Yiğit Bulut ne saçmalıyor ?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 25 Ekim 2020, 20:12:45


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: 1 [2]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yiğit Bulut ne saçmalıyor ?  (Okunma Sayısı 6894 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
TURAN4534
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 197« Yanıtla #10 : 25 Mart 2011, 16:02:00 »

Ben bugünkü iktidarın temelsiz politikalarını eleştirmek maksatlı söyledim. Laftan öteye gidemeyen politikalara inananlara da tabi bu eleştiri.
 Dediğin gibi destek sağlanır, yeterli eğitim verilir ise Türkiye teknolojik açıdan istediğimiz seviyeye gelir. Ancak şuan Türkiye'de verilen eğitim çok yetersiz, devletin bu konuda ki politikaları çok yetersiz. Bu ülke için yararlı şeyler yapmaya kalkarsan ilk çembeyi yine bu ülke atar.
 Diğer yandan teknolojik gelişmelerin sağlanması durumu özel sektöre bırakılamayacak kadar hassas ve stratejik önemi olan bir konudur. Bu nokta da doğrudan devletin faaliyet göstermesi gerekiyor. Harp okullarında öğrencilere nasıl eğitim veriliyorsa mühendis, teknisyen yetiştirilecek okullarda da aynı eğitimin verilmesi gerekmektedir. Bu okullarda yetişecek öğrencilerin gelecek kaygısı olmamalıdır. Ailelerinin imkansızlıkları bu öğrencileri etkilememelidir. Ve bu okulların yatılı olması gerekmektedir. Her türlü teknolojik gelişmenin bu öğrencilerin ulaşımına sunulması gerekmektedir. Ekmeden biçebilir misin ?
 Petrol kaynakları bugün küçümsenecek kadar önemsiz kaynaklar değildir. Hemen yarın bitecek kadar kısa ömürlü hiç değildir. Zaten böyle olsaydı bugün ne Libya vurulurdu, ne Irak.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
_Güray_
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 36


Düşmanın başı üzerinde bozkır yeli gibi eseceğiz!


« Yanıtla #11 : 25 Mart 2011, 16:16:12 »

Burada önce en büyük yerden değilde sorundan başlayıp el atabileceğimiz kısımlara kadar basamak basamak gitmeyeceksek burada iktidarın politikasından bahsetmenin hangimize bir faydası dokunabilir? Gerçekleri bilip ses çıkarmamak ile gerçekleri bilmeden ses çıkarmamak arasında ciddi bir fark olduğunu sanmıyorum.
Biz bu durumu düzeltmek için neler yapabiliriz bunu düşünüyor muyuz? Varsa yoksa bir oy kullanma hakkımız var onun dışında çok güzel konuşuyoruz başka da bir şey olmuyor bence. Hani yapıyorsanız da çaktırmıyorsanız özür diliyorum.
Bugün uzaya çıkan bir mekikte asıl gaz deposu olarak hidrojenin kullanılması bile petrolle ilgili iletine yanıt verebilir. Petrol için hala savaşılıyor fakat gerek küresel ısınma gerekse de taş çatlasa 50-60 yılda bitecek olan rezervlerden dolayı petrolun işinin bitmesi yakındır. Hani doğa üretiyor petrolü o başka ama tüketim hızı çok çok büyük. Gelecek nükleer enerji ve hidrojendedir. Biraz da elektrik...
Petrol "bugün" için ülkeler arası lişkileri belirleyen bir şey olabilir belki de, ama bizde petrolun fazla olmaması eli kolu bağlı olduğumuz anlamına gelmiyor. Petrol teknolojisine odaklanarak bir şeyler üretmeye çalışırsak bu uzun ömürlü olmaz. Madem petrolümüz de az, başka türlü yakıtlarla çalışan şeyler üretelim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Tanrı'nın bana bu canı kolay şeyler başarmaya çalışmam için verdiğini hiç sanmıyorum.
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 25 Mart 2011, 16:20:22 »

Bor madeninin yakın gelecekte petrolün yerini alacağını bilim adamları açıkladı. Dünya rezervlerinin %80 i Türk topraklarında bulunuyor. Gerçi Etibank gibi maden işleten kurumlarımızda satıldı ama gelecekte Türkçü bir iktidarda bu sorunun giderileceğini düşünüyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
_Güray_
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 36


Düşmanın başı üzerinde bozkır yeli gibi eseceğiz!


