TÜRKİYE'DEKİ BAŞLICA ETNİK GRUPLARIN KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLERİ
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 04 Temmuz 2020, 15:35:47


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
Gönderen Konu: TÜRKİYE'DEKİ BAŞLICA ETNİK GRUPLARIN KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLERİ  (Okunma Sayısı 18025 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« : 17 Şubat 2012, 23:47:07 »

 24 yıllık yaşamımın bana verdiği tecrübelere ve tabi ki bilimsel araştırmalara dayanarak Türkiye de yaşayan grupların genel karakter özellikleri hakkında tahlil yapma merakındaydım. Yazı dizisinin birinci bölümünde biraz bahsedeceğim, bir sonraki basamaklarda teker teker hepsinin anadoludan sepetlenmesi üzerine yazı yazacağım. Şimdi gelelim değerli!!!! yurttaşlarımızın özelliklerine;

-Arnavutlar: Sayıları bir kaç yüzbin olan ve büyük şehirlerde yaşayan bu etnik grup yeri geldiğinde Türk olmayı kimseye bırakmazlar, genel olarak cimridirler, paralarını mezara götürmeyi planlarlar. Aynı zamanda ileri derecede yalaka, ahlaki değerlerden yoksun, mezhebi geniş ama lafta dini de kimseye bırakmayan namert bir topluluktur. Her zaman güçlünün yanında olmayı severler, güce taparlar.
-Çerkezler: Bu topraklarda Türk ün açık ara en büyük düşmanı çerkezlerdir. Huylarının inatçı olmaları ön plandadır. Aynı zamanda kadını da erkeği de odundur, öküzdür. Çekingen ve asosyal karakterlidir(yetiştirilme tarzlarının da etkisi var.) İnisiyatif alamaz, arkadaşını satar, zaten çok da yakın arkadaşı olmaz toplum içinde. Onlar birbirine yeter, dışarıya açılma özellikleri yoktur. Son derece ezik ve silik karakterlidirler,uyuz,sünepe gibi kelimelerin ete kemiğe bürünmüş halleridir,sanki bunlar için çıkarılmış bu hakaret kelimeleri. Bazı soydaşlarımızın bu çerkezleri sevdiği ve iddia ettiği gibi Türk milliyetçiliğiyle uzaktan yakından hiç bir alakaları yoktur. Hiç bir şart altında ben Türk üm demezler, bu özellikleri itibariyle boşnak ve arnavutlardan ayrılırlar. Diğerleri yeri geldiğinde Türk olurlar.
-Boşnaklar: Bunların da sayıları bir kaç yüz bini bulmakla beraber, Manisa, Balıkesir, Bursa, Sakarya , Kocaeli illerinde ve tabi ki de İstanbul umuzda yaşarlar. Boşnak kızları diğer etnik gruplara nazaran daha çekici olduğu için havalarından geçilmez. Son derece kendini beğenmiş ve genelde varlıklı aileden gelirler. İstanbul da ipne ismetin bunlara bedavadan dağıttığı topraklar sayesinde şehrin büyümesi sonucunda toprakları değer kazanmış ve parayı vurmuşlardır. Kendini Türklüğe en çok yamayan grup bu boşnaklar olduğu gibi bunlar da son derece gururdan bihaber yaşamaktadırlar. Hiç bir geleneklerine sahip çıkmazlar. Tamamen bulunduğu ortamın rengini alan bir karakterdedirler. Ayrıca belirtmeden geçmeyelim, balkan göçmeni Türk ayrı, balkan milletleri kökenli göçmenler ayrıdır. Burada bir yanılgıya düşmekteyiz. Bu ülkelerden göçen herkesi bu milletlere mensup olma yanlışına düşüyoruz. Bunu ayırt etmek için dil bilme konusunu sorgulamak gerekir.
-Araplar: Bu etnik grubun en bariz özelliği, ciddiyetsiz, laçka olmalarıdır. Keyfine çok düşkündür, k.çını kaldırmaya üşenir. Çok belirgin bir özellikleri de bir numaralı hijyen düşmanıdırlar. Ayda bir banyo yapmayı zahmet sayarlar. Bunların da özellikleri arasında güce tapma ve bulunduğu kabın şeklini alma vardır. Son derece parazit gibi yaşarlar. Hiç bir şey üretmezler, tamamen karşındakinin sırtından geçinmeye bakarlar, baba parasını sever ve bununla caka satarlar. Az bir şey toplumsal statüleri yüksek oldu mu bunların da egosundan geçilmez, tıpkı boşnaklar gibi olurlar. Oysaki çöl bedevisini şirket genel müdürü yapsan gene çöl bedevisidir.
-Lazlar: Genelde karadeniz Türkleriyle karıştırıldıkları için ve karadenizliye sempati toplumda yaygın olduğu için bu mirası sonuna kadar kullanırlar fakat bizim gibi Çepni Türkleriyle karakter olarak uzaktan yakından hiç bir benzerlikleri yoktur. Her şeyden önce riyakardır, oysa bizimkiler samimi, içten ve merttirler. Bunlar da parayı pek sever, paraya ulaşmak için her yolu mübah görürler, çok iyi rol yaparlar, bulunduğu kabın şeklini almada belki de bunların üzerine yoktur. İçleri pek bir fesattır, vatan sevgisi de hikayedir. Yüzde yüzüne yakını bölücü aşırı sol fraksiyonları destekler. Türkleri hiç sevmezler oysaki bizim Türkler pek sever bu parazitleri.
-K.rtler: Bu etnik grup hakkında sanırım aklı yeni ermeye başlamış 5-6 yaşlarındaki çocuğun bile kanıları sabittir. Şunu söyleyeyim, parayla satın alınamayacak k.rt yoktur. En dindarına git hatta evliyasına git bir dolar tomarı göster, Allah a sövdürürsün. Bu hayvanın başlıca özelliklerinde coğrafi komşuları araplar gibi banyodan ve hijyenden bihaber olmak vardır. Genel olarak şark kurnazı denen tanım bunları tanımlamak için çıkarılmıştır, pek bir uyanıktırlar, nerede beleş, oraya yerleşirler. Parazitin önde gidenidirler, milyon dolarları olsun gene de dilenirler. Aynı zamanda ileri derecede kahpedirler. Sen güvenirsin, samimi olarak insan yerine koyarsın, sonra hiç beklemediğin bir anda beklenmedik bir yerden bıçaklar adamı. Hayatı pek ciddiye almazlar, sazla sözle çok zaman geçirirler. Nankör kelimesinin ete kemiğe bürünmüş hali de bunlardır. Adeta bunları tanımlamak için lugata girmiştir bu sözcük. Yediği kaba pislemeyi pek severler. Teşkilatlanma özelliği yoktur, birbirini yemekte üstlerine yoktur. Onun için it gibi üreseler de uzun vadede devlet kurmaları hayalden öte bir şey değildir. Aynı zamanda yüzsüzlerdir. O kadar ihanet ederler en sonuda gelir Türk ün kapısına yatarlar.

