Türkiyede kac Millet var? k.rtlerin nüfusu.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 05 Ağustos 2020, 07:03:05


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türkiyede kac Millet var? k.rtlerin nüfusu.  (Okunma Sayısı 28206 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kaan Ulas Türk
Ziyaretçi
« : 15 Şubat 2012, 15:12:40 »

Türkiye'de ne kadar Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Arnavut, Alevi, Sünni, Yahudi, Ermeni var? 1995 ile 2000 yılları arasında MGK’nın emri ile 3 üniversitenin öğretim üyelerinin yaptığı kamu oyundan saklanan etnik grupların ve mezheplerin dağılımı raporu...
İşte MGK için yapılan raporun ayrıntıları...Türkiye’de hangi alt kimlikten ne kadar insan var?

Erciyes Üniversitesi, Elazığ Fırat Üniversitesi, Malatya İnönü Üniversitesinin öğretim görevlileri katılımı ile 68 ili dolaşıp tek tek köy ve mahallelere kadar teker teker hangi kökenden,mezhepten ve tarikattan olduğunun tespitini yapmıştır. 60 il tamamıyla bitirilmiş diğer 8 il ise nüfus sirkülasyonu sebebiyle ve projenin aniden durmasıyla % 65’lerde kalmıştır.

Araştırmanın bir diğer amacı ise Türkiye’nin etnik ve mezhepsel dağılımının tespitiyle dış güçlerce yapılacak provokasyonları tespit etmekmiş.

TÜRKLER

Türkmen,Yörük,Tatar,Tahtacı,Terekeme, Karaçay, Azeri gibi Türk soyundan gelen gruplar ve artık tamamen Türkleşmiş geldikleri kökenle ilgileri kalmamış 50 milyon civarı. Ayrıca diğer etnik gruplar içinde sayılan, ancak Türkleşme sürecinde olanlarda dahil edildiğinde bu sayı 55 milyona çıkıyor.

KÜRTLER

Sayıları 3 milyon civarında olan,ancak kimilerince ayrı bir halk kabul edilen Zazalarda Kürt nüfusuna dahil edildiğinde 12milyon600bin. Ancak bu sayının 2,5 milyonu ciddi derece Türkleşme sürecinde olduğu ve bazı yerlerde Kütlüğünü dahi kabul etmediği çok net biliniyor.

GÜRCÜLER

Ağırlıklı olarak Ordu Artvin Samsun ve Marmara bölgesindeki ilerde bulunuyorlar. Nüfusları 870 bin civarında. Karadeniz deki birkaç ildeki Gürcüleri saymazsak diğerleri Gürcüce’yi unutmuş durumdalar. Ancak son yıllarda Gürcistan’ın kurulmasıyla Gürcülüğe yönelik bir ilgi artışı olmuş.

BOŞNAKLAR

Ağırlıklı olarak Adapazarı İzmir Manisa İstanbul da yaşıyorlar. Nüfusları 1 milyon 700 bin civarında.

ÇERKEZLER

Değişik illerde yaşayan bu topluluğun da sayısı 2 milyon 160 bin civarında. Çerkezlerin 1,5 milyondan fazlası Çerkezce’yi unutmuşlar.


ARAPLAR

İstanbul, Siirt, Şırnak, Mardin, Diyarbakı,r Şanlıurf,a Hatay ve Adana illerinde olmak üzere toplam 870 bin civarında.

ARNAVUTLAR

Toplam nüfusları 1 milyon 300 bin. 500bin kadarının yoğun bir Türkleşme süreci sonunda Arnavutluk’la hiçbir ilgisi kalmamış. Geri kalan kısımda ise çok çok canlı bir “Arnavut şuuru” var.

LAZLAR

Bütün Doğu Karadenizlilerin Laz sanılması yanlışından dolayı kalabalık sanılan Lazların gerçek sayısı 80 bin civarında. Çünkü bir Kafkas halkı olan ve Lazca adlı bir dil konuşan gerçek Lazlar Rize ve Artvin’in birkaç köyünde ve göç ettikleri birkaç Marmara şehrinde yaşıyorlar.

HEMŞİNLER

Lazlar gibi Rize ve Artvin’in bazı ilçelerinde yaşarlar. 13 bin civarındalar.

POMAKLAR

Kimine göre Türk kimine göre ise Slav ırkından olan Pomaklar 600bin civarındalar ve tamamıyla Türkleşmiş durumdalar.

DİĞERLERİ

• Çingeneler : 700 bin civarı.

• Ermeniler: 60 bin

• Rumlar: 15 bin

• Yahudiler: 20 bin

• Ayrıca çok az sayıda Süryaniler.

