Alevilerin %97 si hayır dedi
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 27 Mayıs 2020, 08:20:18


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Alevilerin %97 si hayır dedi  (Okunma Sayısı 3159 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
gezgin1881
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 107


Atam İzindeyiz...


« : 20 Ekim 2010, 11:19:32 »

AKP, 12 Eylül referandumunun sonuçlarıyla ilgili analizini tamamladı ve ortaya çarpıcı sonuçlar çıktı. Çalışmayla referandumda 'hayır' oyu veren yüzde 42'lik seçmenin röntgeni çekildi.

'Hayır' oyunun gerekçeleri; demokratik açılıma tepki, yaşam tarzı kaygısı ve yargıda kadrolaşma olduğu inancı olarak sıralandı. Anayasa değişikliğine 'evet' diyenlerin en önemli gerekçesi olarak da sivil anayasa beklentisi öne çıktı.

ALEVİLER'DEN DESTEK YOK!

Açılımlarla birlikte terörün sona ermesi ve istikrar ise diğer önemli talepler olarak tespit edildi. Ayrıca açılım ve atılan bir dizi adımlara rağmen Alevi vatandaşlarına anayasa değişikliğine destek vermediği de belirlendi. AK Parti'nin sandık analizlerinden Alevilerin yüzde 97'sinin pakete 'hayır' dediği ortaya çıktı.

Başbakan Erdoğan, referandumun ardından yüzde 42'lik kesimin 'neden hayır' verdiğini araştıracaklarını söylemişti. AK Parti, referandum sonucunu analiz eden dev bir araştırma yaptırdı. 45 ilde yapılan ve 70 bin vatandaşı kapsayan araştırma sonuçları AK Parti'nin hafta sonu yapılacak olan Kızılcahamam kampında sunulacak.

NEDEN HAYIR OYU VERİLDİ?

Zaman gazetesi, araştırmayla ilgili önemli detaylara ulaştı. Buna göre, 'hayır' diyenlerin önemli bir bölümü açılım projesiyle Kürtlere imtiyaz sağlandığını ve bunun terörü azdıracağını düşünüyor. Verilere göre, iç göçün yoğun yaşandığı kentlerde, güvenlik ve ekonomik kaygılarla oluşan tepkiler 'hayır' oylarına dönüştü.

Çalışmada, sahil şeridinin anayasa değişikliklerine karşı çıkması, iç göçün doğurduğu sorunlarla birlikte yaşam tarzına yönelik kaygılara bağlanıyor. AK Parti'nin muhafazakâr yaşam tarzı dayatacağına yönelik pompalanan korkuların bazı vatandaşları etkilediği gözlendi. Bununla beraber yargıda kadrolaşma ile Türkiye'nin baskıcı yönetime gideceğine inanan önemli bir kesim de 'hayır' oyunu tercih etti.

KILIÇDAROĞLU'NA ÖZEL DESTEK Mİ?

Referandum sonucunda Alevi vatandaşların yoğun yaşadığı bölgelerdeki sonuçlar da dikkat çekti. İktidar partisinin yaptırdığı sandık analizlerine göre, Alevilerin yaşadığı köylerde hayır oyları yüzde 100'e yakın çıktı. Bazı köyler ve sandıklarda tek bir 'evet' oyuna bile rastlanmadı. Bu durum, 'hayır' kampanyası yürüten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na özel destek verilmesine bağlandı.

Yüksek yargıda Alevi kadrolaşma olduğu ve bunların tasfiye edileceği propagandasının seçmeni etkilediği de gözlendi. Kılıçdaroğlu'nun memleketi Tunceli, yüzde 81 ile en yüksek 'hayır' oyunun çıktığı il olmuştu


Kaynak : Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.internethaber.com/alevilerin-yuzde-kaci-hayir-dedi-301851h.htm#ixzz12JorU0VH
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ÜSTTE MAVİ GÖK ÇÖKMEDİKÇE, ALTTA YAGIZ YER DELİNMEDİKÇE, KİM BOZABİLİR SENİN İLİNİ VE TÖRENİ!..
EY TÜRK TİTRE VE KENDİNE DÖN!
Bilge Kağan

HAYIR HAYIR HAYIR HAYIR HAYIR HAYIR HAYIR HAYIR HAYIR HAYIR HAYIR HAYIR AÇILIMLARLA VERİLEN ŞEHİTLERE ARTIK DUR DEMEK İÇİN HAYIR HAYIR HAYIR HAYIR HAYIR HAYI
uzkipcak
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 3


« Yanıtla #1 : 20 Ekim 2010, 11:38:20 »

Tüm forum otağ üyelerine merhaba. Esenlikler
Sanırım, en yeni üye benim.
Bende bu görüşe katılıyorum. Büyük Türk Milletinin ve onun kurduğu son büyük Türk Devletinin geleceği için Türkmen alevi  kardeşlerimiz çok doğru karar vermişler.

