Türkiye neden bu denli bölücülükle karşı karşıya?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 03 Temmuz 2020, 18:40:46


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türkiye neden bu denli bölücülükle karşı karşıya?  (Okunma Sayısı 3769 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Alp77
YörükoğluYörük
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 979« : 26 Aralık 2013, 01:49:29 »

Yani tek resimle cevap verilebilir, adam gibi bir halt yememesine rağmen formalite bile olsa, sizinleyiz diyen peşmerge aha vaziyetimiz...
Sen Türkiye olarak Musul Vilayetini yani Kerkük'ten Tuzhurmatu'ya, Telafer'den ta Süleymaniye'ye kadar kendi soydaşlarını umursamadığın gibi,
soydaşlar bahanesiyle kendi hudutlarını koruma garantisi olacak harekatta yer almazsan, aha yıllar sonra peşmerge'nin sana vereceği %18 petrol payını, it gibi ellerini oğuşturarak beklemek zorunda kalırsın.
Halbu ki Musul Vilayeti ne! sen en evvelden diyecektin, Bağdat'ta benim Genç Osman şehitliğimden tut, ta ki Basra'da bulunan Türkmenlere kadar
hak iddia etmezsen, amerikanın verdiği kayıp 10 bin kişi yok toplamda, hepsini toplasan 6 bin var yok.
Sen Türkiye olarak 2 tümen feda edebilirim gerekirse 40 bin asker feda ama iddiam olan yerlerde varım ben demezsen, biz de Sibirya'daki çadır bekleyen Kazak bekçi köpekleri gibi bugün bu vaziyette olmazdık.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Nihal Atsız Ata'dır, Türkçülüğün kapısı,
O'nun mahiyetinde, çizilmiştir yapısı,

Nihal Atsız atmıştır, davaya son temeli,
Turan Yurt kurulması, O'nun birtek emeli,

Gökbilge'dir davada, bu yüzden Atsız Ata,
Tanrı her doğan Türk'e, O'nun ruhundan kata...


Alp
Alp77
YörükoğluYörük
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 979« Yanıtla #1 : 28 Aralık 2013, 03:46:20 »

Neden başka ülkelerde, mesela avrupa devletlerinde bizde olduğu gibi bir tehlike yok, neden biz bölücülükle karşı karşıyayız?
Atatürk'ün, Atsız'ın ve daha nice Türk büyüğünün anlatmaya çalıştığı "Milli Ülkü"nün önemine vurgu yapmak gerek bu konuyu incelerken.

Türkiye ve Türkler bir "Milli Ülkü" ile dünyanın başına dert olabilirler, bu potansiyel hala var.
Halbuki Avrupa devletleri refah ve bolluktan başka birşey düşünmeyerek, manevi manada misyonları bitmiş vaziyettedir.
Türkler ise etrafında toplanacakları herhangi bir "Milli Ülkü" ile, dünyaya kan kusturabilecek potansiyeli hala bulundurmaktadırlar kendilerinde.
Bu "Milli Ülkü" ister Turan olsun, ister Osmanlı gibi Kızılelma'cılık olsun ister daha farklı olsun, bunların hepsi de dünya için, mihraklar için
tehlike arz etmektedir. Türkler bu denli bir tehlike arz ettiklerindendir ki, biran önce daha da zayıflamalı, devletleri parçalanıp ufalmalı,
herhangi bir "Milli Ülkü" kesinlikle Türklerin çoğunluğu tarafından kabul edilmemeli, hele de devlet kademesinde herhangi bir "Milli Ülkü"
etrafında toplanan, bu "Milli Ülkü"ye hizmet edecek olan devlet erkanı oluşmamalıdır.

Konuyu açarken sorulan sorunun cevaplarından birisi budur. Türkiye neden bu denli bölücülükle karşı karşıya?
Türklerin ve Türk Devletinin herhangi bir "Milli Ülkü" ile tehlike arz etme ihtimali hala ve hala bulunduğu için.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Nihal Atsız Ata'dır, Türkçülüğün kapısı,
O'nun mahiyetinde, çizilmiştir yapısı,

Nihal Atsız atmıştır, davaya son temeli,
Turan Yurt kurulması, O'nun birtek emeli,

Gökbilge'dir davada, bu yüzden Atsız Ata,
Tanrı her doğan Türk'e, O'nun ruhundan kata...


