WIKILEAKS'TEKİ DOLMABAHÇE GÖRÜŞMESİ KRİPTOLARI NEDEN YALANLANMADI?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 06 Temmuz 2020, 06:15:07


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: WIKILEAKS'TEKİ DOLMABAHÇE GÖRÜŞMESİ KRİPTOLARI NEDEN YALANLANMADI?  (Okunma Sayısı 4248 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Hun_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 951


TANRI DAĞLARI TIEN SAN


« : 13 Nisan 2011, 22:55:17 »

WIKILEAKS'TEKİ DOLMABAHÇE GÖRÜŞMESİ KRİPTOLARI NEDEN YALANLANMADI?


13.04.2011 16:26

Aydınlık Gazetesi 29-30 Mart 2011 tarihlerinde Başbakan Erdoğan'la, o zamanın Genel Kurmay Başkanı Büyükanıt arasında Dolmabahçe Sarayı'nda yapılan toplantıyla ilgili Wikileaks belgeleri arasında yer aldığını iddia ettiği belgeleri yayınlamıştı. Yayının üzerinden 10 günden fazla bir zaman geçmiş olmasına rağmen, ne Büyükanıt cephesinden, ne de Başbakan cephesinden Aydınlık Gazetesi'nin haberine bir yalanlama gelmedi.

Aydınlık Gazetesinin haber yaptığı Wikileaks belgelerine göre Başbakan Büyükanıt'ın önüne şu konularda dosyalar koyduğu iddia edilmişti:

Eşinin yaptığı harcamalar.

Rusya'dan alınması düşünülen silah sistemleri ve helikopter ihalesi öncesinde, 3 Rus kadınla birlikte olduğu iddiası (Özel hayatına ait ses, video ve belgelerden oluşan 8 dosya).

Şemdinli İddianamesinde yer alan Mehmet Ali Altındağ ve Hüseyin Baybaşin'in ifadeleri.

Büyükanıt'ın Diyarbakır 7. kolordu komutanlığı dönemine ait yolsuzluk ve faili meçhul iddiaları.

İçinde hem ihalelerle ilgili iddialar, hem de hem de dinleme kayıtlarına ait dökümanların olduğu Büyükanıt'ın 1. Ordu Komutanı olduğu döneme ait 5 dosya, Kara Kuvvetleri Komutanı olduğu döneme ait 7 dosya, Genel Kurmay Başkanı olduğu döneme ait 9 dosya.

Orgeneral Hilmi Özkök tarafından Amerikalılara hitaben yazılmış Büyükanıt'ın genelkurmay başkanı olmasını tavsiye eden bir yazı.

Büyükanıt NATO karargahında istihbarat bölümünde görev yaparken Amerikalılar tarafından toplanan özel bilgiler.

Büyükanıt'ın aile seceresi hakkında Amerikalılar tarafından toplanmış bilgiler.

Büyükanıt döneminde İsrail'e verilen tank ve uçak modernizasyonu ihaleleriyle ilgili yolsuzluk iddiaları.

 

Habere göre  Dolmabahçe görüşmesinden hemen sonra Ankara Büyük Elçisi Ross Wilson Washington'a bir kripto göndermiş. Bu Kriptoda Dolmabahçe toplantısının nasıl geçtiği anlatılmış. Bu kriptoya göre:

Büyükanıt ortaya bölücülük ve irtica dosyaları koymuş, ancak Erdoğan ABD'nin hazırlayıp verdiği elindeki dosyaları önüne koyunca Büyükanıt suspus olmuş. Sonuçta Büyükanıt ile Başbakan arasında anlaşma sağlanmış.

Eğer bu haber doğruysa, iki Türk büyüğü arasında geçen görüşmeyi ABD Büyükelçisi'ne kim anlatmış? Erdoğan mı, Büyükanıt mı? Hani Dolmabahçe toplantısında konuşulanlar pazara kadar değil, mezara kadar sır olarak kalacaktı.

 

Aydınlık Gazetesi Wikileaks belgelerinin İngilizce orjinallerini yayınlamamış. İnsanın aklına bu belgelerin gerçek olmadığı, Aydınlık'ın uydurmuş olması ihtimali geliyor. Ya da Aydınlık Wikileaks belgelerini işine geldiği gibi tercüme etmiş, yada yorumlamış olabilir. Bu konuda bizi ancak Başbakan Erdoğan, Büyükanıt, ya da Taraf Gazetesi aydınlatabilir.   

Bildiğimiz kadarıyla Türkiye'de Wikileaks belgeleri Taraf Gazetesi'ne verildi. Eğer yukarıdaki bilgiler Wikileaks belgelerinde yer almıyorsa, bunlar Aydınlık Gazetesi'nin uydurmasıysa, ya da belgeler yalan yanlış aktarılmışsa, Taraf Gazetesi neden Aydınlık'ın bu konuyla ilgili haberlerini yalanlamıyor, ya da belgeleri doğru haliyle yayınlamıyor?

Eğer yukarıdaki bilgiler Wikileaks belgelerinde gerçekten yer alıyorsa bu belgeler Taraf Gazetesi'nde ne zaman yayınlanacak? Yoksa Taraf Gazetesi sadece işine gelen Wikileaks belgelerini mi yayınlayacak?

 

Bilmek istiyoruz, Türk medyası Aydınlık'ın bu haberini neden görmezden geldi? Neden üstüne gitmedi? Baskılardan mı korktu? Korkuyorlarsa, üç maymunu oynayacaklarsa, niye gazetecilik, niye habercilik yapıyorlar?