Y.N. Türkçe kullanmaya dikkat edelim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Köptü Körgen
Köptü Körgen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.413« Yanıtla #2 : 20 Ekim 2010, 12:36:39 »

Esenlikler kandaşım hoş geldin. esenlik getirdin.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her 3 mayısta bozkurtlar. Kol kol inerler düze... Bu ruh yaşadıkça, elbet bir gün gelecek, bozkurtlar hükmedecek, gece ile gündüze...
turatbek_aytmatov
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 703


KIRGIZ TÜRK


« Yanıtla #3 : 20 Ekim 2010, 12:43:02 »

Bu ülkenin temelin Türk balaları attı. Alevilerinde büyük çoğunluğu Türk soylu olduğu için soyunun tehlikeye düşeceğini gördüğü için yurtsever bir davranış sergilediler. Geçmişi Alevi biri olarak bu kandaşlarımızı kutluyorum!!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

KIRGIZ TÜRK
KUDAY TÜRKÜ KORGOSUN!!!
LAİKLİK TÜRKÇÜLÜĞÜN DİREĞİDİR!!!
BugaY
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 397« Yanıtla #4 : 20 Ekim 2010, 18:18:35 »

Şimdi Tunceli örneğinden gidersek belediye seçimlerinde %30 küsürlerde oy alan bdp karşımıza çıkar ancak referandumda en çok hayır oyu bu il'de çıktı bunun tek sebebi şu Kılıçdaroğlu' nun alevi olması.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 20 Ekim 2010, 18:42:01 »

Şimdi Tunceli örneğinden gidersek belediye seçimlerinde %30 küsürlerde oy alan bdp karşımıza çıkar ancak referandumda en çok hayır oyu bu il'de çıktı bunun tek sebebi şu Kılıçdaroğlu' nun alevi olması.

Bugay kandaşım,

Tunceli belediye seçimleri ile alakalı tespitlerin yerindedir. Yalnız, Kemal Kılıçdaroğlu'nn yerinde başkası da olsa Tunceli'den o oy çıkardı. Orada, Kemal Kılıçdaroğlu'nun mezhebini düşünerek oy vermezler. AKP'nin kafasında tasarladığı düzenlemeler Tunceli'nin zaza olsun, Türkmen olsun kabul edeceği türden değildir...

Ha, referandum da %81 verdiler diye Tunceli, vatansever ya da Atatürkçü oldu diyemeyiz. Keza; Önce Atatürkçü olmaları için Atatürk'ün milliyetçiliğine tabi olup, bölücü yandaşlığını bırakmaları gerekmektedir. Nüfusunun önemli kısmı Türk soylu olmadığı içinde bu olayın gerçekleşmesi zaten imkansızdır. Ha oldu diyelim, Türk olmayan Zazaları da yine Atatürkçü, Vatansever olarak biz kabul etmeyiz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
atilapars
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 190Site
« Yanıtla #6 : 20 Ekim 2010, 18:48:58 »

Bu otağda mezhep , din ayrımı olmaz ama ülke'nin gerçeği bu, alevilerin sofulara güvenmesi zaten beklenemezdi.Kılıçdaroğlu alevi diye verilmiş yorumlarıda var.Bilen varsa söylesin kılıçdaroğlu kıromu?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ya hepsin ya hiç,Ya TÜRK'sün ya piç..
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 20 Ekim 2010, 18:57:39 »

Bu otağda mezhep , din ayrımı olmaz ama ülke'nin gerçeği bu, alevilerin sofulara güvenmesi zaten beklenemezdi.Kılıçdaroğlu alevi diye verilmiş yorumlarıda var.Bilen varsa söylesin kılıçdaroğlu kıromu?

Olay mezhep meselesi değil fakat, öyle anlaşılmışsa, öyle olmuştur.

Konu kilitlenmiştir.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun kökenini Türklüğe çıkaranlar için daha önce yazmış olduğum iletimi aynen ekliyorum:

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.turkcuturanci.com/turkcu/partiler/kilicdaroglu'nun-kokeni-hakkinda-(soner-yalcin-yazisi)/msg48404/#msg48404


Görev yaptığı süre içerisinde SSK'yı batma noktasına getiren, SSK'nın personel alımında ve ihale yolu ile işletmesi verilen sosyal tesislerinde Tikko, Dhkp-c, Pkk mensubu olduğu ya da ilişkisi olduğu kesinleşmiş kişilere fayda sağladığı tespit edilen Kılıçdaroğlu, soyunu düzmece belgeler ile Tanrı Kut Mete'ye dayandırsa ne yazar!

CHP kalesi ne yazık ki Kılıçdaroğlu'nun CHP'nin başına geçtiği gün AKP karşısında düşmüştür. Kılıçdaroğlu'nu şirin gösterip CHP'nin oylarının düşmesini engellemeye çalışanların çabası beyhudedir.

AKP'li azılı kürtçü Dengir Mir Mehmet Fırat, soyunu araştırdığında kürtleşmiş Türk olduğunu öğrenince; kişi kendisini ne hissediyorsa odur diyerek Türklüğe düşmanlığının devam edeceğini ima etmiştir. Kılıçdaroğlu'da O belgeler ile Türk olsa ne olur, olmasa ne olur? Yiyeceği halt yine aynı halt değil mi?

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.155 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.021s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.