Türk olmak zor.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 27 Mayıs 2020, 12:13:28


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türk olmak zor.  (Okunma Sayısı 7140 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tien san
Ziyaretçi
« : 29 Kasım 2009, 03:48:57 »

RAHMİ TURAN’A GÖRE TÜRK OLMAK ZOR

“Günümüzde Türk olmak zor dostum! Türk olmak, çile çekmektir. Türk olmak, kendi ülkende bile hor görülmek demektir. Türk olmak soykırımla, kan dökmekle, vahşetle suçlanmaktır. Türk olmak, 1 milyon Ermeni’yi, 30 bin Kürt’ü öldürmektir. Türk olmak, yabancılara satılan yerlerde ırgat olarak çalışmaktır. Türk olmak, yurduna ve ulusuna sahip çıktığın vakit faşist damgası yemektir. Türk olmak, davul-zurnayla askere uğurlanıp, vurulursan “Vatan sağ olsun”  denilerek şehitliğe gömülmektir. Türk olmak, teröristi öldürdüğün zaman hapse girip yargılanmak demektir. Türk olmak, ulusuna söven bölücülere, hainlere ve işbirlikçilerine ses çıkarmamaktır. Türk olmak, haksızlığa ve açılımlar nedeniyle aşağılanmaya razı olmaktır. Velhasıl, günümüzde Türk olmak çok zordur!”
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 29 Kasım 2009, 03:50:33 »

Türk olmak bence ilelebet gurur duymaktır,

NE MUTLU TÜRK DOĞANA
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tien san
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 29 Kasım 2009, 03:59:20 »

 Türk olmak Tanrikutla,bilge kaganla,AtaTürk´le Attila ile,ayni kan´i tasimak demektir. Türk olmak üstün olmak demektir. Türk olmak demek insanligi aydinlatan günes demektir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Batur Alp
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 29 Kasım 2009, 09:03:57 »

Türk olmak ; herşeyden üstün olmaktır. Üstün olduğunun farkında olmak ve yapamayacağın hiçbirşeyin olmadığına inanmaktır. Türk olmak , geçmişini unutmamaktır , yapılan kahpeliklerin kinini içinde yaşatmak ve günü geldiği zaman en acı şekilde intikam almaktır.

Adına Taç mahaller yapılmaktır Türk olmak. Kimi zaman da akınlarının hışmından korkanlara Çin seddi inşa ettirebilmek..

Türk olmak bazen dişi bir kurttan türemek , bazen de dağlar yakıp demir dövmektir..  2 kişiyle ordu , 3 kişiyle devlet kurabilmektir. Asyanın ormanlarından dört nala at sürerek dünyaya boyun eğdirmektir.

Türk olmak , atalarının yaptığı güzel şeylerle gurur duymak , geçmişte yapılan hataları tekrar etmemek üzere de bilinç kazanmaktır. Geleceğin büyük ülkesini inşa etmektir Türk olmak.

Türk olmak , düşmanın üzerine bozkurtçasına atılıp geri dönmemektir. Irkı için ölüme gülümseyebilmektir.

Ne mutlu Türk olana..!

Tanrı Türk'ü Korusun
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
mesuthan
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 29 Kasım 2009, 14:32:19 »

NE MUTLU TÜRK OLMA GURUR VE SORUMLULUĞUNU TAŞIYABİLENE.TTK.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TürkcüKasirga
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 29 Kasım 2009, 15:23:11 »

2 kişiyle ordu , 3 kişiyle devlet kurabilmektir. Asyanın ormanlarından dört nala at sürerek dünyaya boyun eğdirmektir.

Bunu dogrulayan bir gercek; 1915 Yilinda iki Türk aralarinda karara varip Avustralya´ya karsi savas acarlar..

"...Avustralya'nın İngilizlerin isteği üzerine Çanakkale'ye asker göndereceği haberini alır Muhammed Gül ve Molla Abdullah. Bu haber iki Türk’ü üzer daha doğrusu öfkelendirir. "Ortada hiç bir neden yok iken Avustralyalılar nasıl olurda savaşmak için Osmanlı topraklarına asker gönderir?" diye düşünürlerken bu sırada duvarlara “Your Country Needs You “ (Vatanın size ihtiyacı var) şeklinde ilanlarda asılmaya başlar.

Bu durum karşısında daha fazla dayanamayan iki Türk tepkilerini göstermek için sonunda Avustralyalı’lara karşı savaşma kararı alırlar.

O tarihte Muhammed Gül ile Molla Abdullah; "Bizim ülkemize nasıl asker gönderirsiniz? Biz size gösteririz!" düşüncesiyle, bu iki savaşçı silahlarını kuşanıp, (1 Ocak 1915) dondurma arabasını da kendilerine siper yaparak, yılbaşı eğlence pikniğinden içinde binden fazla insanın bulunduğu treni uygun bir yerde beklemeye başlarlar.. Sonuçta piknik dönüşü kasabaya dönmekte olan tren kendilerine yaklaşınca "Allah ! Allah!.." sesleriyle trendeki insanlara ellerindeki silahlarla ateş açarak saldırı başlatırlar.

