Rusları Amerikalılar Mı Kızartıyor?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Ekim 2020, 09:34:34


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Rusları Amerikalılar Mı Kızartıyor?  (Okunma Sayısı 2338 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tengiz
Ziyaretçi
« : 03 Ağustos 2010, 02:22:27 »

Kandaşlar ''HAARP'' denilen karanlık bilimsel çalışmalar bilim gündeminde oldukça tartışmalı bir yön izliyor.
Bilinen şu ki özellikle ABD hükümeti milyonlarca doları her yıl ne olduğu bilinmeyen bilimsel çalışmalara ayırıyor ve yüzlerce mühendis, fizikçi ve bilim adamı kimseye açıklama yapılmadan bu tesislerde işe alınıyor.

 Özellikle Nikola Tesla adındaki sırp asıllı bir fizikçinin ön gördüğü bazı teoriler ve projeler iklimi ve yer yapısını etkileyen bir çok ''Yüksek enerjili düşük frekanslı elektromanyetik dalgalar'' dan söz ediyor. Tasarımların hepsine de zamanın ABD hükümetince el konmuş ve gizlenmiş.

 Aşağıda sözü edilen yapılmış olması olası silah 3.5 MW  (üç buçuk megavat) gücünde ve 10 MHz frekansında elektromanyetik dalgaları dev antenlerden gök yüzüne gönderiyor ve gök yüzünün ''iyonosfer'' tabakasından yansayan bu dalgalar düştükleri yerde ''mikro dalga fırın'' etkisi yaratarak yüksek sıcaklık artışlarına neden oluyor.

 Ben kısa bir hesap yaptım ve 3.5 MW 'lık enerji neymiş onu kafamda canlandırmaya çalıştım...
Sonucu şöyle buldum; Odanızı veya bir demlik çay suyunuzu bir kaç dakika da ısıtan normal bir 1000 Watt lık elektrikli ısıtıcının 3.500.000 (üç buçuk milyon) tanesinin yan yana koyularak bir saate verdiği ısının toplamı.
  
 Yüksek basınçlı soğuk hava alanlarının Rusya da ki sıcakları yok etmesi gerekirken bir türlü bu alanların etkisini göstermemesi, Moskova yanarken yanı başındaki Doğu Avrupa ülkelerinin böyle sorunlar yaşamaması bu şüpheleri en üst düzeye çıkarmış durumda.
HAARP Tesisleri o kadar fazla enerji yayıyor ki, bu gün bu tesislerin yakınından hiç bir uçağın geçmesine izin verilmiyor. Yanlışlıkla bu bölgeye bir uçak girdiğinde tüm sistemler otomatik olarak susturuluyor.

Kar yağması gereken yerlere bir damla su düşmezken, Afrika da kar yağışlarının gözükmesi küresel ısınmayla açıklanamayan olaylar olarak gösteriliyor...

 
Bir Haarp Tesisi...

Haberi:
ALINTI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
“ABD Hava Kuvvetleri raporunda net bir dille ‘2025 yılına kadar iklimi müttefikimiz yapmalıyız ifadesi’ yer alıyor.Hatta Pentagon, günümüzde sadece sivil kuruluşların araştırma yapmaya yetkili olduğu uluslararası iklim anlaşmasından çıkmayı da düşünüyor. Bana göre ABD, iklim silahı konusunda öylesine ileri gitti ki yakında bunu gizlemeden dünyaya sergilemeye başlayacak.”

 29 Temmuz’da Moskova, hava sıcaklığının 39 dereceye (102 F) yükselmesiyle tarihinin en sıcak gününü yaşadı. Moskovalılar rekor sıcaklıklarla ve sıcaklıkların yol açtığı orman yangınları ile mücadele ederken, Stratejik Kültür Vakfı Yardımcı Direktörü Anrei Areshev ilginç bir iddia ortaya attı. Rus siyaset uzmanı, ABD’nin iklim değiştirici silahlar kullanarak Rusya ve Orta Asya ülkelerindeki sıcaklıkları yapay olarak artırdığını ileri sürdü.
Rus uzman tarafından kaleme alınan makale Rusya’daki pek çok yayın organının yanı sıra Rus Dışişleri Bakanlığı ve devlete bağlı haber ajansı RIA Novosti tarafından yayınlanan “International Affairs” gazetesinde de yayınlandı. Areshev, “Şu sırada iklim silahları hedeflerine ulaşabilecek kapasiteye ulaşmış ve kuraklığı provoke ediyor, bitki örtüsünü yok ediyor ve hedef ülkelerde buna benzer birçok anormal fenomene sebep oluyor olabilir,” diye yazdı.

