SÖZDE İKTİDARIN SURİYE POLİTİKASI ÇÖKMÜŞTÜR
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 25 Mayıs 2020, 10:02:59


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: SÖZDE İKTİDARIN SURİYE POLİTİKASI ÇÖKMÜŞTÜR  (Okunma Sayısı 979 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tan Hu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 614« : 24 Kasım 2015, 17:55:38 »

Suriye ve Irak Türkmenleri bölgesel olarak çok dağınık bir yerleşim planına sahipler.

Türkiye’nin geçmiş dönemden beri bölgedeki Türkmenler adına milli bir politika yürütmemesi neticesinde Türkmen kimliği yüksek düzeyde asimile olmuş durumdadır.

Aynı zamanda kimliğini tanıyan Türkmenler arasında da ciddi bir mezhep farklılığı görüşü ve husumet yaygındır. Bölgede Türkmenlerin siyasi olarak ağırlığını koyamaması Türkiye’nin politik ve milli müdahalelerde çok geç kalmasıdır.

İç siyasete alet edilen krt yardakçılığı yüzünden öz kardeşlerini ötekileştiren bir siyasi yol haritası çizilmesi Türkiye’de yer alan dış güçlerin kuklası olan hükümetin büyük eseridir. Kerkük ile ilgili olan milli dava Türklerin kırmızıçizgisi olmaktan çıkarak tamamen ötelenmiştir.

Irak işgali bölgede etnik ayrışmaya sebebiyet vererek, Türkmenlerin tamamen bağımsız bir güç kazanmaları için büyük bir imkan olarak avuçlarımızın arasında dururken, bilinçli olarak 2002 yılında Türk'ü yok etmek için vücuda getirilmiş hükümet tarafından bu engellenmiştir. Krt yardakçılığı ve Abd eksenciliği uğruna Türkmen kandaşlarını dolayısıyla Kerkük ve paralel alanları kaybeden bir strateji hareketi.

Şam yönetimi son dönemeçte dıştaki baskıları ve içerideki olası bölünmeyi azaltmak adına bünyesinde yer alan Türkmenler üzerinde yoğun bir demografik baskılar oluşturdu. Bu stratejik baskılar bölge kayması, etnik temizlik ve göç unsuru doğurmuştur.

İç savaştan en yüksek düzeyde etkilenen bölgeler Türk sınırına yakın yerlerde, Halep ve civarında, Şam çevresinde ve Hatay’ın güneyinde dağınık bir nüfus dağılımına sahip Türkmen bölgeleridir.

Esad Rus ve Hizbullah destekleri ile bölgenin hakimi olan Türkmenlere darbe indirerek Türkiye ile kandaşlık bağını ve stratejik bağı koparmaya çalışıyor. Aynı zamanda mevcut sayısal üstünlükten dolayı da Türkmenlerin bölgeyi terk ederek, Türkiye’ye göç etmesini hedefliyor. Liman ve Lazkiye alanında Türkmenlerin önemli bir bölge tutması Şam yönetiminin kontrolünü kısıtladığı için alan ve sınır hakimiyeti kazanmaya çalışıyor.

Işıd bahane edilerek Rus Hava Kuvvetleri bütün Şam yönetimi muhaliflerini bombalıyor ve alan genişletmeye çalışıyor. Bu sayede bütün operasyonel faaliyetler meşrulaştırılmış oluyor. Hatta bu yönü ile Işidin varlığı hem Rusya’nın hem de Suriye’nin işine gelmektedir.

Bir yanda İran, Rusya, Çin, Suriye, diğer tarafta bölgedeki krtler, Abd ve Avrupa karşılıklı mücadele içine girişiyor, Türkiye’yi maalesef ki temsil eden aciz hükümetin ise suudi arabistan-katar birlikteliği çöküyor, Türkiye’den destek alabileceğini düşünen grupların ise sonu bölgesini terk etmek ve etnik temizliğe uğramak oluyor.

Mevcut zeminde göç ve etnik temizlik kuzeyde krt grupların, Batı’da ise bizzat Esad güçleri ve Rusya tarafından yapılıyor. Kuzeyde homojen bir krt bölgesi, batıda ve kuzey batıda ise arındırılmış bir nusayri-arap bölgesi inşa ediliyor.

Türkiye bu süreçte tarihe altın harflerle adını kazımıştır. Yürütülen yanlış politikaların ve boş tehditlerin ceremesini gelecek kuşaklar çok ağır ödeyecektir.

Büyük bir milletin geleceği bir saray soytarısının iç siyasetine alet edilmemeliydi.

Gelinen noktada hükümetin yapabileceği tek seçenek Abd’nin yani akıl babasının omzuna tekrar yaslanmak olacaktır.

Tan Hu"Emre"
24.11.2015
turkcuturanci.com
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.072 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.