Türkler,Islam ve Avrupa
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 03 Ağustos 2020, 21:30:14


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türkler,Islam ve Avrupa  (Okunma Sayısı 4755 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
eesti
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 65« : 05 Eylül 2010, 18:49:16 »

Avrupa da Türk adini sevmezler.Türkleri sadece müslüman kimligi ile tanitirlar.Ümmetcilerde aynen söyle der:Bakin Türkler sadece islamla varolmustur.Eger biz müslüman olmasaydik,Altaylardaki shamanlar gibi basit bir kabile gibi kalirdik.

Avrupa da bir okulda Atilla Han in Türk oldugunu anlatmasini beklemek,safliktir.Tabiki adamlar Türk Tarihini anlatmayacak.Bircok kisi avrupa da Türklerin 3 4 kadinla evlendigini,Türklerin arablardan oldugunu zannediyorlar.

Hiristiyan misyonerlerde tam tersine propaganda yapiyorlar.Türklerin shaman oldugunu,Tengri dininden oldugunu,Islam ile benliklerini kaybettiklerini.

Her tarafdan bir kusatma altinda olan Türk Ulusu.

Hatta Türkiye de Türk yok diyen bile cikmistir.
Amerikali okulunda ermeni soykirimi anlatir.Avustruyali nasil müslümanlari viyanada bozguna ugrattigindan bahs eder.Ancak ruslar tarafindan tecavüz edildiklerinden bahs etmezler.gururlarina yediremezler.

Banu Avar in Fransa Ermeni kökenli Berichyan ile röpörtajinda konusmasI.berichyan diyor,ben ermeni degilim,ben fransizim.Banu avar diyor,ben sok oldum.Nasil olur,bu avrupalilar Türkiye ye geliyor,su kürt,su ermeni,su cerkez,su bosnak.Ancak diyor bir ermeni ben ermeni degilim,ben Fransizim,Fransa Ulus devlettir diyor.
Banu Avar Fransa
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://video.google.com/videoplay?docid=5472473155254672689#
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kirhan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 113« Yanıtla #1 : 05 Eylül 2010, 19:01:20 »

Turklerin Avrupada sevilmemesinin sebebi musluman dininden olmalari. Bu birinci faktor.
Islama karsi oyle bir nefret varki biz Turkler modern olsakta icimizdeki ummetci sayisinin kucumsenmeyecek kadar cok olmasi sebebiyle bundan nasibimizi bizde aliyoruz.
Tarihi etkenlerin bu kadar fazla oldugunu zannetmiyorum. Tarihi etkenlerden kaynaklanan dusmanliklar sadece bize komsu olan ulkelerde ve Balkanlarda var.
Ermeniler ortaligi kiskirtsalarda bu pek ses getirmiyor.
Yani Samanist ya da Hristiyan olsaydik bize saygi duyulurdu diyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk insanı para gibidir; ışığa tuttuğunda ATATÜRK görünmüyorsa sahtedir!
eesti
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 65« Yanıtla #2 : 05 Eylül 2010, 19:14:24 »

Kirhan >Yani Samanist ya da Hristiyan olsaydik bize saygi duyulurdu diyorum.

Tamam da o zaman nenden Islamdan önceki Türk Tarihi hakkinda bir sey ögretmezler okullarinda?Neden sadece Islamla anmak isterler Türkleri?

Cevap: Kardesim sen hiristiyan da olsan,shaman da olsan,avrupali sana bogun egdirmek ister.Avrupali sömürgecidir.Avrupali dini bile sömürgeci emelleri icin kullanir.

Türk Tarihinin Islam öncesinin ögretilmemesinin nedeni; Türklerin dünyanin heryerinde devlet kurmasidir.Bir fransiz ,ben fransizim diye övünür.Türk Tarihini cocuguna ögretse,fransizin övünecek durumu kalmaz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 05 Eylül 2010, 19:16:46 »

Turklerin Avrupada sevilmemesinin sebebi musluman dininden olmalari. Bu birinci faktor.
Islama karsi oyle bir nefret varki biz Turkler modern olsakta icimizdeki ummetci sayisinin kucumsenmeyecek kadar cok olmasi sebebiyle bundan nasibimizi bizde aliyoruz.
Tarihi etkenlerin bu kadar fazla oldugunu zannetmiyorum. Tarihi etkenlerden kaynaklanan dusmanliklar sadece bize komsu olan ulkelerde ve Balkanlarda var.
Ermeniler ortaligi kiskirtsalarda bu pek ses getirmiyor.
Yani Samanist ya da Hristiyan olsaydik bize saygi duyulurdu diyorum.

Avrupanın saygı duymasına ihtiyacımız yok. Çünkü; onların saygısını kazanabilmemiz için sevr'i uygulamamız gerekirdi. Ve Avrupa'yı korkudan altına edecek fetihler yapmamış olmamız gerekirdi. Bunlar, taviz koparmak için uydurulan ve yapılan psikolojik propagandadan başka bir şey değildir.

Korkuyorlar çünkü bir gün tekrar viyana önlerine geri dönebiliriz... Onlarda düşmanlıklarını zinde tutarak tehlikeye karşı her zaman tetikte bekliyorlar. Unutulmamalıdır ki; daha düne kadar hala viyana surlarında Osmanlı askerlerinin gelip gelmediğini gözetleyen memurları vardı.

