Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türklüğün Dostu ve Düşmanları => Konuyu başlatan: Bögü:Alp üzerinde 07 Ekim 2015, 21:55:17Konu Başlığı: Türkçülüğün Düşmanlarından Türk Solu
Gönderen: Bögü:Alp üzerinde 07 Ekim 2015, 21:55:17
Türk Solu'nun Büyük Türkçü Atsız ve 3 Mayıs Neferleri hakkında çirkin iftirâlarını okuyup hâlâ Türk Solu'nu Türklüğün dostu gösterecek olan varsa, gelsin münakaşa edelim. Kürt/Kürtçülük karşıtlığı kimseyi Türklüğün dostu yapmaz, Türkçülük bu gibi eksik milliyetçileri reddeder. Aşağıdakileri okuyalım ve Atsız'ın şu sözünü tekrar tekrar beyinlere kazıyalım: "Sol Milliyetçi Olamaz"


"Halbuki 3 Mayıs’ın Türk tarihinde hiçbir anlam ve önemi yoktur. Sanırsınız ki bir Türk zaferinin yıldönümüdür. Hayır, ilgisi bile yoktur."

"3 Mayıs, 1944’te ülkücülerin ilk üniversite baskınının yıldönümüdür. O dönem Nazi işbirlikçisi olan ülkücü hareketin önde gelenlerinden Nihal Atsız, faşist yayın organlarında Başbakan Saraçoğlu’na hitaben yazdığı açık mektupta “devlet içinde yuvalanmış solcu ve komünistlerin” faaliyetlerinden bahsetmekte, isimler vererek ihbar etmektedir. İftira niteliğindeki bu mektuplar nedeniyle dergiler kapatılır. Suçlananlardan Sabahattin Ali de Atsız’a bir dava açar. Duruşmalar ülkücüler tarafından bir gösteriye dönüştürülür. Yargılanan Atsız’a destek olmak isteyen faşistler 3 Mayıs’taki ikinci celsede büyük bir eylem organize eder. Adliyenin civarı bu eylemde yakılır, yıkılır. Hatta Atsız’ın hedef gösterdiği pek çok solcu öğretim üyesinin bulunduğu DTCF de faşistler tarafından basılır. Solcu olduğunu bildikleri öğrenciler dövülür. "

"Kısacası 3 Mayıs aslında üniversitelere yönelik ilk ülkücü baskının tarihidir. Ve yıllardır ülkücüler bugünü bayram olarak kutlar! Ülkücülerin faşist zihniyetinin güzel bir göstergesi olsa gerek."

"Davanın görüldüğü 3 Mayıs’ta Nihal Atsız’ın örgütlediği bir serseri grubu, Ulus ve Kızılay’da olaylar çıkarmış, Atsız’lar hakkında şikayetçi olan ve davanın açılmasına neden olan Sabahattin Ali bu olaylarda dövülmüştür. "

"O dönemki olaylarda Niyazi Berkes, Pertev Naili Boratav, Behice Boran gibi solcu öğretim üyeleri de bu faşist terörden nasiplerini almışlardır. Görüldüğü gibi 3 Mayıs’ın ne Türklükle ne de milliyetçilikle bir ilgisi vardır. Tersine, 3 Mayıs, faşist terörün başlangıç günü olarak görülebilir."

Özgür Erdem, 12.06.2006
, Türk Solu
Özgür Erdem, 14.04.2008/Sayı:182, Türk Solu


Konu Başlığı: Ynt: Türkçülüğün Düşmanlarından Türk Solu
Gönderen: Bögü:Alp üzerinde 07 Ekim 2015, 22:01:08
Özgür Erdem denilen cahil solcunun yazdığı makaleler tezatlarla dolu. Atsız'a hem Nazici diyor, hem Faşist. Bunlar birbirine düşman iki düşüncedir. Nazizm Alman milliyetçiliğidir, Faşizm ise İtalyan Milliyetçiliği.

"Türkçülük - Irkçılık" deyince aklına ilk Hitler Almanyası gelip o kişiyi de "Faşizm" ile ithâm etmek sadece aptalların yapacağı iştir.

Bizler ne Nazistiz, ne de faşist bizler yalnızca Türkçüyüz. Fikrimiz Türk köklü fikirdir. Yapacağımız her eylem yalnızca milletimizin menfaati içindir!