Uyan Türk!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 01 Aralık 2020, 23:45:24


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Uyan Türk!  (Okunma Sayısı 2383 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Horasanlı Türk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 49« : 10 Aralık 2009, 00:37:53 »

UYAN TÜRK!

Ey uyuyanlar, size sesleniyorum!
Gözlerinizi hafifçe aralayın, görün, bakın neler olduğuna...!
Sizi ilgilendirmiyorsa yaşananlar, yüreğinizde ufacık bir sızlama olmuyorsa, acı duymuyorsanız, ebediyen uykuya dalın, bundan sonra hiç uyanmayın!
 

Ey gördüklerinden sonra dehşete kapılan!
Bu Vatan'ın, bu millet'in asıl sahibi sensin, senin ataların ile direnç buldu bu memleket, nice kahramanlıklar gösterdi, korkusuzca savaştı, yeri geldi yüzlerce kilo ağırlığındaki mermiyi sırtladı, yeri geldi gözünü kırpmadan yağmur gibi yağan mermilere bedenini siper etti, yüzbinlerce şehit verdi, oluk oluk akan kanı ile toprağı suladı da, bir milleti yeniden yeşertti, dallanıp, budaklandı, semalara ulaştı…


Ey yüce dostum!
Ve haliyle bu memleketin sahibi sensin, korumakla yükümlüsün, atalarına lâyık olmak zorundasın!


Ey kandaşım!
Muhteşem Türk Gazi Mustafa Kemâl Atatürk'ün gençliğe hiitabesini hiç kuşkum yok ki, yıllarca için titreyerek, en derin hislerinle okudun.
Fakat, o hitabede “Birgün İstiklâl ve Cumhuriyeti müdaafa mecburiyetine düşersen …” diye başlayan cümleleri ile mevcut zaman arasında bir bağ kuramıyor musun, o “Birgün” bugün değil mi? Bilmek isterim!
Eğer o birgünün, bugün olduğu kanaatine varıyorsan, hatta bir parça da geçmiş olduğunu düşünüyorsan ve hitabedeki emirleri harfiyen uygulamak için de yıllarca and içtiysen, neden hâlâ bekliyorsun?


Ey büyük milletin ferdi, ey yaralarına tuz basılmış yiğit, ey dünya’yı dize getiren asil Türk’ün torunu!
Öncelikle affına sığınıyorum ve haddimi aşarak ezbere bildiğin Mustafa Kemâl Atatürk’ün gençliğe hitabesini, gözlerindeki mahmurluğu ve zihnindeki köreltiyi tamamıyle yok etmek için tekrar gözlerinin önüne seriyorum;


Ey Türk Gençliği!
Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.
Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
Mustafa Kemal Atatürk
20 Ekim 1927


Ey uykusundan yeni uyanan Türk milleti!
Şimdi vicdan muhakemeni yap, iyi düşün!
Yaşanan elim durumlar ve bu acılar karşısında senin asil yüreğine sığınıyoruz!

Şayet sözlerimiz tesir etmediyse, yüreğinde bir alınganlık oluşmadıysa, tekrar gözlerini kapamaya devam edeceğini düşünüyorsan, yaşananlara sesini çıkarmamaya devam edeceksen ebediyen uyuyanların arasına dâhil olmanı diliyorum.
Elbet birgün senden de hesap sorulacaktır!


TÜRK’ÇE
20.10.2009

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 10 Aralık 2009, 00:44:30 »

Türk milletinin bu Mankurt tavrına yüreğimiz parçalanıyor ama genede bir umut diyoruz hani ayranı kabarırmı acaba diye.Türk milletinen yani asıl kanlı olanlara sözde söyleyemiyoruz hicaptan,onlara sonuna kadar güvenmek mecburiyetindeyiz.Olmadı biz Türkçüler yapacağız ne yapacaksak.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.223 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.