Beklenmedik bir anda kurşun yağmuruna tutulan kasaba halkı, neye uğradıklarını bilmeden şaşkın bir vaziyette feryada başlarlar. Bu ani saldırı karşısında bazıları vagonları kendilerine siper yaparlarken, bazıları da trenden atlayarak kaçmaya başlarlar. Kendilerini koruyamayanlar ise atılan kurşunlarla yaralanırlar.

Ortalık tam bir savaş alanına, barut dumanı ve kan gölüne dönüşür. Bir ara fırsat bulan makinist treni hızla olay yerinden uzaklaştırarak kasabaya döner.

Olay kasabada yayılır ve polis, Avcılar kulübü üyeleri ve silahlı halktan oluşan 500 kişilik silahlı topululuk Muhammed Gül ile Molla Abdullah'ın peşine düşer. Trenin gitmesi sonrası dondurma arabasını bırakıp, kasaba dışında saklanacak bir yer bulmak için olay yerinden uzaklaşırlar.

Kasaba dışında yaşlı bir Avustralyalı’ya ait eski bir kulübede saklanmak ister ama olaylardan habersiz kulübenin yaşlı sahibi bu iki insanı silahlı görünce gözü pek tutmaz ve içeri almadığı gibi kapıyı da yüzlerine kapatır. Buna sinirlenen iki Türk kendisine bir el ateş ederek yaşlı kulübe sahibini yaralarlar.

Savaşçılar bu defa kasabanın Batı bölümünde şimdi "Türk kayası" diye anılan eski adı "Beyaz kaya" olan büyükçe bir kayayı kendilerine siper yaparak beklemeye başlarlar. Çünkü o bölge düz araziden oluştuğu için kolayca görülüp öldürülebileceklerini düşünürler.
Çok geçmeden silahlı halk ve polisler iki Türk´ün yerini bularak saldırıya geçtiklerinde ilk elde polis şefi yaralanır. Bu sırada çapraz ateşe geçen polis ve askerlerden atılan kurşunlardan biri, bahçesinde odun kesmekte olan yaşlı bir Avustralyalı’nın da ölümüne sebep olur.

Bu karşılıklı atışlar sonucunda Muhammed Gül olay yerinde, Molla Abdullah ise ağır yaralı olarak hastaneye götürülürken yolda ölür.
Olay sonrası galeyana gelen halk öfkelenir ve bir maden kasabası olan Broken Hill'de yabancılara karşı da tepki ve göstermeye başlarlar.

Hatta Alman kulübü ateşe verilir,kasaba dışındaki olaylardan habersiz deve ile nakliyat yapan Türklerin kamplarına da saldırı düzenlerler…

Kasabada o tarihte yayınlanan mahalli gazetelere, belgelere baktığımızda, 1 Ocak 1915 tarihindeki ilk Türk-Avustralya savaşında, dördü Avustralyalı olmak üzere Muhammed Gül ve Molla Abdullah ile beraber altı kişi hayatını kaybederken yedi kişide yaralanır.
.."

Evet bu iki kisilik Türk ordusu Avustralya´ya karsi savas aciyorlar..

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
yonca
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 14


« Yanıtla #6 : 29 Kasım 2009, 16:23:27 »

Beğendim ama bu iki kişinin isimleri hoşuma girmedi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Batur Alp
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 29 Kasım 2009, 17:20:49 »

Beğendim ama bu iki kişinin isimleri hoşuma girmedi.

Hadi ya ! Hoşuna gitmedi demek. Çok dert ettiysen nüfus müdürlüğüne başvurup değiştirelim bu adamların ismini !

Vatanımızı işgale gelen avusturalyalı soysuzlara kendi ülkelerinde kafa tutarak ölüme yürüyen iki tane kahramanın adını beğenip beğenmemek senin lüksün mü ki burda onun muhakemesini yapıyorsun ?  Daha ilk iletinde yazdığın şeye bak. Bayan olmasan bir kaç bişey söylerdim ama neyse..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Ay Toldı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 19« Yanıtla #8 : 29 Kasım 2009, 18:01:24 »

Önemli olan ruhu hissetmek, ayrıntılara takılmamak gerek.

Ne mutlu Türklüğün değerini bilene.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Şerefin tavizi yoktur.
Tien san
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 29 Kasım 2009, 18:46:57 »

Beğendim ama bu iki kişinin isimleri hoşuma girmedi.


              Bu mantikla düsünecek olursak büyük AtaTürk´ün ismide Mustafa Kemal,yani Türkce bir isim degil.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 2.322 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.021s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.