« Yanıtla #13 : 25 Mart 2011, 16:30:16 »

Benim bildiğim kadarıyla Bor madeni doğrudan yakıt olarak değil, hidrojeni hapsedebilecek bir kap olarak kullanılacak. Çünkü hidrojen çok küçük olmasından dolayı depolardan sızabiliyor, örneğin demir atomları arasından. Lakin Bor atomunu Azotla tepkimeye soktuğunuz zaman oluşan Bornitrür'e yüksek basınç uygularsanız elmastan daha sert bir madde elde edersiniz, hidrojen depolanabilir.
Benim demek istediğim petrole göre bir siyaset takip edebilecek kadar hızlı bir teknolojimiz olmadığı yönündeydi. Bunun yerine gelecekte daha çok ön plana çıkacak şeylerle uğraşırsak o zaman şimdiki gibi geri kalmış olmayabiliriz, en azından yakıt ve enerji gibi ciddi sorunlarımızı çözmüş oluruz.
Ama ben yine de düşünürsek elimizden bir şeylerin gelebileceğini düşünüyorum. Gerçekleşmesi kesin olmayan bir şeye bütün sorunlarımızı havale etmek doğru değildir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Tanrı'nın bana bu canı kolay şeyler başarmaya çalışmam için verdiğini hiç sanmıyorum.
TURAN4534
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 197« Yanıtla #14 : 25 Mart 2011, 16:49:03 »

" Bu nokta da doğrudan devletin faaliyet göstermesi gerekiyor. Harp okullarında öğrencilere nasıl eğitim veriliyorsa mühendis, teknisyen yetiştirilecek okullarda da aynı eğitimin verilmesi gerekmektedir. Bu okullarda yetişecek öğrencilerin gelecek kaygısı olmamalıdır. Ailelerinin imkansızlıkları bu öğrencileri etkilememelidir. Ve bu okulların yatılı olması gerekmektedir. Her türlü teknolojik gelişmenin bu öğrencilerin ulaşımına sunulması gerekmektedir. Ekmeden biçebilir misin ? "

 Dediğin gibi sadece petrol üzerine bir politika izlemek doğru değil. Alternatif yakıtlar ile de ilgilenmemiz gerekmektedir. Ancak bu bugünden yarına olacak kadar kolay bir iş değildir. Üstte bahsettiğim gibi kaliteli mühendis ve teknisyen yetiştirmemiz gerekmektedir. Bunun için devletin yatırım yapması lazımdır.
 Petrol ise gözardı edilemeyecek kadar önemli bir enerji kaynağıdır. Bugün ısınmak için, ulaşım için, sanayi üretiminin bir çok alanında petrol ve türevleri kullanılmaktadır. Petrolden başka bir enerji türüne geçiş kolay olmayacaktır. Tüm bu sistemleri tekrar düzenlemeniz gerekmektedir.
 Bu konuda çok fazla bilgi sahibi olmasam da petrol önemsiz, değersiz diyerek geçilemeyecek kadar önemli bir enerji türüdür. Petrol bitecek olsa bile geleceği dizayn edecektir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
T A R K A N
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 181Site
« Yanıtla #15 : 25 Mart 2011, 19:59:13 »

