Vural Savaş "Yüce Divan"ı işaret etti
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 25 Mayıs 2020, 05:16:02


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Vural Savaş "Yüce Divan"ı işaret etti  (Okunma Sayısı 1671 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tien san
Ziyaretçi
« : 14 Kasım 2009, 16:43:44 »

 Vural Savaş "Yüce Divan"ı işaret etti

   

Yargıtay Onursal Başsavcısı Vural Savaş, yargıda yaşanan telekulak tartışmalarıyla ilgili, "Türkiye şu anda hukuk devleti olmaktan çıkmış, korku devleti haline getirilmiştir. Bu Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı'nın himayesinde yapılmaktadır. Eninde sonunda Yüce Divan'da bunun hesabı sorulacaktır. Aslında bu yaptıklarıyla ileride Yüce Divan dosyasının delillerini oluşturuyorlar" dedi.

Yargıtay Onursal Başsavcısı Vural Savaş, memleketi Antalya'da Kaleiçi Rotary Kulübü'nün düzenlediği panele katıldı. Akdeniz Üniversitesi'nde gerçekleşen 'Ekonomik Kriz ve Atatürkçülük' başlıklı panel öncesi basın mensuplarının yargıda yaşanan telekulak depremi ile ilgili sorularını yanıtlayan Savaş, "Anayasamızda, açık bir hüküm var, 'Kanuna aykırı şekilde elde edilen bulgular delil olarak kullanılamaz.' Bunu bertaraf etmek için maalesef, hepimiz artık anladık ki emniyet ve yargıda F Tipi örgütün uzantıları var. Bir dinlemenin hakim kararıyla yapılması, onu yasal hale getirmez. Hakim kararı da yasaya aykırı olabilir" diye konuştu.

Ergenekon soruşturmalarının Anayasa'ya aykırı bir şekilde kanunsuz şekilde elde edilen delillerle devam ettiğini belirten Savaş, "Esasen bu şekilde delil kullanan hakim ve savcılar hakkında disiplin işlemleri yapılması, meslekten atılması gerekir. Fakat Adalet Bakanı izin vermediği için soruşturma yapılamıyor. Türkiye şu anda hukuk devleti olmaktan çıkmış, korku devleti haline getirilmiştir. Bu Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı'nın himayesinde yapılmaktadır. Eninde sonunda Yüce Divan'da bunun hesabı sorulacaktır. Aslında bu yaptıklarıyla ileride Yüce Divan dosyasının delillerini oluşturuyorlar" diye konuştu.

Türkiye'de şu anda yaşanan tüm tartışmalarının merkezinde idarenin her türlü eylem ve işleminin yargı denetimine tutulması ve meclisin çıkardığı yasaların da Anayasa'ya aykırılık yönünden denetlenmesi olduğunu kaydeden Vural Savaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bunun adı da hukuk devletidir. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkanı bile diyor ki 'Yargı savunmadadır'. Şu yapılanlarla iktidarın meşruiyetini kaybedip kaybetmediği bile tartışma konusu haline gelmiştir. Maalesef bir takım güdümlü hukukçularımız Anayasa değişiklikleri yapılsın böyle bir düzen, islamcı faşist bir düzen tüm unsurlarıyla kurulsun çabaları içindeler. Şimdi peki Anayasa değişikliğini kim yapacak? Anayasa'ya aykırı eylemlerin odağı haline geldiği Anayasa Mahkemesi kararıyla saptanmış kişilerle, hakkında bölücülükten dava açılmış milletvekilleri elele verip Anayasa değişikliği yapacak. Bunu savunmak Türkiye Cumhuriyeti'ne en büyük ihanettir."

Savaş, son gelişmelerle birlikte Türkiye'nin artık bir dönüm noktasında olduğunu belirterek "Yüce Divan'da hesabının verileceği durumlar hasıl olacak ama Anayasa değişikliklerini başarırlar, yargıyı daha güdümlü hale getirirlerse Türkiye'de karşı devrim bütün unsurlarıyla gerçekleşmiş, geri dönülmesi imkansız bir şekilde islamcı faşist düzen kalıcı olarak yerleşmiş olacaktır. Şu anda mevcut iktidarın inşaatlarına bu şekilde karşı çıkmak, Anayasa değişikliklerine karşı çıkmak en büyük demokrasi mücadelesidir" diye konuştu.

                        Cok yerinde isabetli tesbitler. Anayasa degisikliklerini basarir,yargi erkinide daha güdümlü bir hale getirirseler,islamci fasist duzen kalici olarak yerlesmis olacaktir.Zaten Yargitayi dinlemeleri buna en iyi örnektir.Hilmi özkök,Yasar büyükanit,Ilker kicbug,ile devam eden ordunun fethi´de büyük ölcüde tamamlanmistir.Eger GKB baskani millete TV seyretmemelerini telkin ediyorsa,gerisini siz dusunun.Bu su demektir,susun kaderinize razi olun.Ergenekon örneginde oldugu gibi,yargiyi ele gecirmeleri halinde,yüce divanda yargilanmalarida,söz konusu olmayacaktir.Ermeni dönmesi fetosun deyimi ile,igne ile kuyu kazanlar,Türkiye cumhuriyetinin temellerini,geri dönüsü olmayacak bir sekilde dinamitlemislerdir.Acilima karsi mangalda kül birakmiyan MHP,yargiya yapilan müdahaleye sesini cikarmamaktadir,cikaramaz,cünkü her iki partide,islami fasizmin hararetli savunuculari konumundadir.Ayni amerikan yalagindan nemalanmaktadirlar.Cumhuriyetin sonu geldi diyen,ermeni arap devsirmesine,verdigi cankaya destegi,bunun ispatinin delilidir.Vural savasin dedigi gibi,anayasa degisikliklerine karsi cikmak,en büyük demokrasi mücadelesi olsada,uzun vadede bir ise yariyacagini sanmiyorum,cünkü milletimizin,en fazla güven duydugu kurum,yüce ordumuzun´da,fasist iktidari destekler nitelikteki tutumunu inkar edemeyiz. Görünen köy kilavuz istemez
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.194 Saniyede 20 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.