TÜRKİYE'DEKİ BAŞLICA ETNİK GRUPLARIN KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLERİ
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 30 Kasım 2020, 00:48:11


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: 1 2 [3]
  Yazdır  
Gönderen Konu: TÜRKİYE'DEKİ BAŞLICA ETNİK GRUPLARIN KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLERİ  (Okunma Sayısı 18407 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Hun Türk
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 468« Yanıtla #20 : 29 Nisan 2014, 16:10:46 »

Aralarında birkaç Türkçü olmasına karşın geri kalanı çöptür hepsini hitlerin fırınlarına sabun olarak yollayacaksın onu hak ediyorlar. Diğer sözlüklerden daha çok pkklı ve azılı kominist vardır burada. Yani mikrobun ana karargahıdır. Kendini bir şey zanneden kendini üstün gören salak solcuların kendilerini ilahlaştırdıkları tapınma merkezi gibi bir yerdir. Kendi salaklıklarına bakmadan başkalarını eleştirirler. Ekşici p..ler bu satırları okuyor iseniz size iyi dileklerimi iletiyorum anladınız siz onu Gülümseme.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
borughan1
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 7


KAHROLSUN ETNİK SÜPRÜNTÜLER


« Yanıtla #21 : 29 Nisan 2016, 23:36:47 »

KANDAŞ KUSURA BAKMA BİR YERDE PAYLAŞTIM
İSİMDE BELİRTEMEDİM BELİRTSEM LAF YİYECEĞİM
HAKKINI HELAL ET
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

O doğan bir Güneş,
o kutlu fikrin Atası,
o Türkçülerin yol göstericisi,
o şanlı ATSIZ.

Vaktiyle bir Atsız varmış...

Her Türk'ün asil kafatasında, yeniden doğsun.
Turkish Warrior
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2


« Yanıtla #22 : 08 Mayıs 2016, 18:54:48 »

ELİNE SAĞLIK KANDAŞ BU SOYSUZLARI GÜZEL TARİF ETİĞİN İÇİN çerkes kürt laz grcü boşnak arnavut alayı kahpe korkak bunların..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
akıncıı
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 349


« Yanıtla #23 : 27 Ocak 2017, 17:23:11 »

Başlığın ilk yazısında, etniklere yönelik verilen özellikler, kişilere göre değişken olabilir. Ancak son bölümde Türklerin zayıf yanını anlatan satırlar gerçekten çok doğru. Alıntı yaptığım aşağıdaki satırları okuyalım ve artık bu hastalıktan kurtulmak için titreyip kendimize dönelim diyorum:

"Ve bunların hepsinin efendisi, anadolu ve trakya'nın tek sahibi TÜRKLER:
Türklerin olumlu özelliklerini yazmaya lüzum görmüyorum. Zaten bu otağın her yerinde bizi övmeyle ilgili tonlarca bilgi var. Ben mensubu bulunduğum etnik gruba biraz eleştirel bakmayı tercih ettim. Bizim en büyük zaafımız, herkesi kendimiz gibi sandığımızdan çok kolay kandırılıyoruz, oyuna getiriliyoruz. Duygusal olma işini abartmışız ve gaza gelme konusunda da üstümüze yok. Bu bazen zararlı sonuçlara yol açabilmekte. O kadar kandırılmamıza rağmen hala tarihten ders almıyor gene kandırılıyoruz. Bir de pek dikkat çekmeyen bir zaafımız, tedbiri elden bırakmamızdır. Biraz arkamızı sağlama aldık mı hemen salıveriyoruz; hayatın her alanında bu, sıkıntı yaratıyor. Futbol müsabakasında 1 farklı öne geçince sanki her şey bitmiş gibi maçı bırakıyoruz, ders çalışırken tam geçecek notu alıyoruz ve  olabilecek aksilikleri hiç hesaba katmıyoruz. Vatanımız parsel parsel satılırken, her şeyi son ana bıraktığımız için, derin bir uykudayız. Osmanlı zamanında da, 300 yıllık derin bir uykudaydık, en sonunda varlık-yokluk savaşı vererek uykumuz açıldı, sanırım şimdi gene yüzümüze birilerinin su serpmesine ihtiyaç duyuyoruz. Rakibimizi, düşmanımızı küçümsüyoruz, bu da bizi mağlubiyetlere götürüyor. Ama her şeye rağmen zaaflarıyla ve erdemleriyle Türk ırkını seviyorum."
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

