TÜRK ve TÜRKLÜK düşmanı !
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 19 Şubat 2020, 20:25:51


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: TÜRK ve TÜRKLÜK düşmanı !  (Okunma Sayısı 7281 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
KÜR-AÇİNA
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 366


Kurt Katun


« : 27 Ağustos 2009, 02:21:45 »

İTÜ öğretim üyesi, insanbilimci(antropolog) Timuçin Binder Anadolu'nun 1071 sonrasında Türkleştiği savına karşı çıkıyor: Buradaki insanın tarihi 40 bin yıl öncesine uzanıyor...

  Genetik teknolojisindeki baş döndürücü gelişmeler sadece geçmişe değil geleceğe de ışık tutuyor. DNA özdeciklerinin (molekül) dizilişi pek çok kişi ve ulus için hayati öneme sahip "nereden geldim" sorusuna da yanıt veriyor. Ancak Türkiye'de bu konuda kapsamlı bir araştırma yok. Amerika ve Avrupa'da Oxford gibi birkaç üniversite ve yüklü bir ücret karşılığı bazı şirketler bireysel gen incelemesi yapıyor. Bir de National Geographic dergisinin devam ettirdiği "Genografi" projesi var. Bu merkezlere son dönemde Türkiye'den de başvurular yoğunlukta. Derginin ve ilgili şirketlerin sitesine girenler bir DNA numune paketi ve şifre alıyor. Ortalama olarak 100 ile 450 dolar arası bir ücret ödeniyor. Gönderilen paketteki çubukla ağız içinin bir bölümü kazınıyor ve çubuğun üzerindeki DNA numunesine hiç dokunulmadan gönderiliyor. Merkezde bu parça inceleniyor ve başvuranın atalarının nereden geldiği tespit ediliyor. Türklerle ilgili tüm bu genetik araştırmaların sonuçlarını yakından takip eden bir isim var: İTÜ İnsan ve Toplum Bilimi bölümü öğretim üyesi, insanbilimci(antropolog) Timuçin Binder. Kaliforniya Üniversitesi'nde antropoloji (İnsan kültürü, toplumu, biyolojisi üzerine araştırmalar yapan bilim dalı) eğitimi alan Binder, ardından tarih ve genetik bilimler üzerinden akademik çalışmalar yürüttü. Genetik miras tıbbın konusu olarak bilinse de insanbiliminin(antropoloji) ilgi alanına giriyor. Binder ile Türklerle ilgili genetik araştırmaların sonuçlarını konuştuk.

    GELENLER YÜZDE 10-15

* Genetik araştırmaların Türklerle ilgili ortaya çıkardığı en büyük sonuç ne?

Türkiye'de yaşayan insanların büyük bölümünün 40 bin yıl önce de bu topraklarda yaşamış olmaları. Yani Türkler 1071 yılında Anadolu'ya gelmedi hatta 40 bin yıldır buradan kıpırdamamışlar. Bu topraklara aitler, Orta Asya'dan geldiği söylenenler buralı aslında.

* Orta Asya göçü olmadı mı?

Oldu ama gelenlerin sayısı çok az. Gen araştırmaları bugün Türkiye'de yaşayan insanların ne kadarının Orta Asya kökenli olduğunu ortaya çıkartıyor. Buna göre Türkiye'nin genetik yapısı tarih öncesi dönemde bugünkü şeklini alıyor.

* Göç edenler ne kadar az?

Bu rakam ortalama yüzde 10-15 civarında. Yani Orta Asya'dan bu topraklarda yaşayanların yüzde 10-15'i gelmiş ve nüfus yapısını da değiştirememişler. Hiç de Orta Asya'dan Anadolu'ya 'bir kısrak başı gibi uzanan' bir durum söz konusu değil. Orta Asya göçü bir efsane. Zaten gelen az sayıdaki insanın geni de çok daha kalabalık yerli toplulukların içinde kaybolmuş. Ayrıca gelenlerin Türk mü, İranlı mı veya Afgan mı olduğunu da bilmek çok zor.

* Neden zor?

Genetik araştırmada etnik bir tanımlama söz konusu değil. Genetik dağılımın araştırılması Türklerin kökenlerinin araştırılması anlamına gelmiyor. Çünkü 'Oğuz geni' veya 'Türk geni' diye bir şey yok. Genetik araştırma her insanın kökeniyle veya soyunun bugüne kadar nerelerde bulunduğuyla ilgili veriler taşıyor.

