Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türklüğün Dostu ve Düşmanları => Konuyu başlatan: Türkçü Kasırga üzerinde 16 Mayıs 2011, 01:59:42Konu Başlığı: Van’ın PKK’lılaşmasını (kürtlesmesini) seyredenlere
Gönderen: Türkçü Kasırga üzerinde 16 Mayıs 2011, 01:59:42
Van’dan gelen mektup şöyle diyordu.. “Ben Vanlı ve Türk bir gencim.. Burada yaşamak hem cok güzel hem zor.. Nizler Van’ınımızın yerlileriyiz ve inanın burdaki cahil insan sayısı gittikçe artıyor bu kentı yaşanmaz hale getiriyor.. Ama yine de şunu cok kesin bır dılle söylebılırım; Van aslında PKK’nın olmazdı..AKP nin gecen beledıye başkanını hıc kımse sevmiyordu, bizler burda yaşayan Türkler ve vatanını seven Kürtler AKP’li olmadığımız halde sırf PKK almasın dıye AKP’ye  oy verdık.. Ama Van halkının 40.000 e yakını bu seçimde (geçen yerel seçim) sandık başına gitmedı.. Sebep eski beledıye başkanının  yolsuzlukları..Van a hiçbir şey yapmaması ve bunlara rağmen AKP’nin hala bu başkanı ısrarla tekrar aday yapması!.. Emınım başka bır aday olsaydı onun yerıne kesınlıkle kazanırdı kı PKK az farkla kazandı. Bu durum bızı cok uzuyor burayı bölücüler almış hakimiyetlerını kurmuşlar, bizler AKP’li değiliz ama bu kentlerı PKK den kurtarmak ıcın herkes AKP lı bıle oldu ama sırf bu beledıye başkanına olan öfkeden seçmen küstürüldü.. Tayyip bey son Van turunda (Yerel seçim öncesi) adayı söyledığıne yuhlandı ve aday konuşamadı bıle.. En cok acısını ceken burda yaşayanlar..”
Bu mektup Van’ın bugün bu noktaya göz göre göre getirildiğini yansıtıyor..
Van’ın geldiği noktaya gelince..
Van Belediye binasına asılan devasa PKK işaretini TV ekranından seyrediyoruz.. Ulusal basın vargücü ile PKK’nın propagandasına hizmet ediyor.. Biz vatandaşlar gibi bu rezaleti devleti yönetenler de külliyen seyrediyor..!
Zaten ne beklenir ki?!.
Taksim anıtına, Atatürk heykeline dolanan PKK saldırganlığına duyarsız kalanlar, Van için mi ses çıkaracaklar!?.
Ve de Van’ı bu hale bu siyaset -ticaret-bürokrasi erbabı getirmedi mi.!?
Van’ın PKK’ya adet terk edilişini bu sütunda kronoloji gibi sıraladım da ne oldu.. Zaten bu gelişmelerin PKK işinden çok bu ülkenin egemenlerinin ABD-AB talimatları çerçevesinde 20-30  yıldır uyguladıkları işbirliği (!) projesi olduğunu artık bilmeyen var mı..
Ben “Van’ın kaydığını” yazdıkça bana Van’lılardan gelen yazılar vardı.. Onlar da kentlerinin gözlerinin önünde buharlanışını yansıtıyorlardı..
Şöyle diyorlardı..
“Bu sonucu biz hazırladık. 80 yılların başından beri Van’lılar Vanı terketti. herkes malını mülkünü satıp biryerlere göçtü. Hali vakti yerinde olmayan bir avuç insan kaldı. Her göçenin yerine hakkari batman Siirt vs den” (bindirilmiş kıtalar) geldi. Rahmetli babam gitmedi. Gidip memleketimizi bunlara mı bırakalım derdi. Seçim (geçtiğimiz yerel) sonucunu görünce bende bir an gitmeyi düşündüm. Sonra içime sindiremedim ata dede toprağımı anamın babamın mezarını bırakıp gitmeyi. Herkes böyle düşünseydi böyle olmazdı. Kendi memleketmizde azınlık kaldık. Bazı şeyleride biz zorla hakediyoruz..

