İyi Okuyun. Bir kürdün Makalesi: Amerika ve kürtler
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 04 Ağustos 2020, 05:04:50


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: İyi Okuyun. Bir kürdün Makalesi: Amerika ve kürtler  (Okunma Sayısı 3622 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Türk Çerisi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 789


« : 28 Eylül 2012, 15:43:06 »

Bağimsiz Kürdistan Obama ve Peter Galbraith


Biz Kürtler kendi kaderimizi belirleme hakkını savunmak, Ulusların kaderlerinin belirleme hakkı, Uluslararası kabul görmüş insani bir haktan başka ne anlama gelebilir bilir ki? O,halde bu hakkın belirleme ve kullanma konusunda ancak Kürt halk karar vermeye yetkisine sahiptir.
 
Güney Kürdistan'da yapılan kamuoyu araştırmasında, Kürtlerin yüzde 92.43 Şiiler ile Sünniler arasındaki çatışmaların yükselmesi durumunda ise Kürtlerin yüzde 68. 86'sı Kürdistan'ın bağımsızlığını ilan etmesini istedi. (Sulemanye 16.03.2006)
 
İngiltere 20`inci yüzyılın başında eline cetveli alıp Ortadoğu `da yeni sınırları belirleyip yeni ülkeler yaratırken, 1. Dünya Savaşı ve Osmanlı İmparatorluğu'nun çöküşünün ardından, savaşı kazanan müttefikler Kürtlere ayrı bir devlet vaadinde bulunmuş, ancak sonraları Britanya ve Fransa'nın emperyalist çıkarları, Wilson'un kendi kaderini tayin hakkı ilkelerinin önüne geçince olan Kürtlere oldu. Kürtler o gün bugündür başkalarının egemenliğinde yaşıyor. Dil, kültür ve tarih bilinci açısından Arap'lardan,Türk'lerden ve Fars'lardan ayrı bir Ulus olan Kürtler tarihte hiç gün yüzü görmedi.
 
Bu gün ise ABD ve İngiltere öncülüğünde, Genişletilmiş Orta Doğu Projesi (GOP) kapsamında geliştirilen, Federal Irak ve Güney Kürdistan'da ki Kürtleri yakından ilgilendiren yeni bir siyasi süreç yaşanıyor. Dünyada ve Orta Doğu'da GOP eksenli Yeni Stratejilerin uygulamada olduğu bu dönemde Türkiye yaklaşık olarak 80 yıldır uluslar arası siyasi konjonktürde Kürtlerin inkârı üzerinde inşa edilmekte. Kürt Sorununun çözümü konusunda bu günde belirsiz bir tutumla Türkiye sorunu erteleyerek geçiştirmeye çalışıyor. Artık Dünya,Bölge ve Kürt halkı de ğişti. Bilindiği gibi bu günlerde Mesut BARZANİ'NİN Avrupa gezisi iç basında yeteri kadar yansımasa da, BARZANİ'NIN gezisinde Kürt sorunu konusunda çok önemli gelişmelerle oldukça mesafeler alındı.BARZANİ ve MAM CELAL HEWLER'DE yaptığı ortak basın toplantısında,bu gezinin özellikle Kürdistan'ın geleceği için çok verimli görüşmeler yapıldığı vurgulandı. Eğer bu kısa süreçte ABD ,TC, HEWLER ve IRAK aralarındaki diploması mekiği iyice izlenir ve tahlil edilirse ABD `nin Kuzey Irak `ta bir Kürdistan projesi var olduğunu, projeye Türkiye `ye de dahil edileceği ve bir rol verileceği gerçeğidir.
 
Bence OBAMAN'IN DTP `le konuşmak istemesi Güney Kürdistan'da yapılacak Kürt Konferansına bir kolaylık ayrıca Güney Liderlerinin ellerini güçlendirmektir. OBAMA,Artık Irak'ta tam söz sahibi olmak istiyor.DTP ile bu görüşme isteği ve Güneyi güçlendirmesi muhtemelen ABD dış işleri danışmanı Peter Galbrith`ın OBAMA'YA öneride bulunmuş olabilir. ABD politikası sağlamcıdır,OBAMA, Kürt sorununa demokratik açılım ve PKK'NIN silah bırakması ve genel Af için Türk Devletinde bazı talepleri olacaktır.Bu projenin mimarı hiç kuşkusuz ABD dışişleri danışmanı Peter Galbraith 'tır..