Alp
Bögünbörü
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 11


« Yanıtla #2 : 28 Aralık 2013, 22:03:24 »

Ben olaya biraz farklı bir boyuttan bakmak istiyorum.
Bilimde ve teknolojide ilerleme sağlamadığımız, üretime önem vermediğimiz, bireysel arge girişimlerini desteklemediğimiz sürece. Tübitak gibi bilim kurumlarının başına dogmatik düşüncelerle hareket eden adamlar getirip üniversiteleri devlet dairesi haline getirdiğimiz sürece istedikleri gibi oynarlar.
Şöyle bir örnek vereyim;
Bin tane Türkçü taksimde toplansa hep beraber slogan ellerinde Türk bayrakları sallasalar sadece bir haber olur ve 2 gün sonra unutulur. Ama yarın marsa gidecek olan uzay aracının ilk denemelerini yapıyoruz ya da dünyanın yörüngesini dinamo olarak kullanıp bütün enerji kaynaklarını atıl duruma düşüreceğiz ve tüm dünyaya biz enerji satacağız, ya da dünya yörüngesine öyle bir uydu bırakacağız ki pentagon dahil hiç bir güç bizden habersiz adım atamayacak dediğin anda bak nasıl yer yerinden oynuyor. İşte sen o uzay aracının ya da o uydunun üzerine göktürk bayrağını yerleştirebilirsen Türkü yüceltirsin. Vay be Türkler neler de yapmış derler. Türk malı diye birbirlerini yerler. Atatürkün yaptığı devrimler çok kısa zamanda bizim avrupa ile yarışacak seviyeye gelmemizi sağladı. İlk tren demiryollarından tutun da ilk Türk arabasından daha bir çok şeye kadar. Herşeyden önce üçgen dörtgen gibi geometrideki isimler. Peki biz buna ne katabiliyoruz? Üniversitenin mühendislik bölümünde okuyan genç kardeşlerimiz buna quad diyorsa sadece yabancı makalelerden anlayıp Türkçesinden anlayamaz hale gelmiş ise oturup biraz da bu yönden düşünmemiz gerekiyor.

Edit: Bölücükle ne ilgisi var diyebilirsiniz diye editleyeyim dedim dünya 1000 önceki dünyaya göre çok ufak. Türk devletleri arasındaki devletlerin ve sınırların ayrı olmasının pek bir esprisi yok. Coğrafi konumun sağladığı avantajlar eski sisteme göre büyük olsada günümüz teknolojisinde önemini gittikçe yitirmekte. Bir savaş uçağı amerikadan kalkıp ırakı bombalayıp tekrar amerikaya dönebilecek düzeyde. Bu sebeple illa coğrafi olarak bir arada olmak şart değil bunun yerine dünyayı küçülterek de yakınlaşabiliriz. Bu da bilimle ve teknoloji ile olur. Konuyu bağlamak istediğim nokta aslında buydu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Alp77
YörükoğluYörük
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 979« Yanıtla #3 : 29 Aralık 2013, 13:45:13 »

Evet, olaya biraz farklı bir boyuttan bakmışsın, iyi de yapmışsın. Teknolojik ilerleme, yani ilim ve teknikte ilerlemenin geri kalması da,
neden bu denli bölücülükle karşı karşıya olduğumuza ışık tutan sebeplerden birisidir. Gayet net bir durum bu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Nihal Atsız Ata'dır, Türkçülüğün kapısı,
O'nun mahiyetinde, çizilmiştir yapısı,

Nihal Atsız atmıştır, davaya son temeli,
Turan Yurt kurulması, O'nun birtek emeli,

Gökbilge'dir davada, bu yüzden Atsız Ata,
Tanrı her doğan Türk'e, O'nun ruhundan kata...


