Martin Luter
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 30 Kasım 2020, 11:19:29


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Martin Luter  (Okunma Sayısı 2992 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Uraltu
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 589« : 09 Nisan 2010, 17:46:29 »

Martin Luther (10 Kasım 1483 - 18 Şubat 1546) Hıristiyanlık dininde "Reform" hareketinin öncülerinden ve Protestan Hıristiyanlığının - mezhebinin kurucusudur. Luther`in bizim açımızdan önemi, Batı`da Türk düşmanlığını geniş kitlelere yayan düşünür Hristiyan bir düşünür olmasıdır.

 
Martin Luther(10 Kasım 1483 - 18 Şubat 1546) Hıristiyanlık dininde "Reform" hareketinin öncülerinden ve Protestan Hıristiyanlığının- mezhebinin kurucusudur.


Luther`in bizim açımızdan önemi, Batı`da Türk düşmanlığını geniş kitlelere yayan düşünür - dini liderlerden biri oluşudur. Bugün de Türk - İslam coğrafyası, Protestan- Püriten(Evanjelist) Hıristiyan- Yahudi yani Tevrat ve İncil kehanetlerine dayalı Mesihçi teostratejinin tehdidi altındadır.


Osmanlı Türkiye`si Avrupa ortalarına kadar ilerleyince Türkleri Luther Hıristiyanlığın düşmanı ilan etmiştir. (Louis Gardet, L`Islam, Religion et Communaute, s. 409, Paris 1970)


Luther Batıda feodal sistemin çözülmeye başladığı ve kapitalist ilişkilerin uç verdiği bir dönemde yaşamıştır. Onun somut yaşantı tarzı, kendisini oluşturmaya başlayan burjuvazinin ve özellikle laik ve Kabalist asillerin sözcüsü durumuna getirmiştir.


Ancak Luther`in taktik sınırlar içinde bir de sınıf müttefiki vardır: Fakir köylüler.


Luher`in üç düşmanı vardır: Papa, Türkler ve tefeciler. Gelişen olaylar içinde tehdit nereden geliyorsa Luther bütün hücumlarını ona yöneltmiştir.


Mesela tefecilere karşı, ki tefecilerin çoğu Yahudi`dir, şöyle yazar:


"Türkler, savaş insanları, tiranlar, şüphesiz kötü insanlar. Bununla beraber fakirleri yaşamaya terk etmek… zorundadırlar. Hatta bazen ellerinde olmadan merhametlenirlerde. Fakat bir TEFECİ, bu pintilik torbası, herkesin açlığa, susuzluğa, kedere ve sefalete mahkûm olmasını ister. Herkesin kendinden Allah`tan alır gibi alması ve devamlı kölesi kalması için her şeye tek başına sahip olmak ister." (K. Marks`tan nakil, Le Capital, s. 33, Kitap: 1, cilt: 3)


Kanuni Sultan Süleyman`ın Macaristan seferi Türk tehdidini artırınca, Hıristiyanları "Türklere karşı dua etmeye" çağırır. Ona göre Tanrı`nın, Türk`ü kendilerini cezalandırmak ve "Tanrı`dan korkmadığı ve dua etmediği için gönderdiği bir `okul hocası`dır."


Luther`e göre Türk bir şeytandır, fakat "Pap biraz daha büyük bir şeytandır." (Martin Luther, L`Exhortation A la Priere Contre le Turc, Oewres, s. 277 - 280, cilt: 7, Geneve, 1962)


Başlangıçta Almanya`daki köylü isyanlarının lideri Thomas Münzer ile ittifak yapan Luther, bu isyanlar temel çıkarlarını savunduğu asillere karşı bir tehdit teşkil edince Münzar`den ayrılır. Luther artık "katil ve yağmacı köylü çetelerine karşı" Papa`yı, burjuvaziyi ve asilleri bir araya getiren bir cephenin içindedir ve şöyle seslenir:


"Kudurmuş köpekleri olduğu gibi, onları da açıkça veya gizli bir şekilde boğmak, parçalamak, boğazlamak lazımdır. Onun için, sevgili senyörlerim, onları öldürün, boğazlayın, orayı kurtarın, burayı ele geçirin. Eğer savaşta ölürseniz, bundan daha kutsal bir ölüm olamaz." (F. Engels naklediyor, La Guerre des Paysans, s. 73)


Türklerin Avrupa`daki en büyük rakibi Habsburg hanedanıydı. Osmanlı Türkiye`si Avrupa`da Protestanlığı desteklemiştir. Hatta pek çok araştırmacıya göre Avrupa`da Protestanlığın zaferinde Türkler tayin edici bir rol oynamışlardır. Avrupa`da Katolik zulmünden kaçan çok sayıda Protestan Osmanlı Türkiye`sine sığınmıştır. Buna rağmen Protestanlığın temel eserlerinde yer alan anti - Türk ırkçılık mevcudiyetini korumuştur.


