Ümit Özdağ - Ergenekon Psikolojik Operasyonu Nedir?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 05 Ağustos 2020, 13:34:04


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ümit Özdağ - Ergenekon Psikolojik Operasyonu Nedir?  (Okunma Sayısı 5489 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kagan_Bahadir
Ziyaretçi
« : 24 Mart 2011, 12:10:34 »

Ergenekon psikolojik operasyonu nedir?

Ümraniye soruşturması ve yargılamalarını politik ve psikolojik bir savaşa dönüştüren ve bu amaçla kullanan sürecin amacı nedir? Bunu anlamanın yolu Ergenekon psikolojik operasyonunun arka planını incelemektir. 2000 Yaz’ında Amerikan Kara Kuvvetlerinin dergisi olan Parameters dergisinde Dr. M. Robert Hickok’un “Yükselen Hegemon” adlı çok önemli bir makalesi yayınlanmıştır.
CIA ve Amerikan Hava Kuvvetleri istihbaratında da çalışan Türk ordusu konusunda uzman Hickok Türk Ordusunu şiddetle eleştirdiği makalesinde şöyle demektedir: “Modern silahlara ve gelişmiş kabiliyete sahip olan Türk Ordusu, ülke içinde kültürel ve anayasal gücünde önemli değişiklikler yapılmadıkça, ne kısa vade de komşularına ne de uzun vade de Türkiye halkına rahat yüzü gösterecektir.” Demek ki, Türk Ordusu’nun kontrol dışına çıkması ABD’deki bazı çevreleri rahatsız etmiştir.

Kasım 2007’de Başbakan Erdoğan ve Başkan Bush arasında yapılan toplantıda “Ergenekon operasyonuna başlanması” kararı çıktığını Hükümete yakın gazeteci Fehmi Koru  yazmıştır. Yine AKP Hükümetine çok yakın olan ve operasyonu şiddetle destekleyen  Mehmet Altan, İhsan Dağı, Ergun Babahan, Yasemin Çongar gibi isimler yazılarında “Ergenekon Operasyonu Nedir?” sorusuna  “Dünya sistemi, ABD, NATO, birlikte  Ergenekon’u tasfiye ederek Türkiye’yi tedavi ediyor” cevabını vermişlerdir.  

Peki Ergenekon Operasyonunun Hedefi Nedir? Aslında Dr. Hickok’un makalesinden çıkan cevap, Ergenekon operasyonunun amacının TSK’nın kültürel ve anayasal gücünün tekrar tanımlanması ve NATO dışında bağımsız hareket etme yeteneğinin ortadan kaldırılmasıdır. Ancak amaç sadece bu da değildir. Cüneyt Ülsever, Ergenekon Operasyonunun amacının “kurucu unsurlarının Türkler olmadığı yeni bir Türkiye’nin formatlanması” olarak ortaya koymaktadır. Benim bundan anladığım Anayasanın ilk dört maddesinin değiştirilerek, Türkiye’nin federal bir devlete dönüştürülmesi sürecidir. Anayasa seçimlerden sonra değiştirilecektir.

Ülsever, ayrıca Ergenekon Operasyonu sürecinde dört temel operasyon hedefinden bahsetmektedir. Bunlar, Ülsever’e göre a) Türkiye’nin muhafazakar değerlerle demokrasiyi mecz eden bir Ortadoğu ülkesi olması; b) Batı ile Doğu arasında köprü olması, c) Kemalizmin tasfiyesi ancak İslam’ın her alanda yaşandığı modern Türkiye olması, d) Türk Ordusu’nun enerjisini dışarıda harcamasıdır.

Peki kim Ergenekoncudur? Ergenekoncu olmak için ne yapmak gerekmektedir. Ethem Mahcupyan, Taraf gazetesinde 22 Nisan 2009’da bunun cevabını şöyle vermektedir: “Türkan Saylan evinin aranmasından iki gün önce şöyle demekteydi: ‘Ülkemizi sattırmayız, böldürmeyiz. (...) Bu bir itiraf. Saylan ideolojik açıdan Ergenekon’un parçası olduğunu bundan daha iyi söyleyemezdi.” Mahcupyan’a göre Ülkemizi sattırmayız, böldürmeyiz demek Ergenekoncu olmak anlamına gelmektedir. Çengiz Çandar ise Ergenekon operasyonu  olmasaydı, AKP Hükümetinin Kürt Açılımını yapması mümkün olmazdı demektedir. Özetle, Ümraniye davasının hukuki boyutu bir yana,  bu davayı politik zeminde Ergenekon psikolojik operasyonu alanına taşıyanlar, İstiklal Savaşı felsefesi üzerine kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyeti’nin tasfiye edilerek yerine Büyük Ortadoğu Projesinin ürünü olan “Yeni Türkiye” yi kurmayı hedeflemektedirler.