***

Maalesef ilimiz son yıllarda çok yoğun bir istilaya  uğradı... Şimdi Van’da yaşanan dağdan gelenin bağdakini kovması meselesi. Van’da Türkler göçe zorlanıyor.. Son seçimde dtp (BDT) Van belediyesini aldı. Bizlere çok yoğun baskılar yapılıyor ve bundan sonra daha da artacaktır. Çünkü amaçları bizleri burdan kovmak. Ama her ne hikmetse devletimiz durumu çok iyi bilmesine rağmen müdahale etmiyor ve sessiz kalıyor. böyle devam ederse van’da 5-10 yıla kadar Türk kalmaz. Amaçları şimdi de Erciş’i ele geçirmek.
PKK uzantısı belediye başkanı, Van İlinin resmi tanıtımlarında bu ilin adını “Wan” diye yansıtıyor.. Ankara’dakiler, “sen ne yapıyorsun arkadaş” demiyorlar.


BEHIC KILIC


Konu Başlığı: Ynt: Van’ın PKK’lılaşmasını (kürtlesmesini) seyredenlere
Gönderen: Türkçü Kasırga üzerinde 16 Mayıs 2011, 02:07:26
Dogu ve Güneydogunun nasil iktidar eliyle Türklerden arindirildigina isik tutan bir yazi.
Van´in asil yerlisi olan Türkler, kürt istilasina karsi feryat ederlerken sözde Türk devleti bu feryatlara kulaklarini tikiyor !

Dogu ve Güneydogu Türklerden arindirilip kürtlestirilirken bazi yerlerde bu basarilmisken bu istila bati ve kuzeye dogru hizla devam etmektedir. Yukarda Van´li Türk´ün yazdigi gibi eger devlet acilen önlem almazsa Van gibi Dogu ve Güneydoguda bircok yer 5-10 sene icerisinde süratle Türklerden arindirilacaktir.Konu Başlığı: Ynt: Van’ın PKK’lılaşmasını (kürtlesmesini) seyredenlere
Gönderen: KurtayKağan üzerinde 16 Mayıs 2011, 11:15:22
Bu gerçeği kaç Türk biliyor ? Doğudaki kandaşları can çekişirken Batıdaki bir çok Türk sürekli sentezci ve kürt aşığı akp ye oy verirken onları hiç düşünüyor mu ? düşünmüyor, çünkü orada Türk yaşadığını bile bilmiyor. pkk ve akp politikaları ile ordaki Türkler kürt olarak biliniyor.
  Bir de tayyip efendi konuşuyor ve diyorki doğudan hiç oy alamıyonuz ( chp ve mhp için ). bölgecisiniz diyor. doğuyu kürt yapıyor. şu mektubu okusa da öğrense nerden nasıl oy aldığını. Ancak halkımız uyuyor. Uyuttular çünkü...


Konu Başlığı: Ynt: Van’ın PKK’lılaşmasını (kürtlesmesini) seyredenlere
Gönderen: açina üzerinde 16 Mayıs 2011, 11:29:42
Çok ibret verici bir yazı. Sağımız solumuz ibret verici olaylarla dolup taşıyor, milletimiz derin uykulardan bir türlü uyanmıyor. Sanırım, vatanımızı temizlemeye öncelikle etniklerden değil, mankurtlaşmış Türklerden temizlemekle başlamalı.


Konu Başlığı: Ynt: Van’ın PKK’lılaşmasını (kürtlesmesini) seyredenlere
Gönderen: Göktürk34 üzerinde 16 Mayıs 2011, 14:07:35
Van'daki kardeşlerimizi Türk kökenli olan Kuresünni aşireti lideri olan Mustafa Kaçmaz etrafında birleşmeye çağırıyorum.