Solcuların dönüp dolaşacakları yer kürtçü dükkanıdır.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 04 Temmuz 2020, 14:17:14


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Solcuların dönüp dolaşacakları yer kürtçü dükkanıdır.  (Okunma Sayısı 2769 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
açina
Ziyaretçi
« : 28 Ağustos 2012, 21:46:32 »

            Yeni çağ gazetesini pek sevmem ama arada bir güzel yazılar çıkıyor. Bu yazı, Türkiyedeki solun Kütçülükle ilişkisini çok güzel irdelemiş..Okumanızı tavsiye ediyorum.Üzgünüm ve özür diliyorum
Bir süre önce ‘Türkiye solunun Kürtçü ihaneti’ başlıklı bir yazım yayınlanmıştı... O yazımda, “Kürtçü hareket, Türk solunun rahminde büyümüştür” tespitinde bulunmuş, özellikle 60’lı yıllardan bu yana var olan ilişkiyi değerlendirmiş ve sözlerimi “Maalesef Türk komünistinin dönüp dolaşıp geldiği yer ‘Kürtçü’dükkânıdır” cümlesiyle bitirmiştim... Bu yazı, medyada PKK tezlerine gizli-açık destek veren Marksist kökenli yazarları  deşifre etmeye yönelik bir incelemeydi... Türk sağı ve ‘İslâmcı’ ların bu konudaki günahları yok sayılmamıştı... Ancak bu, hazırlığını yaptığım bir başka yazımın konusuydu, sıra ona da gelecekti... 
Yazıma, soldan bazı itirazlar geldi... Deniz Gezmiş’lerin bu işe bulaştırılmasının doğru olmadığını öne süren itirazlardı bunlar... Oysa ilgili yazımda, THKO’nun durumunu ‘çelişkilerle dolu’ diye ifade etmiş, buna da özellikle Hüseyin İnan’ın Mart 1972’de yayımlanan ‘Türkiye Devriminin Yolu’ndaki yazısını ve mahkemedeki savunmaları dayanak yapmıştım... İnan, devletin başka hiçbir halka demokratik hak ve özgürlükler tanımadığını, bütün ulusları asimile etmeye çalışarak, Türkleri imtiyazlı duruma getirdiğini ve çözümün ‘bölgesel özerklik’ olacağını iddia ediyordu...
Aslında itirazlar hoşuma da gitmişti... Sosyalistlerin, küçük de olsa ümit veren bir kesiminin, ‘Kürtçülükle ilişki’ suçlamasının doğru olmadığını ispatlamaya ve bölücülükle araya mesafe koymaya çalışmalarından açıkçası memnun oldum... Tabii bu çok küçük bir azınlık için geçerli... Marksist sol içinde büyük bir kesimin bu hassasiyeti yok... Aksine, son seçimde PKK’nın ‘manevî çatısı’nda toplananların dışında kalan TKP bile artık arayı kapatmanın derdinde... Haziran’da yapılan 11. Kongre’nin ardından PKK’nın haber ajansı ANF’ye röportaj veren Merkez Komite Üyesi Aydemir Güler, TKP’nin Kürt hareketiyle açılan arayı nasıl kapatacağını anlatıyor...
Neyse, bu itirazlara geçtiğimiz hafta Aydınlık’tan Mehmet Ali Güller, ‘Kürtçülüğün Kaynağı’ başlıklı yazıyla katıldı... Yazısında “Solculuk ayrılıkçılığın panzehiridir” diyen Güller, şöyle devam ediyor: “Avcı’nın belirttiği tarihteki Kürt kökenli solcular sol’dan ayrıştıkça Kürtçüleştiler, ayrılıkçı hareketler kurdular... Türk ve Kürt’ün birlikte solculuk yaptığı, aynı çatı altında örgütlendiği 60’larda, hatta 70’lerin ilk birkaç yılında bölücülük gibi bir sorun var mıydı? Ayrılıkçılık tersine, 12 Mart’ta sol’a darbe vurulmasının ardından ve Türk ile Kürt’ün ayrı örgütlenmeye itildiği süreçte başladı...”
Bir an düşündüm, hatamı anladım ve Güller’e hak verdim... O yüzden yazımın bundan sonraki bölümünü özür dilemeye ayırıyorum...
Özür dilerim...
TİP’in öncülüğünde 1967-69 yılları arasında Diyarbakır, Batman, Urfa, Ankara, Silvan, Siverek, Kozluk, Muş, Ağrı, Tunceli gibi yerlerde yapılan ve sosyalist Kürtçülerin  “Kürt aydınlanması ve bilinçlenmesinde önemli rolü olan ilk kitlesel muhalefet eylemlerimiz” dedikleri meşhur Doğu mitinglerinin içyüzünü bilmediğim, onların gerçekte tütün ve buğday taban fiyatlarına tepki mitingleri olduğunu anlayamadığım için üzgünüm!..
Haznesinden ‘solcu Kürt’ alıp, ağzından ‘Kürtçü’ püskürterek enjeksiyon makineleri gibi çalışan Fikir Kulüpleri Federasyonu’nun aslında aile-bezik-briç salonu olduğunu süzemedim!..
“KAWA’dan Rızgari’ye ne kadar bölücü örgüt varsa yöneticileri Türkiye sosyalist hareketlerinden çıkmadır” derken, o örgütlerin aslında bölgesel kalkınmaya önem veren ‘tarımsal birlikler’ olduğunu fark edemedim!..
Gözüm o kadar kararmış ki, 1980’lerin sonunda ilk etnik Türkiye haritasını basan 2000’e Doğru dergisinin bu ‘hizmet’ ini fitne olarak değerlendirmiştim...  Oysa kuşe kağıda basılı bu haritayı ‘milli birliğimizin timsali’ olarak üç kere öpüp bayrağın yanına asmalıymışım!..
Ya Bekaa ziyaretleri?... Meğer günaha girmişim!.. O ziyaretlerin teröristlere ‘Kemalizmi anlatmak’ yolundaki fedakârlıklar olduğunu fark edememişim!.. Kemalizmi muhatabın kafası almayınca gidenin günahı ne değil mi?
Bekaa yolcusunun önceki bir partisinin ‘bölücülük’ten kapandığını işitmiştim ve inanmıştım... Halbuki Ramazanlarda sahura kadar kaçak tombala oynatmaktan dolayı kapatılmış!.. Öğrenince gerçekten içim burkuldu, kendimden bir daha utandım!..
Kürtler için ‘kendi kaderlerini tayin hakkı’nı savunan ve “Türk ordusu Kıbrıs’ta ve Kürdistan’da işgalcidir” dedi diye lafın gerçek sırrını çözemeyenlerin iftirasına uğrayan kişiyi de M. Ali Güller ‘yakından’ tanıyor mu acaba? Tanıyorsa duyuruyorum, bühtanda bulunduğum için onunla helalleşmem lâzım!..
Gelelim Türkiye’deki en büyük bölücü terör örgütüne... Burada da çok kötü çuvallamışım... Öcalan, Türkiye solunun içinden değil, Yeşilay gibi bir hayır kurumundan çıkmıştır!.. PKK’yı Fis köyünde kuranlar ve daha sonra Merkez Komite’de bulunanlar, hatta bugün hâlâ örgütün tepe noktasında görevli ‘devrimci halk savaşçıları’ Murat Karayılan ve Duran Kalkan’lar sosyalist örgütlerden değil, Kızılay, Çocuk Esirgeme Kurumu, Zirai Donatım Kurumu gibi kurumlardan yetişmişlerdir!.. Ama ideolojik saplantım beni objektiflikten uzaklaştırdığı için bunları göremedim!..
80’lerdeki sürgün yıllarında Türkiyeli komünistlerle bölücüler arasında kurulan Faşizme Karşı Birleşik Cephe ve Güç Birliği Eylem Platformu’nun futbol takımı taraftar birliği olduğuna ayıkamadım!..
1991’de PKK’yı Meclis’e taşıyarak, tarihî bir kırılma noktası meydana getiren SHP’yi yani bugünkü CHP’yi bizim merkez solcularının partisi zannetmiştim... Meğer o da Tanzanya kökenliymiş!..
Zaten aynı gaflete son seçimde de düşmüştüm... PKK’nın himayesinde Meclis’e girenlerin Türkiyeli değil, Şilili sosyalistler olduğunu öğrenince, içimdeki art niyet dolayısıyla kendimden utandım!..
Üzgünüm, gerçekten çok üzgünüm ve özür diliyorum!..
YENİÇAĞ GAZETESİ   SERVET AVCI
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« Yanıtla #1 : 28 Ağustos 2012, 22:01:08 »

