Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türklüğün Dostu ve Düşmanları => Konuyu başlatan: Erlik Adana üzerinde 10 Nisan 2011, 11:49:21Konu Başlığı: Tek alaton değilmiş!
Gönderen: Erlik Adana üzerinde 10 Nisan 2011, 11:49:21
Bölücülere destek için ‘konferans’ maskesiyle kin kusan yabancılar Alaton gibi konuştu!..


(http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/resimler/1302381001.jpg)


Barış için çok dilli eğitimmiş!
BİLGİ Üniversitesi’ndeki adlı bölücü konferansta konuşan yabancılar, ilk gün sahne alan İshak Alaton’u aratmadı! Türkiye’ye soykırım iftirası atan İngiliz Profesör Tove Skutnabb-Kangas, “Sevr’de var olan Kürdistan, Lozan’da kaldırıldı. Barış için çok dilli eğitim şart” buyurdu!

Sevr için yanıp tutuşuyorlar...
‘BARIŞ Girişimi’ adlı grubun organize ettiği ve dün sona eren konferansta emperyalistlerin Osmanlıya dayattığı ve Kurtuluş Savaşı’yla Türk milletinin paçavraya çevirdiği Sevr’e övgü yağdı. Üniter yapıyı hedef alan konferansa AKP’li Bağış ve Özak da destek mesajı yolladı.


Biri ‘Mandela’ diyor
öteki ise Mozambik!
Öcalan’ın Nelson Mandela gibi bırakılmasını öneren Petrus Meyer’e, Türkiye’yi Mozambik ile bir tutmaya kalkan Prof. Benson eklendi!

Sevr paçavrasına sarıldılar
Bilgi Üniversitesi’ndeki bölücü konferansta konuşan emperyalistler, Türkiye’ye soykırım iftirası attı. İngiliz Profesör Kangas, “Sevr’de var olan Kürdistan, Lozan’da kaldırıldı. Barış için çok dilli eğitim şart” dedi.


AKP’nin Kürt açılımıyla cesaret bulan bölücüler dur durak bilmiyor. Bilgi Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, ’Barış Girişimi’adı altındaki grubun organize ettiği ve dün sona eren bölücü konferansta emperyalistlerin Osmanlı’ya dayattıkları ve Kurtuluş Savaşı’yla Türk milletinin paçavraya çevirdiği Sevr bir kez daha masaya yatırıldı. Türkiye’nin üniter yapısını bozacak ve Anayasa’nın değişmez maddeleri içinde yer alan ‘Tek dil’, ’Tek bayrak’ ilkelerini yok edecek tekliflerin dile getirildiği konferansa, AKP’li bakanlar Egemen Bağış ve Faruk Nafiz Özak ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş da gönderdikleri mesajla destek oldu.

Ana dil dayatması
Türkiye’de Kürtlere soykırım yapıldığı iftirasını atan İngiliz Prof. Tove Skutnabb-Kangas, Türkiye’yi bölmek isteyen güçlerin hortlatmaya çalıştıkları Sevr’de bulunan Kürdistan’ın Lozan’da yok edildiğini söyledi. Kürtlerin yoksullaşmasında İngiliz ve Fransızların da suçu olduğunu ifade eden Kangas “Kürdistan Ortadoğu’nun en yoksul ülkesi. Britanya bunun değişimini istemiyor. Dolayısıyla da bir adım atmamıştır. Britanya tarihi insanlığa karşı suçların tarihidir” diye konuştu. Kangas, anadille eğitimin de barış için şart olduğunu iddia etti. Kangas, iki dilin de yetmeyeceğini belirterek, “Yerli halk ne kadar kendi dilinde eğitim görürse o kadar iyidir. İki dilli öğretmenlerin eğitim yapması lazım. Türkiye’de en az 3 dilde yetkinlik verilmelidir. Ermenice, Arapça, Türkçe Kürtçe gibi diller olabilir” şeklinde konuştu.

Mozambik’le bir tuttu
Barış diye Afrika örneğini gösteren Petrus Meyer’den sonra bir başka konuşmacı Prof. Dr. Carol Benson da Türkiye’ye Mozambik modelini sundu. Benson, “(Türkiye çok dilli eğitimi yapamayız) diyorsa, o zaman Mozambikli arkadaşlarımızla konuşun. Vietnam’da bir pilot uygulama var. 3 dilde eğitim başladı. Bunlar çok güzel alternatifler değil ama toplumda, insanlara başka seçenekler sunuyor sonuçta” dedi.

Yeniçağ


Konu Başlığı: Ynt: Tek alaton değilmiş!
Gönderen: ANKARALI GÖKTÜRK üzerinde 10 Nisan 2011, 11:57:26


            Nereden çıkardınız şu sövgü yasağını anlamamki Sevgili Yöneticilerim !..  :) Şimdi tam sırasıymış baksanıza !!! Neyse düşüncelerimi kendime saklayım bari...


Konu Başlığı: Ynt: Tek alaton değilmiş!
Gönderen: Türkçü Kasırga üzerinde 10 Nisan 2011, 15:37:20
"...Türkiyede en az 3 dilde yetkinlik verilmelidir. Ermenice, Arapça, Türkçe Kürtçe gibi diller olabilir� şeklinde konuştu..."

Ya öylemi ??

Hollanda´da, Fransa´da, Almanya´da kaldirilan Türkce dersleri ne olacak ?
Okullarda, devlet dairelerinde, isyerlerinde yabancilara getirilen anadilini konusma yasaklari ne olacak ?

Binlerce yillik Türk yurdu Türkiye´de tek kelime Türkce bilmeyen milyonlarca süryanisi, kürdü, arabi sunu bunu cirit atiyorda daha sunun surasinda Türkler Avrupa´ya gideli 30-40 sene olmus bugün cocuklari torunlari anadillerini konusamaz hale getirildiler !

Bu gavatlara yüz vermek en büyük hatadir. Yüz verdikce astarini isterler. Bunlarin anladigi tek dil var oda köpek yerine koymayacaksin bu ahlaksiz veled-i zina cocuklarini...