    'TÜRKLÜK' KÜLTÜREL KİMLİK

* 'Türk geni yok' derken neyi kastediyorsunuz?

Türklük bizim ürettiğimiz kültürel kimlik. Aynı şekilde Yunanlılık da Ermenilik de bir kültürel tasarım ve kurgu. Türklük daha modern bir kavram ve son 200 yılın ürünü. Bugün bu topraklarda yaşayan insanların tarihi binlerce yıl önceden başlıyor. Yani herkese Türk diyemeyiz, Türklük bugünle ilgili. Kavramları biz icat ettik, herkese Türk dedik. Bizden öncekilerin kim olduğunu bilmiyoruz bile. Biz Uygurlara Türk diyoruz ama onlar kendilerine Türk demiyor. Etnik kimliklerden çıkarak bir şeylere ulaşmak çok zor. Türk olmak için Orta Asya'dan gelmek gerekmiyor. Türklük çok daha sonra oluşmuş bir kimlik. Göçle gelenler 1100'lü yıllarda "Danişmentname" adlı bir eser yazmışlar ama içinde Türk olduklarına dair tek bir kelime yok. Türk veya Türklük kelimesini ilk kullananlar yabancılar oluyor. Bir de Göktürkler kendilerine Türk demişler.

  ALINTIDIR.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karlı dağların ardında biri yaşarmış...
Dr.azerkan
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 608« Yanıtla #1 : 27 Ağustos 2009, 12:06:52 »

eger bu söylenenler maksatlı değilse insanın kafasının karışmaması mümkün değil...bu yazılanlardan ne çıkarmalıyız diye yeni bir başlık açılsın bence gardaşlar...Türklüğün ve diğer tüm ırkların morfoljik bir temelinin olamayacağından(siyah ten,çekik göz,sarı ten) bahsetmiştik burada yazılanlara göre genotipsel bir temeli de yok..bunu kabul edemem...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türük Oguz begleri, budun eşiding. Üze tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türük budun, ilingin törüngin kim artatı udaçı erti ?

TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR,BOZKURT ÖZGÜRLÜĞÜN SİMGESİDİR!!!
ATTİLABİLGEHAN
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 973« Yanıtla #2 : 27 Ağustos 2009, 13:17:10 »

 GökTürk KURT  BEN KANIMDA Kİ COŞKUYLA , KIVANÇLA, ÖVÜNÇLE DELİCE TÜRKLÜĞÜME BAĞLIYSAM ACUNUN MİLYARLARI ÜSTÜME GELSE NE YAZAR. KENDİMİ METE'NİN,  BİLGE NİN, İLTERİŞİN, KÜRŞAT'IN, ALPASLAN'IN, ATATÜRK'ÜN ÇERİSİ OLARAK TÜM RUHUMLA DUYUMSUYORSAM HANGİ BİLGİN BEN ÇILGINA ZİNCİR VURACAK GÖRELİM... 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
KÜR-AÇİNA
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 366


Kurt Katun


« Yanıtla #3 : 27 Ağustos 2009, 15:31:46 »

  Azerkan kandaşım, söylediğin gibi bu açıklamalar tamamen maksatlıdır. Maksat da bellidir. Bütün gerçek tarihçiler bunun aksini söylerken, bu herif çıkmış yok öyle,yok böyle diyerek, TÜRK'lüğe saldırıya geçmiştir. Çok güzel bir söz var, bilirsiniz sizde; TÜRK OLMASAYDI TARİHTE YAZILACAK NE VARDI ? Yani bu herifin yok dediği TÜRK olmasaydı, tarih olmazdı !

  Ötükenli Bilge, kandaşım söylediklerin çok güzel ve çok doğru. Kim ne derse desin, biz kendimizi biliyoruz, bilmeyenler yansın. Göz Kırp

  GökTanrı TÜRK'ü korusun  KURT
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karlı dağların ardında biri yaşarmış...
KÜR-AÇİNA
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 366


Kurt Katun


« Yanıtla #4 : 27 Ağustos 2009, 15:35:17 »

  Kandaşlar konu ile ilgili Okan İşbecer'in 2007 tarihli yazısını yayınlıyorum. Timuçin Binder Anadolu'ya gereken cevabı çok güzel vermiş Göz Kırp

   Türkiye Türklerindir!