Alp
Bögünbörü
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 11


« Yanıtla #4 : 29 Aralık 2013, 19:03:05 »

Türk insanının DNA'sından kaynaklanan pratik bir zekası vardır. Yoğun baskı ve stres altında doğru kararları verebilmek liderlik özelliğidir. Türklerin dünyaya kafa tutacak liderler ve komutanlar çıkartabilmesinin sebebi de bence budur. Biz lider çıkartabilen bir milletiz. Hasan sabbahın alamut kalesi için fethedilemez derken nasıl o kalenin alındığı, kılıç teknikleri ve özellikleri, hilal taktiği bunlara en güzel örnektir.
Yine Türklerin bir özelliği de medeniyet kurma özelliği olan bir millet olmasıdır. Öyle acaip bir durum ki bir yere gitmişler orada bir medeniyet kurmuşlar ve sanki bi anda ortadan yok olmuşlar gibi. Seyyar medeniyet kurucu gibi garip bir şey.
Medeniyet kurmanın özünde diğer toplumlara liderlik etme onlara yazıda sanatta bilimde öncülük etmek vardır. Avrupadaki bir çok medeniyetin geçmişinde etrüskler vardır. Onların da Türk olduğu kanıtlanmıştır.

İsveçli bilimadamları çok duyulan bir söz. Her yerde görürüz. Yeni birşeyler tanıtılıyorsa. İsveç'in yapısına baktığımızda tek tip insan tipini, yüksek gelir düzeyini ve eğitim alanındaki serbestliği görürüz. Adamların pkk gibi bir derdi yok. Refah seviyesi yüksek. Bizim ülkemizde bunun olması için bence;

1. Günümüzde DNA testi büyük oranda doğru sonuçlar veriyor. Öncelikle yeni doğan her çocuk için DNA testi yapılıp Türk olanlarla olmayanların mutlaka kimliklerine yazmak gerekiyor.
2. Devletin yönetim kademesindeki kilit noktalara alımın ilk şartı da Türk olmak olmalı.
3. Türk olma oranına göre şehirleşmenin yeniden yapılanması ve sosyal yapının yeniden düzenlenmesi. Örneğin bir kişi %10 oranında Türk ise sadece vize alarak ve belli bir süreliğine belirli şehirlere gelebilir. Askerlik süresi normalde 1 sene ise onun için 2 senedir ve görev yeri de mesela güneydoğu olmalıdır.
4. Toprak ağası kıroların köylü kafası ile müteahitlik yapması ve 150 tane daire alması engellenmeli birden fazla alınan evler için çok yüksek vergiler konulmalı ve böylece evlerin satışa çıkarılması sağlanmalı.
5. Her Türk'e bir ev diyerek evi olmayan Türklere devletin destek çıkması ve büyük şehirlerde ev sahibi yapılması.
6. Kültür devrimi yapılmalı Türkçe bilgisayar oyunları yaygınlaştırılmalı ve sinema film müzik sanat gibi alanlara Türk gençleri özendirilmeli.
7. Yobazların çaldığı paralarla bilimde ve teknolojideki devrimler yapılmalı. Öncelikle şu çok hoşuma gitti okumanızı tavsiye ederim. Bakın yobazlar Türk'ün geleceğini nasıl çalıyorlar ve bize bedeli nedir. İçim cız ediyor...
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın

Aklıma geldiği sırada yazdım öncelikler değişir yanlış bulduğunuz yerler olabilir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bögünbörü
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 11


« Yanıtla #5 : 29 Aralık 2013, 19:53:22 »

Aklıma gelmişken bir şey daha eklemek istiyorum. Dinin Türk toplumunda önemli bir yeri vardır. Eğer kişi kendisine bir yaratıcı ve din arıyor ise seçenekler arasında Şamanizm de olmalıdır. İlahiyat fakülteleri sadece imam değil kam' da yetiştirmeli ve onlar da devletin memuru olmalıdırlar.
Günümüz için konuşursak kimseyi dininden etme gibi bir şansımız yok ve zaten hakkımız da yok. Ancak özendirmek yeniden canlandırmak ve bir seçenek olarak sunmak ileriki nesiller için arap emperyalizmine ve araplaşmaya karşı Türklüğü koruyan bir tampon mekanizması olacaktır. Türklük şuuru yüksek ve genetik olarak buna müsait olan kamlar sayesinde alternatif tıbba da kontrollü olarak yer verilmiş olup, bu konuyu istismar eden ve milleti dolandıran sahtekar üfürükçülerden de korumuş oluruz.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen7
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 19


« Yanıtla #6 : 29 Aralık 2013, 20:32:48 »

Kandaşlarım az önce dünyanın birçok üniversitesinin sitelerini inceledim.Bu yetmez dedim ve dünyanın en iyi 500 üniversitesini tek tek inceledim.İlk sıralarda hep köpek amerikalıların üniversiteleri var.Sonraki sıralamalarda dünyanın birçok ülkesinden üniversiteler var.İçlerinde S.arabistan'dan tutun Kore'ye Tayvan'dan Meksika'ya var.Son sıralarda ise sadece bir Türk üniversitesi var.