 Ve bunların hepsinin efendisi, anadolu ve trakyanın tek sahibi TÜRKLER: Türklerin olumlu özelliklerini yazmaya lüzum görmüyorum. Zaten bu otağın her yerinde bizi övmeyle ilgili tonlarca bilgi var. Ben mensubu bulunduğum etnik gruba biraz eleştirel bakmayı tercih ettim. Bizim en büyük zaafımız, herkesi kendimiz gibi sandığımızdan çok kolay kandırılıyoruz, oyuna getiriliyoruz. Duygusal olma işini abartmış ve gaza gelme konusunda da üstümüze yok. Bu bazen zararlı sonuçlara yol açabilmekte. O kadar kandırılmamıza rağmen hala tarihten ders almıyor gene kandırılıyoruz. Bir de pek dikkat çekmeyen bir zaafımız, tedbiri elden bırakmamız. Az bir şey arkamızı sağlama aldık mı hemen salıveriyoruz, hayatın her alanında bu sıkıntı yaratıyor. Futbol müsabakasında 1 farklı öne geçince sanki her şey bitmiş gibi maçı bırakıyoruz, ders çalışırken tam geçecek notu alıyoruz hiç olabilecek aksilikleri hesaba katmıyoruz. Vatanımız parsel parsel satılırken her şeyi son ana bıraktığımız için derin bir uykudayız. Osmanlı zamanında da 300 yıllık derin bir uykudaydık en sonunda varlık-yokluk savaşı vererek uykumuz açıldı, sanırsam şimdi gene yüzümüze birilerinin su serpmesine ihtiyaç duyuyoruz. Rakibimizi, düşmanımızı küçümsüyoruz, bu da bizi mağlubiyetlere götürüyor. Ama her şeye rağmen zaaflarıyla ve erdemleriyle Türk ırkını seviyorum. Tanrı Türk ü korusun. Umarım Tanrı nın korumasına ihtiyaç kalmadan tedbirimizi alırız.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.262


