Kenan Evren'in eyalet sistemini savunması hakkında
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 30 Eylül 2020, 13:39:36


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kenan Evren'in eyalet sistemini savunması hakkında  (Okunma Sayısı 1247 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Genç Irkçı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 475« : 15 Ekim 2017, 16:33:52 »

Eyalet sistemi biz Türkçüler için asla kabul edilemeyecek bir şey.
Açıkçası Kenan Paşa'ya böyle bir düşünceyi yakıştıramıyorum. Acaba ömrünün son yıllarında bunamış ve akıl sağlığını yitirmiş olabilir mi?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk bu ülkenin yegane efendisidir. Saf Türk soyundan olmayanların bu memlekette bir tek hakları vardır: hizmetçi olma hakkı. Dost, düşman ve hatta dağlar hakikatı böyle bilsinler-Mahmut Esat Bozkurt
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« Yanıtla #1 : 15 Ekim 2017, 17:40:33 »

Eyalat sistemini savunan vatan hainidir. Bu kadar basit. İmparatorluk da değiliz, geniş topraklara sahip de değiliz. Eyalet dediğimiz, ülke içinde ülkedir. Merkeziyetçi yönetimlerde eyalet demek, birinin birini sömürdüğü devlet demektir. Devlet içinde devletçiği isteyenler bağlı olduğu devlete ihanet ederler. Bir ülkede önce hukuki birlik olacak, siyasi birlik olacak. Anadolu'da geçmişte beylikler vardı, noldu. Siyasi birliğe tehditti, bütünleşmeye başladılar.
Yerel olan farklılıklar tehditti, farklı olanı yok etmek tek çareydi, o yüzden de daha büyük bir güce ihtiyaç vardı. Bu güç bütüncü, merkeziyetçi ülkeydi. Merkez kendisinden başka içinde ayrı bir gücü kabul etmez, hele ki içinde farklı etnikleri varsa yerel güç büyük bir tehlikedir.

Bazı entel dantel, satılmış, yabancı uşağı olan mandacı köpekler, insaniyetperver rezilliğine kapılmış mankurtlar, gazeteci, yazar maskesine girmiş soysuzlar, hainler tutturmuş yerellik, demokrasi , eylalet saçmalığına.Neymiş eyalet güçlenmemiz için bir fırsatmış, hastır lan ordan. Abd'de , Kanada'da, çin'de eyalet varmış, almanyada eyalet varmış da onlar güçlüymüş, güçlü olmalarını da eyalete borçlularmış. Daha iyi bir yönetim için eyalete ihtiyaç varmış.

Bu ülkede eyalet hiçbir zaman ihtiyaç olmadı, bu topraklarda etnikleri olduğu müddetçe bu ülkede eyalet olamaz. Komşun suriye, ırak , dünyanın başına bela yerler. Her yerde savaş var. PKK terörü var. O teröre destek veren bir soysuz topluluk var. Şimdi hangi akla hizmet o soysuzlara destek olacak , kancık emellerini gerçekleştirmelerine yardım edecek eyaleti kabul edelim.

Kimse eyaleti bize, yararımıza olan güzel bir şey olarak yutturamaz. Bunun tartışmasını yapanlar vatan hainidir, köpektir. Eyalet demek bölünmedir, İspanya'da Bask, katılan, Büyük krallıkta İrlanda ve IRA, İTalya'nın kuzeyi, Fransa'da Korsika, Sudan, Rusya'nın sağı solu, Almanya'nın bawerya, Suriyenin kuzeyi, ıraktaki eşekler her yerde tehlike var. Her yerde bölünme tehlikesi var, az veya çok. Devletler ihtimalin küçüğünü büyüğünü ayırt etmez.

Dünyada varolan sistem ulus devletlerdir, buna karşı çıkan büyük bir dirençle karşılaşır. Iraktaki eşeklerle , ispanyadaki entel piçler küreselleşmecilerin planlarının parçası olduğu için referandum tarihleri denk getirildi. Bunun farkındayız, tüm avrupamikisine de karşı çıktı. Niye,.çünkü ulus devletlerin devamı şart. ABD ve tefeci paragöz yahudilerin İsrailli istedi diye dünyadaki bu sistem değişecek değildir. Dünyayı o iki devlete dar eder bu ulus devlet yapısı.
Eyalet de ulus devlete karşı yeni dünya düzeninin bir aracı. Eyalet demek bağımsız devletin öncüsüdür. Eyalet isteyen haindir.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 15 Ekim 2017, 18:29:23 »

Eyalet sistemi niye bize zıt olsun? Biz o kadar imparatorluğu üniter bir yapıda mı yönettik? Şu an imparatorluk değiliz fakat ne kadar ufacık yerlerde kalırız? Cihan hakimiyeti bizim kızılelmamız değil mi?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bergütey
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 476


Türkiye Türklerindir!