Vasiliyev ise şunları söyledi:

“Alaska’daki HAARP istasyonu tam güçle çalıştırıldığında, sadece bir saatte 3.5 megawatt elektrik enerjisi tüketiyor. 14 hektar alanı kaplayan 22 metrelik 180 dev anten üzerinde göklere yükselen enerji plazma kümesi oluşturuyor. HAARP çalıştırıldığı günden bu yana, dünyanın değişik bölgelerinde iklim anomalileri gözlenmeye başlandı. Kar yağması gereken yerleri güneş kavururken, Afrika’da kar yağışları gözlenmekte. Bu tuhaf olgular genelde küresel ısınmaya fatura ediliyor. Ama bize göre anomalilerin asıl sorumlusu Pentagon’un HAARP sistemidir.”

Bu yıl ABD’de de normalin üzerinde sıcaklıkların görüldüğünü inkar etmeyen Arashev, “Fakat Washington, Moskova’ya göre çok daha güneyde ve bu bölgede yüksek sıcaklıkların görülmesi kabul edilebilir. Washington'daki sıcaklıklar Moskova’yla mukayese edilemez,” dedi.

Birleşik Devletler Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi (NOAA) tarafından Temmuz ayında yapılan açıklama, bu yaz Dünya genelindeki okyanus ve kara sıcaklıklarının, ölçümlerin alınmaya başlandığı 1980 yılından bu yana en yüksek seviyeye ulaştığını kaydetmişti.


Ciddi Komplo Teorileri

Makalede Areshev, ABD Savunma Bakanlığı ve Alaska Üniversitesi tarafından kurulan HAARP (High-Frequency Active Aural Research Program) ile ilgili şüpheleri dile getirdi. Birçok komplo teorisinin hedefi olan HAARP, atmosferdeki iyonosfer tabakasının davranışlarını inceleme ve bu yolla radyo dalgalarıyla sağlanan iletişimi güçlendirme, gözetleme ve füze algılama sistemleri geliştirme amaçlarıyla kuruldu.

Diğer taraftan Areshev, bu araştırma merkezinin hedef ülkeler üzerinde iklim değişiklikleri yaratarak tarımı ve çevreyi yok etmek üzere dizayn edilen bir iklim silahı olduğunu ileri sürüyor.

Areshev ayrıca Nisan 2010’da Pentagon tarafından başlatılan insansız uzay aracı X-37B’nin de Pentagon’un iklim silahının kilit birimlerinden biri olduğunu öne sürüyor. Pentagon, X-37B’nin uzay istasyonlarından insan ve ekipman transferi yapabilecek bir “uzay uçağı” olduğunu söylerken, Arashev, bu aracın yapay iklim değişiminde önemli rolü olan bir lazer silahı taşıdığını iddia ediyor.

Aynı zamanda kendisinin sadece bir komplo teorisi uzmanı olduğunu açıklamalarına ekleyen Areshev, amacının Birleşik Devletler ya da herhangi bir ülkeyi suçlamak olmadığını vurguladı.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
ALINTI SONU

Bir an önce Türkiye bu türlü çalışmalara başlamalıdır...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Uraltu
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 589« Yanıtla #1 : 03 Ağustos 2010, 15:34:07 »

Ne halt yediklerini ne haltlar yiyeceklerini bizden gizleyebilidiklerini mi sanırlar Tanrı ve izin verdiklerin den bir şey gizlenemez .Bu dünya hayatının hazinli sonunun kimin olacağını onlarda bilecek .Pek yakında.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
atilapars
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 190Site
« Yanıtla #2 : 29 Eylül 2010, 04:03:38 »

Kendilerinin de zarar göreceği bu türden silahları yapmak aptallık değil_mi?_Hem düşmanı yok_ettikten sonra eline bir_şey geçmeyecekse Amerika'nın doğayıda mahvetmesinin kime yararı olabilir_ki? Teknolojinin fazlası zararlı gibi geliyor bana.

Y.N.: Türkçemize dikkat edelim. Gümüş Kurt
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ya hepsin ya hiç,Ya TÜRK'sün ya piç..
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.233 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.