 Çok güzel tespit ve analizler. Zihnimden geçeni söylemiş yazarımız. Millici geçinen aydınlık grubu bile deniz gezmiş ve üç dangalak(fidan) propagandası pompalayıp duruyor. 80 öncesi solun bölücü olmadığını söylemek tamı tamına bir kör cehalet ya da bilgi saptırmasıdır. Asıl bugünkü pkk o günlerin ürünüdür. Kurucu ağa babaları da perinçek ve yalçın küçük hainleridir.
 Ayrıca bu solcularımızın bir başka özelliği de son derece ermeni sever olmaları ve lobileriyle yakın ilişkileridir. yılmaz güney vakfı, geçenki bildirgesinde Karabağ piçlerindir(ermenilerin) sloganıyla havlayıp, T.C. soykırımı kabul et ve tazminat ödeyle devam eden inciler döküyorlardı.
 Gelelim chp ve tabanına. İhanet merkez üssü akp yi bile kendi yanında milliyetçi bırakan chp nin parti olarak durumunun vehametini biliyorduk ama tabanın buna tepki olarak ortalığı yıkmaması daha vahim durumdur. y-chp için kullanılan,kendi camialarından muhalif söylemler genelde teşkilatlanma-kadrolaşma bazında sen-ben çekişmesi ve kılıçdaroğlunun bireysel beceriksizlikleri, verdiği kötü ve sözüm ona aptal tiplemesinedir. Onun dışında bugün seçim olsa, chp yüzde 20 yi büyük ihtimal gene geçecektir ve eğer sol denen seçmen vatansever olsaydı, chp nin bugün baraj sıkıntısı yaşaması gerekecekti.
 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
Kirhan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 113« Yanıtla #2 : 28 Ağustos 2012, 22:09:44 »