AttilaHunTürk tarafından otağdan kovuldum.
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.287


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #24 : 05 Eylül 2017, 13:54:23 »

Güzel tarif edilmiş piç etnikler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.287


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #25 : 21 Ekim 2017, 08:10:01 »

K.rtler de iyi kaçtıklarını unutmamalı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Tan Hu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 611« Yanıtla #26 : 21 Ekim 2017, 22:36:59 »


Etnik grupların karakteristik özellikleri hususunda ayrıntılı bir derleme yapmak bir yana dursun; Atsız Atanın, tarihten seçtiği “somut” örneklerle kanın safiyetinin bozulmasının doğurduğu neticeleri anlattığı ifadelere başvura bileriz.

Atsız Atamızın tespitleri ile;

“Balkan savaşlarında Sırplara yenilmemizin sebebi Arnavutların ihaneti”dir.
Selanik’teki Osmanlı ordusu neden savaşmadan teslim olmuştur? “Çünkü o ordunun kumandanı olan Tahsin Paşa Arnavuttu(r).” Oysa Edirne’deki 12.000 kişilik ordumuz” aylarca dayanmıştır, “çünkü Edirne kumandanı Şükrü Paşa Türktü(r).”

Abdullah Cevdet’in milliyet ve din mefhumlarına saldırmasının nedeni de Türk olmaması ve “Türklüğü kürtlükle yıkmanın imkânsız olduğunu anladığı için hars ve ilim yoluyla yıkmaya” çalışmasıdır.

Atsız Ata, örnekleri çoğaltarak şöyle devam eder:

“Rıza Tevfik memlekete niçin ihanet etti? Çünkü babası Arnavut anası Çerkes olan bir melezdi.
Ali Kemal neden düşman için çalıştı? Çünkü dedesi Ermeni dönmesiydi.
Kurtuluş savaşında ufak bir menfaat meselesi yüzünden çeteci Etem niçin yunanlılarla birleşti? Çünkü Çerkesti.
Ahmet Cevat neden mütareke yıllarında Türkçülüğün aleyhinde olduğunu gazetelerde yazdı? Çünkü Giritli idi…”

“Arapların ihanetinden, bugünkü nesiller tarih kitaplarında okumadıkları için bilmezler. Birinci Cihan Savaşının sonunda Türk ordusu Suriye cephesinde bozulunca Türk esirlerini öldürenler, altın yuttuklarını sanarak öldürdükleri ve bazen diri Türklerin karnını deşenler hep bu din kardeşlerimiz Araplardı”(Atsız Ata)

“Arapların yüzyıllar boyunca devlet kuramamaktan doğan bölücülükleri, aile ve şahıs menfaatini her şeyden üstün tutan ayrıcı tabiatları, dedikoduculukta son dereceyi bulan ahlaksızlıkları Peygamberin ölümünden sonra hemen kendini göstermiştir”(Atsız Ata)

Atsız Ataya göre Araplar devlet kurmada yeteneksiz ve siyaseten ahlaksızdırlar. Buna en iyi kanıt, İslam’ın dört halifesiden üçünün suikastlarla yaşamlarını yitirmeleridir ve bu “Bizans’tan başka hiçbir devletin tarihinde gösterilemez.”

“Farslar’ın gayet geri ve iptidai bir kolu olup İran, Türkiye ve Kuzey Irak’ta yayılmış bulunan kürtler” diyen Atsız Ataya göre, Türkiye’de “Türklüğe düşman üç zümreden” biri kürtçüler, diğer ikisi Moskofçular ve Siyasi ümmetçilerdir.

Atsız Ataya göre, kürtler 1839’a kadar askerlik bile yapmadılar ve “Viyana’dan Yemen’e kadar her yerde Türk ırkının kanı sebil gibi akarken onlar yaşadıkları dağlarda ve köylerde keçilerini güttüler ve fırsat buldukça hırsızlık ve yağmacılık ederek yaşadılar.

.............