ALEVİLER

5 ile 25 milyon kişi olduğunu söyleyen Aleviler ise 8 milyon 750 bin civarındalar. Avrupa’daki 1milyon Alevi ile araştırmanın tamamlanmadığı illerde dahil edilirse Türkiye’de 10 milyon Alevi var.Buna göre Türkiye nüfusunu %85 i Sünni.

Rapordaki Bir Diğer Sonuç

Türk nüfusu son 15 yıldır artmadığı gibi son 5 yıldır azalıyor. Buna karşılık Kürtler her yıl %2,5 artıyor.Türkiye’nin şu anki nüfus artışını Kürtlerden kaynaklı olduğu biliniyor.Boşnaklar her yıl binde 12 Türkler binde 8 Arnavutlar binde 5 azalıyorlar.Buna karşılık Türkleşme oranının en fazla Kürtlerde olduğu onları Boşnakların Çerkezlerin ve Arnavutların takip ettiği bir gerçek. Güneydoğudan göç eden Araplarda da yoğun bir Türkleşme hızı görülüyor.

ABD’liler Kürtleri Daha Az

ABD de bulunan “Languages of the World” kuruluşundan P.A Andrews tarafından yapılan araştırmada 2004 yılına göre;

Türkler: 60 milyon 347 bin

Kürtler: 5 milyon 852 bin

Zazalar: 371 bin

Lazlar: 14 bin

Diğer Halklarsa 700bin kişiden ibaret.


ABliler ise Türkleri Azınlık Göstermişti…

AB komisyon görüşmelerinde çok ciddi olarak ortaya atılan kimi rakamlara göreyse Türkiye nüfusunun 44 milyonu değişik etnik gruplardan oluşuyor. Bu raporda Türklerin sayısı 28 milyonla sınırlı.

Prof.Dr.Şaban Kuzgun başkanlığında yapılan bu araştırma 2000 yılında ani ve meçhul bir trafik kazası sonucu vefatıyla ve diğer öğretim görevlilerinin de ilginç bir biçimde projeden uzaklaşmak istemeleriyle aniden durduruldu.


Kaynak: 2007-01-15 Nokta dergisi

Biz avrupada yasayan vatan toprak hasreti ceken Türklerin sayisi ise 5 milyondan fazladir, kendi memleketim olan Kirsehirden biliyorum ki orada yasayan k.rtlerin cogu rahat birsekilkde yasamakda kimisin ya topragi bol ciftcilik yapiyor fazlasiyla kazanarak yada esnafcilik yapiyorlar oturdugu yerden kazaniyorlar. Bizim dedemizin savasarak kazandigi bu topraklar sadece Türkün degilmi ? Diger etnik kirintilar Türk topragimizda rahatken biz gurbette toprak hasreti cekerek elin memleketinde yasamamiz haksizlik degilde ya nedir? Türk olmayanlar yurdumuzda hatini bilseler gene belki bu kadar zorumuza gitmezdi. [ya/font]
Türkiye Türklerindir  Türkiye
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 15 Şubat 2012, 16:30:03 »

K.rtlerin Nüfusu 3 milyon değildir. Bu K.rt nüfusu az gösterilerek Türklerin milli refleksleri zayıflatılmaktadır. Maksat K.rtlerin aslında kandırıldığını PKK'ya destek verenlerin içinde Türklerin'de olduğunu bizlere yutturmaktır. K.rt Nüfusu it gibi üremektedir. 10-15 milyon arası olduğu tahmin edilmektedir. Bu arada "Alevi" diye bir ırk yoktur. Araştırma 2007 yılına ait olduğu için zaten dikkate değer değildir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kaan Ulas Türk
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 15 Şubat 2012, 18:46:05 »

Evet yukardada belirtildigi gibi k.rt nüfusu 5 yil önce 13 milyon kadarmisdi simdi ise bu sayi fazlasiyla cikmisdir, en önemli vurgu ise "Türk nüfusu son 15 yilda artmadigi gibi son 5 yildir azaliyor"bunu 5 yil önce denmesi bu durmunun Türkiyeli Türkler icin ne kadar vahim oldugunu gösteriyor bence. Simdi ise cemaatci yobazlarinda daha rahatca Türklerin beynini yikadiginida isin icine sayarsak bence bu haberin halan degeri cokdur kandasim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« Yanıtla #3 : 15 Şubat 2012, 21:22:19 »