« Yanıtla #3 : 15 Ekim 2017, 19:53:33 »

Eyalet sistemi niye bize zıt olsun? Biz o kadar imparatorluğu üniter bir yapıda mı yönettik? Şu an imparatorluk değiliz fakat ne kadar ufacık yerlerde kalırız? Cihan hakimiyeti bizim kızılelmamız değil mi?

İmparatorluksan eyalet sistemi konusunda haklısın da, geleceğe bakarsak bizim imparatorlukla varolma şansımız artık yok gibi bir şey. Ulus-devlet anlayışı daha da katılaşmalı, ırk-devlete evrilmeli hatta. Burada bahsedilen imparatorluk, çokuluslu devlet anlamında. Sen 'büyük devlet, süpergüç' anlamında kullanıyorsun sanırım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Irkçılığın sebebi yoktur, sebep arayan varsa da ırkçı değildir.
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« Yanıtla #4 : 20 Ekim 2017, 12:19:50 »

Eyalet bize ne kazandırabilir ki. Eyalet isteyenler bazı konuları avantajmış gibi sunup bizleri kandırmaya , oraya çekmeye çalışıyor. Ama altta yatan sebep belki de gündem değiştirmek, bazı konularda halkın nabzını tutmak, başkanlık için belki de tepki ölçmek için olabilir. Bizlere.nır konuyu tartıştırıp , hedef konuda dolaylı olarak strateji belirlemeye çalışıyor olabilirler. Belki de bu konular halkı alıştırmaktan ziyade milliyetçi coşkuyu artırmak bile olabilir.
Türkçü eyalet ister mi ? Eyalet farklılıklara tolerans gösteren, yerele veya coğrafi bir bölgede farklı etniklere kendi başlarına karar verip, kendi içlerinde özgürlük tanıyıp, onların kendi başına buyruk hareket etmelerine imkan verdiği için çoğunluk olan ırka tehdit oluşturduğu bir sistemdir.

Demokratik, özgürlükçü ülkelerde bu olağan ve normal karşılansa bile, azınlığın ayrılıkçı hareket ve eylemlerde bulunduğu devletlerde bunun bir tehlike olduğu da aşikardır.
Çoğunluk hiçbir zaman azınlığa tercih edilemez. Azınlık hakları devlet içinde devlet doğurur.
Ortodoksların merkezi de Türkiye'de mesela. Onlar ekümeniklik isterse , bu sistemde bu mümkün değil. Çünkü bu laiklik ilkemize ters bir durum. Ancak eyalet sistemi geldiği zaman hoşgörü adı altında , kendi kuralları olan, devletçik oluşacak, hristiyan topluluklar bunu suistimal edecek, Türk yasaları dışında yabancı soyluların yasaları kabul görecek. Boşanma davaları , evlilik, borç, alışveriş, anadil , din özgürlüğü adı altında eğitim sistemine müdahale olacak. Devletin otoritesi azalacak.

Belli bir etnik kökenin yoğun olduğu bir yere verilen bu hak ise, ülkenin resmi diline, güvenliğine tehdit olacak.

Bir ülkenin güvenlik politikası zayıf ise çözümü tavizde arar. Taviz dediklerimizden biri de eyalettir. Eyalet ile çözüme ulaşacağını sanan politikacılar ülkenin kurucu değerleriyle zıtlaşarak , taviz vererek ülkeyi yanlış bir yola sokmuş olurlar.
Ülkenin doğrultusu otoriter rejim olmayacaksa diğer etnikler ülke yasalarını dinlemeyecektir. Bu kaosa gidecektir. Bir ülkede bir coğrafyada farklı diğer coğrafyada farklı kuralların olması o ülkede bir hukuk birliğini bozacak, devlet içinde devletler türeyecek, bin yoksa sağlanan siyasi birlik yerini eski beyliklerle yönetilen bir toprak parçasına bırakacaktır.

Eyalet Türk çoğunluğun olduğu ülkemize zarar verir. Azınlıklar kendini üstün görür ve Türk'ün hakkına da toprağına da ortak olur. Bizim ülkemizde yabancı soylular daha hızlı çoğalırken otoriter yönetimi sarsacak her tür hareket Türk'ün menfaatine terstir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.232 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.015s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.