Önce dış işleri bakan danışmanı Peter Galbraith . Kimdir? kısaca okuyuculara tanıtalım. Peter Galbraith .( IRAK'IN SONU ve Ulus Devletlerin Çöküşü mü? kitabin yazarıdır.Doğan yay.M. Murat İnceayar). Kitap için gözlemciler PETER için Kürtlerin Arabistanlı Lawrence' diyorlar.
 
ABD'NIN, hem Diktatör SADDAM'IN devrilme sürecinde bulunmuş hem de Kürtleri çok iyi tanıyan bir Diplomat. PETER'E göre Irak üç'e bölünmüş Güneyde Şii, Ortada Sünni ve Kuzeyde Kürtler.Ancak en önemlisi Kürtlerin artık Araplarla gönüllü yaşamalarının zor olması gerçeğidir. OBAMA'NIN başkan yardımcısı ve ABD 'NIN Kuzey Irak `ta bir Kürdistan oluşturma projesi Joseph BİDEN'IN en yakın danışmanlarından birisidir. Ayni zamanda ABD `NIN Kuzey Irak `ta bir Kürdistan oluşturma projesi mimari.
 
Bir çok basında ifade edildiği gibi Kürdistan bağımsızlık hedefi için bir militan gibi mücadele etmiş insandır. Kendisin hem başkan yardımcısına hem de OBAMA'YI çok etkilediği de biliniyor. Talabani ve Barzani `ye arkadaş olacak kadar yakın bulunan Peter Galbraith `ın bir süre sonra oluşturulacak Kürdistan`a Amerika `nın ilk büyükelçisi olarak atanacağı da biliniyor. PETER,Kürt liderleri ile ilgili çok ilginç belirlemeleri var. Irak'ın Sonu Kitabin 66,sayfasında'' BARZANİ ve TALABANİ ile REWANDUZ de görüşmelerinde BARZAN;İNN daha kararlı olduğunu Saddam'a teslim olacağına burada ölmeyi tercih arttığını söylüyor.
 
Gerçekten de Barzani'nin Avrupa gezisinde basında, İngiltere`de göreceği kabul, neredeyse bir devlet başkanı gibi. Barzani, iki haftalık Avrupa turunun ilk iki durağı Almanya ve İtalya `da da üst düzey temaslarda bulundu. Federal Kürdistan Bölgesi Başkanlık Kurulu, gelişmeleri değerlendirmek için, Mesut Barzani yönetiminde toplandı. toplantıda, Bölge Başkanı Yardımcısı Kosret Resul, Kürdistan Bölgesi Parlamentosu Başkanı Adnan Müftü, Kürdistan Bölgesi Başbakanı Neçirvan Barzani, Kürdistan Parlamentosu Başbakanı Yardımcısı Kemal Kerkuki ve Başbakan Yardımcısı İmad Ahmed hazır bulundu. KDP Lideri Mesud Barzani, toplantıda, bir aya yakın süren Avrupa gezisi konusunda bilgilendirdi. Barzani, bu gezide İ talya, Almanya, İngiltere ve Belçika'yı ziyaret etmişti. Barzani, Roma`da göndere İtalya, Avrupa Birliği ve bölgesel Kürt yönetimi bayrakları çekilerek karşılandı. Kuzey Irak heyeti, Başbakan Silvio Berlusconi ve Papa 16. Benedict Barzani`nin Merkel ve Berlusconi ile yaptığı görüşmelerde Türkiye 'ye dostluk mesajları gönderdi.. Barzani İtalya temasları sırasında ayrıca İtalya Parlamentosu Başkan Yardımcısı, eski Sanayi Bakanı, eski Dışişleri Bakanı ile de görüştü . Alman başbakanı MERKEL, Barzani`ye, `Türkiye ile tüm Irak arasında ilişkilerin düzelmesinden memnuniyet duyuyoruz` mesajı verirken, Berlusconi `Türkiye ile ilişkilerinizin daha da gelişmesini umuyoruz` dedi.

