Sözcü ve TÜSİAD
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 03 Ağustos 2020, 17:19:08


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Sözcü ve TÜSİAD  (Okunma Sayısı 6641 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kagan_Bahadir
Ziyaretçi
« : 22 Mart 2011, 14:25:36 »

Türkiye'nin konuştuğu haber : "TÜSİAD'ın Yeni Anayasası" ... İçinden ne çıkacağı az çok biliniyor.

Ülkemizde ne yazık ki dünü çabuk unutanlar çoğunlukta... Bunun için gerçekten "dünün" denilebilecek haber manşetlerini paylaşmam elzemdir.

Tarih: 19 Mart 2011 Sözcü Gazetesi'nin sürmanşeti: İşte Türkiye'nin En Delikanlı Kadını... Ümit Boyner'den bahsediyor.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın


Alt metinde yer alan övgüler: "Patronların Patroniçesi" , "Böylesine Cesur Birinin Eli Sıkılır"

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın


20 Mart'ta da durum değişmiyor, röportaj devam ediyor. Metin şu: Başarılı ve Örnek Bir Türk İşkadını

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın


21 Mart'ta Sözcü: Ümit Boyner, Türk Halkının dertlerini politikacılardan bile derinlemesine biliyor.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın


Kaç gündür bu röportaj "Olay" namıyla veriliyor. Sorulacak soru şu, AKP'ye muhalefet eden herkese kucak açmak Sözcü'nün görevi midir?
Öyleyse sırf AKP'ye muhalefet etti diye BDP'lileri de manşete çekip övgü düzsün... Bu denli eğilip bükülmeler Sözcü'ye yakışmıyor.

NOT: İşin daha da tuhaf yanı, Sözcü Gazetesi Ümit Boyner ile Osman Baydemir halay çekip Kürtçe konuştuğunda bunu haber olarak vermemiş.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BugaY
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 396« Yanıtla #1 : 22 Mart 2011, 16:25:56 »

Maalasef sabah sabah  gazeteyi elime aldığımda boyner'e karşı bu şekilde methiyeler düzenlendiğini gördüğüm an farklı gazete mi aldım acaba diye şaşırmama neden olmuştu, geçmişte boyner'e karşı sert eleştiriler yapan sözcü gazetesinde ki yan çizme olayının sebebini merak etmekteyim maddi bir kaynak olarak mı bakıyorlar acaba?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 22 Mart 2011, 17:24:09 »

Ne yazık ki, akp karşıtı olmak bazılarına vatanseverlik gibi geliyor. Bu gün AKP nin yaptığı, yıkıcılık, bölücülük, vatan satma, kazanımlarımızı yabancılara peşkeş çekme, abd ve ab den emir alma gibi ne kadar hainlik içeren davranış varsa, aynısını chp nin yeni yönetimi uygulamak içi hazır bekliyor. Halkımızın çoğuda ,tüm bunları akp yaparken karşı çıkıyor ama chp yapınca sessiz kalıyor. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye sormak lazım. Chp yi bu yönde eleştirince, "oylar akp yemi gitsin, chp yi eleştirmeyin iktidar olsun" yanıtını alıyorsunuz. Peki iktidar olsun. Olsunda akp den bir farkı olmayacaksa neden iktidar olsun? bU soru sorulduğunda, "hiç olmazsa chp laik" yanıtını  alıyorsunuz. Bir millet bu kadarmı sığ ve geri zekalı olur diyede düşünmeden edem.yorsunuz. Ey be geri zekalı ortada vatan, millet kalmadıktan sonra, TÜRK ismi anayasadan çıkarıldıktan sonra sen laik olsan ne olur, şeriatla yönetilsen ne olur?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 22 Mart 2011, 20:29:42 »

Ne yazık ki, akp karşıtı olmak bazılarına vatanseverlik gibi geliyor. Bu gün AKP nin yaptığı, yıkıcılık, bölücülük, vatan satma, kazanımlarımızı yabancılara peşkeş çekme, abd ve ab den emir alma gibi ne kadar hainlik içeren davranış varsa, aynısını chp nin yeni yönetimi uygulamak içi hazır bekliyor.Halkımızın çoğuda ,tüm bunları akp yaparken karşı çıkıyor ama chp yapınca sessiz kalıyor. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye sormak lazım. Chp yi bu yönde eleştirince, "oylar akp yemi gitsin, chp yi eleştirmeyin iktidar olsun" yanıtını alıyorsunuz. Peki iktidar olsun. Olsunda akp den bir farkı olmayacaksa neden iktidar olsun? bU soru sorulduğunda, "hiç olmazsa chp laik" yanıtını  alıyorsunuz. Bir millet bu kadarmı sığ ve geri zekalı olur diyede düşünmeden edem.yorsunuz. Ey be geri zekalı ortada vatan, millet kalmadıktan sonra, TÜRK ismi anayasadan çıkarıldıktan sonra sen laik olsan ne olur, şeriatla yönetilsen ne olur?