Eğitim olarak diğer dünya ülkelerinden geride kalmış bir ülkeyiz.Önce eğitimde ilk sıralarda yer almak için uğraşılmalı.Bölücülükle mücadelede önce eğitimle başlanmalı.


Bundan sonra en önemli olarak da Türklüğe yapılan saldırılardan başlanılmalı.Ülkemiz krt tehlikesi ile karşı karşıyadır.Buna engel olunmalıdır.Elimizden ne gelir dersek de,elimizden geldiğince hangi eğitimi alıyorsak hangi işi yapıyorsak en iyi olmak için uğraşmalı ve o işin yöneticiliğine bulunduğumuz kurumların başına bir Türk getirilmelidir.krtlere geçit verilmemelidir.

Her kadroda kendi kandaşlarımız yerleştirilmeli,kendi kanımızdan olanlar için kayırma yapmalıyız.krtler bu ülke için en büyük tehlikedir.Bilinçli olarak çoğalmaktalar ülkemizin kalitesini devamlı olarak düşürmekteler.

Onların çoğalmaları engellenmelidir,değişik yasalarla hatta başka türlü bir şekilde bunun önüne geçilmelidir.

Daha güçlü olmak daha büyük oynamak için de Türk Birliği için çalışmalar yapılmalıdır.

Bu yüzden çok çalışmak,gerektiği zaman öncülük yapmak zorundayız.Her alanda kendimizi geliştirmeli,sadece kendi kanımızdan olanları kayırmalıyız.Kendi kanımızdan olanların da yolunu açmalıyız.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bögünbörü
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 11


« Yanıtla #7 : 29 Aralık 2013, 20:49:32 »

Mergen7 kandaşım,

Benim dediklerim zor ve ütopik şeyler gibi ancak senin yazdıkların daha uygulanabilir. Bu konu burada kalmamalı ve elimizden geldiğince birşeyler yapmalıyız. Bunu nasıl somutlaştırabiliriz bunun üzerinde düşünelim derim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Alp77
YörükoğluYörük
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 979« Yanıtla #8 : 29 Aralık 2013, 20:59:13 »

Kandaşlarım az önce dünyanın birçok üniversitesinin sitelerini inceledim.Bu yetmez dedim ve dünyanın en iyi 500 üniversitesini tek tek inceledim.İlk sıralarda hep köpek amerikalıların üniversiteleri var.Sonraki sıralamalarda dünyanın birçok ülkesinden üniversiteler var.İçlerinde S.arabistan'dan tutun Kore'ye Tayvan'dan Meksika'ya var.Son sıralarda ise sadece bir Türk üniversitesi var.

Eğitim olarak diğer dünya ülkelerinden geride kalmış bir ülkeyiz.Önce eğitimde ilk sıralarda yer almak için uğraşılmalı.Bölücülükle mücadelede önce eğitimle başlanmalı.


Konuyu dagitmak gibi olmasin lakin bu noktada baska sorunlarimiz var Turkiye olarak.
Arkadaslar Turkiye'de kazanilan akademik unvanlar cogu zaman Turkiye disinda kabul edilmiyor.
Durun size izah etmeye calisayim bu konuyu.
Mesela bir tez calismasi icin sure verilir bir dekan verilir onun gozetiminde yapilir, herhangi bir tez tamamlandiginda,
makaleler olarak veya kitap olarak "kamuoyuna" sunulur, sonrasinda o tez degerlendirmeye alinir ve kabul veya reddedilir.
Kamuoyu ile paylasilmayan tezler uzerinde degisiklik yapilma ihtimali acik oldugundan dolayi, bu etik kabul edilmez.
Bu konuda dunya haklidir, biz cok buyuk hata yapmaktayiz. Gerek normal unilerde, gerek Sorbonne universite ekolunde hepsinde, tezler muhakkak kamuoyuyla paylasilip yayinlanmalidir ki, degerlendirmeye girmeden once, tez metninin degistirilmedigi garanti olsun. Lakin bizde hala hemen hemen hicbir tez metni yayinlanmadan once degerlendirmeye alinip kabul veya reddedildigi icin,
Turkiye'de profesor olmus herhangi birini dunyanin hicbir ulkesi profesor kabul etmeme hakkina sahiptir, bu yuzden cogu zaman,
bizim en okkali akademisyenlerimizi dunyanin hicbir ulkesi iplemiyor.