Butun Turk solculari k.rtlerin yaninda yer almazlar. K.rtleri, Mhp`den daha cok yerin dibine sokan sol hareketleride var.
Gercek Turk insani solcu bile olsa ozunu unutmaz.
Ama kani bozuklar hangi siyasi dusuncede olursa olsun bozgunculuk ve hainlik yaparlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk insanı para gibidir; ışığa tuttuğunda ATATÜRK görünmüyorsa sahtedir!
NoYaN-oLCay
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 29 Ağustos 2012, 01:33:50 »

Kirhan bırak bu işleri.. Türk solcularının hepsi aynı bok aynı terane.. Alayı piç alayı orospu çocuğu..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 29 Ağustos 2012, 12:08:59 »

Şu an Kürtçlüğe, PKK'ya, AKP'ye karşı olan ne kadar solcu varsa, hatta içlerinde Türk lafını dahi ağızlarından düşürmeyen ne kadar solcu varsa hepsi zamanı geldiğinde yani AKP zihniyetindekiler yok olduğunda saldıracakları şey Türkçülük-Turancılık ve biz Türkçüler olacaktır. Bundan şüpheniz olmasın.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Giray-han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.202« Yanıtla #5 : 01 Eylül 2012, 16:51:17 »

Butun Turk solculari k.rtlerin yaninda yer almazlar. K.rtleri, Mhp`den daha cok yerin dibine sokan sol hareketleride var.
Gercek Turk insani solcu bile olsa ozunu unutmaz.
Ama kani bozuklar hangi siyasi dusuncede olursa olsun bozgunculuk ve hainlik yaparlar.
Kandaşım, solcunun ne olduğu konusunda ülkemizde büyük bir dezenformasyon var. Solculuk bir mağrifetmiş gibi insanlara anlatıldığı, ve bir sürü "aydın" kendini topluma sol olarak tanıttığı için, aslında milliyetçi, ya da en azından vatanperver olan bir Türk genci, kendisine solcu diyebiliyor. Ama işin aslı, solculukta ne vatanperverlik, ne de milliyetçilik vardır. Mevcut olan bir düzene karşı yapılan her hareket sol düşüncede yer bulur. Malum, gerçek anlamda sol diyebileceğimiz hareketlere bir göz atarsanız, bunu görebilirsiniz. Diğer bahsettiğim "milliyetçi solcu" denilen bir kitle aslında sol değildir, ama kafası karışıktır. Sol olmayan kişi otomatikman sağda kabul edildiğinden dolayı, ve sağ düşüncenin kapitalist, işçi haklarına saygısı olmadığı gibi kanılar milletin kafasına yerleştirildiğinden, bazı kişiler aslında bizim kabul ettiğimiz toplumculuk düşüncesini sola atfetmekte, ve bunu sosyalizmle bağdaşlaştırmaktadırlar.

Aslında bunların hepsi milliyetçi düşünceden çıkmaktadır, ve kesinlikle sol'un beynelminelci ve hain karakteristikleri ile bağdaşlaşmamaktadır, ama ne yazık ki cehaletten ötürü kendine sol diyen büyük bir kitle ile karşı karşıyayız.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.236 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.018s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.