Kesinlikle katılıyorum. Her yerde AKP karşıtlığı yaparlar; fakat iş kendilerine gelince susarlar.  Bu Türkan Saylan denen isviçre devşirmesi kadın Türk düşmanlığı yapınca sesleri çıkmadı CHP'lilerin. Aksine ona destek verdiler. Aynı şekilde AKP teröristleri davul,zurna ile karşılattı ve CHP'liler her yerde bunu kınadı, AKP'ye kan kustu; fakat kendi liderleri PKK sempatizanlarının ayağına kadar giderek mezarlarına çiçek bıraktı. Bunun sonucunda ise ses yok! Çünkü onlar yapınca haklı... Onlar vatansever...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 23 Mart 2011, 00:40:02 »

Ümit Boyner ağzındaki baklayı çıkardı. TÜSİAD yeni anayasa raporunu açıkladı." Yeni anayasada Türklük kavramı kesinlikle çıkarılsın.Bu ülkede yaşayanların hepsi Türk olmadığına göre, çağın gerisinde kalmış bu kavram terkedilmelidir. kimlik bilgilerinde isteyen etnik kimliklerini belirtebilir. TSK atamalarında komutanlar değil, siviller söz sahibi olmalıdır. Genel kurmay, başbakanlığa değil Milli savunma bakanlığına bağlanmalıdır. Siyasi partiler hızla liberalleştirilmelidir. Yeni anayasada milliyetçilik suç sayılmalı,çoğulcu bir felsefe öngörülmelidir".

            Tüsiad denen masonlar topluluğu, madem bu kadar Türk kelimesinden nefret ediyorlar, ozaman kurumlarının başındaki TÜRK kelimesinden vazgeçerek bu işe başlasınlar. Ayrıca önerdikleri bu anayasa taslağında bir önerileri çok hoşuma gitti. "İsteyen etnik kimliğini nüfus cüzdanınada belirtebilir". Bu maddenin zorunlu olması daha güzel olur. Kimin hangi etnik kökene sahip olduğunun belirlenmesi gelecekte çok işimize yarayacak çünki. Sinirli
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
DAĞLICA KURDU
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 501« Yanıtla #5 : 23 Mart 2011, 00:48:37 »

Memleket dengesizlerle dolmuş. Heyy gurban olduğum  vatan toprağım  her tarafından  mntar gibi haiin fışkırıyor,
ulu tanrım sen TÜRKÜ DÜŞMANSIZ SAVAŞSIZ BIRKMA, rahatlık  bize göre değil.

Anayasa mızdan ilk 3 maddenin  çıkarılması Türk ırkına silahlı mücadele yapma hakkını verir,  verirmi   verir heralde demii. Bunu yapacak olanların başına gök kubbeyi yıkacak  kadar varız  heralde.

UNUTTUKLARI BİRŞEY VAR ZANNEDERSEM BUNLARIN AMA NE?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

KURT   OTAĞI  ÇAKAL   GİREMEZ
ERGENEKON GÖKTÜRK
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 192« Yanıtla #6 : 23 Mart 2011, 00:48:47 »

TÜSIAD denilen kurum son günlerini oynuyor. AKP karsi devrimi gerceklestirirse tasfiye edilecekler. Eger bunu beceremezlerde ERGENEKON rüzgariyla bize yakin bir iktidar gelirse yine tasfiye edilecekler. Vehbi Koc eskiden "devletim varsa bende varim" diyenlerdendi. Ogullari bu gelenegi bozdu. Ayni sekilde Sakip Sabanci´da devletine, milletine sadikti. Cocuklari ise satilmis cikti. Yarin bunlar, "yandim anam" dediklerinde hic bir taraftan yardim beklemesinler. Aydin D. medyasiyla bu iktidari defalarca yikabilecekken "agzimin tadi bozulmasin" diye medyasiyla bu A.K partisine her zaman destek verdi. Agizlarinin tadi yakinda söyle veya böyle bozulacak. Tanri, bunlarin agizlarinin tadini bozmayi bizlere nasip etsin...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kagan_Bahadir
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 23 Mart 2011, 12:02:41 »