Barzani, Kürdistan bölgesine Avrupa`dan yatırım istedi. Diğer taraftan Merkezi Irak Hükümeti ile Kürt tarafı arasında ciddi sorunlar ve anlaşmazlıklar yaşanırken diğer taraftan da Irak güçleriyle Türkiye ilişkileri farklı boyutlara dönüşüyor. ABD ye gelince bu gün tabiri caiz ise, Dünyanın tek süper gücü olma konumundadır..Bundan sonra bölgede neler olur ve bölge halkların konumu ile ileriye dönük bazı tahminlerde bulunmak ve senaryolar üretmek zordur. Ama, önce kısaca son zaman larda ABD'NIN el atmak istediği yerler ve etki alanlarına bir göz atalım.
 
BALKANLAR, DOĞU AVRUPA (Eski VARŞOVA Paktı Üyeleri) KAFKASLAR‘da GÜRCİSTAN başta olmak üzere bir çok TÜRKİ Cumhuriyetleri ve diğer bazı eski Rusya Birleşik Devletler, Afganistan ve HAZAR denizine kadar etki alanlarını saymak olanaklıdır. Orta doğu da, ARAP ülkeleri, ÜRDÜN; SUUDİ ARABİSTAN, KUVVYET,KÖRFEZ ÜLKELERİ, IRAK ve İSRAİL'E değinmekte de yarar var.Bu anlamda ABD, Kürt Devletinin kurulması bölgede geçmişten günümüze dek bir yaranın kapanacağını dolayısıyla çıkarlarının de gelecekte Kürt Devletinin kurulmasına denk düşeceği inancındadır.
 
Örneğin,İran muhalifi Halkın Mücahitleri  lideri Mesut RECAVİ ABD Terörist listesinde olmasına rağmen, yinede İran rejimine karşı olduğu için ABD ile sıcak ilişkileri vardır.Demek ki Uluslar arası politika ve Diploması bir halın yararına olmakla beraber temel olan Ulusal çıkarlardır.Onun için önümüzdeki süreçte bölgede olası gelişmelere karşı Kürtlerin bir bütün olarak birlik olmaları esastır.
5.04.2009
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çalış didin ve çalış yıldızlar kapacaksın,
Bir Tanrıya bir de Türklüğe tapacaksın!
BARIŞ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 15


« Yanıtla #1 : 28 Eylül 2012, 15:56:28 »

Okuyamadım, Türk Çerisi kardaşım. Irak parçalandı, Türkmen soydaşlarımız Irağın geleceğini düşünüyor, bu yönde çalışıyor, Irak parçalandı Kürtler tezden Özerk bölge edindiler.

Suriye parçalanıyor Suriye Türkmenleri Suriye için direnişe katılıyor, Kürtlerin ne yaptığı ortada.

Şimdi yetkiye sahiplermiş, okuyamadım okumayacağım.

Allah sonumuzu iyi etsin.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BOZBOZKURT
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9


« Yanıtla #2 : 28 Eylül 2012, 22:22:56 »

Öncelikle tüm kandaşlarıma esenlikler dilerim...