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #1 : 17 Ocak 2014, 01:02:52 »

Yazı dizimiz yarım kalmış  Peynir
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« Yanıtla #2 : 03 Şubat 2014, 12:11:11 »

  Evet yıllar önce yazdığım bir denemeydi. Bunu yazarken, Atsız Ata'nın vasiyetindeki diğer etnik gruplardan da tanıdığım olur, onlar hakkında da somut verilere sahip olurum diye umuyordum da beklediğim gibi olmadı.
 Açıkçası Türkiye'de etnik olarak bariz Türk çoğunluğu olduğunu görmüş oldum. Diğer etnik kırıntıları aramaya kalksak heralde mercek lazım olacak. Yani Anadolunun etnik çorba olduğu şeklindeki propagandanın asılsız olduğunu, anadoluyu biraz gezen biri, normal bir zekaya sahipse anlar. Bu bahsettiğim etnik gruplardan da kırolar dışında zaten en fazla 10-15 er kişi tanıyıp da bu değerlendirmeye tabi tutmuştum, dikkatimi çeken bariz özelliklerinden dolayı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
BALTAR
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 462« Yanıtla #3 : 03 Şubat 2014, 13:49:47 »

Eline sağlık andam. Bu karakter fukarası etnikler ancak bu kadar sağlam bir yazı ile anlatılabilirdi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Mermiler sıkılır devlet için
Giderse can boşuna değil vatan için..
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #4 : 26 Nisan 2014, 23:36:28 »

Herkes okumalı, güzel tahlil.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.262


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #5 : 27 Nisan 2014, 00:50:41 »

747 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Oğuz Şad
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.641


Zamanı Tanrı Yaşar!


« Yanıtla #6 : 27 Nisan 2014, 01:05:06 »

Büyük ihtimalle soyu kırık birisi bu başlığı bir yerde paylaşıyor ve aklı sıra kuş kadar beyni ile bizi eleştiriyor.

Sağolsun iyi yapıyor, sayelerinde bizden ve Türkçülük'den habersiz Türk çocukları otağ'a gelip bizden ve Türkçülük'den haberdar oluyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Töre Konuşunca Han Susar!
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #7 : 27 Nisan 2014, 01:10:28 »

Yani bir ara düşünmüştüm forum sitelerine üye olup bizi tartıştırmayı. Forum sitelerine üye olup otağımız ile ilgili konu açmayı düşünmüştüm. Hala da düşünüyorum gerçi. Bu sayede tartışılmış oluruz, en önemlisi de tanıtılmış oluruz. Çok takip edilen bir forum sitesine üye olduk diyelim, veya bir sözlük. Bir konu açalım, Türkçü Turancı Otağ diye. Altına bizden birileri iyi ve kötü yazı yazsınlar. Konuyu hararetli tartışmaya itelim. Bu bizim yararımıza olurdu işte. Tabi bizden önce düşünülmüş olacak ki bizi inceliyorlar  Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Erlik Tanrıöğen
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 27 Nisan 2014, 22:20:48 »

Eksi sözlük üyesi Türk düşmanları buradaki bir başlığı almış bol keseden sallıyorlar.

Pkk'ya ses edemeyen, sözlüklerindeki teröristlere "karma" kaygısıyla barış çubuğu uzatan sanal korkakları rahatsız etmeye devam edeceğiz!

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #9 : 27 Nisan 2014, 22:30:03 »

P.. kurularının kuyruğuna basmışız. Bizleri okumaya başlamışlar. Kandaşlarım görüyorsunuz ki dost düşman bizi izliyor demiştik. Haklı çıktık. Daha bu p..leri çok konuşturacağız.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.225 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.016s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.