Türkiye'nin Doğusuna,Batısı Bakıyor
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 03 Ağustos 2020, 12:51:08


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türkiye'nin Doğusuna,Batısı Bakıyor  (Okunma Sayısı 3497 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
T A R K A N
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 181Site
« : 26 Temmuz 2011, 19:58:45 »

Artık yorum yapmak bile istemiyorum...Buyrun..İşte karşınızda ''artık söylemekten bıktığımız'' gerçekler..

Alıntı
Türkiye'nin Doğusuna,Batısı Bakıyor

Büyük bölümü Doğu ve Güneydoğu'da bulunan 19 ilin Ankara'ya gönderdiği vergilerin toplamı Bursa'da toplanan vergilere bile ulaşmıyor.

Kocaeli tek başına 25 ili ayakta tutuyor. Türkiye'nin doğusundaki iller, Ankara'nın batısındaki illerden toplanan vergilerle ekonomilerini çeviriyor. Çoğunluğu Doğu ve Güneydoğu'da yer alan 19 ilden toplanan vergilerin tamamını Bursa tek başına Ankara'ya gönderiyor.

1 lira verip 5 lira alıyor

Maliye Bakanlığı tarafından yayınlanan il bazında vergi gelir ve giderlerini gösteren tablo, Türkiye'nin doğusuyla batısında bulunan illerin ekonomik bağımlılığını net olarak ortaya koyuyor. Bütçe verilerine göre batıdaki iller, topladıkları verginin küçük bir kısmını harcayıp büyük bölümünü Ankara'ya gönderirken, Orta Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde bulunan iller topladıkları verginin birkaç katını harcıyor. Aradaki fark, Ankara'dan gönderilen paralarla finanse ediliyor. Bu fark 19 ilde 5 katın da üzerine çıkıyor. Bu iller Ankara'ya 1 lira vergi gönderirken Ankara'dan bu illere 5 lira aktarılıyor.

Rekor Hakkari'de

Topladığı vergiyle harcadığı vergi tutarı arasındaki farkın en yüksek olduğu il Hakkari oldu. Hakkari geçen yıl 43,7 milyon lira vergi tahsil etmesine karşın bu ile bütçe kaynaklarıyla yapılan harcama 1 milyar 116 milyon lirayı buldu. Topladığı vergiden yaklaşık 26 kat daha fazla vergi geliri aktarılan bu ili 10,6 katla Tunceli izliyor. Orta Anadolu illerinden Yozgat bütçeden 6,1 kat daha fazla kaynak alarak listeye girerken Bingöl, Bitlis, Muş, Siir, Van, Şırnak ve Iğdır gibi iller 6 katın üzerindeki açıkla listede ön sıralarda yer aldı.

Kocaeli Türkiye'ye çalışıyor

Doğu illerinin aksine sadece İstanbul, Ankara, Kocaeli ve İzmir'in topladığı vergiler, Türkiye'de toplanan vergilerin 3'te 2'sini aştı. Tahsil ettiği verginin sadece 14'te 1'ini harcayan Kocaeli, Orta Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu'daki 25'den fazla ilin yaptığı yatırım harcamalarını tek başına finanse etti.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #1 : 26 Temmuz 2011, 23:26:59 »            Sonuçlar ortada işte Türkler bu ülkede eziliyor, yıkılıyor, acı çekiyor. itlerse keyif içinde uğursuzca yaşıyor. Olmaz olsun !!!                                                   
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 26 Temmuz 2011, 23:32:19 »

Tüm bu gerçekler ortada iken, Bengi Yıldız kalkıyor," biz özerkliğimizi ilan ettik. Vergi vermeyeceğiz ama devlet bize yardımda bulunacak" diyebiliyor. Sanki şimdiye dek ülkeye bir katkıları olmuş gibi. Kan emici sülüklerden bir farkınız yok sizin.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
GöKTÜRK KÜRŞAD
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 400


TTK


« Yanıtla #3 : 27 Temmuz 2011, 01:10:22 »

Bunlar kandaşım,sülük olsa keşke,tam bir nebbaşlar(mezar soyguncusu).Açız diyorlar hala,benim her ay sigorta kapsamında 400 TL'ye yakın param kesiliyor,ben hakkımı kimden isteyeyim kandaşlar.Bu şerefsizlere haram zıkkım olsun,bir kuruşum dahi geçmişse,geçiyor da biliyorum.Ayrıca o bengü itini batmandan iyi tanırım,köpeğin en hasıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK,bu ülkenin yegane efendisi,yegane sahibidir.Saf TÜRK soyundan olmayanların bu memlekette tek hakları vardır;hizmetçi olma hakkı,köle olma hakkı.Dost ve düşman,hatta dağlar bu hakikati böyle bilsinler.                          M.Esat Bozkurt
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.208 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.