Kandaş petrolün doğal gazın ömrü bellidir. Oysaki bir demire, bakıra , kroma her zaman ihtiyaç duyulacaktır. Bizde bunların rezervi var, işletmesini bilmek gerekir. Ben burada oturalım uçak yapalım demiyorum, ama yapamayacağımızdan değil. Bunlardan önce ekonominin düzeltilmesi gerekmektedir . Maden çıkarılacak, işleilecek, bu işten anlayan mühendisler bunlardan makinayı yapacak, sonra da makinaları bir araya getirip gerekli aracı yapacaklar. Bu öyle imkansız bir şey değildir, lakin her şeyin bir sırası var.
Bence Türkiye'nin asıl sorunu kendini "gariban" görmesidir, beceriksiz, cahil, işe yaramaz görmesidir. Çalışana çabalayana destek mi olundu sanki de bir şeyler üretemeyiz yapamayız diye damgalandık? Hep şöyleyiz hep böyleyiz, nasıl olmamız gerekiyorsa öyle olmalıyız. Gelin burada çözüm üretelim madem Konuralp'te dedemin takıldığı kahvede edilen laflardan öteye geçmemiz gerekiyor çünkü.

Demek istediğimi anladığınız için teşekkür ederim andam !

Türkiye, şu anda bazı uçakları ve belli oranda gelişmiş silahları üretebilir..ABD'nin seviyesine halen çıkamaz ama en azından ''kendine yeten'' bir ülke olabilir.

Ancak İsmet Paşa'nın ülkeyi yönettiği dönemlerde böyle birşey mümkün değildi..Değil uçak, uçağın lastiğini bile üretemezdik..O döneme göre gelişmiş silah da yapamazdık. İsmet Paşa, bu gerçekleri farkettiği için ve Rusya denen amansız ve tarihi düşmana karşı, Türkiye'yi güvenli bir noktaya çekebilmek için büyük çabalar harcayarak NATO'ya sokmuştur Türkiye'yi..Türkiye'yi, 2.Dünya Savaşı'na sokmaması da büyük maharettir..O savaşa girmeden, NATO'ya girebilmek; İsmet Paşa'nın gerçek manada bir başarısıdır..

Türkiye bu sayede gelişmiş silahlar,uçaklar ve özel savaş sistemlerini, ekonomik gelişmişlik,teknoloji ve arge gibi meziyetlere sahip olmadan elde edebilmiştir..NATO, bazı savaş uçakları ve silahların üretimlerini ve yedek parça işlerini de Türkiye'de kurduğu fabrikalarda yapmış ve hem Türkiye'nin işi öğrenmesini sağlamış hemde Türkiye'de istihdam yaratmıştır...Eisenhower,Kennedy,Carter ve Nixon dönemlerinde Türkiye'ye yüklü miktarda para yardımları da yapılmıştır..Üstelik bazı dönemler bu para yardımları, İsrail'e yapılan yardımları bile geçmiş ve yahudi lobilerinin tepkisini çekmiştir..Şimdi ''Biz, ABD'nin sadakasına mı kaldık'' diye düşünmeyin..O dönemde bu yardım paraları, altın değerindeydi..Bu paraların çok iyi kullanılıp üretimsel ekonomiye aktarıldığı dönemler de oldu, kullanılamadan heba edildiği dönemler de oldu..Peki NATO'nun zararları yokmudur? Elbette vardır ve olmuştur..Tıpkı ilaç gibi..Olumlu etkisi de olmuştur, yanetkisi de..Ama olumlu etkileri, yanetkilerden fazladır..

Sanayileşme hamlesini bile yapamamış olan bir ülkeyi top,tüfek,tank,uçak sahibi yapmıştır NATO..Soğuk savaş dönemlerinde bunların önemli bir kısmını hibe etmiştir Türkiye'ye..Eğer bugün güçlü ve modern bir orduya sahipsek, bunda NATO faktörü yadsınamaz..Benzer şekilde Türkiye'nin uzun ve savaşsız bir süre geçirmesini sağlamıştır NATO..Bu dönemde Türkiye, toparlanmış ve Birinci Dünya Savaşı'nın yarattığı derin travmadan kurtulmuştur..NATO şemsiyesi sadece Rusya'ya karşı Türkiye'yi korumamıştır..NATO şemsiyesi aynı zamanda Avrupa ülkeleri,Yunanistan ve hatta ABD'ye karşı da Türkiye'yi korumuş ve özel bir statüye taşımıştır..

