TÜRKÇE OLİMPİYATLARI
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 01 Haziran 2020, 10:42:56


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: TÜRKÇE OLİMPİYATLARI  (Okunma Sayısı 4351 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
açina
Ziyaretçi
« : 22 Haziran 2011, 12:27:55 »

 23 Nisan ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINA alternatif olarak hazırlandığını düşündüğüm Türkçe(!) olimpiyatları her geçen yıl daha kapsamlı bir şekilde kutlanır oldu. Somalili, Singapurlu, Çinlisi, zencisi,hintlisi güya Türkçe öğrenmek için yırtınıyor imajı ile halkımıza sunuluyor. Bu çalışmaların gerçek amacı bellidir. ABD ve Pensilvanyada geviş getiren zatın sinsi planları ile Dünyanın her yerinden etnik döküntülerin, Türkiyede konuşlanması sağlanarak Anadoluda Türk kimliğini eritmek. Yurdumuzda yaşayan kürtler, lazlar,vs. az gelmiş olacak ki bu yolu deniyorlar. Çorbaya dönmüş bir ümmet ülkesi yaratılmak isteniyor. Yollarıda hemen hemen açıldı. Türk olgusundan nefret edenlerin  işbirliği son hız devam ediyor. Kürtler, kızıllar, ümmetçiler,ABD ve AB eli ile palazlanıyor ve yurdumuza bir karabasan gibi çöküyor. Tüm bunlara rağmen yurtsever dediklerimiz bile hala Türk- kürt kardeşliğinden söz ediyor. İşte buda en kötüsü.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Erlik Adana
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 22 Haziran 2011, 12:33:00 »

         Türkçe, bir Somalili ya da Bengladeşli'nin ağzında gevelemesi ile değil; Türk çocuklarının onu tam ve güzel konuşması ile zenginleşir. Türkçe'ye kara sevda ile bağlı biri olarak dün adetim olmadığı üzere göz yaşlarına boğuldum. Türkçe'nin estetiği, nenemin yemek kabına ''çamçak'' sözcüğünü andırır biçimde ''çömçe'' demesinde gizli. Adana'nın dağ köylerinde, Türkmen çocuklarından duyduğum tadı, bana bir Fransız veremeyecek. Tarih sorumluları yargılarken, bu hesabı sorma hakkını umarım bana verir.

Türkçe, Türklerindir!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 22 Haziran 2011, 12:37:38 »

           Bütün anlı şanlı(!) tv kanallarında misafir ediliyor bu güya Türkçe konuşan(!) etnikler. Üç beş kelime öğretilerek medyaya sunulan bu görüntülerden iğrendiğimi belirtmeliyim. Türkçe ancak bu kadar katledilebilir. Tanrım ne olur sen Türk'ü ve Türkçeyi koru. Bizi artık sınamaktan vazgeç.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Giray-han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.209« Yanıtla #3 : 22 Haziran 2011, 12:41:58 »

Bu Türkçe olimpiyatlarının ülkemizde artık kanallarda reklam olarak verilmesi bile bize ülkemizde Fetoş denilen çaşıdın kendini ne derecede kabul ettirebildiğinin bir kanıtıdır. Devlet ise bunu sağlamak için elinden geleni yapmaktadır.
Çünki başka nereden yetişir ki bu Türkçe konuşan bilimum adam? Elbette ki Cemaatin özel okullarından. Fetoşcular bunu bize sanki bir başarı olarak lanse ediyorlar, ama o okullarda sanılanın aksine dersler Türkçe falan okutulmuyor.
Yani bir Alman okulu, bir Fransız okulu değil o okullar. Orada öğretmenlik yapan insanlar ise, fetonun beslediği ve buna karşılık evlenmekten men ettiği keşişvari adamlardan oluşuyor.
Şimdi de duyuyorum ki, Feto efendi Türkiye'ye geri dönüyormuş. Eminim ki bir fatih edası ile geri dönecek, bir mücahit muamelesi görecek,ve hicretten döndüğünü göğsü kabara kabara söyleyecektir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
Dedeefendi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 125« Yanıtla #4 : 22 Haziran 2011, 12:45:38 »

Üstelik bu okullarda eğitim dili Türkçe değil, ingilizcedir. İngilizce eğitim vererek ABD ne sempatik görünmekte destek alınmakta, okula kayıt olan öğenciler ingilizce öğretim görmek için girmektedir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 22 Haziran 2011, 12:48:54 »

Abdye sempatik görünmek falan değil kandaşım. Bu okullar resmen CIA tarafından fethullah örgütüne kurdurulmuş şer odaklarıdır ve bu okullarda geleceğin ABD yanlıları yetiştirlmektedir. Türkçe ve Türk okulu kavramıda sadece bir kamuflajdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Erlik Adana
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 22 Haziran 2011, 12:59:35 »

Atatürk yerine Gülen devri !Türkçe Olimpiyatları finalinde konuşan Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, 'Atatürk adına nutuk atmaktansa hayallerini gerçekleştiren, ve vatan hasreti çeken zatın önünde saygıyla eğiliyorum' sözleri ABD'de yaşayan Gülen'in geri dönmesi için kampanyanın resmen başlatıldığı şeklinde yorumlandı.