İlgili makaleyi icelediğimde, kürtlerin hayatında ki basiretsizliğin ve uğursuzluğun sebebini bir kez daha anladım.
Makale başlığından itibaren, başka bir devletin/milletin gelip kürt topluluğuna devlet kurmasını ümid etmekten  öteye gidememiştir.
Hatta makalenin giriş bölümünde bizzat makale yazarı tarafından     ''1. Dünya Savaşı ve Osmanlı İmparatorluğu'nun çöküşünün ardından, savaşı kazanan müttefikler Kürtlere ayrı bir devlet vaadinde bulunmuş, ancak sonraları Britanya ve Fransa'nın emperyalist çıkarları, Wilson'un kendi kaderini tayin hakkı ilkelerinin önüne geçince olan Kürtlere oldu.''  denilmektedir. Bu cümle bile kürtlerin acınılası halini ortaya koymaktadır Sırıt. 90 yıl önce savaşı kazan müttefiklerden umud bekleyen bir topluluk bu gün ise Peter Galbraith 'dan umud beklemektedir. Hipotez tarzı yazılmış bir makalede dahi  savunulan düşüncenin başka devletin yardımı isteği ile gerçekleşeceğine inanmak kukla olmayı açıkça kabul etmektir.  Sırıt

Ayrı milletlerin kendi kaderini tayin etme hakkı elbette vardır ve sadece milletlelere ait toplulukların ( güruhların) böyle bir hakkı  dünya arenasında hiç olmamıştır olmayacaktır. Kendi kaderini tayin etmek için öncelikle millet olmanın temel unsurlarından olan milli kültür ve keskin milli devlet geleneklerine sahip olmak gereklidir. Günümüz kürtlerine bakıldığında bir parçasının Ülkemizde, birazının Irakta birazının Suriyede İranda azınlık olarak yaşadığı görülmektedir. Kürtlerin  ne kökleri derinlere uzanan ne gelenekleri ne de kültürleri  vardır. Ülkemzdekilerindekilerde  dahi bölgesel olarak ciddi manada  dil, anlayış, kültür farkı var iken bağımsız devlet kurmaları, devleti yaşatmaları imkansızdır. Bence makalenin başlığı dünyada azınlık kürtlerin hakkı vb... olsaydı daha mantıklı olurdu. Tarih boyunca devlet olamamış bir topluluğun bağımsız olması da, devlet olması da imkansızdan, hayalden başka birşey değildir.

TTK...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Giray-han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.202« Yanıtla #3 : 29 Eylül 2012, 18:40:20 »

Öncelikle tüm kandaşlarıma esenlikler dilerim...

İlgili makaleyi icelediğimde, kürtlerin hayatında ki basiretsizliğin ve uğursuzluğun sebebini bir kez daha anladım.
Makale başlığından itibaren, başka bir devletin/milletin gelip kürt topluluğuna devlet kurmasını ümid etmekten  öteye gidememiştir.
Hatta makalenin giriş bölümünde bizzat makale yazarı tarafından     ''1. Dünya Savaşı ve Osmanlı İmparatorluğu'nun çöküşünün ardından, savaşı kazanan müttefikler Kürtlere ayrı bir devlet vaadinde bulunmuş, ancak sonraları Britanya ve Fransa'nın emperyalist çıkarları, Wilson'un kendi kaderini tayin hakkı ilkelerinin önüne geçince olan Kürtlere oldu.''  denilmektedir. Bu cümle bile kürtlerin acınılası halini ortaya koymaktadır Sırıt. 90 yıl önce savaşı kazan müttefiklerden umud bekleyen bir topluluk bu gün ise Peter Galbraith 'dan umud beklemektedir. Hipotez tarzı yazılmış bir makalede dahi  savunulan düşüncenin başka devletin yardımı isteği ile gerçekleşeceğine inanmak kukla olmayı açıkça kabul etmektir.  Sırıt

Ayrı milletlerin kendi kaderini tayin etme hakkı elbette vardır ve sadece milletlelere ait toplulukların ( güruhların) böyle bir hakkı  dünya arenasında hiç olmamıştır olmayacaktır. Kendi kaderini tayin etmek için öncelikle millet olmanın temel unsurlarından olan milli kültür ve keskin milli devlet geleneklerine sahip olmak gereklidir. Günümüz kürtlerine bakıldığında bir parçasının Ülkemizde, birazının Irakta birazının Suriyede İranda azınlık olarak yaşadığı görülmektedir. Kürtlerin  ne kökleri derinlere uzanan ne gelenekleri ne de kültürleri  vardır. Ülkemzdekilerindekilerde  dahi bölgesel olarak ciddi manada  dil, anlayış, kültür farkı var iken bağımsız devlet kurmaları, devleti yaşatmaları imkansızdır. Bence makalenin başlığı dünyada azınlık kürtlerin hakkı vb... olsaydı daha mantıklı olurdu. Tarih boyunca devlet olamamış bir topluluğun bağımsız olması da, devlet olması da imkansızdan, hayalden başka birşey değildir.