1944 Türkçülük-Turancılık yargılamalarının amacı Türkiye Cumhuriyetinin ideolojik dönüşümünü sağlamaktı. 1923’den 1944’e kadar Türk milliyetçisi olmak her Türk vatandaşı için bir görevdi. Türkçülerin tutuklanmasından sonra  19 Mayıs 1944’de törenler vesilesi ile bir konuşma yapan İnönü, artık Türk milliyetçiliğinin Türk vatandaşları için bir görev değil, bir hak olduğunun altını çizmiştir.
Bunu takip eden aylarda tek parti CHP’nin yandaş basınında Türkçülük-Turancılık aleyhtarı büyük bir kampanya başlamıştır. Öte yandan ırkçılık-Turancılık davasından yargılananların tamamı yargılamalardan beraat etmiştir. Ancak ideolojik dönüşüm tamamlanmıştır. Bugün ise sadece ideolojik dönüşüm değil, aynı zamanda yeniden devletin kurulması gerçekleşmektedir. Dün TÜSİAD’ın yayınladığı yeni Anayasa önerisi bunun somut örneklerinden sadece birisidir.    

ÜMİT ÖZDAĞ
YENİÇAĞ
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 24 Mart 2011, 12:30:01 »

Ergenekon operasyonlarının, Türkiyenin dönüştürülmesine karşı çıkan muhalifleri ayak altından çekmek olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Bu artık gizli olmaktan çıktı. Türklerin kurucu unsur olmasını ortadan kaldıracak sürecin önünde engel kalmadı. Ordu tasfiye edildi. Yeni anayasayı iptal edecek yargı kurumlarıda dönüştürüldü. Seçimlerden sonra anayasa değişecek gibi görünüyor. Buna karşı duran bir mhp kaldı mecliste. Mhp ninde tek başına iktidar olamayacağını hepimiz biliyoruz. Peki ne yapacağız? Seçimlerden sonra ne yapacağız? Türkçülük illegal davranışlar sergilemez, bekleyip görelim mi diyeceğiz? Açina teyze sen söyle neyapalım diyecekseniz hiç demeyin. Bilsem size sormazdım zaten. Ama bekleye bekleye bu hale düştüğümüzüde bilelim. Ben beklerken onlar beklemiyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Onbaşı Yamtar
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 444« Yanıtla #2 : 24 Mart 2011, 13:19:17 »

Açina Teyze,
Kendi fikrimce yapılması gerek tek şey var: Siyasete girmek.
Hem yasal, hem iktidara gelmek için en mümkün yol. Türkçüler iktidara gelmezse bu vatan elden gidecek.

Kendimize bir parti belirleyeceğiz ve toplu olarak o partiye gireceğiz Türkçü bir öbek yaratacağız ve en az 2-3 tane milletvekili adayı çıkaracağız. Meclise girecek bir Türkçü bile çok şeyi değiştirir. Sürekli gündeme oturur halkın algısıyla oynayabilir. (Kamer Genç örneğinde olduğu gibi, tek başına CHP'den ve MHP'den daha iyi muhalefet yapıyordu)

Türkçülük siyaset üstüdür diyen arkadaşlar çıkacaktır elbet ama onlara da şunu diyorum: Evet Türkçülük siyaset üstüdür ama olağan şartlar altında, bu durmda yani ülke uçurumun kıyısındayken Türkçüler siyasete yön vermeyi bekleyemez, bunun için ne zamanımız ne de yeterli propoganda için maddi gücümüz var. En kestirme yol doğrudan siyasete girmektir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Toprak ana uyuturken koynunda bizi
Yarınkiler biçecektir ektiğimizi,

Yeşermesi ektiğimiz tohumun haktır,
İşte o gün ruhlarımız şad olacaktır!
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 24 Mart 2011, 13:28:39 »