TÜSİAD'ın yeni anayasa önerisi birçok gazetede büyük haber oldu. Milliyet bu olayı "Cesur Öneri" sürmanşeti ile vermiş.
Atılan diğer başlıklar da şöyle: "Mecliste Başörtü Olmalı" "Aramıza Hoşgeldin TÜSİAD"...
Üç gündür Ümit Boyner'i öve öve bitiremeyen Sözcü ise haberi aşağı sütunlarda görmüş. Şöyle diyor: "Patronların Anayasası Ses Getirdi"

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Sesi kaç gündür patronları manşete çekerek Sözcü getiriyordu. Şimdi ne oldu da TÜSİAD'ın haber değeri kalmadı?
Sözcü, üç gündür yayınlanan Boyner röportajında kullandığı övücü dili açıklamakta, ilerleyen günlerde çok zorlanacaktır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 23 Mart 2011, 13:10:16 »

Ümit Boynerin kocası, Cem Boyner de Tüsiada ve karısına destek verdi. Dün bir basın toplantısı düzenleyerek, Türkiyede yaşayan halkların(kürtlerin) özgürlüğünün, devletin bölünmesinden ve devletten daha önemli olduğunu söyledi. Artık bunun önünde kimse duramaz dedi. E haklı. bunun önünde duracak olan TSKnın vatansever subayları tasfiye edildi. Bu ihaneti halka anlatacak vatanseverler uydurma belgelerle içeri tıkıldı. Siyasi partilerimiz zaten malum. Artık Boynerlerin ve diğer anlı şanlı isadamlarımızın Kürdistanda paralarına para katacak yatırımlarının önü açıldı. Ama sizce unuttukları bir şey yokmu? Vatansever Türk Milleti. Türk milleti henüz son sözünü söylemedi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Hun_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 951


TANRI DAĞLARI TIEN SAN


« Yanıtla #9 : 23 Mart 2011, 13:22:33 »

 Bu kadin kafayi siyirmis. Insan onuru,ülkenin bölünmesinden,daha önemliymis! Ingilizce fransizca egitim varmisda,niye itce yokmus! Yasatmamak lazim böyle serefsizleri. Yada güzel yasamaya hasret birakmak. Yaptigi 60 milyon Türk´ü ,düsman ilan etmek. Bu serefsizin üstüne vazifemi böyle ileri geri konusmak? Güneydogu bölgesi,bin seneden fazla,Türk yurdu. O topraklar bizim himayemizde olmasaydi,orda yasiyan hayvanlardan,eser kalirmiydi? Kurtulus savasi sirasinda,orda yasiyan,k.rt hayvanlarinin,toplam nüfusu,Türkiye genelinde ,bes yüz bindi.Simdi ise 15 milyon olarak ifade ediliyor.

Sen dünyaya diz cöktürmüssün ama,ne yazikki,besyüz bin k.rt´ü ,icinde eritememissin. Eritemedigin gibi,birde köpek gibi üremelerini seyretmissin. Böyle devlet yönetimi olurmu? Ha söyle düsünmüstür yönetici kiligindaki serefsizler. Itler nasilsa müslüman,din kardesiyiz,bunlardan bize zarar gelmez,üresinler,üreyebildikleri kadar Zihniyet bu.

Insan rüyasinda görse inanmaz,oturmuslar Türkiyenin bölünmesini tartisiyorlar. Siz önce bu devletin,hangi sartlar altinda kuruldugunu tartisin. Bunlara göre AtaTürk cumhuriyeti kurmakla, büyük hata yapti. Sevri kabul etmesi lazimdi,hic savasmamasi lazimdi! Kim ne derse desin,bu millet,cumhuriyeti kuran millet degil. Ben bunlarin,hangi kafaya hizmet ettigini anliyamadim. Anliyan varsa anlatsinda ögrenelim.

Bir iskadini fahise cikiyor Türkiyeye anayasa dikta ediyor.It´e k.rt´e imtiyaz talep ediyor. Ulan serefsizoglu serefsizler,mevcut kanunlar,bu kadinin yargilanmasini gerektirdigi halde,bu devlette akli basinda hasiyetli savci hakim yokmu? Niye konusturuyorsunuz,bu tip alcaklari? Zamaninda iktidar partisi,kapatilmayi hak ettigi suclari islediginde,niye harekete gecip,geregini yapmadiniz,ulan hukukcu gecinen,satilmis köpekler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.233 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.017s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.