TTK...

Kandaşım, aynısını ermeniler, ve elimiz altında bulunan bilimum diğer etnik köpek de yapmıştı. Biliyorsunuzdur, Balkanlarda islavların bağımsızlıklarını Rusya desteği, urum döllerinin topyekün bir Avrupa desteği aldığını bilmekteyiz. Ermeniler ise yine Rusların ve Amerikalıların desteği ile bağımsılık hülyası ile bize karşı silah çektiler.

Bu milletlerin arasında urum ve ermeni gibi köklü, ve devlet tarihi olan milletler var iken, bunların bile yabancı destek ile Türk'e karşı gelmeye çalışmasını gördükten sonra, k*rtlerin hiç kendi başlarına bir "bağımsızlık" savaşı verip muvaffak olmalarını bekleyebilir miyiz? Vaktinde SCCB'den aldıkları yardım ve manevi destekle milli amellerini yürüten k*rtler, şimdi de başka bir yere kapı açmıştırlar.

Wilson ilkeleri ise aslında koyu bir siyonist olan Woodrow Wilson'un Filistin'i çifutlara memleket yapma sevdasından doğmuştur. Aynı hezeyanlar, Lenin'in de sözleri ve yazılarında bulunabilir.

Nitekim, k*rtlerin, istediği kadar kökleri olsa da, isterlerse Anadolu topraklarında tarihten önce kalmış gökdelenler bile bıraksalar, bu topraklara bin seneden fazladır malik olan bizler, burada yine bileğimizin hakkıyla tutunmaktayız. Anadolu ezelden beridir kanla sulanmış bir toprak parçasıdır. Burada tutunabilen, hem kendi, hem düşmanının kanını sebil gibi akıtan Türk ırkıdır. K*rtler, bir bok değildir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
AvniSinanoglu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 24Site
« Yanıtla #4 : 30 Eylül 2012, 00:20:17 »