1970`lerden itibaren yeni bir ivme ve mana kazanan Luther`ci Protestan kiliseler çoğunlukla "Evanjelik" adını benimserler.


Tarihten bir anekdotla günümüze gelelim. Ermeni Prensi Seneklerim XI. yüzyılın başlarında Türklerle ilk defa karşılaşınca korku ile İncil`e sarılmış ve kendini teselli edecek cümleler aramıştı. 1071 Malazgirt Savaşı`ndan birkaç yıl önce görülen bir kuyruklu yıldız da Bizanslılar tarafından kötüye yorulmuştu: Türkler geliyorlardı. (Chronique de Mathieu d`Edesse, 962 - 1136, s. 42, Paris, 1858)


Evet 1970`lerden itibaren çoğunlukla WASP(Beyaz Anglo Sakson Protestan) kontrolü altındaki Amerikan reel sektöründe hızla kârlar düşmeye başlamıştı. 1990`a gelindiğinde Sovyet sosyalizmi de tarihten silinmişti. Esasen teostratejik formatlı Yeni Dünya Düzeni özünde "Seçkinler Sosyalizmi" demekti. Bunun içib WASP seçkinler daha çok para için tarihte Martin Luther`in yaptığı gibi, Wall Street`in patronu durumundaki Yahudi seçkinlerden oluşan küresel finans klanının sistemine paracıklarını yatırdılar, onlarla işbirliğini sıkılaştırdılar. WASP`lar Yahudilere, İsrail`e ve Süleyman Tapınağı`na teolojik misyon yükleseler de esasen Amerika`daki Yahudi finans ve basın gücünden hiç hoşlanmazlar.


Evet aslında "kuyruklu yıldız" 1970`lerden ve özellikle 1990`lardan itibaren kapitalizmin "serbest Pazar" halisinasyonu üzerinde dolaşmaktaydı.


Malum Hıristiyan inancında kuyruklu yıldızın görünmesi zelzele, sel, kasırga ve bazı tabi afetler gibi kötüye yorumlanan bir olaydır.


Tarihte Türklerin gelişini kuyruklu yıldızdan gören Hıristiyanlar, bu kez Wall Street merkezli finans kasırgasının geldiğini göremediler. Ya da gördüler de "nutku tutulmuş kurbanlık koyun gibi" kaderlerine razı oldular. WASP`ların "Peygamberi" Luther üç düşmana işaret etmişti. Paplık artık devre dışıydı. Türklerin başına da BOP`u (Büyük Ortadoğu Projesi) dolamışlardı. Ama üçüncü düşman TEFECİLER, işte onlara kurban olmaktan kurtulamadılar.


Amerikan Kongresi`nin Temsilciler Meclisi kanadından 700 milyar dolarlık kurtarma paketinin ilk turda geçmemesinin arkasında reel sektörün temsilcisi WASP`ların kayıplarını yeterince kurtarmayan, finans klanına ağırlık veren WASP - Yahudi seçkinler hesaplaşması yatıyor.


Ekonomistlerin, siyasetçilerin söyledikleri, bizim necip Türk medyasındaki sallamaların hiçbir kıymeti yok. WASP`lar kendilerini tatmin edecek bir şeyleri almadan finans klanını oluşturan Yahudi seçkinleri kurtarmazlar.


Neticede anlaştılar, herkes payını alacak. Ama Kasım başındaki başkanlık seçiminden sonra asıl hesaplaşma ve manipülasyonlar başlayacak. WASP seçkinler Yahudi seçkinlerden yedikleri kazığı nasıl çıkaracaklar ve / veya çıkaramayacaklar? Görmek için bakmak gerekir. Hep beraber bakacağız ve göreceğiz.

 
Alıntıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.198 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.