Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türklüğün Dostu ve Düşmanları => Konuyu başlatan: T A R K A N üzerinde 03 Nisan 2011, 02:43:00Konu Başlığı: TUSİAD'a fena gömdü : Demirciler Birliği Anayasa hazırlayamaz !
Gönderen: T A R K A N üzerinde 03 Nisan 2011, 02:43:00
Bu adamı bu yüzden seviyorum soydaşlarım..Ne olursa olsun, doğru olan ne varsa onu konuşuyor..Elbette bizi ilgilendiren, bizim menfaatimize olan doğrular..Ancak gene de, iyi veriştiriyor hakedenlere..

Alıntı
Demirciler Birliği Anayasa hazırlayamaz!

Prof. İlber Ortaylı'dan TÜSİAD'a tepki: Önce hukuk öğrensinler!


TÜSİAD'ın hazırladığı anayasa taslağına Prof. İlber Ortaylı'dan eleştiri geldi. Habertürk'te Tarihin Arka Odası programına konuk olan Ortaylı, "TÜSİAD üyelerinin fikrini söyleme hakkı vardır. Ama kurum olarak böyle bir işe soyunmaları yanlıştır. Önce hukuk öğrensinler" dedi. İşte Ortaylı'nın sözleri:


"İç tüzükle halledilecek bir işi ne diye anayasa maddesi yapıyorlar ki, hukuk öğrensinler. Meclis'e başörtüsüyle girmek için anayasaya gerek yok ki! İç tüzük meselesidir bu. Bunu hazırlayanlar önce hukuku, kanunlar hiyerarşisini öğrensinler. Anayasa hocaları mı hazırladı, bunlar mı söyledi, o da karmakarışık. Zaten TÜSİAD'ın işi başkadır, bunlar değildir. Kusura bakmayın. TÜSİAD üyesi oldunuz, başkan oldunuz diye de mahkum değilsiniz. Her şeyi söyleyebilirsiniz ama ikide bir böyle kurum olarak çıkmayın. 'Demirciler Birliği' kraliyetin anayasasını hazırlayamaz. 'Demirciler Birliği', 'Demirciler Birliği'dir. Demir işiyle, demir madeniyle uğraşır... Bu çok açık bir şeydir. Adet oldu Türkiye'de, 70'lerden beri TÜSİAD diye böyle 'yüce' kurum var. Elbette fikrini söylersin, hakkındır. Ama bunun biçimi vardır. TÜSİAD olarak söylenmez bu ikide bir. Başka türlü söylersin, herkes de sizi dinler. Bu memlekette, üreten, çalışan, adam çalıştıran insanları herkesin dinlemek görevidir. Fakat kurumu kullanamazsınız. Ben üniversite profesörüyüm ben de söyleyebilirim. Ama ikide bir üniversite olarak bildiri vermek -belirli fikirlerin, üslubun etrafında- olmaz. Bunlar zaten çok nadir kullanılması gereken şeyler. Yüzyıllık tarihin içinde belki bir kere falan... Her Allah'ın günü, ayı böyle çıkılmaz ortaya."


KAYNAK: http://www.haberturk.com/polemik/haber/616757-demirciler-birligi-anayasa-hazirlayamaz-