Size sunu acikca anlatayim. Bildigim bati ulkeleri Ana felsefeleri İrkcilik soyculuk temeline dayanmaktadir. 150 yildan beri İrkcilik batinin en onemli temel degeridir. İrkcilik uzerine Nasyonel devletler kurulmustur. Nasyonel demek Milliyet demek degildir arkadaslar, millet sozcugu İrka daganmaz, kultur ve dine dayanir. Osmanli devletinin nasyonel yonu yoktu, ve bilhassa Turk Halki nasyonelligi ogrenmedi ve bilmiyordu ve yinede bilmiyor. İmparaturluk vatandasligindan gelen ve denisik halklari icinde barindiran İmparatorluklar boyledir. Nitekim Avusturya ulkesi almanca konustugu halde kendini Alman olarak tanitmaz. Bizim Milliyetci kimligimizi nasyonellikle karistirmanin bir anlami yoktur. Nasyonalizm akimi Turkiyede Turk halkinin ana degeri haline gelmedi ve halende yoktur. İRKCİLİGİN bu zamanda denisik yonleri mevcuttur, genellikle Almanlarin irkciligi doruk noktasina getiren halk olarak biliriz. irkcilik uzerine olan okul kitablari daha yeni yeni okul kitabi olmaktan cikarildi. yeni derken en az 50 yil evvel. Kafatascilik Norwec ve tum germen antropologlarin ugrastigi deneylerdir, fakat halen bu tezlere inananlar mevcuttur. Yumusak irkciliga deginmek istiyorum, o da iki denisik gorunen insanlar arasindaki yabancilik cekme anlayisina denir ve birbirlerine karsi saygili olmaktan cok zorlanirlar, genellikle kendisini ustun irk diye anliyan bati germen halklari en solcusundan yesil partilisi veya insan haklari savunucusu da olsa bunlarin yegane degerleri İrkciliktir ve bu anlaysila dunyada kendilerini halen antropoloji ve soylari bakimindan ustun gormektedir ve bu asiriliga kadar gider. Gelelim bize, ben sahsen Turkiye İrkcilik diye bir durum hic bir yerde gormedim, tam tersi yabanci İrklara olan sevgi ve kolelesme gibi tutumlardan bazen utanc duyuyordum. Tezim, Turkiye ismini Turkiye aldigi icin ve milletin adini diline Gore atfedildigi icin tum İmparatorluktan kalan GayriTurkler Turklere karsi kin burumustur. irkcligi daha millete ogretmeden Nasyonellige yakin bir Milli devlet kurmanin zorlugunu geciyoruz, yapilmasi gereken ya nasyonel olacaksin yada boyle kultur ve dine dayali sekilde Milli Cumhuriyet. Fakat milliyetciligi İrkcilik gibi anliyanlar bunu iyi ogrenmelidir. Gonul isterdiki Bati gibi kokten İrkciligi gizli sekilde halkin tamaminin yasayabilmesi bu sekilde kalkinma guclu olmanin yolu acilir. Nasyonel olan devlet icinde azinliklara kendi dillerini ogrenmeleri icin imkan verir ve nufuslerine kimliklerini yazar ve gerektigi anda onlari topluca ulkeden atabilir, ogle durumdayizki kimin kurt kimin Turk oldugunu arastirmakta zorluk cekiyoruz. Asimilasyonlar en az 300 sene alir ve genellikle gonullu asimilasyon tutumlu olanidir. Dunya kuculuyor insanlar cogaliyor, fakat dunyanin her yerinde ornegin bir ingliz veya alman rahatlikla gezebiliyor hatta istedigi ulkede torak alabilyor hatta Turkiyeye gelip ciftcilik yapan Almanlari dahi gorebilirsiniz, ilginc olani onlara karsi tutumumuz daime iyimserlik icinde. siz gelin Almanyada bir ciflik alinda cifltcilik yapamaya kalkin bakalim kac gunun icinde evinizi barkinizi basiniza yikarlar. Toprak irkci bir toplum icin en buyuk degerdir yabanci irklara vermezler, daha Turklerin Almanyada ev almalarini bile tahammul edemiyorlar, kac yuz Turk evi yakildi ve yakilmaya calisildi sizde izlediniz. Bizim İrkciligi ogrenmemiz icin cok calismamiz gerekiyor, sadece sozde kalmamalidir. bizim birde cok garip bir durumumuz soz konusu mesala alman markali arabalara mercedes bmw gibilerine cok asiri derecede deger vermemiz yatiyor, siz hic hayatinizda Almanin ithal edilen herhangi bir yabaci urunden gurur duydugunu isittinizmi? Kesinlikle sadece kendi mallarini methederler Made in Germany markasi ile tum dunyayi fethettiler. Eger ogle bir urun olsa ve mukemmeligi Almanlarinkinden ustun olsa bile kabul etmezler iste boyle gururlu irkci bir halk.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Varım yoğum doğruluktur. Hiç de sevmem ben yalanı
BARIŞ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 15


« Yanıtla #5 : 03 Ekim 2012, 12:01:25 »

Esen,

AvniSinanoglu kardaşım, yazdıkların çok doğru.
 
Bizim ekinimizde (kültürümüzde) çet elli (yabancı) kişilere karşı inanılmaz bir hoşgörü ve bizden daha üstünler görüşü var. Bu bir sayrıdır (hastalıktır). Bu sayrının Türklerden sökülüp atılması, bunun yerine Uluatalarımızın (dedelerimizin) düşünce - yaşam biçimlerini usumuza kazıyıp, ekinimizi yüceltmemiz gerekmektedir.