Tan Hu
21.10.2017
turkcuturanci.com
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.287


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #27 : 08 Kasım 2019, 15:19:12 »

24 yıllık yaşamımın bana verdiği tecrübelere ve tabi ki bilimsel araştırmalara dayanarak Türkiye de yaşayan grupların genel karakter özellikleri hakkında tahlil yapma merakındaydım. Yazı dizisinin birinci bölümünde biraz bahsedeceğim, bir sonraki basamaklarda teker teker hepsinin anadoludan sepetlenmesi üzerine yazı yazacağım. Şimdi gelelim değerli!!!! yurttaşlarımızın özelliklerine;

-Arnavutlar: Sayıları bir kaç yüzbin olan ve büyük şehirlerde yaşayan bu etnik grup yeri geldiğinde Türk olmayı kimseye bırakmazlar, genel olarak cimridirler, paralarını mezara götürmeyi planlarlar. Aynı zamanda ileri derecede yalaka, ahlaki değerlerden yoksun, mezhebi geniş ama lafta dini de kimseye bırakmayan namert bir topluluktur. Her zaman güçlünün yanında olmayı severler, güce taparlar.
-Çerkezler: Bu topraklarda Türk ün açık ara en büyük düşmanı çerkezlerdir. Huylarının inatçı olmaları ön plandadır. Aynı zamanda kadını da erkeği de odundur, öküzdür. Çekingen ve asosyal karakterlidir(yetiştirilme tarzlarının da etkisi var.) İnisiyatif alamaz, arkadaşını satar, zaten çok da yakın arkadaşı olmaz toplum içinde. Onlar birbirine yeter, dışarıya açılma özellikleri yoktur. Son derece ezik ve silik karakterlidirler,uyuz,sünepe gibi kelimelerin ete kemiğe bürünmüş halleridir,sanki bunlar için çıkarılmış bu hakaret kelimeleri. Bazı soydaşlarımızın bu çerkezleri sevdiği ve iddia ettiği gibi Türk milliyetçiliğiyle uzaktan yakından hiç bir alakaları yoktur. Hiç bir şart altında ben Türk üm demezler, bu özellikleri itibariyle boşnak ve arnavutlardan ayrılırlar. Diğerleri yeri geldiğinde Türk olurlar.
-Boşnaklar: Bunların da sayıları bir kaç yüz bini bulmakla beraber, Manisa, Balıkesir, Bursa, Sakarya , Kocaeli illerinde ve tabi ki de İstanbul umuzda yaşarlar. Boşnak kızları diğer etnik gruplara nazaran daha çekici olduğu için havalarından geçilmez. Son derece kendini beğenmiş ve genelde varlıklı aileden gelirler. İstanbul da ipne ismetin bunlara bedavadan dağıttığı topraklar sayesinde şehrin büyümesi sonucunda toprakları değer kazanmış ve parayı vurmuşlardır. Kendini Türklüğe en çok yamayan grup bu boşnaklar olduğu gibi bunlar da son derece gururdan bihaber yaşamaktadırlar. Hiç bir geleneklerine sahip çıkmazlar. Tamamen bulunduğu ortamın rengini alan bir karakterdedirler. Ayrıca belirtmeden geçmeyelim, balkan göçmeni Türk ayrı, balkan milletleri kökenli göçmenler ayrıdır. Burada bir yanılgıya düşmekteyiz. Bu ülkelerden göçen herkesi bu milletlere mensup olma yanlışına düşüyoruz. Bunu ayırt etmek için dil bilme konusunu sorgulamak gerekir.
-Araplar: Bu etnik grubun en bariz özelliği, ciddiyetsiz, laçka olmalarıdır. Keyfine çok düşkündür, k.çını kaldırmaya üşenir. Çok belirgin bir özellikleri de bir numaralı hijyen düşmanıdırlar. Ayda bir banyo yapmayı zahmet sayarlar. Bunların da özellikleri arasında güce tapma ve bulunduğu kabın şeklini alma vardır. Son derece parazit gibi yaşarlar. Hiç bir şey üretmezler, tamamen karşındakinin sırtından geçinmeye bakarlar, baba parasını sever ve bununla caka satarlar. Az bir şey toplumsal statüleri yüksek oldu mu bunların da egosundan geçilmez, tıpkı boşnaklar gibi olurlar. Oysaki çöl bedevisini şirket genel müdürü yapsan gene çöl bedevisidir.
-Lazlar: Genelde karadeniz Türkleriyle karıştırıldıkları için ve karadenizliye sempati toplumda yaygın olduğu için bu mirası sonuna kadar kullanırlar fakat bizim gibi Çepni Türkleriyle karakter olarak uzaktan yakından hiç bir benzerlikleri yoktur. Her şeyden önce riyakardır, oysa bizimkiler samimi, içten ve merttirler. Bunlar da parayı pek sever, paraya ulaşmak için her yolu mübah görürler, çok iyi rol yaparlar, bulunduğu kabın şeklini almada belki de bunların üzerine yoktur. İçleri pek bir fesattır, vatan sevgisi de hikayedir. Yüzde yüzüne yakını bölücü aşırı sol fraksiyonları destekler. Türkleri hiç sevmezler oysaki bizim Türkler pek sever bu parazitleri.
-K.rtler: Bu etnik grup hakkında sanırım aklı yeni ermeye başlamış 5-6 yaşlarındaki çocuğun bile kanıları sabittir. Şunu söyleyeyim, parayla satın alınamayacak k.rt yoktur. En dindarına git hatta evliyasına git bir dolar tomarı göster, Allah a sövdürürsün. Bu hayvanın başlıca özelliklerinde coğrafi komşuları araplar gibi banyodan ve hijyenden bihaber olmak vardır. Genel olarak şark kurnazı denen tanım bunları tanımlamak için çıkarılmıştır, pek bir uyanıktırlar, nerede beleş, oraya yerleşirler. Parazitin önde gidenidirler, milyon dolarları olsun gene de dilenirler. Aynı zamanda ileri derecede kahpedirler. Sen güvenirsin, samimi olarak insan yerine koyarsın, sonra hiç beklemediğin bir anda beklenmedik bir yerden bıçaklar adamı. Hayatı pek ciddiye almazlar, sazla sözle çok zaman geçirirler. Nankör kelimesinin ete kemiğe bürünmüş hali de bunlardır. Adeta bunları tanımlamak için lugata girmiştir bu sözcük. Yediği kaba pislemeyi pek severler. Teşkilatlanma özelliği yoktur, birbirini yemekte üstlerine yoktur. Onun için it gibi üreseler de uzun vadede devlet kurmaları hayalden öte bir şey değildir. Aynı zamanda yüzsüzlerdir. O kadar ihanet ederler en sonuda gelir Türk ün kapısına yatarlar.

