Türkiye'de solcu görüş ve komünizmin karanlık yüzü
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 01 Haziran 2020, 02:27:39


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türkiye'de solcu görüş ve komünizmin karanlık yüzü  (Okunma Sayısı 160 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tunga Bey
ULAK
Atsızcı
**
ileti Sayısı: 389« : 04 Mayıs 2020, 23:40:15 »

Türkçüler, 12 Eylül askeri darbesi öncesinde, komünizme karşı destansı bir mücadele vermiş ve başarı kazanmıştır; Türkiye'nin komünistleşmesine engel olmuştur.

Türkçü hareket ya da genel anlamda milliyetçiler, bu mücadeleyi yürütmesiydi neler olurdu?

1. Türkiye devleti, Sovyetler Birliği'nin uydu devletçiklerinden biri durumuna düşerdi.

2. Türkiye'nin komünistleşmesinin yol açtığı siyasi fırtına, domino etkisiyle bir çok ülke hızla komünistleşirdi. Bunlar; Yunanistan, Kıbrıs, iran, ırak, suriye, ürdün, Lübnan, mısır, suudi Arabistan, yemen, umman, BAE, Eritre, Etiyopya, Somali...

3. Sovyetler, bu yeni ekleyeceği uydu devletçiklerinin üzerinden dünya petrol, doğal gaz ve maden kaynaklarına sahip olurdu.

4. Yine bu uydu devletçikler aracılığıyla Karadeniz'e ve Akdeniz'e, İstanbul ve Çanakkale Boğazlarına, Cebelitarık Boğazına, Süveyş Kanalına, Kızıldenize, Aden Körfezine, Basra Körfezine, Hürmüz Boğazına, Umman Denizine egemen olurdu. Bunlar dünyanın en önemli suyollarıdır.

5. Sovyetler Birliği, dünyanın büyük bölümüne egemen olduğunda dünyanın geri kalan yerleri için de tehdit oluşturur ve günümüzde ABD'nin olduğu gibi tüm dünyaya egemen olurdu.

6. Sovyetler, dağılmazdı. Türk devletleri halen Komünist Rus işgali altında kalırdı. Bunlara son ve tek bağımsız Türk devleti olan Türkiye'miz de eklenmiş olurdu. İnsanoğlunun en yücesi olan Türk ulusu bütünüyle komünist emperyalizmin kölesi durumuna düşerdi.

Evet Kısacası, Türkçülerin komünizme karşı mücadelesi boşuna değildi, Türk ulusunun ve Türk devletlerinin bağımsızlığını sağlamaya dönük haklı ve ulusal bir mücadeleydi. Türkçüler ve milliyetçiler bu savaşı kazandılar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tunga Bey
ULAK
Atsızcı
**
ileti Sayısı: 389« Yanıtla #1 : 04 Mayıs 2020, 23:46:23 »

Bu konu altında, bir ileti dizisi olarak yeni yazılar eklemeyi sürdüreceğim. Komünizm ve sosyalizmin karanlık yüzü, solculuğun yanlış  yönleri, anlatılmayan gerçekler, kitaplardan alınan kanıta dayalı bilgiler paylaşacağım. İzlemede olun, esenlikler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.188


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #2 : 05 Mayıs 2020, 00:38:23 »

İlginç bir başlık olacak Tunga Bey, devamını bekliyoruz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Tunga Bey
ULAK
Atsızcı
**
ileti Sayısı: 389« Yanıtla #3 : 16 Mayıs 2020, 18:28:35 »

''Atatürk, Rusya'da ortaya çıktığı zaman, hakkında kimsenin ve tabiî kendisinin de bilmediği komünizm ve onun Türkiye için tehlikesini anlamış, tedbirlerini almış olduğu halde İnönü komünizmin nasıl bir bela olduğunu bir türlü idrak edememiş, “Sağcılar” dediği Nurcu vesaire makulesini gözünde büyüttüğü halde bugün toplu olarak anarşist adı altında anılanların gayesini bir türlü kavrayamamıştır. Anarşistler üniversiteyi işgal ettiği zaman boykotla işgalin aynı şey olduğunu söyleyecek kadar vahim bir hatâ yapmış, bu da yetmiyormuş gibi Türkiye'yi mahvetmek istedikleri için idama mahkûm edilen üç komünistin idamını durdurmak teşebbüsü ile, ilerde tarihin çok olumsuz hüküm vereceği bir harekette bulunmuştur.
Kafa ve gönül yapısı bu olan İnönü'nün 3 Mayıs 1944 yürüyüşüne iyi gözle bakmasına şüphesiz imkân yoktur. Bu sebepledir ki “Türkçü” kelimesinden ömrü boyunca ürkmüş, bu ürkmede çevresinin de büyük ölçüde tesirinde kalmıştır.''

Gök Bilge Nihal ATSIZ, ''3 Mayıs 1944'', Ötüken, 11 Nisan 1973, Sayı: 5
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tunga Bey
ULAK
Atsızcı
**
ileti Sayısı: 389« Yanıtla #4 : 26 Mayıs 2020, 18:46:14 »

"Komünizm, sosyal bir isteriden başka bir şey değildir. Onun hâkim olduğu hiçbir ülkede sosyal adalet ve iktisadî refah sağlanamadığı halde faşist veya kapitalist denilen demokrat ülkelerin pek çoğunda bu iş başarılmıştır. "
hüseyin nihal atsız'ın "makaleler 1" kitabından alıntıdır.

bir ekonomik sistem olmanın ötesinde rus kökenli ve Rusya'dan ithal bir ideoloji olduğu için, bu bakımdan rusya'nın yayılmacı ve işgalci siyasetine araç olduğu ve bağımsızlığımıza yönelik bir tehdit oluşturduğu için ülkemiz ve Türk milleti tarafından benimsenmemiştir ve sert tepki gösterilerek Türkiye'de yayılması ve devleti ele geçirmesi engellenmiştir.
komünist rus emperyalizminin Asya'daki tüm Türk devletlerini işgal ettiği, tutsaklaştırdığı bir gerçektir ve bu gerçek, komünizmin ekonomik bir sistem olarak değil, rus emperyalizminin bir silahı olarak büyük bir tehdit olduğunu kanıtlamıştır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.104 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.