Çet elli kişilerin yurdumuzdan bark (mülk) ve yer almalarını da (hem de karşılıklılık ilkesi olmadan) usu yerinde hiç bir Türk onaylayamaz, onaylayamıyorlar da ancak sesimiz çıkmıyor nedense....

DNA' mızda isterse küçücük bir Türklük olmasın, biz yine de Türküz, "millet sozcugu İrka daganmaz, kultur ve dine dayanir" diye yazmışsınız. Evet biz bu ilkeyi şu biçimde söylüyoruz;

Bizim tinimiz (ruhumuz) Esen Dini (İslam), Eyinimiz (Vücudumuz) Türktür.

Uğurola!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TürkKaan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 38« Yanıtla #6 : 03 Ekim 2012, 14:23:27 »

Esen,

AvniSinanoglu kardaşım, yazdıkların çok doğru.
 
Bizim ekinimizde (kültürümüzde) çet elli (yabancı) kişilere karşı inanılmaz bir hoşgörü ve bizden daha üstünler görüşü var. Bu bir sayrıdır (hastalıktır). Bu sayrının Türklerden sökülüp atılması, bunun yerine Uluatalarımızın (dedelerimizin) düşünce - yaşam biçimlerini usumuza kazıyıp, ekinimizi yüceltmemiz gerekmektedir.

Çet elli kişilerin yurdumuzdan bark (mülk) ve yer almalarını da (hem de karşılıklılık ilkesi olmadan) usu yerinde hiç bir Türk onaylayamaz, onaylayamıyorlar da ancak sesimiz çıkmıyor nedense....

DNA' mızda isterse küçücük bir Türklük olmasın, biz yine de Türküz, "millet sozcugu İrka daganmaz, kultur ve dine dayanir" diye yazmışsınız. Evet biz bu ilkeyi şu biçimde söylüyoruz;

Bizim tinimiz (ruhumuz) Esen Dini (İslam), Eyinimiz (Vücudumuz) Türktür.

Uğurola!

Her Türk' ün dini islam olamaz. Böyle bir şey yazman bence mantıksız. Önemli olan Türk olmaktır, dinli ya da dinsiz olmak değil.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Sosyalizme ölüm!!!
AvniSinanoglu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 24Site
« Yanıtla #7 : 03 Ekim 2012, 21:06:56 »

Esen,

AvniSinanoglu kardaşım, yazdıkların çok doğru.
 
Bizim ekinimizde (kültürümüzde) çet elli (yabancı) kişilere karşı inanılmaz bir hoşgörü ve bizden daha üstünler görüşü var. Bu bir sayrıdır (hastalıktır). Bu sayrının Türklerden sökülüp atılması, bunun yerine Uluatalarımızın (dedelerimizin) düşünce - yaşam biçimlerini usumuza kazıyıp, ekinimizi yüceltmemiz gerekmektedir.

Çet elli kişilerin yurdumuzdan bark (mülk) ve yer almalarını da (hem de karşılıklılık ilkesi olmadan) usu yerinde hiç bir Türk onaylayamaz, onaylayamıyorlar da ancak sesimiz çıkmıyor nedense....

DNA' mızda isterse küçücük bir Türklük olmasın, biz yine de Türküz, "millet sozcugu İrka daganmaz, kultur ve dine dayanir" diye yazmışsınız. Evet biz bu ilkeyi şu biçimde söylüyoruz;

Bizim tinimiz (ruhumuz) Esen Dini (İslam), Eyinimiz (Vücudumuz) Türktür.

Uğurola!