 Ve bunların hepsinin efendisi, anadolu ve trakyanın tek sahibi TÜRKLER: Türklerin olumlu özelliklerini yazmaya lüzum görmüyorum. Zaten bu otağın her yerinde bizi övmeyle ilgili tonlarca bilgi var. Ben mensubu bulunduğum etnik gruba biraz eleştirel bakmayı tercih ettim. Bizim en büyük zaafımız, herkesi kendimiz gibi sandığımızdan çok kolay kandırılıyoruz, oyuna getiriliyoruz. Duygusal olma işini abartmış ve gaza gelme konusunda da üstümüze yok. Bu bazen zararlı sonuçlara yol açabilmekte. O kadar kandırılmamıza rağmen hala tarihten ders almıyor gene kandırılıyoruz. Bir de pek dikkat çekmeyen bir zaafımız, tedbiri elden bırakmamız. Az bir şey arkamızı sağlama aldık mı hemen salıveriyoruz, hayatın her alanında bu sıkıntı yaratıyor. Futbol müsabakasında 1 farklı öne geçince sanki her şey bitmiş gibi maçı bırakıyoruz, ders çalışırken tam geçecek notu alıyoruz hiç olabilecek aksilikleri hesaba katmıyoruz. Vatanımız parsel parsel satılırken her şeyi son ana bıraktığımız için derin bir uykudayız. Osmanlı zamanında da 300 yıllık derin bir uykudaydık en sonunda varlık-yokluk savaşı vererek uykumuz açıldı, sanırsam şimdi gene yüzümüze birilerinin su serpmesine ihtiyaç duyuyoruz. Rakibimizi, düşmanımızı küçümsüyoruz, bu da bizi mağlubiyetlere götürüyor. Ama her şeye rağmen zaaflarıyla ve erdemleriyle Türk ırkını seviyorum. Tanrı Türk ü korusun. Umarım Tanrı nın korumasına ihtiyaç kalmadan tedbirimizi alırız.
Güzel anlatım kandaşım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Sayfa: 1 2 [3]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.385 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.021s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.