 

Başbakan'dan, Büyükanıt'tan ve Wikileaks belgelerine sahip Taraf Gazetesi'nden halkımızı aydınlatmalarını bekliyoruz. Bilsinler ki, onlar açıklama yapmadığı sürece halkımız, Aydınlık Gazetesi'nin yayınladığı bu konudaki haberlerin doğru olduğunu varsayacaktır ve soracaktır.

Bu ülke ABD elçilerinin ve ajanlarının Washington'a gönderdiği kriptolarla ve Washington'un Ankara'ya gönderdiği dosyalarla mı yönetiliyor?                                     Yalandir yahu! Gomonis aydinlikami inanacaksiniz,yoksa bes vakit abdestsiz namaz kilan iktidarami?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ISBARA ALP
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 13 Nisan 2011, 23:07:14 »

Yalanmı ki Yalanlasınlar, bu da sorumu yani Peynir
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ERGENEKON GÖKTÜRK
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 192« Yanıtla #2 : 13 Nisan 2011, 23:18:32 »

Bu görüsmenin kayitlarinin tutuldugu da söyleniyor. Eger öyleyse; "Türkiye Cumhuriyeti´nde adam koybolur ama belge kaybolmaz" geregi birgün ortaya cikar kesin.

Bu yalanlanmamis iddiaya ek olarak, 2010 yilinda yazilmis iddiali bir yazi okumustum. Yaziyi direk buraya kopyalamam hukuki sorunlar dogurabilecegi icin direk baglantisini veriyorum:

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://ausoglu.blogspot.com/2010/03/vodafon-yunanistan-ingiltereeyp-ve-mi-6.html


Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Hun_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 951


TANRI DAĞLARI TIEN SAN


« Yanıtla #3 : 13 Nisan 2011, 23:43:14 »

 Burda isin ilginc tarafi,sen benim memurumsun otur oturdugun yerde dedikleri,GKB baskani sifatli şahsın bilgilerini,ABD konsoloslugundan almalari. Birde belgelerde büyükanitla ilgili aile seceresi bilgileri. Zaten büyükanitin yahudi oldugu hususunu bircok iletimizde paylasmistik. Su devletin durumuna bakin,yahudi ile gürcü oturmus Türk milletinin kaderini ciziyor. Bizde Türküz diye geciniyoruz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçü Kasırga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.016


IRKÇI


« Yanıtla #4 : 14 Nisan 2011, 02:20:19 »

Burda isin ilginc tarafi,sen benim memurumsun otur oturdugun yerde dedikleri,GKB baskani sifatli şahsın bilgilerini,ABD konsoloslugundan almalari. Birde belgelerde büyükanitla ilgili aile seceresi bilgileri. Zaten büyükanitin yahudi oldugu hususunu bircok iletimizde paylasmistik. Su devletin durumuna bakin,yahudi ile gürcü oturmus Türk milletinin kaderini ciziyor. Bizde Türküz diye geciniyoruz.

Türk milletinin, ilgisini, enerjisini, dikkatini baska yönlere cekip kendileri kösebaslarini tutmuslar.
Türkler tarihin hic bir döneminde savas meydanlarinda devletini kaybetmediler, her zaman parcalara bölünerek birbirlerine düsürülerek esaret altina girdiler.
Yakin tarihte Orta Asya buna en güzel örnektir. Eger ki Özbegi, Tatari, Türkmeni, Kazagi, Kirgizi, Uyguru birlik olup rus ve cin yayilmaciligina karsi savasmis olsalardi ne rus nede cin hic bir zaman Türk topraklarini istila edemezdi.

Türkmenler "Basmaci" hareketini baslatiyor digerleri kendi derdinde. Idil-Ural Türkleri bir kac asir Ruslarla bogusuyor digerleri hanliklara bölünmüs bu bogusmayi izliyorlar. Ruslar Idil-Urali isgal ediyor sira Kazaga, Sibir Türklerine geliyor ve bu sefer Kazak Türkleri Sibirya Türkleri ruslarla bogusmaya basliyorlar digerleri yine seyrediyor. Sira Özbege, Tükrmene, Kirgiza geldiginde is bitiyor. Dogu Türkistan zaten cinlilerle 1700 lerden buyana bogusuyor beri taraftaki Türkler o zamanda sadece seyrediyorlar.
Halbu ki düsman kapiya geldiginde hepsi birlik olabilseydi, Türklügün tarihi düsmani rus ve cinlilere karsi ordular kurabilselerdi ne katliama ugrarlardi nede zenginlikleri sömürülürdü.

Sanki Iran ve Türkiye Türklügünün durumu Orta Asya Türklerininkinden farklimi ?
Aslinda Türk Budununun huyunu cok iyi bilen Ulu Türk Hakani Bilgekagan bin küsür yil önce zayif yönlerimizi nasihatleri ile taslara cikmamasiya kazimis, yine yüce Basbugu Atatürk "kanindan baskasini basina getirme" demis biz yine bildigimizi okuyoruz.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Hun_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 951


TANRI DAĞLARI TIEN SAN


« Yanıtla #5 : 14 Nisan 2011, 12:00:41 »

 CHP iktidara gelirse,veya koalisyon ortagi olursa AKP´yi aratir. Ne pahasina olursa olsun basarili olmamalari gerekir.Aksi taktirde yagmurdan kacarken,doluya yakalanmak var. AKP imrali köpegi ile görüsüyorsa,CHP haini meclise sokar. Burada anlamadigim durum,atesli AKP muhalifi Sabahattin Önkibarin kayitsiz sartsiz CHP´ye destek vermesi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.215 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.009s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.