Uluslararası Türkçe Öğretimi Derneğince (TÜRKÇEDER) bu yıl dokuzuncusu düzenlenen "Uluslararası Türkçe Olimpiyatları Şarkı Yarışması"nın finali,Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın da katılımıyla Haliç Kongre Merkezi’nde yapıldı.

O HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİRMEYİ SEÇTİ

İnsan katletmeyi vatanseverlik zanneden zihniyetin yıllarca çocuklara, Atatürk’ün 7 yaşındayken dayısının çiftliğinde karga kovaladığını öğrettiğini kaydeden Bağış, şöyle devam etti:

"Aynı karga kovalayan korkuluk gibi ezberci bir nesil yetişsin istediler, ama Atatürk’ün, o vizyoner liderin 1930’lu yıllarda Sovyetler’in bir gün çökeceğini öngörerek 60 yıl sonrası için bir talepte bulunduğunu bize öğretmediler. Atatürk, 1930’lu yıllarda ’Sovyetler elbet bir gün çökecektir, ama orada bizimle aynı dili, dini, değerleri paylaşan soydaşlarımız var. Onlarla şimdiden kültür köprüleri kurulmalıdır’ diye bir talimat vermiş. Ne acıdır ki Atatürk’ün o hayalini gerçekleştirmekle kalmayıp, Türk dünyasının da ötesine geçip o kültür köprüleri kuran çok büyük bir zat, bugün vatan hasreti çekiyor. O, diğerleri gibi Atatürk hakkında nutuklar atmaktansa onun hayallerini gerçekleştirmeyi seçti."

İstiklal Marşı ile başlayan gecede ilk olarak konuk öğrenciler, ülkelerinin halk oyunlarını sergileyerek, klasikleşen dünya eserlerini seslendirdiler.

Endonezya, Kamboçya, İngiltere, Şili, Azerbaycan, Tacikistan, Mali, Ukrayna, Kırım Özerk Cumhuriyeti, Brezilya, Makedonya, Yemen, Bosna Hersek, Fransa, Senegal, Türkmenistan ve Gana’dan 17 finalistin yer aldığı yarışmada, jüri üyeliklerini Ahmet San, Sezer Cumhur Önal, Yeşim Salkım, Emel Sayın, Sinan Çetin, Burak Kut, Hakan Peker, Cengiz Semercioğlu, Hakan Aysev, Gökhan Kırdar ve Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Şükrü Akalın yaptı.

Yarışmada, Tacikistan’dan Shohrukh Yunusov "Akşam Oldu Hüzünlendim Ben Yine" şarkısıyla birinci oldu, ikinciliğe Bosna Hersek’ten Şejla Koçan "Çoban Yıldızı", üçüncülüğe ise Endonezya’dan Rahmi Amalia "Dert Bende Derman Sende" isimli şarkıyla layık görüldü.

ORGANİZASYONA ÜNLÜLERDEN TAM NOT

Olimpiyatların şarkı finaline katılan ünlü isimlerden organizatörlere tebrik yağdı. Geceye katılan ünlü isimlerin organizasyon için değerlendirmeleri şöyle:

Oyuncu Erkan Petekkaya: Çok beğendim. Bu yıl 9.su yapılıyor. Daha önce 8 kez düzenlenen organizasyonlara katılmadığım için pişmanım.

Kubat: Türkülerimizi dünyada bizden daha iyi tanıtıyorlar. Muhteşem bir organizasyon. Emeği geçen herkesi kutluyorum.

Yönetmen Hamdi Alkan: Ben seyirci olarak katıldım. Şimdi onları canlı canlı izlemek ayrı bir heyecan verici. Bundan sonraki olimpiyatların inşallah 10.'sunda, 100.'sünde bulunuruz. Bu muhteşem bir organizasyon.

Oyuncu Tan Sağtürk: Bu Türkiye'de gerçekleştirilmiş en büyük organizasyonlardan bir tanesi. Herkesin desteklemesi gereken bir organizasyon. Organize edenlere herkesin müteşekkir olması lazım.

Gazeteci-Yazar Nazlı Ilıcak: Çok güzel bir gün heyecanla finali seyretmeyi bekliyoruz. Dünyanın dört bir tarafından gelen gençlerin bizim şarkılarımızı söylemesi bizim değerlerimizi paylaşması çok güzel.

Ahmet Tan: 38 senedir organizasyon yapıyorum bu akşam inanın tüylerim diken diken oluyor, yapan arkadaşlarımı biliyorum. Çekirdek kadroyu tanıyorum, onları kalben tebrik ettim. Bu talebeler memleketlerinde devlet kadrosunda yer alacaklar. İnşallah 500 bin talebe 50 milyon talebeye ulaşır.

