ULUS milliyetçilik DEVLET
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 23 Eylül 2020, 15:07:56


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: ULUS milliyetçilik DEVLET  (Okunma Sayısı 2167 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Boran
Ziyaretçi
« : 10 Mayıs 2010, 14:29:36 »

  Milliyetçilik, Ulus ve Devlet kavramları arasında küçük ama anlamı çok büyük bir tire işaretidir ve özellikle günümüzde, bir sindirim mekanizması halinde sadece öğütmekten ibaret Batı emperyelizmi, yeni adıyla küreselleşme önündeki tek ve en sert engeldir.
  Tarihte kurulmuş olan askeri ve siyasi birlikler, genellikle askeri bir harekattan sonra onu kalıcı kılma, devam ettirebilme amaçlı ortaya çıkmışlardır. Kısaca dünyanın belli bir coğrafi kesimi yeniden oluşturulurken, sınırları, kimliği ve gelişimialanı az çok belli  kurumlar oluşturulmuşlardır..
  Oysa AB ve Amerikan yayılmacılığı, halen gelişmekte olan ve geleceği belirsiz bir sınır ve kimlik erozyonuna işaret etmekte. Doğal olarak Avrupalılık veya Batılılık diye bir kimlikten söz etmek de olası , ama bu kimlik etnik ve kültürel bir temelden çok yayılmacı bir temel taşımakta. Ancak birliğe katılan her üye ülkeye bu kimliğin giderek farkılılaştığı da açık. Aynı zamanda Avrupa'nın sınırlarının nereden geçtiğini , kimi dışarıda bıraktığıda net değil. Amerikanın Orta Asya'nın coğrafyasına yerleşmek için her türlü fırsatı değerlendirdiğini görmekte, yaşamaktayız.
Batı yayılmacılığı karşısında kıritik direniş noktası, din yada mezhep farklılıkları yanında, belki ondan da ileride olarak ulus devlet ideolojisinin birleşim tiresi, temel unsuru olan milliyetçilik kavramı, yani milliyetçiliğin gücüdür. Çünkü belirli bir zihniyet düzleminde buluşuldığu andan itibaren, farkılı din ve mezheplerin algılama ve yaşamla ilişkilendirilme biçimlerinde oluşan benzerlikler ayrımcı olmamakta.
  Türkiye'den Avrupaya göç eden insanımızın, asimilasyon çabaları karşısında en büyük engel din yanında ,ama ondan çok daha önde olarak milli/töresel direncin kültürel asimilasyona tepkisi olduğunu ortaya koyuyor.
  Küreselleşmeye direnen özneler sadece ulus-devletlerdir ve ulus devlet yalnız ekonomik yönden değil, kültürel yöndende geçmişle geleceğin köprüsü durumundadır. Bu nedenle hangi ülkenin AB. içinde olacagını  belirleyecek olan unsur, ulus-devlet ideolojisinin, tutkalı, yani milliyetçiliğinin gücüdür.
  Türkiye eğer geleceğin AB.nin kimliksizlik potasında erimeye karşı direnebilirse bunun tek nedeni milliyetçilik adı verilirek törpülenmeye çabalanan o küçücük tire işaretidir. Çünkü Türk Ulusu ile Türk Devletinin arasındaki karşılıklı bütünleşmenin arkasındaki en kuvvetli bağ o tire işaretidir.
  Yakın geçmişte, O tire işaretini koruyabilmek için can verenler müstehsi ifadelerle, "lütfen" anılıyor.
  Ancak, günümüzde o  tire işaretini yok etmek isteyenler, artık eskisi gibi çıplak elleriyle değil, her türlü siyasal, teknolojik,sosyal ve etnik törpülerle ,giderek artan şekilde törpüleyerek aşındırmaya başladılar.En yüce kurumlarımıza dahi sızarak içten aşındırıyorlar.
  Bizler yıllardır" irticacı / kominizm / batı muhibbi" ittifakının Türkiye Cumhuriyeti Devleti"nin en stratejik birimlerine ve kademelerine sızarak ,sinsice yerleşip güclendiklerini belki fark edemedik, belki de bunların Atatürk Türkçülüğü otoklavından geçtikleri için ölmüş olduklarına inandık!.
  Ancak, galiba şu gerçeği gözden kaçırdık;" Celladının yaklaştıgını hisseden bütün canlılar ölüymüş gibi davranabilirler; yılanlar dahil...Ölü taklidi yapan bir yılanın, ağzının yanındaki salgı bezlerinden kan salgıladığı bile olur".
  (Tubitak, Nisan 2001)
  Bu gerçek ışığında," ulus-devlet" arasındaki " milliyetçilik" tire"sini daha koyu çizerek belirtmek ve tüm gücümüzle onun erozyona uğratılmasına yönelik her türlü sinsi törpülemelere canımızla, malımızla , tüm varlığımızla direnmek zorundayız.
YENİDEN MİLLİ DİRENİŞ BAŞLAMIŞTIR.
  Artık herkes saflarını belirlemek zorunda.
Bölünerek çoğalmak yalnız "amip"lerin doğasında vardır!.

S. Kemal Ermetin

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.092


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #1 : 08 Ağustos 2018, 19:40:18 »

Rahmetli Kemal Ermetin ağabeyimizin güzel yazısı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.211 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.