K.rtlerin Nüfusu 3 milyon değildir. Bu K.rt nüfusu az gösterilerek Türklerin milli refleksleri zayıflatılmaktadır. Maksat K.rtlerin aslında kandırıldığını PKK'ya destek verenlerin içinde Türklerin'de olduğunu bizlere yutturmaktır. K.rt Nüfusu it gibi üremektedir. 10-15 milyon arası olduğu tahmin edilmektedir. Bu arada "Alevi" diye bir ırk yoktur. Araştırma 2007 yılına ait olduğu için zaten dikkate değer değildir.
Bizim fakülteden mezun bir arkadaş Hakkari/Yüksekova da mecburi hizmetini pratisyen olarak yapmakta. Kız, bulunduğu hastanede 6 saati doğumsuz geçirince kendini şanslı sayıyor. O doğumdan bu doğuma koşmaktan perişan oluyor. Türk ağırlıklı bir ile gel, günlerce doğum vakası göremeyebilirsin. Ben Bolu da 2 aylık kadın doğum stajında tek bir normal doğuma denk gelmeden verdim 4. sınıfı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
Türk Kızı__
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2


« Yanıtla #4 : 17 Şubat 2012, 23:26:55 »

Rumlarla Ermenilerin nüfusunun çok daha fazla olduğunu düşünüyorum. Bu tarz haberlerle insanın morali bozuluyor, daha çok işimiz var kandaşlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gök Börü
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 12« Yanıtla #5 : 18 Şubat 2012, 00:07:24 »

kürtlerin gelişmemiş insani özelliklerinin ırkmızla karşılaştırıldığında çok düşük olduğu görülmektedir ki bu onların zevk için çocuk yapma ve çocukları insancıl bir şekilde yetiştirmek yerine ''yapıp sokağa atma'' yöntemini kullanarak  ülkemize yük oluşturmasını açık bir şekilde göstermektedir
 
Ülkenin hakimi olması gereken biz Türkler ise gelişmiş olmamızdan dolayı bireylerimiz refahlarını sağlama almak istiyorlar ve az çocuk yapıp onlara iyi birer hayat sunmaya çalışıyorlar .kürtler nicelik olarak çok olup hızla çoğalıyor olabilirler ama bu bizim onlardan ırki ,niceliksel ve niteliksel olarak üstün olduğumuz gerçeğini değiştirmez

Irkımızın bireylerine düşen görev maddi durumlarının elverdiği kadar çocuk yapmaları ve onları iyi birer Türkçü , çevresine örnek olarak üstün bir şekilde  yetiştirmeleridir
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Yüce Tengri Türk Irkını Korusun !
BugaY
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 396« Yanıtla #6 : 18 Şubat 2012, 01:46:32 »

Rumlarla Ermenilerin nüfusunun çok daha fazla olduğunu düşünüyorum. Bu tarz haberlerle insanın morali bozuluyor, daha çok işimiz var kandaşlar.
Yanlış düşünüyorsunuz geçmişte özellikle Rumlara karşı uygulanan politikalar Rum nüfusunu iyice geriye çekti bunda Rumların Türk düşmanı oluşlarından öte farklı din'i benimsemeleri büyük ı rol oynadı geçmişte Rumlara uygulanan politikaların yarısı Kürtlere uygulansaydı şimdi Kürtlerin nüfusu Rum nüfusu kadar olabilirdi ama olamaz çünkü onllar bizim dindaşımız et ve tırnak gibiyiz, bin yıllık kardeşiz, aynı suyu içmişiz, Ermeni nüfusunun'da çok olduğunu düşünmüyorum çünkü ülkemizde Ermeni'den çok Ermenici var.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« Yanıtla #7 : 18 Şubat 2012, 12:45:43 »

 Ermeni nüfusunu kestirmemiz biraz güç kalıyor. Doğu Anadolu da k.rt veya zaza bildiğimiz bazıları köken olarak ermeni çıkıp k.rtlüğe sığınarak zamanında dezenfeksiyondan kaçmışlardır. Benim tesadüfen denk geldiğim bir Elazığ Palu lu zaza hem de k.rt milliyetçisi bir zazanın,  Diyarbakır ermeni kilisesi açılışında kutlama yaparken resimlerini buldum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
Camuka07
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 43« Yanıtla #8 : 18 Şubat 2012, 13:55:52 »

 Boşbakan tayyep de gürcüdür.
 
  Cümleye büyük harfle başlayalım, de bağlacı te şeklinde yazılmaz kandaşım, dikkat edelim. -tunçyürekli-
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.928


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #9 : 16 Eylül 2016, 04:24:27 »

Bol çocuk yapın. Vatana daha fazla Öz be öz Türk gerek.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.217 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.