Türk'den nefretleri, korkularının ürünüdür. Arabın dini, sadece bahanedir... Din meselesine inanmak da akıl kârı iş değildir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
shaman
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 137« Yanıtla #4 : 05 Eylül 2010, 19:38:16 »

Kirhan sen bu konularda dini baz alırsan onlarda sana istediklerini yaptırırlar. Fransayı örnek vermişsiniz bende size şunu söyleyebilirim ki Fransada Türkleri arap ırkından değil hala atlı toplum olarak görüyorlar. Sen istediğin kadar islam adına bağır sana hakaret edeceği zaman "ne olacak hala atlı toplumsunuz" diyerek seni aşağılıyor. Ayrıca Avrupa hristiyan Türklere de saygı duymaz bunu da böyle bilmeni isterim.

Avrupa her zaman Türklerden korkmuştur bu sürekli bilinçaltlarında yatar onun için Türk adı geçince tüyleri diken diken olur kuyruk acıları var geçmişten hala canları yanıyor. Bence sen Türk Tarihi bir kere daha ciddi bir şekilde gözden geçir, daha sonra "Tarihi etkenlerden" söz et.

Okullarımızda din bilgisi dersleri veriyoruz, acaba neden Türk dini bilgisi de vermiyoruz hiç düşündün mü? ben sana söyleyeyim Türk dini bilgisi verirse eğer islam elden gider de onun için.

Neden acaba bir Fransız, bir Alman, bir İngiliz, bir İtalyan kendi geçmişleriyle ve ırklarıyla övünürken bizler Türklüğümüzle değil de islamla övünüyoruz?


En büyük iftiharım Türk olarak doğmamdır. Bu sözü  gururla söylebiliyorsak ve karşılarında soyumuzla, ırkımızla, kanımızla dim dik durabiliyorsak Avrupanın o kadar korkusu artacaktır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK'ÜZ TÜRK'ÇÜYÜZ ATATÜRKÇÜ'YÜZ BAŞBUĞUMUZ ATATÜRK, YOL GÖSTERİCİMİZ NİHAL ATSIZ... TANRI TÜRK'Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN... ARKASINDA OLMASAYDI ŞANLI BİR MAZİ BU MİLLETTEN ÇIKAR MIYDI BÜYÜK BİR "GAZİ"
Erlik Tanrıöğen
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 05 Eylül 2010, 20:16:25 »

            Avrupalı yığınlar, o kan salataları, Türklere olan kini canlı tutmak zorundadırlar. Eşyanın tabiatı gereği güçsüz olanın güçlü olana özeneceğini ve bu yüzden bireylerinin her yeni nesilde Türk Tarihi'ne ve kişiliğine sempati besleyebileceğini biliyorlar. Bu yüzden eğitimlerinin her aşamasında gizli/ açık biçimde Türk Milleti' nin milli manevi değerlerini kötüleme yolunda gitmelerini garipsememek gerekir.  
             Yalnız, kendi aydınları ve bilginlerinin de pekala bildiği bir durum var ki, Türk; kötülenebilecek bir haslete, aşağılanacak bir yapıya sahip değildir. Türk'ün doğuştan gelen hiçbir özelliği eleştirilebilecek nitelikte değildir. Ama Türkiye'deki bazı gruplar taassup bataklığına düştüğünden ve dinini aldığı milletin en rezil ahlakını da aldığından Türk'e yaraşmayacak davranışlarda bulunabiliyor. Zaten bu kanıkarışıklar da bu sebepten Türk'le arabı bir tutma gafletine düşebiliyorlar.
             Her ''Türkiye'den manzaralar'' temalı konuda k.rtlerle lazları gösterip kendi milletlerini avundurmaları da buna kanıt olur sanırım.
              Bu işin düşünsel boyutu. Attila'dan gelen meseleyi üstte pek güzel anlatmışsınız.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #6 : 05 Eylül 2010, 23:38:48 »             Türk yağısı olmakla dinin uzaktan yakından ilgisi yoktur. Tarih içinde sayısız Türk Boylarıyla karşı karşıya kalan ve çoğunda ezilen eller Türk'ün tokatını hiç unutamazlar. Bizimle arapları bir mi tutuyorlar sizce ?.. fransızları düşünün ki, türlü ulusları içinde barındırdığı halde kimseye olumsuz bakılmazken ermeni konusunda en mikropluğu bunlar yapar. Türk farklıdır bunu unutmayalım birbirimize sahip çıkalım. Elimizden geldiğince Türkkanları bilinçlendirelim. Esenlikle...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Türk Çerisi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 789


« Yanıtla #7 : 06 Eylül 2010, 20:12:10 »

Ünlü fransız Türkolog jean poul rox Türklerin tarihi adlı eserinde Hunları, Avarları, Kıpçakları, Peçenekleri Türk olarak tanıtmıştır okurlarına.

Din konusunda şunu söylemek isterim. Ortalama olarak 11. yüzyılda birçok Türk boyu İslamiyete geçmeye başlamıştır. Yalnız burada bir nokta var. Türk tarihi üzerine uzmanlaşmış birçok kişi en azından 15. yüzyıla kadar Türklerin aslında islamiyeti sadece bir ideoloji olarak algıladıklarını, içten içe ise şamanist geleneklerini sürdüklerini belirtmiştir. Osmanlı döneminde yerleşik hayata geçerek şehirlerde yaşanmaya başlanması ile bazı tarikatler Türkler üzerine derin etki bırakmışlardır. Zaten alevilik sünnilik ayrımı bu noktadan sonra tamamen ayrılmıştır. Göçebeliği bırakmayarak dağlarda, yaylalarda konar- göçer yaşayan Türklere tarikatlar ulaşamadığı için inanç boyutunda farklılar başlamıştır bu da alevi sünni ayrımının netleşmesine sebep olmuştur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çalış didin ve çalış yıldızlar kapacaksın,
Bir Tanrıya bir de Türklüğe tapacaksın!
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.252 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.019s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.