  Geçenlerde Sabah gazetesinde yer alan bir röportaj Anadolu’dan Türk varlığını silmek için başlatılan yeni bir kampanyanın ilk adımlarından biri olarak gündeme geldi. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yapan Antropolog Timuçin Binder, Türklerin Orta Asya’dan göç ederek Anadolu’ya gelmelerinin bir efsane olduğunu, aslında Anadolu’da yaşayan halkların 40 bin yıldır aynı olduğunu ortaya attı. Hemen akabinde televizyonlarda da tartışılmaya başlanan Binder’in iddiasına göre, 1071 yılında Türkler buraya gelmediler, bugün bu topraklarda yaşayan halklar aslında 40 bin yıl önce de buradaydılar. Genetik araştırmalarının sunduğu verilerden yola çıktığını söyleyen Binder, açıklamalarında bazı tutarsızlıklar olsa bile farkında olmadan Türklüğü yüceltiyor.

  Şayet resmi tarihin dediği gibi Orta Asya’dan Anadolu’ya bir göç olmadıysa ve bugün Anadolu’yu bütün dünya Türklerin yaşadığı yer anlamında Türkiye olarak adlandırıyorsa ve Binder’in dediği gibi buradaki halklar 40 bin yıldır yerinden kıpırdamamışsa, o zaman Anadolu bin değil 40 bin yıllık Türk yurdudur.

  İkinci olarak da Anadolu’ya dışarıdan gelenlerin %10-15 olduğunu iddia ediyor. Yani dışarıdan gelmiş olanlar varsa bile bu oran ancak %10-15’tir diyor. Bu gelenlerin Türk olduğunu varsayarsak o zaman yine Türk Milletinin ne kadar büyük bir millet olduğu ortaya çıkar. Demek ki %10-15’lik bir Türk nüfus bile Anadolu gibi geniş bir coğrafyayı Türkleştirebilecek kadar büyük bir kültürel birikime sahiptir.

  Binder’in açıklamaları aslında oldukça çelişkili ifadeler de içermekte. Bir yerde genetik araştırmaların insanın kökeninin veya soyunun nerelere kadar gittiğiyle ilgili veriler taşıdığından bahsederken, biraz sonra da Orta Asya’dan gelenlerin Türk mü, Afgan mı, İranlı mı olduğunu bilmenin çok zor olduğunu söylüyor. Genetik eğitimini ABD’de alan hocamız sanırım bir tek Amerikalıları genlerinden anlayabiliyor.

  Diğer taraftan da Türklüğü bizim icat ettiğimiz bir kavram olarak kabul etmemiz gerektiğini belirten Binder, Türk veya Türklük kelimesini ilk olarak yabancıların kullandığını söylemeyi de ihmal etmiyor. Yani Türkçüler bugüne kadar alt tarafı 200 yıllık ve yabancı uydurması bir kavramı referans alıyorlar demeye getiriyor. Ama hemen alt satırda Göktürklerin kendilerine Türk dedikleri yazıyor. “Resmi” tarihe göre Göktürk devletinin kuruluş tarihi 552 yılıdır. Bilmem bir şey anlatabildim mi?

  Son söz olarak Anadolu’yu Türk’ten soyutlamaya çalışanlara en büyük Türk olan Atatürk’ün bir sözünü hatırlatalım: “Bu memleket tarihte Türk’tü, şimdi de Türk’tür ve ilelebet Türk kalacaktır.”


 GökTürk  Türkiye  KURT
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karlı dağların ardında biri yaşarmış...
ATTİLABİLGEHAN
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 973« Yanıtla #5 : 27 Ağustos 2009, 17:16:23 »

BÖYLE UYUZLAR HER DEVİRDE TÜRKLE UĞRAŞACAKLAR VE   >:(BELALARINI BULACAKLARDIR.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
KÜR-AÇİNA
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 366


Kurt Katun


« Yanıtla #6 : 10 Eylül 2009, 02:05:04 »

Ne çok oynanıyor şu güzel ülkemin temel taşları ile... Türk-Kürt dediler, bölemediler... Sağ-sol çatışması çıkardılar, yıkamadılar...
Alevi-Sünni dediler, etle tırnağı ayıramadılar...
Laik-antilaik safsatasını saldılar, koparamadılar...
Şimdi de bu çıktı başımıza...

"Bölücü gen"ler...

"Bilimsel araştırma" deyip ilan ettiler...
En sağlam noktadan beyinlere kemirgeni saldılar...
Yurdum insanı şimdi soracak haklı olarak;
-"Biz Orta Asya'dan gelmediysek, nereden geldik?"
Daha da önemlisi;
-"Biz Türk değilsek, kimiz?" diye...