Önümüzde çok az zamanımız var. Türkçüler bu aşamada birkaç kişiyle siyasete girse bile sesleri çok çıkamaz. Çıksada sayısal çoğunluğumuz olmadığı için meclisten geçecek yıkım projelerine dur diyemez. Türkçüler asla illegal yollara baş vuramaz tezine sonuna dek katılıyorum. Ancaaaak, vatanımızı satan hainlerin çoğunlukta olduğu bir devlet yapısına karşı ayaklanmak bana göre illegallikten artık çıkmıştır. HAYALCİLİKLE SUÇLAYABİLİRSİNİZ  ama ben Türk halkındaki bastırılmış milliyetçiliği, unuututğu değerleri öne çıkaran bir lider bekliyorum. Bu liderin ateşlediği Türkçülük akımı meydanlara inmeli, dağlara çıkmalı ve Türk düşmanlarına neyin ne olduğunu göstermelidir diyorum. Ordumuz artık kendini bile koruyamıyor. Polisimiz desen iktidarın oyuncağı olmuşken kurtuluşu bunlardan ummak asıl hayalcilik artık.  Ben bir lider bekliyorum. V e o liderin arkasında sokaklara inmeyiistiyorum. Vatanımı kaybettikten sonra bir insanın kaybedecek daha neyi olabilir ki.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Onbaşı Yamtar
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 444« Yanıtla #4 : 24 Mart 2011, 13:38:25 »

Açine Teyze,
Bir kişi ile mecliste yasa yapılmasını engelleyemeyiz yada yeni yasa çıkaramayız tabii ki ama meclis kürsüsünden konuşmak gibi bir hakkımız olur, yapacağımız sert çıkışlar gazetelere manşet olur. Mecliste ortalığı karıştırırız bu da halkın algısını değiştirir. Siyasete yön verilecekse de ancak böyle verilir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Toprak ana uyuturken koynunda bizi
Yarınkiler biçecektir ektiğimizi,

Yeşermesi ektiğimiz tohumun haktır,
İşte o gün ruhlarımız şad olacaktır!
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 24 Mart 2011, 13:45:20 »

Bugüne dek mecliste yapılan set konuşmalara çok tanıdık olduk. Ne değişti? Daha dün chp Milliyetçilik adına mangalda kül bırakmıyordu. Her salı mhp gurup toplantılarında bin yıllık kardeşliği saymazsan Türkiye bölünemez diyerek bas bas bağırıyor. Peki ne deişiyor söylermisin? Gittikçe Türk halkının algısı başka yönde değişiyor. Dün aklından bile geçirmenin suç sayıldığı değerler bugün çok rahat dile geliyor. Algı değişiyor ama ters yönde. Senin söylediklerine sonuna dek katılıyorum. Ama bu uzun vadede gerçekleşecek bir tez. Bizim artık okadar vaktimiz yok. Türk ismi Anadoludan silinmek üzere.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Onbaşı Yamtar
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 444« Yanıtla #6 : 24 Mart 2011, 13:54:39 »

Türk Milleti hiç Türkçü söylemlere tanık oldu mu? MHP'nin bin yıllık kardeşlik, etle tırnak, böldürmeyiz ulan! Gibi çıkışları artık insanların kulağına alışılmış geliyor.

Benim dediğim meclis kürsüsünden "kürtler kardeşimiz falan değildir" demek, "bu hükümet vatan hainidir" demek, MHP'nin çürümüş söyşemlerinin karşısında durmak, BDP'lilerle gerekirse yumruk yumruğa kavga etmek. Mecliste böyle bir vekilin olduğunu düşünün. Sürekli her tartışmanın, her kavganın içinde. Televizyonlar arkasından koşar programlarına çıkarmak için. Türkçülüğü bilmeyen tanımayan, Türkçülüğü MHP zanneden milyonlarca kişiden taraftar bulur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Toprak ana uyuturken koynunda bizi
Yarınkiler biçecektir ektiğimizi,

Yeşermesi ektiğimiz tohumun haktır,
İşte o gün ruhlarımız şad olacaktır!
Hun_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 951


TANRI DAĞLARI TIEN SAN


« Yanıtla #7 : 24 Mart 2011, 13:57:08 »

Türk ordusu siyasi entrika peşinde
ABD Büyükelçisi 2008'de yazdı: Ordu, ciddi entrikalar döndüğünü düşündüren bir dizi siyasi skandala karıştı
PAKSÜT-BAŞBUĞ BULUŞMASI: İŞTE SİZE DERİN DEVLET
25 Haziran 2008 tarihli ABD kriptosundan: Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Paksüt ile altı ay sonrasının Genelkurmay Başkanı Başbuğ arasındaki gizli görüşme, Türkiye'de derin devletin bir efsane olmadığının işareti...