Doktorasini yurt disinda yapanlar iste biraz da bu yuzden yurt disinda yapiyorlar. Bu konu Turkiyenin oyle bir hatasidir ki,
masus mu yapiliyor nedir anlamak zor.

Mesela ordinaryusluk makami, veya Sorbonne ekolunde ki filozof doktorluk makami ya devlet tarafindan verilir yada akademik bir kurul tarafindan devletin izniyle verilebilir, o makamlar da dahil bizim akademik unvanlar dunyanin gozuyle saibelidir. Gercekten dunya bu konuda haklidir, biz bilerek veya bilmeyerek hata yapmakta ve bu hatada israr etmekteyiz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Nihal Atsız Ata'dır, Türkçülüğün kapısı,
O'nun mahiyetinde, çizilmiştir yapısı,

Nihal Atsız atmıştır, davaya son temeli,
Turan Yurt kurulması, O'nun birtek emeli,

Gökbilge'dir davada, bu yüzden Atsız Ata,
Tanrı her doğan Türk'e, O'nun ruhundan kata...


Alp
Mergen7
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 19


« Yanıtla #9 : 29 Aralık 2013, 21:09:35 »

Kandaşım eğer bir şeyler uygulanacaksa önce buna zemin hazırlanmalıdır.Somutlaştırma işi bu şekilde başlar..Sadece bir örneğini veriyorum.

Mesela Türk Birliği sağlanacak.Bunu nasıl sağlayacağız ve ilk nereden başlanılması gerekecek?Bunun planı aşamaları belirlenecek.Kimler yanımızda olur kimler olmaz bunlar hesap edilecek.Nereye kadar gidilebilir,neler yapılabilir,insanlar nasıl etkilenebilir düşünülecek.

Somutlaşma aşamasına geçelim şimdi de.Yapılacak ilk şey bir iletişim merkezi kurulması olacak.Bunun içinde radyo,gazete,televizyon kanalı veya en basit şekliyle bir internet sitesi dahi yeter.Amaç doğru bir şekilde ve yönlendirme amaçlı ve tek muhatap şeklinde bir iletişim merkezi kurulması.Türk toplulukları ile ilgili her tür haberi duyuruyu yapan,çeşitli ülkelerdeki temsilcilerinden haberleri derleyen bir merkez oluşturulmalı.Bu yönlendirmeli,önücülük etmeli.


Öncelik iletişim olacak.Bu gözardı edilirse kurulan her türlü oluşum başarısızlıkla sonuçlanır.Şimdiye kadar birçok Türk Birliği oluşumu kuruldu her alanda ama bunların hangisine başarılı diyebiliriz?


Sonrasında bu iletişim oluşumu Türk Birliği kurulması için Türk topluluklarından temsilciler çağıracak.Burada önce bu oluşumun tanımı yapılacak.Yani somutlaşmada ikinci aşama tanım olacak.Bunlar bu basamaklarla gitmezse sağlam bir zemine dayanmaz ve bu da başarısızlıkla sonuçlanır.

Somutlaşmada diğer aşamalar artık tanıma göre değerlendirilecek.Hem herkesin bilgisi olunması sağlanacak hem dahil edilecek hem de kimsenin aklında bu oluşumun amacı nedir,ne yapmaya çalışıyor,kimdir gibi herhangi bir soru işareti kalmayacak.


Her basamakta da sadece Türk kanını taşıyanlar bulunacak.


Benim verdiğim örnekle anlatmak istediğim şudur kandaşım.Sadece plan aşamasında kalırsak başarısızlıkla sonuçlanır.Planı yaptık diyelim,somutlaştırma aşamasında doğru sırada gitmedik başarısızlıkla sonuçlanır.Doğru sırada gittik ama eksik gittik diyelim o zaman da başarısızlıkla sonuçlanır.

Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı tehlikelerle de bu şekilde mücadele edilir.Senin düşündüklerin de uygulanabilecek şeylerdir.Sadece sağlam bir zemine dayanarak eksiksiz ve doğru sırada gidelim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.207 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.