Türk'ün 3.500 yıllık Pers düşmanı: Demirci Kava
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 03 Aralık 2020, 03:50:24


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türk'ün 3.500 yıllık Pers düşmanı: Demirci Kava  (Okunma Sayısı 3136 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Salur Kazan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 96« : 25 Aralık 2014, 22:14:13 »

Perslerin milattan önce 1.500 yılında yazdıkları pırtsal kitabı Zend Avesta'da geçen bir efsane var. Bu efsane, şimdiye kadar çoktan unutulmuştur diye düşünürseniz, çok yanılırsınız. Bir süre önce k.rtler tarafından bu efsane sağda solda anlatılıp duruyordu. İnsan hayret ediyor tabi, "Ne var ki bu efsanede bu kadar üzerinde konuşululacak?" diye.

Bu efsane, milattan sonra 1.000 yıllarında, yani Anadolu'nun fethi öncesinde, Oğuzlar Perslerin başına bela olunca İranlı şair Firdevsi tarafından 2.500 yıllık uykusundan uyandırılıp, Perslerin elinden düşürmediği kitabı "Şehname'ye" alınıyor. (Tabi ki edebiyat olsun diye! Siz ne sanmıştınız? Bu kadar edebiyat düşmanı olmayın canım!!)

Nedir bu efsane? İnternette var ama özetle bu efsanede, "çift başlı bir kralı kesen", Demirci Kava adında bir Persliden bahsedilir.

Bu çift başlı kral kim midir?

Biziz: Oğuz Türkleri.
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın

Ayrıca, Büyük Selçuklu Devleti'nin bayrağına da bakmadan geçmeyin.

Türk dünyası, Perslere dikkat edin, düşmanınızı tanımıyorsunuz;
Bizim en büyük düşmanımız Perslerdir; çünkü aramızda ve sinsidirler.

"En tehlikeli yılan, bulunduğu yerin rengini almış olan yılandır."
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
YAMTAR_01
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 16


« Yanıtla #1 : 26 Aralık 2014, 14:50:04 »

Benim okuduğum yazıda Kral Dehak diye geçiyordu. Efsaneye göre iki omuzunda iki yılan varmış. Nevruz Bayramının doğuşu ve k..rtlerin ilk isyanı diye geçtiği için bu hikayeye önem veriyorlar kandaşım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Salur Kazan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 96« Yanıtla #2 : 08 Ocak 2015, 00:53:18 »

Yazıyı yazdıktan sonra, özellikle biraz bekledim... Bana kalırsa bu mevzu zannedildiğinden çok daha önemli.

Tabi ki doğrudan "çift başlı kartal" dememiş de, bunları bir "ur"a veya bir canavara benzeterek "simgesel anlatım" yolu ile anlatmış (alegori). Doğrudan "Oğuz Türkleri" demezler zaten.

Bunları, kutsal kitaplarına "oyun olsun diye" aldıklarını, ve 2.500 yıl sonra da "edebiyat olsun diye" tekrar canlandırdıklarını düşünmek bana pek doğru bir yaklaşım gelmiyor. Üstelik tam da Türkler Perslerin başına bela oldukları sırada. Belli ki o simgeler ile anlatmaya çalıştıkları bir şeyler var, bizi de ilgilendiren.

Divan-ı Lugati't Türk, Kaşgarlı Mahmut, 1040 yılı:
Tatıg közre, tikeniğ tüpre.
"Perse dikkat et, dikeni kökünden sök."
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KHAZAR Manash
Khazar Manash
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.195


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #3 : 09 Mart 2015, 17:34:48 »

İranli öğrenciler ajansı İSNA'nın haberine göre, "Büyük İranlı Kimliği Konferansı"nda konuşan Yunusi, İran kültür coğrafyasının Çin sınırından Hint alt kıtasına, Kuzey Kafkasya'dan Basra Körfesi'ne ulaşan coğrafyayı kapsadığını savundu.
Kültür, medeniyet, din ve İranlılık ruhunun 'Büyük İran' coğrafyasına yayıldığını söyleyen Yunusi, "Bu bölgede doğal bir birliktelik söz konusudur. Her ne kadar bazı farklılıklar birleşmeyi engellese de, gerçekte İran coğrafyası; Çin sınırından bugünkü Afganistan ve Pakistan'a, Kuzey Kafkasya'dan Fars (Basra) Körfezi'ne kadar olan coğrafi alan bu birliğin içerisinde yer alır" değerlendirmesinde bulundu.
''İRAN KÜLTÜR SINIRLARI İÇİNDE YAŞAYAN İRANLIDIR''

Azınlıklardan sorumlu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yunusi, "İran kültür coğrafyasında yaşayan herkes İranlıdır ve bu yönüyle bizim korumamız altındadırlar. Onları İslam fanatizmi, ateizm, tekfircilik, yeni Osmanlıcılık, Vahhabilik, Batı ve Siyonizm tehdidinden koruyacağız" ifadelerini kullandı.
İran sınırlarını tarih, kültür ve coğrafyanın belirlediğini ifade eden Yunusi, "Bu bölgede stratejik kültürel ve tarihsel nüfuz oldukça önemlidir. Nüfuz coğrafyamızı göz ardı ederek menfaat ve güvenliğimizi koruyamayız" dedi.
''BAĞDAT BAŞKENTİMİZ''

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun "İran, 4 ülkeyi yuttu" açıklamalarının bizzat Netanyahu'nun bölgedeki "İran'ın büyük etkisini itiraf" anlamına geldiğini belirten Yunusi, "Irak şu an sadece medeniyet etkimiz altında olan bir ülke değil. Kimlik, kültür merkezimiz ve başkentimizdir. Bu, dün olduğu gibi bugün de böyle. Çünkü İran-Irak coğrafyası ve kültürünün birbirinden ayrılması mümkün değil. Biz ya birbirimizle savaşmalı veya bir olmalıyız" şeklinde kaydetti.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
KHAZAR Manash
Khazar Manash
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.195


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #4 : 09 Mart 2015, 17:35:25 »

Din bu gibi Türk düşmanlari için bir kiliftir, sevsinsinler sizin şiacilik oyununuzu, Azerbaycanli kandaşlarimiz ermenilerden zulüm görürken siz nerdediniz pic farslar yalniz mezhebte kurtarmiyor onlari , ha anladim Azerbaycianlilar Türk ondan ses cikmadi da gavura yardim ettiniz dimi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.216 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.