YARGI AKP'Yİ KISTIRDIKÇA BİR DARBE BEKLEMİYORUZ
bir gün sonaki ABD telgrafında ise, "Nisan 2007'deki e-muhtıranın istenmeyen sonuçlarıyla terbiye edilip bir süre susan Türk ordusu, yine bazı kurumları etkileme çabasında ama yargı AKP'yi kıstırdığı için doğrudan darbe olmaz.

MEDYAYI, STK'LARI VE AKADEMİYİ KULLANIYORLAR

BÜYÜKELÇİ Wilson: Ordu kendisine sıcak bakan
medya, akademisyenler ve sivilliği kuşkulu STK'lar aracılıyla nüfuz kullanma gayretinde. Genelkurmay akademisyenleri karargâha çağırıp söylev veriyor.

Derin Devlet’in resmidir

ABD'nin resmî diplomatik yazışmalarına göre, 13 Haziran 2008'deki İlker Başbuğ-Osman Paksüt görüşmesi, "Türkiye'deki kurumlararası karanlık ilişkilerin bir deliliydi: "Anayasa Mahkemesi Başkanvekili ile müstakbel Genelkurmay Başkanı arasındaki gizli görüşme derin devletin sadece bir efsane olmadığının işaretini verdi"
                 Adamlar icimize yerlestirdikleri ajanlar sayesinde,bizi bizden iyi taniyorlar. Hayali Ergenekon ilk ortaya atildiginda,bu isimde bir örgütün olmasinin mümkün olmayacagini tartismistik. Defalarca bu konuda görüs belirttik.Bunun Amerikan patentli,AtaTürk milliyetciligine karsi gelistirilmis ,isbirlikci hainler tarafindan uygulanan,bir sindirme projesi oldugunu bilmek icin,dahi olmamiz gerekmez.

Durum ortada,adamlar,ilker basbug,osman paksüt görüsmesini bile,derin devlet temasi olarak degerlendiriyorlar. Türk ordusu,uganda ordusumu? Niye siyasi entrika pesinde olsun? Burda gizlenecek birsey yok,Türk ordusu amerikanin düsmanidir demenin kibarcasi budur. Bu conileri tabiki iktidar konusturuyor. Emperyal köpeklerle,yerli isbirlikci,takunyalist teokiratcilarin,ortak hedefi,gecmiste oldugu gibi, Türk ordusudur.

Bu hayalperest soysuzlar.ordunun komutasini,ele gecirdiklerinde,etkisiz birakacaklarini saniyorlar,yaniliyorlar.Biz istersek,gecmiste oldugu gibi,mevcut ordu sayisinda,birkac tane ordu kurmaya,her zaman muktediriz.
Zaten Türk ordusu ile savasmanin intihar oldugunu bildikleri icin,iktidara getirdikleri,günümüzün,vahdettinleri,damat feritleri ile,sonuc almaya calisiyorlar. Bunuda anayasayi degistirerek yapmak istiyorlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 24 Mart 2011, 14:01:48 »

Hun kurt bunların hepsini biliyoruz zaten. Artık bilmeyende kalmadı. Biz ne yapabiliriz onu tartişiyoruz. Ne yapabiliriz yada neler yapalım? Türk Milleti susup beklememeli artık.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Hun_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 951


TANRI DAĞLARI TIEN SAN


« Yanıtla #9 : 24 Mart 2011, 14:25:06 »

Hun kurt bunların hepsini biliyoruz zaten. Artık bilmeyende kalmadı. Biz ne yapabiliriz onu tartişiyoruz. Ne yapabiliriz yada neler yapalım? Türk Milleti susup beklememeli artık.


                   MHP 12 eylülden önce,ne yaptiysa,onu yapmamiz gerekir. O dönemde,komuniz geliyor,din elden gidiyor propagandasi yapiliyordu. Bizde vatan elden gidiyor propagandasi yapacagiz.Birkac bin Türkcünün,durumun vahametini bilmesi yetmez. Öyle olsaydi,zaten bu millet gidipte,yine ingiliz muihipler cemiyetini,iktidara getirmezdi. Demekki millet hala kis uykusunda.Birkac bin Türkcü ile,cok etkili eylemler yapilabilir. Bunuda ancak secimlerin sonucuna göre degerlendirebiliriz.


Biz burda ne yapacagimizi yazacak kadar enayi degiliz herhalde. Su kadarini diyebilirim,hainlerin serefsizlerin,kendilerini güvende hissetmedikleri bir Türkiyenin temellerini atacagiz. Bunu nasil yaptigimizi yasiyarak görecekler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.244 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.021s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.