Burak Kut: Çok mutluyum ilk söyleyeceğim şey Türkiye'de doğduğum için ve Türk olduğum için çok gururluyum. Türkçenin dünyanın her yerine yayılması bizi mutlu ediyor.

Yeşim Salkım: Türkçe'nin bu kadar güzel telaffuz edilmesi çok büyük gurur ve onur verici. İnsanlar İngilizce konuşmayı güzel ve özel zannederler. Dünyanın her tarafında Türkçe konuşulmasını diliyorum.

Şükrü Haluk Akalın: Muhteşem bir akşam yaşıyoruz. Muhteşem bir duygu bu, sahnenin arkasında büyük bir emek var, büyük bir inanç var, biz sıcak yatağımızda akşam gece yatarken dünyanın bir köşesinde İstiklal Marşı okunuyor, bu gururu yaşatan öğretmenlerimizi kutluyorum.

Zara: Bir defa harika bir gece, siz bizim gönlümüzde yer edindiniz, öğretmenlerimizi kutluyorum.

Müzisyen Gökhan Kırdar: Gördüğünüz gibi bütün çocuklar burada bir peri bir melek olmuşlar. Önemli olan burada bunların bizim kültürümüzü ne kadar iyi ortaya koyuyor olmaları. Türk kelimesinin aşk kadar kutsal bir kavram olduğunu düşünüyorum. Hiçbir dil, din, ırk ayrımı olmaksızın bütün dünya üzerindeki farklı renkleri burada bir arada görmek çok güzel bir duygu.

Sanatçı Hakan Peker: Hakikaten bu akşam burada Türkçe şarkılar o kadar güzel söylendi ki çok duygulandım. Jüri olmamız ve gecenin birincisini seçmemiz çok zor, burada şarkıları söyleyen herkes gecenin birincisi.

Gazeteci Cengiz Semercioğlu: Çok eğleniyorum. Kenya'dan, Fransa'dan, Şili'den dünyanın dört bir tarafından gelen öğrenciler pop, arabesk söylüyorlar. Onlar bize dilimizi kültürümüzü farklı yaşam tarzlarımızı anlatıyor.

Sanatçı Emel Sayın: O kadar duygulandım ki bu gece. Program hem eğlenceli hem de çok duygusal anlar yaşıyoruz. Her Türk vatandaşı gibi ben de çok gururlanıyorum, biliyorum ki çok büyük bir emek var projenin arkasında. Maddi, manevi gönlünü bu işe koyan herkesi sevgi ve saygı ile kucaklıyorum. Bu gece hepsini göremiyoruz ama 130 ülkeden çocuklar geldi bu bugünkü son elemelere, hepsi o kadar başarılı, o kadar güzeller ki, Türkçe konuşmaları hepimizi heyecanlandırıyor. Bu gece için yapılan tüm güzellikler için teşekkür ediyorum.

Sezen Cumhur Önal: Bu resitale emeği geçenlerin ömürlerine bereket. Çok ilginçtir. Bana radyo günlerini hatırlattınız. Çok güzel bir geceydi. Teşekkür ediyorum.

Hakan Aysev: Türk dilinin zenginliği ve kültürel yapısı gereği dünyada hak ettiği yere bu çok başarılı organizasyonlarla geleceğini düşünüyorum. Bu çocuklar Yunus Emre'nin attığı bu tohumları bütün dünyaya yayacak.

Oyuncu Erkan Petekkaya: Çok beğendim. Bu yıl 9.su yapılıyor. Daha önce 8 kez düzenlenen organizasyonlara katılmadığım için pişmanım.

Türk Dil Kurumu Başkanı Şükrü Haluk Akalın: Muhteşem bir akşam yaşıyoruz. Bu muhteşem bir duygu, bu sahnenin arkasında büyük bir emek var, büyük bir inanç var, biz sıcak yatağımızda akşam gece yatarken dünyanın bir köşesinde İstiklal Marşı okunuyor, bu gururu yaşatan öğretmenlerimizi kutluyorum. (Zaman)
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 22 Haziran 2011, 13:10:36 »

Ne yazacağımı düşünüyorum son bir kaç dakikadır.  Atatürk gibi bir liderle Fethullah'ı aynı kefeye koyma küstehlığınıda yaptılar en sonunda. Bu örgüt, demokrasiyi nasıl lehlerine çevirdilerse, Atatürkçülüğüde kendi çıkarları için alet etmeye başladılar. Peki şunu soran çıkmayacak mı? Atatürk bu vatanı kan emicilerden temizledi ama siz tekrar kan emicilere teslim ettiniz. Bu mu Atatürk'ün hayali? Milyonlarca şehit vererek kurtarılan vatanı günü geldiğinde kürtlere ,ermenilere,rumlara, abd ye peşkeş çekin mi dedi Atatürk? Bu milletin gözü bu kadar mı kör oldu? O törene katılan sanataçı(!) bozuntularıda mı bu kadar kör?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 2.224 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.019s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.