hareketi işte o zaman kaçınılmaz olacaktır.  Başımızda ATATÜRK gibi bir olmayacağı için, her türlü sona kendimizi hazırlamalıyız.  Şu anda sizin bahsettiğiniz gibi para toplayarak örgütlenme yapmaya kalksak, etrafımızda bizden başka kimsenin olmadığını görebilirsiniz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.054 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.