Haberi okumadıysanız, buyrun buraya tıklayıp okuyun...
Ben küçük bir özet aktarayım tembellik yapanlara...
Konu şu efendim;

Tarih kitaplarında okuduğumuz büyük göç var ya...
Hani şu 1071 Malazgirt zaferi ile Anadolu'ya yerleşme olayımız...
Bu bir YALANmış...
Dahası da var...
Aslında TÜRK diye bir MİLLET yokmuş...
Bu da UYDURMAymış...
Peki dayanak ne?
GENlerimiz
Bunu söyleyen kim?
İTÜ"de Dünya Tarihi dersleri veren öğretim üyesi Timuçin Binder...
Kaliforniya üniversitesinde antropoloji öğrenimi görmüş...

Peki bu alandaki uzmanlar ne diyor?
Türkiye"nin ilk ve en önemli Biyoloji Felsefesi uzmanı İstanbul Üniversitesi"nden Profesör Teoman Duralı'ya iyibilgi sormuş.
Nedir bu "gen" meselesi diye;
Profesör;
-"Türkiye"nin nüfus yapısı bağlamında genetik çalışmaların gündeme getirilmesi, Türkiye"nin bölünmesine yönelik bir planın parçası" diyor.

Başka ne diyor;
-"Genetik çalışmaların anlamlı sonuçlar vermesi için küçük ve saf topluluklar üzerinde yapılması gerektiğini, Türkiye gibi bir imparatorluk toplumunda genetik çalışma yapmanın bilimsel mana taşımadığını" söylüyor...

Daha neler diyor;
-"Türkiye"de 20 metreden baksan, kim Türk, kim Kürt, kim Ermeni tanırsın. Tipoloji o kadar nettir” diyor...

Niyet ne diyor;
-"1900'lerin başında İngiliz Başbakanı Gladstone “Türkleri Orta Asya'ya sürelim” görüşüyle ortaya çıktı, bu olmayınca bugün “Burada zaten Türk yoktur” tezini işlemeye başladılar" diyor...

Özetle;
-"Böl-parçala-yönet stratejisinin yeni oyuncağı "gen"ler" diyor...

Vallahi bu sözler üzerine ne diyeyim...
Bu ülke öyle oyunlar gördü ki...
Bilmiyorum...
İyice paranoyaklaşmış da olabiliriz.
Ne dersiniz bu "gen bölücülüğü" tutar mı?

Hacer Alkan
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karlı dağların ardında biri yaşarmış...
TuranSavaşçısı
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 11 Eylül 2009, 22:24:33 »

şerefsizler ne yapacaklarını şaşırdılar, TÜRKLÜK gen değilmiş yok ya, genimizdeki kan ne lan hain ?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KökTürk
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 45« Yanıtla #8 : 11 Eylül 2009, 23:58:40 »


Yillardir oynanan ayni oyun. Demek isyorlarki: "biz zaten melez bir halkiz,bosverin Türklügü, Anadolulu olalim"(!).
 Bizim dilimizin orta Asya'dan geldigi belli. Hangi Oguz boylarindan geldigimiz belli. Oguz boylarinin 1071'den önce nerden geldigi belli. Bu soytarilar kimi kandirdiklarini zannediyorlar? Biz bilmiyormuyuz ne oldugumuzu?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Türk'ün alamet i farikası brakisefal kafatasındadır" Basbug Atatürk.
KÜR-AÇİNA
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 366


Kurt Katun


« Yanıtla #9 : 12 Eylül 2009, 00:01:53 »


Yillardir oynanan ayni oyun. Demek isyorlarki: "biz zaten melez bir halkiz,bosverin Türklügü, Anadolulu olalim"(!).
 Bizim dilimizin orta Asya'dan geldigi belli. Hangi Oguz boylarindan geldigimiz belli. Oguz boylarinin 1071'den önce nerden geldigi belli. Bu soytarilar kimi kandirdiklarini zannediyorlar? Biz bilmiyormuyuz ne oldugumuzu?

Kandaşım, haklısın. Biz kim olduğumuzu çok iyi biliyoruz ve aslında onlara da bildirdik zamanında ! Göz Kırp Belli ki onlar kim olduklarını bilmiyor ! Bilmeyenler yansın. Göz Kırp
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karlı dağların ardında biri yaşarmış...
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.188 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.016s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.