Her Türk' ün dini islam olamaz. Böyle bir şey yazman bence mantıksız. Önemli olan Türk olmaktır, dinli ya da dinsiz olmak değil.
Tarihimizin sorumlulugunu yuklenmek zorundayiz ve bu yine Islam la alakalidir. Tum islam kuluturunden gelen halkara karsi bugun ben inanmiyorum veya ateist oldum gibi rahatlik olamaz. BU sorumlulugu en koyu ateist laikci Insanimiz bile bilmektedir. Islami savunmaktan veya yuceltmekten bahsetmiyorum, konu tarihimizden gelen medeniyet ruyasidir. Turk halkinin tum Muslumanlarin koruyuculugunu ustlenmesidir ve sonucta Atsiz atamizin da Irkimiza soyumuza kadar inmis bir sorumluluktan bahsedilir. Turk irki bu yuceligi ancak ve ancak tarihi sorumlulugunu ustlenmesinden gecer. Tum muslumanlari ve tum Turk irkindan olan insanlari butunlestiren ve beraberlige iten anlayistir. Bu anlayis bizim onurlu ve yuce bir Irk olusumuza kadar anlasilmasi gerektigini dusunuyorum. Dindar olmanin Turkcu olmal icin engel oldugunu soylemek abesttir. Dinsiz veya ateist olmaninda Turkcu olmak icin engel olmadigida bir gercektir. En onemlisi Yuce bir soyun evlatlari oldugumuzu soylemektense tum dunyaya bunu hissettirmek zorundayiz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Varım yoğum doğruluktur. Hiç de sevmem ben yalanı
BARIŞ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 15


« Yanıtla #8 : 04 Ekim 2012, 11:01:37 »Her Türk' ün dini islam olamaz. Böyle bir şey yazman bence mantıksız. Önemli olan Türk olmaktır, dinli ya da dinsiz olmak değil.
[/quote]

Esen;

Bütün inançlara saygım sonsuzdur. Dediğin gibi örneğin Gagavuz azı (ya da) Çuvaş Türkleri de Hristiyandır. İsterse Göktengri İnancından olsun, Türklük bizim için önemlidir. Ne yazmıştım, Eyinimiz (Vücudumuz) Türktür, ancak Hristiyanlığı İsa' nın öğretisine göre alırsak (bozulmadan, aynı islamdaki gibi kişiler tarafın yozlaştırılmadığı biçimiyle) Özü Esenlik dinidir. Göktengri inancında da durum aynıdır. Bu kadar yüksek ekinli (kültürlü), görgülü Türklere Allah' ın yalvaç (peygamber) göndermemesi mümkün mü? Şu durumda dininin adına ne dersek diyelim Tanrıyı (Allah' ı) inkar etmeyen bir Türk bozulmamış bir Türktür.

Dinsizlerin Tanrıya inanmayanlarına sorun bakalım, Uluataları bile Tengri' ye inanırken onlara ne oluyor da inanmıyorlar.
Umarım anlaşılabilmişimdir. Uğurola!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TürkKaan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 38« Yanıtla #9 : 04 Ekim 2012, 15:18:11 »Her Türk' ün dini islam olamaz. Böyle bir şey yazman bence mantıksız. Önemli olan Türk olmaktır, dinli ya da dinsiz olmak değil.

Esen;

Bütün inançlara saygım sonsuzdur. Dediğin gibi örneğin Gagavuz azı (ya da) Çuvaş Türkleri de Hristiyandır. İsterse Göktengri İnancından olsun, Türklük bizim için önemlidir. Ne yazmıştım, Eyinimiz (Vücudumuz) Türktür, ancak Hristiyanlığı İsa' nın öğretisine göre alırsak (bozulmadan, aynı islamdaki gibi kişiler tarafın yozlaştırılmadığı biçimiyle) Özü Esenlik dinidir. Göktengri inancında da durum aynıdır. Bu kadar yüksek ekinli (kültürlü), görgülü Türklere Allah' ın yalvaç (peygamber) göndermemesi mümkün mü? Şu durumda dininin adına ne dersek diyelim Tanrıyı (Allah' ı) inkar etmeyen bir Türk bozulmamış bir Türktür.

Dinsizlerin Tanrıya inanmayanlarına sorun bakalım, Uluataları bile Tengri' ye inanırken onlara ne oluyor da inanmıyorlar.
Umarım anlaşılabilmişimdir. Uğurola!
[/quote]

Kandaşım doğru söylemişsin ama islam demeni doğru bulmadım. Tabi ki de Türkler olmasaydı islam dininden kimsenin haberi olmazdı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Sosyalizme ölüm!!!
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.252 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.