Tek Gözlü Küresel Sermaye Sistemi
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 06 Haziran 2020, 09:57:55


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Tek Gözlü Küresel Sermaye Sistemi  (Okunma Sayısı 1228 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tan Hu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 614« : 11 Kasım 2015, 14:45:22 »

Küresel Sermaye ve Kurtlar Sofrası

Finans ve bankacılık sistemi, çağdaş sömürgecilik yapısı olan emperyalizmin kuralları kullanılarak uluslar arası belirli ailelerin (mutlu azınlık) tek dünya sistemi üzerinden merkeziyetçi bir anlayış ile milli devletleri sömürme yapısından başka bir şey değildir. Tek güç, merkez güç kurallarının geçerli olduğu uluslar arası para fonları sisteminde yerel kaynaklar buna insan da dahil sömürülerek global bir yapı teşekkül edilmiştir. Belirlenen ve sınıflanan ülkelerde yeni doğan her bir birey borçlu olarak dünyaya gelir, gelecekleri ise uluslar arası para fonları, merkez bankası ve borsalar tarafından şekillendirilir.

Milli kaynakların uluslar arası olarak ortak kullanımı söz konusu iken, vergi ve borçlandırma sisteminde ülkeler kendi kaderi ile baş başa bırakılmış fare çemberi sistemler oluşturulmuştur. Amaç küresel tefecilerin faiz gelirlerini karşılamaktır. Burada aracı vazifesi gören de bankalardır.  Kişi başına düşen gelirin bile sanal olması buna en iyi örnektir.

Bütün küresel sermaye sisteminde devletlerin yaşamları onu oluşturan milletin gelirlerinin toplamı ile ölçülür. Bu nedenle bu yapı milli devlet sisteminden ziyade halk yığınlarından teşekkül liberal ekonomi ile yaşayan birlikler, bütünlükler, başkanlıklar, özerklikler ekseninde sınırları çizmenin yoluna gider.

Daha çok vergi, daha çok faiz ödemesi ve borçlanma tek ekonomik sonuçtur.

Kapitalist sistem için küresel güce bağımlı bir hükümet yapısı teşekkül edilir, teşekkül edilen hükümet bu güçler adına milletinin gelirlerini toplar, ele geçirilen milli kaynaklar kurdukları hükümet teşekkülleri tarafından merkez finans kurumlarına aktarılır, devredilir ve kullandırılır.

Küresel güç, planlarını 120 yıllık olarak 30 yıla böldüğü dönemlere ayırarak yapılandırır. Bu süreçlerde başa gelecekler, gidecekler ve hizmet edecekler daima bellidir. Seçim ve millet iradesi sanal bir tiyatrodan ibarettir. Yazılan senaryoların bozulmasının tek yolu ‘Milli Kaos Sistemi’dir. Bu sistemi tarihte tek gerçekleştiren ve bütün planları bozan millet daima Türkler olmuştur.

Devletçilik ilkelerinin baş düşmanı olan sistemler ve getirdikleri hükümetler önce dışa bağımlı bir yapı meydana getirir. Değerleri, geçmişi, tarihi ve milleti birer rakama döndürür. Ruhları çürütür, akılları satın alır.

Bugün bankaya gittiğinizde ekranda görünen sizin adınız değil, size ait olan puantaj ve renk tablolarıdır. Hesap hareketleriniz yaşamınızdan daha önemlidir. Sizi banka adına arayan finans avukatlarının sizi tehdit etmeleri tefecilik sisteminin bir ürünüdür.

Sosyal güvenlik, kamu harcamaları ve finans yapısı küresel sermayeye olumlu yönde hizmet ettiği sürece milletlerin, sınırların, tarihin, değerlerin, ülkülerin ve çöküşlerin hiç bir önemi yoktur.

Kapitalist devlet fikrinin babası kabul edilen Makyavel sistemin kurucusu olarak şu başlıkları belirlemiştir.

– Amaca ulaşmak için her araç yasaldır.
– Kötülükleri birden yap çabuk unutulsun; iyilikleri azar azar yap, vatandaşlar sana bağlı kalsın.
– Vatandaşları kendine muhtaç et.
– Seçilinceye kadar cömert, seçildikten sonra cimri ol.
– İnsanlara merhametli, dindar, bilge, doğru ve adil gözük ki, halk seni zaten uzaktan tanıyamaz; senin gerçek yüzünü az bir kesim anlar. Onlar da çoğunluk arasında seslerini duyuramaz.
– Verdiğin sözün sana zararı varsa tutma.
– İktidara gelmek için kurnaz ol.
– İnsanlar senden korksun.

İşte dünyayı yöneten tek gözlü bu sistemi sadece ve sadece her şeyin farkında olan Kurt Pençeli ‘Türk’ söküp atacaktır.

Tanrı Türk'ü Korur.

Tan Hu "Emre"
11.11.2015
turkcuturanci.com
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.125 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.