Bugün ülkemizde NATO'ya ifrit  olanlar bellidir..Bunlar genelde kızılca soysuzlar,k.rdler ve dinci yobazlardır..Çünkü bu kesimler güçlü,modern ve dünyaya entegre olmuş bir Türkiye istemiyorlardı..TÜRKÇÜLERİN, NATO karşıtı olması genelde ırkçı düşüncenin yarattığı doğal bir refleksten kaynaklanır..Ancak daha önce de belirttiğim gibi dış politika bir satranç oyununa benzer..NATO üyeliği o dönemde çok gerekliydi ve NATO üyesi olduk..NATO üyeliğinin ülkemizde katkıları ise yadsınamaz..


Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TURAN4534
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 197« Yanıtla #16 : 25 Mart 2011, 20:31:12 »

  Çok güzel anlatmışsın kandaşım ama NATO'nun yardımlarının karşılıksız olduğunu düşünmemelisiniz. Senin böyle düşünmediğini biliyorum ama yazının bazı kısımlarından yanlış şeyler anlaşılabiliyor.
 NATO silah verebilir, para yardımı yapabilir ve sizi koruyabilir. Ama ordunuz NATO nasıl isterse öyle hareket etmek zorunda kalır. Aksi durumlarda NATO'nun şeker diye verdiği zehir olur zehirler. Böyle bir ülkenin bağımsız olduğunu söylememiz mümkün değil. NATO ile bir süre daha devam edilebilir ama sonsuza kadar bu şekilde sürdürülemez.
 Savunma sanayisi bugün çok yetersiz, halen yerli üretim tek tankımız yok. Yerli üretim tek savaş uçağımız yok. Elimizde ki tüfekler bile G3.  O halde ordumuz modernleşti, gelişti derseniz evet bir nebze dediğiniz gibi oldu ancak Savunma sanayisi olduğu yerde sayıyor.
 Nato ile ilgili saydığınız olumlu şeylerin bir kısmına bende katılıyorum. Geçmişte çok fazla yarar sağlamıştır. Ama gelecekte kendi başımızın çaresine bakmamız gerekiyor. NATO'dan ayrılmamız ise şuan gereksiz.

 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 25 Mart 2011, 20:33:52 »

Bende natoya ifrit oluyorum. Ne kızılım, ne kürdüm nede yobazım. Ayrıca bugün natonun peşine takılanları görüyoruz . Dinciler, kürtler, Tüsiad gibi  vatan haini para babaları. Bu otağda nato denen kan emici kurumu hala nasıl savunuyorsun anlamıyorum. Sanayileşememiş bir ülkeyi hiç bir zaman sanayileşemesin diye uğraşmış bir çıfıt çarşısıdır nato.  Atamızın kurduğu, ve hatta uçak üretip4 tane de hollandaya sattığımız   uçak fabrikasını kapatıp, natonun kucağına kendini bırakan , Türkçülüğün önünü kesen, kürt ismeti de burda savunamazsın. Şu anda dünyaya entegremi olduk sence? Yoksa dünya devlerinin  oyuncağımı olduk?  
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TURAN4534
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 197« Yanıtla #18 : 25 Mart 2011, 20:50:52 »

Açina Teyze uçak üretimi konusunda söylediği sözde çok haklı. Ancak İsmet'in bu ülkeye yarar sağladığı noktalarda olmuştur arkadaş da yukarıda ki yazısında bunlara değişmiştir sadece.

Türkiye'de Yerli Uçak üretimi yapan ilk fabrikanın yaratıcısı Nuri DEMİRAĞ'ın sözüdür.
“Elin oğlu müteşebbisinin önüne devletin imkanını koyarken bizde devlet, var gücü ile evladına çelme takar.”
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: 1 [2]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.251 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.017s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.